Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 07:53:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата - 2 част  (Прочетена 175976 пъти)
 
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #270 -: май 30, 2012, 16:25:46 »

Това място отдавна е осрано и отдавна не става за снимки.
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #271 -: септември 10, 2012, 21:28:20 »

Аз съм още на етап сравнително далечно планиране, но се чудя за едно нещо. Очевидно за добра фотосесия си трябва време. Иска ми се да мога да отделя 2 часа в деня на сватбата. (Мисля отделно да имаме и следсватбена фотосесия - мисля че си заслужава!) Та, аз мога да отделя два часа, защото сватбата няма да е претрупана със събития. Няма да ме "взимат" например. Тръжеството ще е вечерно и ми се ще всичко - църква, гражданско, ресторант и фотосесия да са близо едно до друго, на пешеходно разстояние в центъра на София. Това общо взето е постижимо, само за ресторанта се чудя, защото има много примамливи предложения, но са далеч... Както и да е. Фотосесията искам да е в центъра urban art фотосесия. Избираме с фотографа готини места и се вихрим, както ни дойде на ума. Вярвам, че един професионалист, ако го оставиш да твори, би направил много красиви неща из уличките по центъра. Т. е. нямам проблем с концепцията и разположението във времето - някъде между 17 и 19 ч., между църквата и ресторанта. Притеснявам се какво ще правят гостите през тези 2 часа? Вие как решихте проблема? Не искам да скучаят, но не ми се иска и с мъжа ми да се лишим от хубави снимки на самия ден...
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: септември 10, 2012, 22:03:25 »

Аз съм още на етап сравнително далечно планиране, но се чудя за едно нещо. Очевидно за добра фотосесия си трябва време. Иска ми се да мога да отделя 2 часа в деня на сватбата. (Мисля отделно да имаме и следсватбена фотосесия - мисля че си заслужава!) Та, аз мога да отделя два часа, защото сватбата няма да е претрупана със събития. Няма да ме "взимат" например. Тръжеството ще е вечерно и ми се ще всичко - църква, гражданско, ресторант и фотосесия да са близо едно до друго, на пешеходно разстояние в центъра на София. Това общо взето е постижимо, само за ресторанта се чудя, защото има много примамливи предложения, но са далеч... Както и да е. Фотосесията искам да е в центъра urban art фотосесия. Избираме с фотографа готини места и се вихрим, както ни дойде на ума. Вярвам, че един професионалист, ако го оставиш да твори, би направил много красиви неща из уличките по центъра. Т. е. нямам проблем с концепцията и разположението във времето - някъде между 17 и 19 ч., между църквата и ресторанта. Притеснявам се какво ще правят гостите през тези 2 часа? Вие как решихте проблема? Не искам да скучаят, но не ми се иска и с мъжа ми да се лишим от хубави снимки на самия ден...
Не се притеснявай за тях, някои се прибират за един душ и малко почивка, някои сядат на кафенце да се видят smile Само ги предупредете като давате поканите, че има време между църквата и тържеството в ресторанта, за да го имат предвид smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #273 -: септември 11, 2012, 02:23:01 »

Този проблем е решим по много начини, но има 2 основни.
1.Интервала от 2та часа да бъде преди гражданския брак. След като няма да те взимат, значи няма гости, няма и проблем. Ако има взимане - гостите си остават у вас да си похапват и пийват, вие излизате по-рано. След време родителите ги завеждат директно на ритуалната зала.
2.Интервала е както вие сте решили - след църквата. Гостите се отправят бавничко към ресторанта. Там организирате посрещане с шампанско и евентуално леки хапки ( нарича се Уелкъм дринк на запад и Фуршет на изток) и проблема е решен. Да вметна за да няма неясноти - посрещането го прави ресторанта, НЕ вие, защото под Уелкъм Дринк повечето хора разбират друго нещо.
Има и още един вариант - разделяте фотосесията на 2х1 час, уплътнявате някак си времето на гостите по подобна схема и всичко ще е ОК.
Едит - споделяйте тези проблеми с вашия фотограф, ако е човек посещаващ редовно сватбени тържества,  вероятно ще предложи адекватно решение.
« Последна редакция: септември 11, 2012, 02:29:35 от Deliysky » Активен
estlar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



« Отговор #274 -: септември 11, 2012, 06:52:36 »

Поправете ме ако греша, но аз съм фотограф любител, а фотографията е основно светлина. Вярно е, че с добра техника и обработка може да се снима при почти всякакви условия, но са ми казвали, че най-добрите снимки стават късен следобед или залез слънце. Просто светлината е най-мека и подходяща за портрети. Като цяло и аз искам да избегна яркото обедно слънце и планирам сесия между 3 и 5 (май месец). Не знам през кой месец е сватбата, но е добре да провериш дали няма да е твърде тъмно/светло.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #275 -: септември 11, 2012, 08:03:16 »

За да избегна "тормоза"  pleasantry на гостите с чакане и недоумяване какво се случва с нас (винаги има някой не разбрал), планувах фотосесията да бъде преди ритуалите. Мисля, че 1ч е достатъчно, 2ч не са ли много... На либето определено ще му писне, ако са 2ч, въпреки че от сега знае, че много държа на снимките и потвърди, че гък няма да каже - как да не го обича човек!  heart
Активен
slavi_vt
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #276 -: септември 11, 2012, 08:06:45 »

2 часа не е много време за фотосесия, но често в сватбения ден няма възможност да се отдели толкова време. Както е казал колегата Делийски, може сесията да се раздели на 2х1 час. Друг вариант, но малко по-скъп, е сесията да се направи в отделен ден след сватбата.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #277 -: септември 11, 2012, 08:22:24 »

Всъщност нашата ще бъде точно на две разделена - 1ч преди ритуалите и след това между гражданското и черквата за около 30-40 мин. в следобните часове по калдъръмените улички на Стария град в Пловдив (завиждам им на пловдичанки за тази красота и романтика).  give_rose

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: септември 11, 2012, 08:47:15 »

Аз съм още на етап сравнително далечно планиране, но се чудя за едно нещо. Очевидно за добра фотосесия си трябва време. Иска ми се да мога да отделя 2 часа в деня на сватбата. (Мисля отделно да имаме и следсватбена фотосесия - мисля че си заслужава!) Та, аз мога да отделя два часа, защото сватбата няма да е претрупана със събития. Няма да ме "взимат" например. Тръжеството ще е вечерно и ми се ще всичко - църква, гражданско, ресторант и фотосесия да са близо едно до друго, на пешеходно разстояние в центъра на София. Това общо взето е постижимо, само за ресторанта се чудя, защото има много примамливи предложения, но са далеч... Както и да е. Фотосесията искам да е в центъра urban art фотосесия. Избираме с фотографа готини места и се вихрим, както ни дойде на ума. Вярвам, че един професионалист, ако го оставиш да твори, би направил много красиви неща из уличките по центъра. Т. е. нямам проблем с концепцията и разположението във времето - някъде между 17 и 19 ч., между църквата и ресторанта. Притеснявам се какво ще правят гостите през тези 2 часа? Вие как решихте проблема? Не искам да скучаят, но не ми се иска и с мъжа ми да се лишим от хубави снимки на самия ден...
Взимайте предвид и атмосферните условия, както и умората ви- тъй като ние бяхме в най-големите жеги, се чувствахме супер скапани и половината фотосесия реално почивахме, вместо да ни снимат. Просто не можехме да мръднем. Така че по -добре наистина преди гражданското, или просто - следсватбена фотосесия. good
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #279 -: септември 11, 2012, 08:57:55 »

Ами ако вали?  angry Къде в центъра ще ни разрешат да се снимаме на закрито?  cray
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #280 -: септември 11, 2012, 08:58:39 »

Аз вече го бях дала като идея това, но не помня в коя тема  pardon Ние ще имаме ритуал с вземането. Оттам отиваме на фотосесия - 1-1:30 ч. из Стария град в Пловдив. Фотографа ни даде идея и за една от галериите при лошо време. После отиваме в църквата и оттам цялата колона - в ресторанта за подписването и за тържеството. На всеки гост сме казали програмата. Тези, които искат, ще дойдат при взимането на кумовете и при моето взимане. Тези, на които не им се обикаля - направо в ресторанта.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: септември 11, 2012, 08:59:30 »

Ами ако вали?  angry Къде в центъра ще ни разрешат да се снимаме на закрито?  cray
не се притеснявай, ако сте наели правилния човек, той знае как и на дъжд да изведе едни прекрасни и интересни фотоси. просто си купете два готини чадъра. good
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #282 -: септември 11, 2012, 13:22:34 »

Поправете ме ако греша, но аз съм фотограф любител, а фотографията е основно светлина. Вярно е, че с добра техника и обработка може да се снима при почти всякакви условия, но са ми казвали, че най-добрите снимки стават късен следобед или залез слънце. .............

Няма защо да те поправяме, истина е.Също така мога да добавя и рано сутрин. Но на сватба снимаш , когато можеш, а не когато искаш. Точно затова истинския сватбен фотограф трябва да бъде много опитен, за да се измъкне от всякаква ситуация. Ако не искате да поемате рискове и да си правите каквото ви е кеф - следсватбена фотосесия, минимум половин ден! По спокойно е, но не е същото, няма я емоцията. Точно по тази причина снимките на определени фотографи особено се отличават от останалите. Едните са много обикновени, а другите са с определение "без думи".
Активен
sesiliq87
Новак
*
Публикации: 8



« Отговор #283 -: септември 11, 2012, 15:37:05 »

Моята сватба ще е зимата и се надявам да има сняг.Много държа снимките да са на открито,но се надявам да избегнем ефекта с зачервените от студа носове и бузи blush
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #284 -: септември 11, 2012, 15:40:23 »

Моята сватба ще е зимата и се надявам да има сняг.Много държа снимките да са на открито,но се надявам да избегнем ефекта с зачервените от студа носове и бузи blush
Ех, че защо! Това си е една пълна зимна приказка! Къде без зачервени носове, бузки и грейнали погледи  blum
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines