Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 22:41:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците - II-р  (Прочетена 62641 пъти)
 
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: юни 20, 2012, 18:04:16 »

За първи път чувам някой да не надпише плика с парите за сватба shok Да не сложиш поздравителна картичка, как да е, но да не напишеш името си, си е абсолютно неуважение към младоженците. Идеята с кутията и шаферката, която записва имената не ми харесва. За тези които са решили да се разминат с празен плик е добре, но за гостите които нямат такова намерение е кофти.
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: юни 20, 2012, 18:12:05 »

Да Ви кажа под секрет аз имах два ненадписани плика в кутията - с доста пари в тях!!! Стори ми се странно, но не съм и питала. За единия подозирам от кого е, за другия гадая. Но във всеки случай идеята със шаферката е меко казано странна. Аз дори гледах изобщо да не се забелязват тези пликове. Моят съвет е да мине тази част по възможно най-безшумния и дискретен начин.
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: юни 20, 2012, 18:16:48 »

Е... кой пък ще пусне празен плик, хайде стига... То какво очаквали са, че ще има още 10 такива, че да не се познаят кои са. А и изключвайки гостите, надписали си пликовете, ясно остават имената на тези които са сложили тези пликове. Но аз пак казвам, не го вярвам много това. Да, често забравят да надпишат пликовете и ако целта е да се знае точно кой е дал 50 лв. и кой 300 лв., така по ми става ясна картинката...

пп - аз също имах ненадписани пликове и то точно тези с по-солидните суми. Исках по една картичка надписана, защото си ги пазя, а имаше картички, които бяха празни, беше безсмислено изобщо поставянето им, ама може да са забравили хората smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #93 -: юни 20, 2012, 18:22:15 »

То май само тези, които пускат празен плик не си пишат имената. Отмятате пликовете с имена и остават гостите без имена. В момента ми хрумва друго: Редно е да отвориш/разопаковаш подаръка, когато го получаваш. Защо пък да не отвориш плика и поглеждайки вътре да кажеш нещо от рода на "чудесен подарък, ще си купим....". Няма да броиш естествено парите, но винаги може да има някои по- специални думи за по- щедрите или за оставилите красиви картички.
Christy и Hecate ме изпревариха с почти същите мисли.
Активен
kelly7
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #94 -: юни 20, 2012, 18:28:23 »

Да момичета, сериозно, на сватбата, за която ви говоря пликовете нямаха имена и се притеснявам и за нашата... наистина си е неуважение... и не зная какво да направя, защото наистина има нагли хора, които ще дойдат да се наядат и ще оставят празен плик. Не съм падарин, но искам да се предпазя от това някак си.

Разбирам колко странно ви звучи идеята ми, не е най - брилянтната просто се чудех и затова реших да питам тук, за да не направя глупост.

Свекърва, благодаря и на теб за идеята, ама предполагам ще е и странно да отварям всеки плик. Просто ще се моля да няма такива, защото не ми е запарите, а за неуважението, а аз много държа на него. Ще се въздържа от глупави действия, но най вероятно ще направя както Кристи казва... ще отметна пликовете с имената и ще се досетя кой е оставил празен плик, ако има такъв.

Благодаря ви!
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: юни 20, 2012, 19:21:29 »

Аз пък за пръв път чувам за надписване на пликовете...Това е голяма глупост за мен! Щом говорим за уважение е абсолютно нормално да се сложи в плика надписана картичка  girl_wink

Колкото до притеснението на Кели- и аз съм чувала за случаи с празни пликове, но 1-2 на сватба т.е винаги може да се разбере кои са "щедрите" гости.
Активен
beboranka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 132



« Отговор #96 -: юни 20, 2012, 19:40:25 »

Аз преди месец чух за пръв път за празни пликове и бях много шокирана  Oh my ...  Oh my ... . На сватбата на едни познати- имало два празни плика.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #97 -: юни 20, 2012, 19:59:30 »

То не е за смях, но да ви кажа за съвсем действителен случай. Наша служителка жени преди седмица син и правиха голяма сватба с 400 души /такива им са обичаите/. Седнали гостите, яли, пили и като видяли, че младоженците тръгват да поздравяват....си плюли на петите и изчезнали. 100 души не оставили и левче. Свекърът хукнал да ги гони и да ги вика да се връщат, а останалата част от родата застанали на вратата, ама късно! Какво ли не се случва  Wink.
Активен
kelly7
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #98 -: юни 20, 2012, 21:07:36 »

Леле, ужас!
Те затова някои казват "Кани доверени хора, котио знаеш, че те уважават, а не сульо и пульо"...
ама то човек знае ли... когато е "анонимно" всеки може да се възползва. И човек ако се замисли може да стигне до отговора кой е пуснал празния плик. Което е доста грозно. Все още се опитвам да измъдря добър начин да съм наясно някой ден, просто да зная кой стои срещу мен smile
на тази сватба на която бях имаше и гост който дойде с два билета за лотария и каза "пробвай си късмета"..... може да спечелиш много.....
има всякакви хора!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #99 -: юни 20, 2012, 22:00:02 »

Кели, не мислиш ли, че гостите ви ще се обидят, ако пред тях надписвате пликовете? Още повече, че малко хора слагат само пари, винаги се слага и картичка. И ние имахме пликчета без име, но празни не.
Отварянето на пликове и подаръци докато се събират според мен не е удачно, защото няма време много, а и понякога са така опаковани...повечето пликове запечатани и става едно...
Не вярвам да получите празни пликове, с малки суми да, но надали някой ще сложи празен плик.
Активен
Iztre6tqlka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 508



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: юни 20, 2012, 22:17:15 »

Това с празните пликове май ми дойде в повече  shok .И според мен не е удачно да надписвате пликовете пред гостите  NO . Незнам .....вски си преценява сам за себе си,но на нашата сватба ще бъдат само много близки приятели и роднини и не ми се вярва някой да се направи на ударен  pleasantry
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #101 -: юни 20, 2012, 22:41:31 »

Кели, пликовете може да се слагат, само отпред или само отзад в друг по-голям плик и така ще запазите реда, по който сте минали по-масите и по схемата и имената от картичките ще може да си сглобите картинката. Не ми се струва добре, да надписвате пликове пред гостите. А най-добре да прецените кой стои пред вас още сега и да поканите само подходящите хора.

Мисля, че ние получихме само един анонимен плик, но няма значение, жалко за подателя, защото сега ще остане без благодарствена картичка. Дори всичките да бяха анонимни не сме имали за цел да опишем надлежно в списък - име / дадена сума т.нар. приходи от сватбата.

Отварянето на подаръците е толкова силен момент - плаках от радост. Отваряхме плик по плик, нахвърляхме се на картичката и изчитахме с нетърпение и умиление, а парите къде броили - къде не, направо в общия куп. Сега помним само няколко конкретни суми от кого са ни, и то от най-близките, защото те традиционно дават най-големите подаръци.
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: юни 21, 2012, 08:22:30 »

Киви, щом е само един анонимния плик, би трябвало да е ясно от кой е blum, та не пречи да му пратите благодарствена картичка. Според мен мъжете по-рядко се сещат за тези неща- надписана картичка в плика и т.н
Активен
kelly7
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #103 -: юни 21, 2012, 08:32:17 »

Киви, уцели десятката с това предложение. Само че при нас няма да има обикаляне по масите, а нещо се говореше, че може да посрещаме гостите на входа... което не е нас 100%, но...
Искрено се надявам да има картичка с пожелание, наистина е много мило особено когато е написана за теб. Благодаря ви момичета!
Желая ви приятни дни в подготовките и всичко останало smile Чао
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: юни 21, 2012, 09:13:19 »

Ние също имахме ненадписани пликове с доста пари в тях! Единият знам от кой е, защото човекът си е такъв, не иска да претендира по никакъв начин! А другите два май бяха, ги отдава по-скоро на разсеяност и на това, че тези хора винаги правят нещата в последния момент и сигурно са купили картичката точно преди ресторанта. Както и да е...
Идеята с надписването на пликовете от шаферка ми се струва доста налудничава. Как точно си представяш това действие? Обикновено шаферката не познава всички гости. Булката да и казва кой кой е и тя да пише ли? Не ми изглежда добре...
Пък и да напише, какво като видиш, че някой е пуснал празен плик?!
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines