Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 07:35:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата - 2 част  (Прочетена 175973 пъти)
 
Maria681
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



« Отговор #285 -: септември 11, 2012, 15:53:44 »

А как ви се вижда идеята за снимки на Драгалевския лифт и околността?  tease
Самият лифт е малко грозничък, но според мен биха станали доста оригинални снимки там  danceg
Стига разбира се и фотографа да може да се покачи на лифта с цялата си техника pardon
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #286 -: септември 11, 2012, 23:17:43 »

Я, каква активност се развихрила тук!  smile Много ви благодаря на всички за съветите и мненията. Не мисля, че два часа са много. Вярно, че може да стане и за един, но понеже се случват всякакви неща, предпочитам да имаме и известен "запас" от време. Затова и не ми се ще да деля времето, макар че по принцип го одобрявам като идея за по-"натоварени" сватби. И да вали и да не вали, не ми пука:) С добър фотограф и два чадъра могат да станат фантастични "дъждовни" снимки:)

Делийски, на теб благодаря специално! Не искам да правя снимките преди гражданското, заради светлината. При такъв сценарий фотосесията ще се падне между 14 и 16 ч. най-вероятно, а през лятото тогава обикновено слънцето е много силно и не ми се иска този факт да ограничава фотографа. И понеже рано сутринта няма да сме готови още, остава вариантът след църквата между 17 и 19 ч., когато светлината вече трябва да е "поомекнала" или поне аз така си мисля:) Разбирам, че няма да е като между 19 и 21 ч., но поне да е максимално късно през деня, каквото зависи от нас за улеснение на фотографа да го направим... Идеята за Уелкъм дринк, която даваш много ми харесва! Аз също мислех за нещо подобно и се радвам, че се потвърждава от друг човек, при това с наблюдения и опит в бранша.

P.S. Задължително ще се посъветвам с фотографа, когато го ангажирам. Просто имам време доста, но това не ми пречи да премислям отдалеч:)

Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #287 -: септември 12, 2012, 02:07:08 »

Въпроса със светлината е много спорен. Всеки фотограф , решава за себе си индивидуално. Следобед може да се окаже че жълтее много, привечер снимките могат да посинеят и още много неща. От 14 до 16 часа е супер гадно да се снима, особено ако е горещо, но например в парк с разнообразна растителност и повече сянка могат да се получат много интересни неща. Съветвам, не си правете изводите сами и не ходете при фотографа с тези изводи. Отидете , обяснете, послушайте и тогава направете графика за деня. Поставете си исканията и изслушайте внимателно насрещните условия. Когато си поръчах торта за сватбата, казах какво искам, но не съм казал на хората кога да пекат блатовете и кога да ми я сиропират.Надявам се правилно да ме разберете, защото често се случва клиентите да ни поставят пред свършен факт.С  неправилно съставен график и неправилно определено време за снимки. Даже и да разбирате от фотография, не може да сте сигурни, че вашите разбирания съвпадат с тези на фотографа или видеооператора ви.
Активен
estlar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



« Отговор #288 -: септември 12, 2012, 05:34:37 »

Делийски, абсолютно съм съгласна, че не можем да поставяме изисквания и един професионалист винаги знае какво да направи, както каза - парк и сенки. За съжаление много от нас започват търсенето на фотограф след уточняването на точния час в гражданското и дори ресторанта. За това има много причини - искаме да знаем точно колко часа да ангажираме екипа, изглежда малко несериозно да отидеш при бъдещия си фотограф и да му кажеш "ами искаме да те ангажираме, ама не знаем точно кога". Поне така си мисля аз. Интересен въпрос за дискусия е точно кога (преди какво и какво) е добре да ангажираме фотографа, така че да можем най-правилно да направим плана за деня.
Активен
vanesska
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #289 -: септември 12, 2012, 06:20:41 »

Нашата сватба ще е краят на ноември и т.к. се стъмва по-рано се чудя сега към колко часа да е фотосесията crazy.Тя ще е преди ресторанта.
Активен
Pencho_Chukov
Любопитен
*
Публикации: 47



« Отговор #290 -: септември 12, 2012, 08:46:47 »

Като се има предвид, че ще сме върнали и часовниците с 1 час назад и най-вероятно ще се стъмва къ 18:30, добре е сесията да в периода 15-17 часа. 

А защо не започнете сватбения ден с фотосесия?
Няма да сте натрупали изнервяне и закъснение.
Тази година 2 пъти ми се случи и младоженците са доволни. В края на деня се съгласиха, че е било удачно. После не бързаха за никъде и не мислеха какво ще правят гостите.

Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #291 -: септември 12, 2012, 08:49:41 »

Нашата сватба ще е краят на ноември и т.к. се стъмва по-рано се чудя сега към колко часа да е фотосесията crazy.Тя ще е преди ресторанта.

Точно за вашия случай това което сте избрали не е подходящо.Подходящи са обедните часове, защото тогава ще е най-топло и защото тогава ще има най много слънце(евентуално).Почне ли да се стъмва, снимките ви може да посинеят или посивеят и никак няма да ви се харесат.

estlar, това което си описала не е много логично. Когато ангажираш екипа за заснемане, запазваш датата. Впоследствие се уточняват подробностите. За 10г, така и не разбрах, защо последно отивате при фотото и видеото. Запомнете - видеооператора и фотографа са едни от първите хора, който отиват на една сватба и едни от последните който си тръгват. Ако това са хора с опит, от тях може да получите много полезни съвети. С техните съвети може да избегнете много главоболия и да спестите много пари. Имало е случай ние да организираме всичко, даже при наличието на сватбен агент.  На дискусията точно преди какво да ангажираме фотографа, моя отговор е  - това е първата ви работа след като си изберете младоженеца и датата! Тука има една все още неомъжена потребителка CV, която в момента си организира по спешност сватбата за 11.11. Попитайте я, когато дойде, колко точно и помогнаха нашите съвети, тя ще ви обясни.
Едит - някои фотографи или видеооператори може би нямат желание да участват в планирането на вашия ден, но поне тези който познавам с удоволствие ще ви помогнат с всичко което могат.И то безплатно, за разлика от сватбения агент!
Активен
estlar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



« Отговор #292 -: септември 12, 2012, 13:49:33 »

Нали точно това е - трябва дата. В момента почти цялата подготовка е изкуствено замряла, защото трябва да запиша дата чак ноември, не мога и фотограф да ангажирам. Аз специално имам късмет с кума си - работи като сватбен фотограф, той ми помагаше със съвети и насоки как да снимам по-добре. Разбира се, няма той да снима на събитието, но адски много помага с организацията от ден първи именно с идеи от опит - кои часове са най-подходящи за подписване, дори залите как изглеждат отвътре, коментари за различни ресторанти, дори и за подбора на музиката дава съвети, защото е виждал как реагират хората на сватба. Който има шанс да се възползва от такава съкровищница на информация, нека го направи.
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #293 -: септември 12, 2012, 15:38:17 »

Аз лично, първо ще запазя ресторанта, защото там е купонът все пак, а и нали е вечерта, няма да ми бърка графика, тъй като е най-накрая. След като уредя този въпрос, ще отида при фотографа (още не съм решила дали ще правим и видео), ще му кажа фиксираната вече дата и ще си обсъдим подробно нещата. Няма да му се бъркам, ще се уточним и чак след като уточним нещата с него ще запазвам гражданско и църква, като преди това само ще съм проверила степента им на натовареност през въпросния ден. Струва ми се, че едно такова планиране би удовлетворило и двете страни - не поставям фотографа пред свършен факт, ще си съобразя часовете на ритуалите с него, а аз ще съм спокойна, че снимките ще станат по най-добрия възможен начин.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: септември 24, 2012, 22:40:11 »

Ние вчера имахме отделна фотосесия и определено препоръчвам отделната фотосесия. Бяхме далеч по-спокойни, не бързахме за никъде, не бяхме изморени и имахме желание да се забавляваме. Мъжът ми (още не мога да свикна с това обръщение biggrin ) се беше притеснил, че някой негов познат ще ни види - според мен цяла София ни видя, защото обикаляхме из центъра biggrin , но той знаеше, че за мен е много важно да имаме хубави и разнообразни снимки и си мълчеше мъжки biggrin
Беше много приятно изживяване, всички ни се радваха, даже станахме някаква туристическа атракция, защото доста чужденци ни снимаха smile

А аз имах още една възможност да сложа Роклята  heart  Blush
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: септември 24, 2012, 22:46:44 »

Нашата сватба ще е на 08.12, а снимките сме ги планували от 15.30 ч. до към 18.00 ч., като първо ще направим снимки, които са на вън и след това на мястото, което сме определили за основната фотосесия - по стечение на обстоятелствата е затворено помещение с малки прозорци, затова няма значение дали ще се снима на дневна светлина или не.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #296 -: септември 25, 2012, 08:30:51 »

При нас валеше през целия ден. Спираше само между ритуалите за снимките. Накалях си роклята в тревата пред Народния театър, но не съжалявам. Снимките сигурно са станали страхотни! Нямам търпение вече  blum
Активен
lennysf
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #297 -: септември 26, 2012, 09:03:32 »

Здарвейте, сватбата ни е много скоро и се притеснявам дали ще вали. Та по този повод моля ви за идеи за закрито място за фотосесия.
Активен
Pencho_Chukov
Любопитен
*
Публикации: 47



« Отговор #298 -: септември 27, 2012, 14:28:11 »

Когато вали дъжд най-хубавите снимки стават навън в дъжда!

Вземете си един голям цветен чадър и излезте на дъжда

Сюжетът е различен, отражения се снимат   изобщо много по-интересно е от сесия на закрито, която така или иначе можете да проведете впоследствие, след външните снимки или преди това

Ето един пример от май месец в Габрово. Нон стоп дъжд цял ден

Активен
lennysf
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #299 -: септември 27, 2012, 15:28:12 »

страхотни снимки стават на дъжд -съгласна съм. Но фотосесията ни е преди всичко останало и е 1ч и 30мин не ми се иска да сме мокри до кости докато влезем в църквата, ритуалната и ресторанта. Със сигурност ще има снимки навън на дъжда, но да не са всички
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines