Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 06:55:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 11  (Прочетена 192810 пъти)
 
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: май 13, 2011, 13:04:58 »

cvety_p аз знам,че полентата и качамака са едно и също нещо.Друг е въпроса,че при приготвянето на полента по класическия начин,тя се запича на фурна,докато качамака-не. good
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #481 -: май 13, 2011, 13:26:57 »

Цвети, полентата си е италианският качамак, само дето по всички готварски сайтове вече така го наричат, незнайно що, при положение, че се прави по същия начин като нашия традиционен и с почти същите продукти.

За мен най-хубавият и вкусен качамак е този по рецептата на Гучи, който копирам от "нашите рецепти". Преди правех само по указанията на пакета с грис за качамак, но не струва, този нейният е много по-богат на вкусове.

Родопски качамак в тиган-Гучи
Взимаш готов качамак-този дето го правих днес е на Оберон.Половин пакет се изсипва в 1 литър вряща подсолена вода.Качамака е готов когато стане гъст и не се стича то лъжицата.Взимаш един по дълбок тигат.Разбиваш едно яйце.На дъното на тигана  сипваш олио.Изсипваш разбитото яйце.Предварително си си нарязала и запържила някакво месо-този път го правих с пилешко.Предварително си си натрошила сиренце.Та над яйцето редиш пласт качамак след това пласт сирене и месо пак пласт качамак и така докато свършиш нещта.Завършва се се качамак.В една купичка си разтапям в микровелето малко масло и го смесвам с червен пипер.Мажа отгоре последния пласт качамак.Оставям да се позапържи на котлона.Обикновенно се понадува още малко самия качамак.Наръсвам го преди сервиране с сирене.Яде се топъл с кисело мляко.Вкусно и любимо наше ястие е.Може да се направи и в тава.Принципа е същия.С тази разлика че настъргвам кашкавал най отгоре и го запичам.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: май 13, 2011, 13:32:37 »

Оф сега с тоз качамак ме хвърлихте в на вълка устата.  smile

Дени, мога да използвам един пакет полента вместо качамака, за който говори Гучи, така ли ?

Гучи, едно въпросче към теб, вместо на котлона ,мога ли да го запека във фурната.

Матиас прави пай вместос тесто с полента и отгоре ръси броколи, шунка , сирене и квото има в хладилника.Полива със смес от яйце и мляко и пече във фурната.

Обаче мисля и аз да пробвам на Гучи рецептата.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: май 13, 2011, 13:35:00 »

И аз правя този качамак на Гучи smile Копнала съм си я и от години само него правя smile
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #484 -: май 13, 2011, 13:52:05 »

Гери, полентата си е живо царевично брашно точно каквото е полентата, ако има разлика - тя ще е в степента на смилане на жаревичните зърна - тук сместа за качамак представлява просто по-едро смлян грис. Иначе съм правила и с по-финно царевично брашно, ама е по-капризно за правене. Не знам при теб как е полентата - ако е по-едричка ще ти е по-лесно, ако е финна като пшеничното брашно, може би гучи трябва да помогне малко със съвет, че аз последния път го направих на бучки и хвърлих.
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: май 14, 2011, 11:34:37 »

Много благодаря за отговорите, супер сте give_rose Записвам и аз рецептата на Гучи и ще се похваля какво е станало smile Слънчев ден на всички  Sunshine
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: май 15, 2011, 06:59:53 »

Сигурно вече сте направили качамака.Да дам съвет когато е по фин царевичния грис предвалително г смесете с малко вода да стане рядка кашичка и тогава сипвайте във врящата вода и няма да имате проблем.
Гери няма проблем в тава да го направиш както вече писах.
Сега ме зарибихте и аз да го направя ,че не съм го правила скоро.
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #487 -: май 16, 2011, 22:12:08 »

Специално за Ина  smile, рецептата на едни бисквитки, предложени от едно много талантливо момиче. За рецептата, предлагам направо нейния блог : http://sunshine.collapse.bg/world-peace-cookies/
А ето и моето изпълнение, което на външен вид не е толкова добро, но на вкус е просто божествено.  smile



И от същия блог : солени еклери със сьомга и хапки с рулца от раци (харесаха се, макар и малко солени по мой вкус).



http://sunshine.collapse.bg/girls-night/
« Последна редакция: май 17, 2011, 09:40:34 от minalina » Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: май 17, 2011, 09:23:27 »

Леле, minalina страхотни неща наистина. Обожавам го този блог и всички рецепти в него. От него взех рецептата за тортата за РД на мъжа ми и стана прекрасна  heart
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #489 -: май 17, 2011, 10:15:13 »

Специално за Ина 
thank you thank you thank you

А ето и моето изпълнение, което на външен вид не е толкова добро, но на вкус е просто божествено.  smile

Свидетелствам, че е истина - вчера на сьбранието на Лече Лигата, бяха единственото нещо, което се изяде до последната троха и мамите душеха наоколо, и се оглеждаха за още  good
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #490 -: май 17, 2011, 10:38:24 »

Аз вчера зготвих агнешка супичка със зелен лук и ориз. Стана боществена  blum
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #491 -: май 17, 2011, 10:52:09 »

minalina, много вкусни хапки smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #492 -: май 19, 2011, 16:14:08 »

Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines