Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 14:45:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата - 2 част  (Прочетена 176043 пъти)
 
videoto
Ентусиаст
**
Публикации: 56


« Отговор #315 -: ноември 21, 2012, 11:33:04 »

Съгласен съм  good
Но като ,че ли напоследък доста фотографи някак си "игнорират" уникалните моменти от целият сватбен ден и си казат "споко" ще правим сесийка  всичко ще е наред ...тоест както е видно от името ми /видеото/се учудвам докато снимам защо изобщо фотографа не е около мен при някои уникални моменти или пък защо не снима ....
Активен
slavi_vt
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #316 -: ноември 21, 2012, 12:02:07 »

Тук мисля, че трябва да разграничим репортажното отразяване на събитието, в което се улавят емоции и уникални моменти, от портретното снимане на сесия. Сесията, колкото и добра и невероятна да е, не може и не трябва да замества емоцията от самата сватба. Двете неща са различни сами по себе си и се допълват, но не са взаимозаменяеми.
Активен
Peyu
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 30



« Отговор #317 -: ноември 21, 2012, 19:06:17 »

Съгласен съм  good
Но като ,че ли напоследък доста фотографи някак си "игнорират" уникалните моменти от целият сватбен ден и си казат "споко" ще правим сесийка  всичко ще е наред ...тоест както е видно от името ми /видеото/се учудвам докато снимам защо изобщо фотографа не е около мен при някои уникални моменти или пък защо не снима ....

Много е лесно да се говори за лицето Х (доста фотографи), говорете с конкретни имена. Аз също мога да кажа много за операторите.. Вместо да гледате кой как си върши работата по-добре наблегнете на своята!
Не се опитвайте да създадете излишно спор в ситуацията, всеки гарантира с името си за своята работа. И това, че фотографа не е до вас не значи, че не си върши работата и не отразява събитието от друга гледна точка. Не вие сте центъра на внимание и фотографа не е длъжен да върви след вас! Както и да ви дава обяснение кога ще снима и кога не!
Все пак ако сте решили да говорите срещу фотографите като мнозинство (доста фотографи), позовете се на Имена и компрометиращи кадри в друга тема!  nea
Тук се дават съвети и се обсъждат снимките от сватбата!
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: ноември 27, 2012, 17:37:34 »

В голяма дилема съм какво да правя. Много държа на сватбената фото сесия, но не знам кога да е. Най-подходящо е преди ресторанта, но с моите родители стигнахме до конфликт. Те смятат, че не е нормално гостите да ни чакат докато се снимаме. Тъй като голяма част от гостите (роднини) са на същата възраст като нашите, може би наистина ще се сметне за неуважително хората да ни чакат, искам да кажа, че разсъждават най-вероятно по същия начин. Варианта е уелкъм дринк, но и той не е все още популярен в Бг и може да не се схване идеята му (става въпрос за гости 50+, които никак няма да са малко при нас) Не искам фото сесията да е след сватбата, защото за мен това вече ще са семейни, не сватбени снимки. girl_impossible
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #319 -: ноември 27, 2012, 17:41:49 »

nikoletasss,  няма никакъв проблем фотосесията да е след церемонията и преди ресторанта. Един уелкъм дринк ще ви осигури поне 30 минути, после постепенно гостите трябва да се настанят още 30. Вие влизате последни така или иначе...

Ние имахме час и половина между нашето идване в ресторанта и църквата.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #320 -: ноември 28, 2012, 09:32:19 »

Има още един спасителен вариант, назад в темата мисля го описвах. След извеждането на булката си оформяте нужната пауза. Всички гости излизат, извеждат булката и след това просто....... се връщат да си допиват у нас. По късно роднините ги водят директно на залата, а вие през това време се снимате. Така не се налага на никого да ви чака.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #321 -: ноември 28, 2012, 12:00:29 »

Вариантът, който Делийски казва, беше на нашата сватба.

Другият вариант - преди ресторанта, също е ОК. Припомни си, че преди години след гражданското, младоженците се завиха във фото и там на едни прашни завеси ги снимаха сами, с родителите, с кумовете... И в крайна сметка гостите пак чакаха, но пред фотото.
Уелкъм дринкът е страхотен вариант, защото на сватбите се събират хора, които отдавна не са се виждали. Оформят се групички, които си разказват случки, смеят се и сами се забавляват. Не е необходимо младоженците да ходят и да им изнасят циркови номера, за да не е скучно на гостите. Дори това е понякога нужна пауза за гости, които са тръгнали от рано, за да се приберат, освежат, малко да си починат, преоблекат, купят цветя за булката...
Обясни на родителите си, че сега сватбите се правят по този начин, а не както преди N на брой години например. Wink Просто бъди търпелива
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #322 -: ноември 28, 2012, 17:47:51 »

Ние имахме две фотосесии, морска и зелена. Едната беше след гражданския ритуал, а другата след църковния. Остана време, защото то все пак се разпределя с аванс...не да тичаш в последния момент и да пропуснеш нещо. И когато всичко върви ОК и по график няма никакъв проблем smile А и младоженците се предвижват доста по-бързо от останалите гости...те спрели 3 пресечки настрани, докато отидат, докато тръгнат, после докато намерят църквата, пак да завъртят за места и т.н.
Иначе и уелкъм дринка е супер идея good
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: декември 10, 2012, 17:36:02 »

Ние сме си оставили около 30-40 минути м/у ритуалната и църквата за снимки с приятели и роднини и около час м/у църквата и ресторанта за фото сесията с кумовете. И сега почнах да се тревожа дали пък не е малко girl_impossible
Активен
cv
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: декември 10, 2012, 17:50:03 »

ELCHOOOOOOO, това време което си писала със или без пътя е? Ако е с пътя ще ти е малко. Ние след ритуалната зала, докато минат поздравления, обща снимка и качване в колите, за 10тина минути бяхме до Южен парк и там бяхме сигурно около час(хем бяхме предвидили доста време и накрая почти закъсняхме за църквата).
След църквата докато направим снимки с вси4ки гости(сигурно отне повече от 40 мин) и останаха около 15-20 мин за градска фотосесия. А бяхме предвидили около час и половина между всеки от ритуалите и накрая пак бързахме. Имаш ли възможност, остави си повече време, гостите ще намерят с какво да се забавляват, а ти ще си спокойна и усмихната на сватбения си ден.
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: декември 10, 2012, 19:44:24 »

ELCHOOOOOOO, това време което си писала със или без пътя е? Ако е с пътя ще ти е малко. Ние след ритуалната зала, докато минат поздравления, обща снимка и качване в колите, за 10тина минути бяхме до Южен парк и там бяхме сигурно около час(хем бяхме предвидили доста време и накрая почти закъсняхме за църквата).
След църквата докато направим снимки с вси4ки гости(сигурно отне повече от 40 мин) и останаха около 15-20 мин за градска фотосесия. А бяхме предвидили около час и половина между всеки от ритуалите и накрая пак бързахме. Имаш ли възможност, остави си повече време, гостите ще намерят с какво да се забавляват, а ти ще си спокойна и усмихната на сватбения си ден.


Еми не - ритуалната е от 11:40 - ритуала е около 15 минути + 10 минути поздравления значи стана 12:05 и до 12:45 снимки- после 15-на - 20  минути път до църквата че е далече. След това от 13:00 в църквата - до към 13:20 - и после снимки с фотографа и гостите в 14:00 трябва да почнат да се настаняват в ресторанта - да си вземат дъх да пийнат и  ние ще отидем към 14:30 - а тя църквата е на 5 минути от ресторанта - така че поне 40-50 минути ще имаме за фото сесията. Поне аз така си го представям :-)
Активен
cv
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: декември 10, 2012, 21:50:15 »

не смятай всичко до минутка Wink
при нас и в ритуалната зала и в църквата закъсняха с по 10-15 мин, а това време само седиш и чакаш не можеш да правиш фотосесия sad
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #327 -: декември 11, 2012, 10:12:32 »

Една идея за булките от София- в Декемврийския брой на сп.Glamour е публикувана фотосесия на фона на Sofia Towers на бул. Г.М. Димитров. Пейзажът изглежда досущ като в Ню Йорк  Wink Добра идея за urban сватба.  good
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: декември 11, 2012, 10:28:06 »

не смятай всичко до минутка Wink
при нас и в ритуалната зала и в църквата закъсняха с по 10-15 мин, а това време само седиш и чакаш не можеш да правиш фотосесия sad

Еми най-много да няма много време за фото сесия - той и без това младоженеца не си пада по тази част - ще е щастлив хи-хи. Права си за планирането - но честно казано не мога да оставя повече време м/у църквата и ритуалната и ресторанта- защото синът ми и без това ще изтрещи ( той още няма 2 г. ) и просто трябва да се съобразим и с него. Каквото стане такова- мъжът ми казва че прекалявам с опитите да предвидя и планирам всичко Wink
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #329 -: декември 11, 2012, 12:59:20 »

 А къде планирате фотосесията между църквата и ресторанта? Ако църковният ритуал започне навреме и ресторанта е достатъчно близо, може да и да ви стигне времето! Съветът, който ние винаги даваме е, че снимки с гостите може да си направите и в ресторанта, но там само на вас двамата - по-трудно!  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines