Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 11:53:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата - 2 част  (Прочетена 176012 пъти)
 
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #345 -: февруари 06, 2013, 20:49:14 »

Момичета, имате ли идеи за красиви местенца в Пловдив, подходящи за сватбена фотосесия. Гребната база я изключвам, защото не ми допада... Стария град е включен в списъка, защото там е черквата и гражданското. Тъй като съм от София не познавам скритите красоти на града...  give_rose  give_rose  give_rose
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #346 -: февруари 06, 2013, 22:24:31 »


 Парка, който е в центъра на града - мисля, че Цар Симеоновата градина  smile Там има и много красиви фонтани! smile

 
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #347 -: февруари 07, 2013, 03:16:34 »

Момичета, имате ли идеи за красиви местенца в Пловдив, подходящи за сватбена фотосесия. Гребната база я изключвам, защото не ми допада... Стария град е включен в списъка, защото там е черквата и гражданското. Тъй като съм от София не познавам скритите красоти на града...  give_rose  give_rose  give_rose
В Пловдив има поне 10-на добри локации за сватбени снимки.Креативноста и професионализма  на фототографа са определящи.Фотограф разполагащ с необходимата техника, опит и въображение, може да направи уникални снимки и в случайни моменти и локации.Тънкостите са в детайлите...и в светлината smile

Парка, който е в центъра на града - мисля, че Цар Симеоновата градина  smile Там има и много красиви фонтани! smile


Биляна, ти се шегуваш нещо, има фонтани...обаче за да изглеждат красиви и ефектни трябва да работят... и се снимат по тъмно (лятото след 21 часа, night shots, снимал съм ги няколко пъти)...след 21 ч. обаче на всяка сватба вече е щур купон, как да замъкнеш младоженците за снимки на фонтаните, ще са необходими поне 1-2 часа...
« Последна редакция: февруари 07, 2013, 03:46:36 от djdimi » Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #348 -: февруари 07, 2013, 04:15:30 »

Продължение на предишния пост, свърши ми сесията и ми даде грешка...

След 21 ч. следват и важни ритуали, а младоженците ще липсват на тържеството, без тях не става...ще са необходими и поне 1-2 часа (за няколко кадъра) и екип с допълнително осветление...Това съм го мислил като идея, но е единствено приложимо, ако тържеството е някъде наблизо и сесията приключи в рамките на максимум 1 час, по време на вечерята.
Активен
Фотография Русинов
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #349 -: февруари 07, 2013, 05:53:21 »

Момичета, имате ли идеи за красиви местенца в Пловдив, подходящи за сватбена фотосесия. Гребната база я изключвам, защото не ми допада... Стария град е включен в списъка, защото там е черквата и гражданското. Тъй като съм от София не познавам скритите красоти на града...  give_rose  give_rose  give_rose

Здравейте,

Както колегата djdimi е споделил има много места, важно е какво на Вас по-точно ще Ви хареса и какво може фотографа, на който сте се доверили и все пак, за да не бъде изказването ми тип соломонов отговор, подходящи места са :

-Ще започна с гребната, която не Ви допада, защото освен самия гребен канал, парка включва още много интересни места, като дървен мост, гъста растителност и други, които ако харесвате снимки сред природа просто не е за изпускане.
-Снимането в амфитеатъра се заплаща, което ако не Ви е проблем си заслужава, ако пък не Ви се дават 100 лв. такса за това (отделно е за фото, отделно за видео), но искате кадри с такава атмосфера, в одеона и римския стадион няма такси и са добри варианти.
-Казвате, че стария град вече е в списъка, обикновено, когато се снима в стария град почти винаги се съчетава с качване и на тепето.В зависимост по кое време на деня е фотосесията, на тепето се правят уникални неща.
-Главната,  невероятна за комбиниране на сватбена фотография със street pohotography.
-Парк Бунарджик и площадката на самия връх
-Ресторанта, който сте избрали.Както колегата по-горе е описал един добър фотограф умее да избира детайли от средата, в която сте и да направи страхотни снимки.Много ресторанти или местата около тях включват такива детайли.
Обсъдете фотосесията с вашия фотограф, според предпочитаната тема (природа, архитектура, улица) и лесно ще определите местата, на които да се снимате.По-точно той/тя ще Ви ги предложи не само от гледна точка на идеята на снимките, а и в съчетание с графика.
Успех!  good
« Последна редакция: февруари 07, 2013, 06:07:16 от Фотография Русинов » Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #350 -: февруари 07, 2013, 09:53:32 »

Биляна, ти се шегуваш нещо, има фонтани...обаче за да изглеждат красиви и ефектни трябва да работят... и се снимат по тъмно (лятото след 21 часа, night shots, снимал съм ги няколко пъти)...след 21 ч. обаче на всяка сватба вече е щур купон, как да замъкнеш младоженците за снимки на фонтаните, ще са необходими поне 1-2 часа...

 Да не ме обвинят пак, че пълня темата излишно...  blush Последно съм била в Пловдив през 2003, но в един период ми се случваше да посещавам града по -често; не знам какво е състоянието на фонтаните в момента sad Много жалко, ако няма поне един работещ   cray , защото наистина са красиви и са страхотен символ за сватбена фотография ( извиращата вода се асоциира с вечната младост и неспиращата любов), пък и са малко "ретро"... Изобщо, може да се "заиграе " с темата ...

 Дали едно място ще е подходящо за сватбена фотосесия в деня на сватбата зависи от много фактори и затова по принцип е добре младоженците да огледат и обсъдят повече възможности! smile

 
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #351 -: февруари 07, 2013, 10:07:36 »

Благодаря ви за съветите! Фотографът ни е човека, който първо ангажирах още преди 9 месеца - "влюбена" съм в него и творбите му heart (да не види само младоженеца) blum Обсъдихме най-важните детайли и идеи, просто търсех още предложения и скрити райски местенца...  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #352 -: февруари 07, 2013, 10:12:16 »

Назад в темата има изброени и препоръчани красиви места в Пловдив. Сега добавям Централна Гара /като фон, постройката е изключително красива/, в Градската градина ми харесват старите фонтани /в самото начало към Главната/ и зоната пред Общината.
Активен
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #353 -: февруари 21, 2013, 00:29:26 »

 Offtopic Просто снимка (идея), която ми хареса и реших да споделя.


* married_by_photoyoung-d3kex8m - Копие.jpg (69.83 KB, 655x438 - видяно 253 пъти.)
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: март 01, 2013, 21:43:58 »

Май не съм виждала подобни снимки от български фотографи, някой правил ли ги е? Много ми харесват  heart

Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #355 -: март 01, 2013, 22:20:05 »

чудесни идеи с перфектно изпълнение give_rose









Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: март 01, 2013, 23:22:22 »

Theone, тези младоженци на предпоследната снимка много ме кефят  Bravo Точно така си ни представям в деня на сватбата  Girl_hide
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #357 -: март 01, 2013, 23:25:33 »

Кадрите на Стелмах са много добри, но не са от сватба, това са извънсватбени сесии, според мен от Малдивите ( до колкото зная е там още от октомври миналата година).
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #358 -: март 01, 2013, 23:44:24 »

Последните две снимки са уникални! Ето последната е ЗАГАДЪЧНА heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: март 02, 2013, 10:08:13 »

флаинг, нашият фотограф го прави, но го ползва за друг тип  кадри ефекта. За сватбата не сме се сетили.Ще ти пратя една такава на лично, да не съм  Offtopic тук, като му поискам снимката.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines