Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 02:45:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата - 2 част  (Прочетена 175781 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: януари 15, 2011, 10:35:31 »

Да планираме снимките на сватбата  1 част е ТУК

Заповядайте в новата темичка:)
Активен
eviaz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 101


отче наш които си на небесата.........


« Отговор #1 -: януари 29, 2011, 18:26:00 »

ние ще имаме следсватбена фотосесия smile отначало се мращех ама маи е по добре така в нашия случаи
Активен
alo_madona
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 01, 2011, 12:05:26 »

ние ще имаме следсватбена фотосесия smile отначало се мращех ама маи е по добре така в нашия случаи
 


И аз това мисля, най-вече планирам следсватбените снимки,а на сватбата ще се радвам на всички снимки....едва ли ще се сетя как съм ги планирала на самият ден smile
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #3 -: февруари 01, 2011, 12:16:29 »

Аз винаги съм се чудела кога да се направи фотосесията. Повечето двойки ги правят преди да започне самата сватба. И младоженеца идва да вземе булката и я вижда, преди истинското "взимане". После се губи емоцията, когато му затискат врати и т.н., той вече я е видял, бил е с нея, преди всички други дори. А ако се прави фотосесията след като я вземе, кога трябва да се смести? След церемониите и преди ресторанта? Много ми е любопитно това...
Активен
Снимай ме
Новак
*
Публикации: 12



« Отговор #4 -: февруари 01, 2011, 12:39:06 »

Като сватбен фотограф ще се опитам да отговоря кога е най-добре да се планира сватбената фотосесия.
Повече младоженци я включват някъде между подписването в съвета, церемонията в църквата и веселбата в ресторанта. Честно казано, рядко има фотосесия преди започването на истинската сватба, така наистина се губи част от магията на първото виждане на младоженците в сватбения ден.

За да станат добри снимнки едно от най-важните условия е подходящата светлина. За летните сватби обедното слънце е най-лошия вариант, затова по възможност е добре снимките да се планирани за по-късен час, преди самия ресторант, например (ако сватбата е вечерна). За самата фотосесия обикновенно е нужен половин до един час, като това не включва придвижването до мястото на сесията.

Всяка сватба сама по себе си е уникална, организирана е по-различен начин, включва различни комбинации от ритуали, затова и фотосесиите са различни. Общото за всички фотосесии е, че те отразяват любовта на младоженците и всички емоции, които те изживяват през своя сватбен ден.

Най-добрият вариант е всички подробности, свързани с планирането на снимките от сватбата да се обсъдят предварително с фотографа, който сте избрали за вашата сватба.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #5 -: февруари 01, 2011, 19:24:41 »

Ние избрахме времето след църквата и преди ресторанта, за мен така е най-удачно! pardon
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #6 -: февруари 01, 2011, 20:58:38 »

Ние сме предвидили снимки с гостите след гражданския ритуал, по време на коктейла и след сватбена фотосесия в следобедните часове на следващия ден. Аз по принцип харесвам по-непринудените снимки и нямам някакъв начертан сценарий и подготвени пози. За следсватбената фотосесия още не съм мислила къде да се проведе, имам някои идеи, но чакам да се постопли времето, за да огледам подходящи места.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #7 -: февруари 02, 2011, 00:04:10 »

Снимай ме - добре написано, но не е нужно младоженците да го мислят.Това е работа на фотографа, просто трябва да се консултирате с него, преди да направите програмата за деня.По възможност преди да запазите часа за ритуалната или църквата. За да имате право на избор.Освен това е добре да има и резервни варианти.Кой може да направи прогноза какъв ще е деня - силно, слабо слънце, дъжд и т.н.
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #8 -: февруари 02, 2011, 08:23:09 »

Напълно съм съгласна, Deliysky good. Преди да определя часовете за ритуалите направих няколко консултации с нашия фотограф, за да знам кога е най-удачно да се направят снимките и колко време е необходимо за тяхното заснемане. От него знам, че за съжаление са много малко булките, които обсъждат с фотографите си тези въпроси.
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 02, 2011, 14:58:57 »

И нашата фотосесия ще бъде след църквата и преди ресторанта. Като часово време ще бъде от към 17:00 до към 18:00. 18:15.
Активен
Снимай ме
Новак
*
Публикации: 12



« Отговор #10 -: февруари 03, 2011, 14:38:16 »

Делийски, наистина е работа на фотографа да каже кога е най-подходящото време за заснемане на фотосесия. good
Правилният подход е младоженците да обсъдят тези въпроси със своя фотограф предварително.Често, обаче, млодженците вече са запазили часовете за ритуалната зала, църквата и ресторанта, преди да се срещнат с фотографа. В този смисъл, ми се струва, че за тях е полезно да знаят тези неща (подходящо време, условия, обстановка за фотосесията) предварително, преди да запишат часове за основните ритуали.
От друга страна, всичко зависи от това какво фотосесия искат да бъде заснета. Една тематична фотосесия, или такава съвразна с определено място/локация, може да стане много по-добра, ако бъде заснета в отделен ден, след самата сватба. Всичко си зависи от желанията  на младоженците, като разбира се, най-добре е те да се обсъдят предварително с фотографа, който са избрали за своето тържество.
Активен
wedding_photo
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #11 -: февруари 04, 2011, 12:10:56 »

Съгласен съм с колегата!

Голяма грешка на повечето младоженци е,че някои не отделят достатъчно голямо внимание на сватбената фотосесия. Те оставят всичко в ръцете на фотографа и си мислят, че всичко зависи изцяло от него. Но фотографията определено не е само позиране, а най - вече добра светлина. Най добри снимки стават 2 часа преди залез или два часа след изгрев слънце - ако говорим за открито.

Други младоженци пък са притеснени, дали защото времето ги притиска, дали  от еуфория и отново сватбетана фотосесия се претупва.
Всичко опира до предварителна уговорка между фотограф и младоженци.

На скоро имах едни клиенти, които ми казаха следното : "Ние най много държим на хубава фотосесия, защото снимките в църквата, гражданското или ресоранта можем да си ги направим и сами".
От една страна са прави, а от друга - не. Но дори и да успеят да направят прилични снимки на другите сватбени ритуали, то фотосесията си остава специалитете, който само Вашия фотограф може. smile

Успех на всички!
Активен
eviaz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 101


отче наш които си на небесата.........


« Отговор #12 -: февруари 04, 2011, 17:12:50 »

нашия каза че ние да си изберем кога да е следсватбената сесия тоест може и 1 седмица след това но не ни каза нищо във връзка с това по кое време на деня стават наи добри снимките и го питах че ми е чудно как ще излязя хубава като незнам как да се даржа пред обектива тои ми казва споко ще станат crazy незнам искам хубави снимки но това споко не ме успокоява особенно smile
Активен
Снимай ме
Новак
*
Публикации: 12



« Отговор #13 -: февруари 05, 2011, 09:59:24 »

mariaid,
най-добре е да говорите с фотографа, който сте избрали за вашата сватба - като обсъдите каква искате да бъда вашата фотосесия, ще стане ясно колко време ще е необходимо за заснемането и. Два часа би трябвало да са достатъчни, но зависи от много неща smile
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 06, 2011, 20:25:23 »

Последно време взех много да се замислям за следсватбена фотосесия. Половинът не е навит, но ще го навия.
Осъзнавам, че искам прекалено много неща и времето от 1.30ч до 2 няма да ни стигне. За мен следсватб. фотосесия е по-добрият вариант.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines