Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 09:34:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата - 2 част  (Прочетена 175986 пъти)
 
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #240 -: април 27, 2012, 18:22:22 »

Да ти кажа Цуци първата снимка не зная от къде си я взела, май от чужбина и по - специално от руски сайт. В нея има много сериозна обработка и много сериозен ретуш, въпроса е в това, че стила е такъв - направено да не си личи. Това между другото е най-тънкият и най-сложният ретуш.
« Последна редакция: април 28, 2012, 02:03:53 от Deliysky » Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: април 27, 2012, 18:28:04 »

Това между другото е най-тънкият и най-сложният ретуш.
И се заплаща най-скъпо pleasantry.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #242 -: април 27, 2012, 20:51:21 »

Делийски да има ретуш. Всички снимки на професионални фотографи имат ретуш, той е задължителен. Аз не харесвам снимки където буквално изглежда като нарисувано, толкова много ретуш е сложен, че прилича на колаж чак. А може и колажи да са не знам. Мен не ми харесва.
Аз обичам снимката да изглежда естетвена, макар че разбира се не. Идеята беше да покажа какво искам от следсвадбената фотосесия - село, село и пак село.  danceg danceg danceg
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #243 -: април 28, 2012, 02:21:28 »

....... Всички снимки на професионални фотографи имат ретуш, той е задължителен. .....

 :offtopic:Сериозно? Бас ловя че много малко могат да направят такъв ретуш. Ако ти кажа, че още има фотографи който не снимат в РОУ, не знаят как да конвертират, и такива дето не знаят какво е това РОУ, ще се учудиш ли? Зящо си мислиш че снимат за по 200 - 300лв? Защото се снима в .........., поразчистват се малко кадрите и ....... честито, готови сте, елате да си вземете сватбата.Това става за 1 ден, но хората предвидливо ще ви се обадят след седмица, за по-авторитетно. Сватбеното видео и фото заснемане у нас в по-голямата си част е почти като продажбата на оригинални авточасти на ул.Симеон в София. А другото което е снимано и обработено истински за съжаление е трудно достижимо за нормалния човек, който се изгърбва от работа за 500лв на месец. И оттам идва целия проблем. Дааа, за съжаление проблема не е във вашия телевизор, като чели е още в предавателя yahoo. Offtopic
И все пак да обявя официално , радостно и тържественно - сватбеният сезон вече започна.При профитата тече сериозна треска и подготовка , за да могат да посрещнат нуждите на клиента си. У клиентите, както виждаме, подготовката върви на пълни обороти. Желая на всички да  изживеят най-невероятните мигове от живота си. И макар аз да имам доста рязък тон на места в темите, бих ви призовал, бъдете по разумни, бъдете си взаимно полезни. give_rose
« Последна редакция: април 28, 2012, 02:23:54 от Deliysky » Активен
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #244 -: май 08, 2012, 15:07:59 »

Хахаха, Цуцето го играе вечната контра. Търпение нямам да видя твоя албум.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #245 -: май 08, 2012, 16:33:09 »

И аз  danceg danceg danceg
Дано намерим само ретро колело с рамка за фотосесията. Избрахме местата, много романтични и зелени. Очаквам снимките с голямо нетърпение  Wink blum
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #246 -: май 11, 2012, 17:03:19 »

И така мили дами, наслушах се на част от коментарите ви и си мисля - защо у нас много се робува на сляпо плагиатство или стари изтъркани клишета. Говоря за снимките. Наскоро направих една дискусия, която почти приключи с война. Интересно ми е като имате претенции, защо повечето от вас не са съгласни да съдействат на фотографа си и не са готови да приемат предизвикателства. Миналия път питах в дискусията "кой би се снимал така", този път въпроса е същия който вие задавате ровейки чуждите сайтове. А именно " Защо навън може, а у нас не може ?" прегледайте линка и си отговорете сами:
http://www.mywed.ru/forum/session/view/37265/
Предварително да уточня, преди да почне войната:
   - никого не убеждава да се снима така!
   - с никого не желая да споря на тема, какъв е смисъла, трябва ли, и защо някой се е снимал така?
   - дискусията е провокирана, не за да спорим, а за да зададете сами на себе си някои въпроси и сами да намерите отговорите! И следващия път когато поствате снимки от чужди сайтове добре си помислете какво искате и какво ще предложите насреща!
    Специално за хората с коментари "  това е перверзно, рускините са курви,може би фотографа иска да се наслади на прелестите на клиентката си и др. подобни, съветвам още 2 -3 пъти да препрочетете поста ми ( и предната дискусия) . Ако не сте разбрали защо ви провокирам и на какви въпроси трябва да си дадете сметка, значи нищо не сте разбрали, по добре не си правете труда, подминете темата! Успех на всички и весели празници.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: май 11, 2012, 17:14:10 »

Аз лично не гледам и не дискутирам с  фотографа ни неща, които не смея, не искам или не мога да направя. Затова сама за себе си реших - за някои влаченето в калта на реката е грозна гледка, за мен е възможност да подивея, да си намокриш роклята под водопад е гадно за други- за мен е супер , намерих си сама водопад, обаче. Не чакам фотографът да свърши всичко. За тези формати нямам задръжки.
А това което си показал е хубаво, но аз лично не мога да се отпусна чак толкова. Да се коментира по националност е тъпо, но определено рускините са по-разкрепостени и това в случая , свързан със сватбената фотография,  е в техен плюс.
Активен
desirer
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 190


« Отговор #248 -: май 11, 2012, 17:36:11 »

Deliysky това, което си показал е доста различно, аз за  себе си не бих си направила такава фотосесия, според мен такива фотоси са подходящи за някое списание, красиви са не отричам, но определено жената трябва да е с прилични мерки за да се изтипоса по дупенце smile Интересно ми е ако можеш сподели, как се постигат тези цветове на снимките, някакси "Жълтеят" харесва ми smile
emmmmmy , ако не е тайна сподели, кое е водопадчето. На мен тези дни ми попаднаха снимки от Крушунските водопади край Ловеч, мястото е уникално, като го видях и точно си представих, как се топвам с роклята там. Това ми хрумна тези дни, така че почвам проучване, как да го реализирам. Ще се пробвам да сложа една снимка в галерията smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: май 11, 2012, 17:41:25 »

Мила, водопадът е в Сопот, просто съм съчетала нещата с черквата. Има и рекичка и мостче по-надолу.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #250 -: май 11, 2012, 17:53:49 »

..............но определено рускините са по-разкрепостени и това в случая , свързан със сватбената фотография,  е в техен плюс.
А, да си дойдем на думата. Уцели 6+ от първия път. Подкрепям целия ти пост, много разумен и смислен, но в извадения цитат е истината!
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #251 -: май 11, 2012, 18:02:02 »

Интересно ми е ако можеш сподели, как се постигат тези цветове на снимките, някакси "Жълтеят" харесва ми smile

Постигат се с много обработка .На долните линкове има кадри с подобна и по-малка ( но не същата ) обработка .

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150382599056434.359944.278773366433&type=3

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150654063576434&set=a.10150654062286434.397548.278773366433&type=3&theater
« Последна редакция: май 11, 2012, 18:15:04 от Deliysky » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #252 -: май 11, 2012, 18:16:40 »

Съгласих се и веднага коригирах инфото. Защото в случая не става въпрос за парите, имах впредвид, че въпросната обработка е финна, трудоемка и изисква време. Затова и почти не се предлага у нас.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #253 -: май 12, 2012, 09:10:11 »

Крушанските водопади са едно от най-красивите места, които съм виждала  give_rose За следсватбена сесия са просто уникални  give_rose

Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #254 -: май 12, 2012, 16:09:31 »

намерих ги, доколкото разбрах са до ловеч.
страхотно място, биха станали приказни снимки





Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines