Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 07:40:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата - 2 част  (Прочетена 175974 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: април 26, 2012, 15:32:56 »

michelle,  не знаех че те има там, но именно този профил на Балевски в ФБ,  ме вдъхнови да поискам да правим фотосесия извън града, в планина.  heart . Заради подобни фотографии, които лично за мен са духът на една сватба, въобще се навих да се занимавам с организиране и  на битовистичната част на едно подобно събитие. защото всяко хубаво нещо има своята цена- труд, воля ....желание.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #226 -: април 26, 2012, 16:21:20 »

michelle - съжалявам да го кажа, но тези снимки не ми харесват. Според мен са ужасни.
Ще запазя нашият фотограф в тайна - но обещавам да кача снимки. Лошото е, че поради някаква причина не мога да си направя албум, колкото и да опитвах.  nea
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: април 26, 2012, 16:34:19 »

Невероятни снимки...  give_rose Всяка носи толкова много емоции, а това според мен е най- важно за такъв тип фотография, каквато е сватбената. Не искам да обидя никой, но според мен да определиш, като "ужасен", толкова професионален снимков материал, е меко казано обидно, за хората вложили толкова труд и въображение за направата му nea
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #228 -: април 26, 2012, 16:36:36 »

Влади всички снимки се обработват с фотошоп, знаеш го много добре. А при тези просто фотошопа е малко, леко твърде много.

Ето една фотография мой тип

за съжаление няма да имаме цъфнали дървета за нашата сватба , щяха да станат уникални снимки иначе  pardon
Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #229 -: април 26, 2012, 16:45:27 »

michelle - съжалявам да го кажа, но тези снимки не ми харесват. Според мен са ужасни.
Ще запазя нашият фотограф в тайна - но обещавам да кача снимки. Лошото е, че поради някаква причина не мога да си направя албум, колкото и да опитвах.  nea

Фотографът ти е не е чак толкова в тайна, но хайде да не играем на котка и мишка или аз да го казвам. със сигурност снимките, които ще качиш след 16-и юни ще говорят достатъчно (но не само за фотографа, а и за младоженците). Факт е, обаче, че "на вкус и цвет - товраришь нет" и съм щастлив, че мнението ти не е меродавно; както не държа да се харесам на всеки, нито имам претенцията за незаменим и уникален, единствен и неповторим.
За начинът ми на снимане и обработка - в сайта ясно е видно. Самият аз снимам (както и хората в екипа ми) в RAW формат (не всеки сватбен фотограф в България го прави, на всички снимки от подготовката до и в ресторанта), което предполага известна (при мен незначителна в повечето случаи) корекция на баланс и контраст. Допълнителни обработки и ретуш на лицето (както е посочено и в офертата към клиентите) се извършва единствено и съгласувано с младоженците за снимките, които те избират за албум. Тук нееднократно са коментирани обработката на дадени кадри (и моят начин не е да превърна лицето на булката чрез няколко плъгина в порцеланово, но си позволявам дребен ретуш... нека, които коментирам не толкова заради теб, колкото заради останалите от булките, които е хубаво да се запознаят с начина на предаване на крайния материал от техните фотографи).
Обаче, едно ще ти кажа лично на теб с пълна увереност:
не познаваш michelle  - прекрасна жена, страхотно семейство са с мъжа си, а заради хора като тях аз на сайта си съм написал и работя под мотото "сватбена фотография за хора с отношение". И днес, когато гледам клипа със сватбените им снимки (бих го споделил с всички вас, но ще оставя това решение да бъде на michelle , ако реши тя да даде линк към него) аз се връщам към всички онези незабравими моменти - и вечерта на нощните снимки, и през деня на различните места, където ходихме и запечатвахме любовта на младоженците, и всяка усмивка и миг на плажа, във водата, когато приключвахме снимачния ден... И това не е само в спомените ми. Снимките, сами по себе си, може за теб да са нищо, но има такива, които като ги гледат, всеки път се връщат и искат да преживеят тези емоции отново и отново. Не случайно и снимки от тяхната фотосесия включих в последната си изложба за сватбена фотография, която представих в НДК миналата година.
(ако си любопитна, виж в сайта репортажите от откриването на изложбата, както и някои други клипове)
http://www.vladibalevski.com/videomaterials/

(Без да искам да те обидя) въпреки тесногръдието и острия ти тон, от сърце ти желая да преживееш на сватбената си фотосесия повече, отколкото аз съм преживял с всяка една от двойките, гласували ми доверие.

Човек може да забрави какво си му казал; може да забрави дори какво някой е направил за него, никога няма да забрави как си го накарал да се чувства

Аз се гордея с michelle и нейния съпруг и всичко, което преживяхме заедно!
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #230 -: април 26, 2012, 17:02:58 »

Радвам се на чудесната ти самореклама, въпреки тесногръдието ми и острият ми тон не харесвам твоята работа и смятам снимките си за ужасни.
Колкото до Мишел и нейният съпруг радвам се, че са щастливи и им желая дълъг семеен живот.
С това темата е приключена за мен.
Активен
Pencho_Chukov
Любопитен
*
Публикации: 47



« Отговор #231 -: април 26, 2012, 17:09:21 »

Апропо,
с горния си постинг Балевски ме накара да споделя нещо, което забелязвам на повечето сватби, които снимам.
Имам усещането, че все по-малко са хората, които истински се обичат. Забелязвам го в поведението им на сватбения ден, в репликите, които си разменят, в малките жестове.
Искрено се надявам да се заблуждавам.
Няма нищо по-хубаво за един фотограф от това, да снима хора, които са истински влюбени един в друг. Всяка малка мимика, всеки поглед или дума издава това усещане.
Любовта прозира във всяко движение.
Тогава хубавите кадри се получават от самосебе си.

Благородно завиждам на колегите си, които имат шанса да снимат тържествата на такива двойки.  smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #232 -: април 26, 2012, 17:53:16 »


Ето една фотография мой тип

за съжаление няма да имаме цъфнали дървета за нашата сватба , щяха да станат уникални снимки иначе  pardon
Отново си пролича възпитанието на Българина във форумите, особено когато се е скрил зад анонимен ник. Чухме ти мнението за поне 5 от най-добре платените фотографи в БГ, чухме какво ти е мнението изобщо за фотографията. Но определението "Ужасни" направо кърти плочки. По интелигенто щеше да прозвучи, ако беше написала "Тези снимки не са мой тип". Още един път ще ти припомня моето мнение за картините и мацаниците описано по -назад с тайната надежда, че докато си в този форум, ще се самообразоваш и ще се научиш да се държиш възпитано и цивилизовано.Нищо лично, просто тонът и обноските са ти същите и в другите теми. А иначе относно твоята снимка, ще си позволя да си дам мнението в твой стил. Хубава, приятна фотография, но без никаква стойност.Снимана е в стил от преди 15г. В тази фотография няма нищо освен цъфналите дръвчета.Няма история, няма емоция, даже не се виждат лицата на младоженците. Такива фотографии мога да снимам и аз ,нищо че се подвизавам като видеооператор, че даже и безплатно само за почерпката и  купона. Стига да имам време разбира се. Малко хора ще ме разберат, надявам се освен Цуци да няма други обидени.
« Последна редакция: април 26, 2012, 23:52:06 от Deliysky » Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #233 -: април 26, 2012, 19:44:16 »

Ще добавя само - Делийски, Балевски, Чуков, и всички прекрасни талантливи фотографи, които не пишат в този форум - пожелавам от сърце да снимате влюбени, вдъхновяващи, ценящи работата ви, младоженци! Заедно ще покажем, че в България се правят елегантни, стилни и изискани сватби.  Wink
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #234 -: април 26, 2012, 20:03:09 »

 Tsutsi, на мен лично няма за какво да ми казваш "съжалявам"  smile Имаш си мнение, каза го. Едно от най-хубавите преживявания в живота ми беше тази фотосесия. Надявам се и ти пожелавам, когато погледнеш един ден след сватбата снимките ви, да можеш да кажеш същото.
 Фотографията (пиша го изцяло като любител) е изключително необятно и с разнороден облик изкуство. Шарено като живота  smile Не е особено трудно да сме толерантни към разнообразието.
 Ако се заслушате в репортажа от изложбата на "Балевски фотография" от миналата година, ще чуете как една от булките (прекрасна, нежна и очарователна млада жена) казва как Влади ги е окуражавал да мечтаят. А това е може би най-важното нещо не само в правенето на снимки, организирането на сватба, а и през целият ви семеен живот занапред. Както и Влади казва - не спирайте да мечтаете, да гледате света с широко отворени очи и да осъществявате желанията и стремежите си. Ето така и с късмета да срещнете талантлив и раздаващ се фотограф стават хубави снимки.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: април 26, 2012, 21:19:56 »

Честно казано, на мен снимките ми харесват, но не и агресивният подход на фотографа :-) Г-н Балевски, очевидно си имате клиентите и не се притеснявате за бизнеса си, но не е необходимо да се налагате по този начин.
Изобщо май огромна част от фотографите демонстрират едно такова самочувствие, все едно ние трябва да ви благодарим, че ви даваме такива суми, че и направо да ви се молим да поемете ангажимент към нас. Все пак ние купуваме услуга и желаем някакво определено отношение като към клиенти.

На мен много ми хареса подходът на фотографа, който ангажирахме - човекът си е сложил цената в сайта, посочил е условията, обяснил ги е, качил е купища снимки, за да се види целия сватбен ден, нито се държи надуто, нито сме се чувствали, че трябва да му се молим, за да ни поеме. Според мен това е най-малкото, което сватбените фотографи трябва да правят.

П.С. Само да добавя, че 100% някой пак ще скочи - не обсъждам цените на услугите и не подценявам усилията и уменията на фотографите, опазил ме Бог Wink
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: април 26, 2012, 21:23:52 »

Очарована съм от снимките, очарована съм от michelle ,Влади Балевски и всички булки, направили тези прекрасни фотографии. Само мога да се надявам, че в нашият ден, фотографите които сме избрали, ще се справят по този начин и ще ни предразположат да покажем най-доброто от себе си. Винаги съм се чудела как хората различават коя снимка е "добра" и коя "лоша" и определено, чрез показваните сайтове във форума успях да "видя", и съм благодарна на професионалистите, че се включват.
Цуци,всичко е въпрос на вкус, но да определиш нещо като "ужасно" е грубо, неуважително и неуместно. Каквото почукало, такова се обадило, да знаеш  nea
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #237 -: април 26, 2012, 23:57:03 »

Ще добавя само - Делийски, Балевски, Чуков, и всички прекрасни талантливи фотографи, които не пишат в този форум - пожелавам от сърце да снимате влюбени, вдъхновяващи, ценящи работата ви, младоженци! Заедно ще покажем, че в България се правят елегантни, стилни и изискани сватби.  Wink


Аз пожелавам на всеки, дай боже - да работи и твори с удоволствие и да има безграничното щастие да попадне на клиентите който ще оценят труда му. Това се отнася за всяка професия, даже и за продавачката и касиерката в магазина. И там има разлика между единият и другият човек, и там има какво да се оцени! А за такива като теб, смятам скоро да измисля някакви специални награди.Едната от тях е мероприятието което преместихме за края на годината, заповядай, ако имаш възможност.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #238 -: април 27, 2012, 01:20:54 »

Всъщност разговора беше за друго, но някакси се появи спора. Съществува малко разминаване в понятията. Траш да Дресс наистина означава да повредите роклята, то си е казано в името. Другото понятие е фотосесия извън сватбения ден. При такава фотосесия не трябва да си съсипвате роклята. Това си е просто обикновена фотосесия, само че със сватбените дрехи и реализирана в друг ден. Нищо нестандартно няма, но у нас до преди няколко години не беше прието да се обличат младоженците повторно. Какво губите и какво печелите? Според мен нищо не губите, но печелите много. Печелите възможността да реализирате всяко ваше желание на спокойствие и без ограничение във времето. Без да нервничите, без да ви звъни телефона и без да ви притесняват гостите, че сте закъснели. Да не говорим за възможността да се снимате на съвсем необикновени места, който не са свързани с вашето сватбено тържество. Това е причината много от фотографите да ви убеждават за такъв вариант. Ние много отдавна го практикуваме, но в малко по различен формат. Събираме група от няколко двойки и определено се получава голям купон. Понеже се пуснаха снимки, ще си позволя да пусна няколко линка:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.278788141433.156574.278773366433&type=3
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.278804846433.156576.278773366433&type=3
тези двете са малко старички, от 2009г.

и една по-нова:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150382599056434.359944.278773366433&type=3
На нито една от тях не е повредена роклята, макар че едната фотосесийка има няколко по-брутални идейки, но който се вгледа внимателно ще усети тънкия хумор.
« Последна редакция: април 27, 2012, 01:27:07 от Deliysky » Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #239 -: април 27, 2012, 09:15:47 »

След сватбената фотосесия е добра идея, ако няма проблем да се побере пак в роклята  stork-gurl stork-boy - понеже можем да се снимаме примерно сред розите на Карлово или на морето, сред купите сено на село и т.н. Разполагаш с цял ден или дни. Могат да станат хубави снимки и интересни. И двамата смятаме да направим такава края на август или септември на моето село, което е много красиво старопланинско селце и двамата много го обичаме.

Прости, обикновени снимки без много ретуши и ефекти, които и двамата мразим. Аз след толкова години работа в рекламата, като видя някоя толкова напудрена снимка и лошо ми става. Има хора дето си ги харесват явно.
Но траш тъ дрес говорим за истинската идея , за мен са грозни брутализми.  NO NO NO
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines