Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 21:46:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците - II-р  (Прочетена 59904 пъти)
 
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #45 -: февруари 08, 2012, 12:58:14 »

emmmmmy съветвам те да си направиш/купиш кутия. След като ще имаш шаферка, тя си е след вас, когато минавате по масите, правите наздравицата пожелания едно друго. Дават пликчето и вие го подавате на шаферката, когато отминавате към следващите гости и т. н. good (никой не обърна внимание на това, че аз взимах пликовете напротив радваха ни се)  yahoo
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 08, 2012, 17:24:30 »

Аз си представям нещата за нашата сватба горе- долу по начина, по който Bibsi8792 ги е описала с малката разлика, че по всяка вероятност подаръците за гостите ще бъдат сложени предварително по масите. В интерес на истината предпочитах варианта с welcome drink, но той е приложим за сватби с изнесен ритуал, а нашата няма да е такава. Това обикаляне по масите не ми е особено по вкуса, но при нас така се стекоха обстоятелствата.
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: февруари 11, 2012, 21:09:09 »

При нас ще е уелкъм дринк, след изнесения ритуал - тъкмо ще видим и ще поздравим всички гости лично, преди да са влезли в ресторанта. Ще имаме и кутия (е, не точно кутия де, но няма да издавам какво точно е). Като мисля, да кажа на жената от ритуалната да включи в края на речта си, че сега гостите могат да пожелаят на младоженците еди какво си и да им поднесат своите подаръци, за да няма някой неразбрал, който ще си мисли, че ще обикаляме в ресторанта. А това с обикалянето е доста неприятно, защото тъкмо хората са се отпуснали, хапват, пийват, разговарят и минават младоженците да ги прекъснат...
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 13, 2012, 15:59:55 »

И ние мислехме за наздравица за добре дошли, ама.... Все тая е дали ще събера подаръците на входа или ще мина по масите - все си е смущаващо, за мен поне! Самият ресторант има къде да организира подобно "мероприятие", но тъй като гостите са ми 120 (което е средна сватба, а не голяма) и сметнах, че ще трябва да отделя поне по 1 минута на човек, за да приема подаръка, цветята, поздравленията и ми стана лошо - 120 минути на входа - минимум !?!?! Ще влезем в ресторанта към 21:00 ч. (в добрия сценарий)?! Е, айде няма нужда, това е лудост. 120 човека ще се редят на опашка 2 часа, за да влязат  crazy Oh my ...

Подаръците за гостите ще са по масите, защото са много хубаво опаковани и са част от аранжировката на масата. Ще мина по масите, колкото и да не ми се иска, няма приложим вариант иначе  bad Имам 4 големи и 3 малки шаферки, както и 4-ма шафери, има кой да ходи след нас, за да прибира подаръците ни (предполагам, че предимно ще са пликове), за да не са ни заети ръцете. Това е оптималния вариант, поне в моята глава  blum
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #49 -: февруари 16, 2012, 20:52:15 »

Christy, ако ми позволиш да вметна - може гостите ви да са 120, но това съвсем не значи, че трябва да прекарате 2 часа в приемане на поздравления/подаръци на вратата - обикновено са семейство/двойка и ако не се снимате, надали ще ви отнеме повече от час, дори и по-малко.
Аз преди бях много против обикалянето по масите за поздравления/събиране на подаръци и тн., но сега мнението ми тотално се промени. Всички хора, с които съм говорила по въпроса, смятат, че това е едно уважение от страна на младоженците и се радват, че го има. Като се замислих, аз също никога не съм го приемала като обиколка за подаръци, а винаги съм се радвала, когато младоженците стигнат до мен. затова решихме и ние да минем и да се чукнем за здраве и щастие с гостите ни, а пък дали ще има подаръци не е важно.
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #50 -: февруари 16, 2012, 23:21:53 »

Аз вече поръчах кутията,утре ще я снимам да я видите:)Иначе като цяло си го представям така,ам ,мъжа ми и две шаферки,в едната кутията в другата подаръците,чукваме се дават ни плика,аз го подавам на шаферката тя да го сложи в кутията,а не аз да я подавам за да пъхат в нея,другата ми дава подаръчето,после аз го давам,хахах как го написах,ама ми е смешно ,като знам колко ще ме е срам хаха
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 27, 2012, 23:36:25 »

Подаръците на коктейла преди церемонията. Това с кутията ми се вижда като събиране на помощи.
Като се има в предвид, че нашите подаръци ще са в пликчета няма да има някакви особености при събирането им.
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #52 -: март 06, 2012, 17:32:22 »

Калама съгласна съм,че това с кутията е като бирничество,но бях на сватба на коята подаръците се даваха на коктеила,чесно да ти кажа такава суматоха настана,че всички гости се чудихме какво да правим,сега ли да даваме или после.На мен този вид събиране на пликчетата пък ми приличаше на такса вход хах.Прецених,че с кутията е по удачно,но чесно да ти кажа и двата начина не ми харесват,аз лично ще умра от срам като тръгнем по гостите blush
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 06, 2012, 17:47:07 »

Да, възможно е да настъпи суматоха, за това трябва още с даването на поканите да разясните на гостите как ще премине церемонията и да са наясно кога да ви дадат подаръка. А, що се отнася до пликчетата ние никога не ги слагаме в бял плик, за да изглежда като вход. Последния път бях сложила паричките в една много интересна кутийка тип сандъче с панделка. Винаги може да опаковат като подарък и да е красиво без да си личи, че там има пари. И в този случай кутията за събиране вече отпада.
Активен
Смърфиета
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #54 -: март 06, 2012, 21:56:11 »

въпроса с кутията е личен избор,  idea
така или иначе ще се чукнете за здраве със всеки гост,  smile така или иначе всеки ще си даде подаръка - било то предмет (каквото са решили, и както сте се уточнили предварително)  smile
а тези от тях, които решат да ви дадат пари, нали е все едно и също дали ще го вземеш и ще го подадеш на шаферката/приятелката, която да го сложи в красива кошница, или в красиво украсена специална кутия.  Wink дори съм виждала да се ползва вместо кутия едни декоративни клетки - продават ги в AIKO
аз лично предпочитам да бъде с кутия - красива е,  не се отваря, а и накрая никой не вижда колко си събрал  danceg
Активен
VeronicaAndIvan
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



« Отговор #55 -: март 22, 2012, 12:42:48 »

На мен също не ми допада идеята - обикаляне по масите, но пък според мен е много по-лично, ние сме си поканили само много близки хора и мисля, че ще е по-трогателно.
Моята идея също е като минаваме да поздравим гостите да им подарим подаръчетата, лично на мен ще ми достави огромно удоволствие да видя реакциите им лично, а и те ще се почувстват още по-специални  girl_wink
Ще имаме 4 големи шаферки, едната ще е с кутия или нещо подобно, не съм мислила още, другата с подаръчетата и другите две евентуално ще помагат за цветята  smile
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 22, 2012, 13:56:36 »

Не знам от къде се пръкна тази мода с кутиите. Много неучтиво ми изглежда към гостите и все едно събираш дарения. Пускаш парите в някаква кутия, която държи някой друг....... crazy  И кутиите. които съм виждала са толкова огромни, че все едно очаквате 1000000 плика да съберете и да ги напълните до горе. Както има една приказка- "тръгнал с голямата кошница".  По-добре да се ушие някакъв плик, тип дамска чанта и булката да си я държи, в който да се събират парите. Да има лично отношение към подаръка. 
Представете си само тръгвате за наздравица- вие сте двама, след вас 4-5 шафера, един оператор, един фотограф......Не ставате ли малко множко?
« Последна редакция: март 22, 2012, 14:02:55 от Kalama » Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #57 -: март 22, 2012, 14:27:16 »

За мен тази кутия е за улеснение на шаферката, която така или иначе ще държи пликовете с подаръци.  smile Гостите няма да пъхат пликчетата в кутията, има си съвсем деликатен начин.С нас ще има две шаферки едната ще с кошничката с подаръчетата (защото предпочитам аз лично да ги подаря),а другата с кутията. Тъй като бях шаферка няколко пъти, знам каклко е неудобно да държиш стотиците пликове на ръка. Аз лично не искам да има видео, докато минаваме за поздравленията, а само фотографа за снимка с всеки гост.  smile  Но това си е моето мнение smile
« Последна редакция: март 22, 2012, 14:31:41 от rady17 » Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: март 22, 2012, 14:45:27 »

щом става въпрос за "стотици пликове" наистина ще ви трябва кутия  smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 22, 2012, 16:22:49 »

хахах Ради, много ме разсмя с тези стотици пликове nazdrave banana
Аз лека полека се отказвам от кутията обаче, малко хора сме и няма смисъл, а и все повече чувствам вътрешно отблъскване от идеята ми.
идеята да се слагат в дамска чанта тип плик е добра.сега ще подгоня шаферката по случая. hiphip Tongue
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines