Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 08:59:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата - 2 част  (Прочетена 175983 пъти)
 
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: април 15, 2012, 20:52:32 »

Виждам, че си говорите за показване на снимки.
Аз също си бях подготвила снимки, които искам да бъдат въпроизведени с нас, но Яков (За незапознатите той ни беше единият фотограф) ги отхвърли до една Oh my ... (нормално, аз залитах само на контражури). После обсъдихме как си представям сесията, как той си я представя и нещата се получиха. ОТ мен беше мястото, от него - всичко останало. Той е толкова харизматична личност, че омая половината женоря на сватбата, а аз бях готова да направя всичко, каквото каже tease.
Чуков, радвам се да те "видя" тук, 24-70/2.8 не е мръднал  CHEERS.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #196 -: април 15, 2012, 22:53:53 »

Надявам се след последния пост Цуци да е разбрала за какво точно иде реч и защо класифицирах тези желания като чисто плагиатство и непрофесионализъм. Един професионален фотограф Никога няма да ви позволи по  този начин да му казвате как да си върши работата. Той би обсъдил с вас всичко и би ви убедил да му се доверите. Вие му плащате за погледа върху вашето събитие. Ако ще му плащате за да му показвате как да ви снима, дайте на братовчедка си един хубав фотоапарат и спестете от хонорара на вашия фотограф give_rose.
« Последна редакция: април 15, 2012, 23:53:58 от Deliysky » Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #197 -: април 17, 2012, 16:19:32 »

Изобщо не съм съгласна с това определение за професионален фотограф. А колкото до темата - снимките вечните спомени и с това не съм съгласна. Всичко е до време, включително и снимките.
И така...Посум защо не качиш малко снимки от Вашата сесия , толкова хвалби за този Яков, да видим нещо ...?
Аз съм си решила какво искам от моята сватбена фото сесия  pardon
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: април 17, 2012, 17:30:15 »

http://www.facebook.com/profile.php?id=1599271306
Позволявам си да постна фейсбук страницата на Яков, защото тук има снимки от най-скорошните му фотосесии smile За мен този човек прави уникални неща и всеки път различни! Определено се е доказал като един от най-добрите професионалисти!
Аз например, имам слабост към тази негова фотосесия:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2326562575718.121467.1599271306&type=3
« Последна редакция: април 17, 2012, 17:37:47 от lawyer » Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: април 17, 2012, 17:48:09 »

.
И така...Посум защо не качиш малко снимки от Вашата сесия , толкова хвалби за този Яков, да видим нещо ...?
Показвала съм снимки от сватбата, който е искал да ги види - на никого не съм отказала! И спечелихме в 1 от раздела на тазгодишния конкурс, заслугата е не само негова, но е показателна победата ни какво  може Митак.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #200 -: април 17, 2012, 19:21:27 »


Позволявам си да постна фейсбук страницата на Яков, защото тук има снимки от най-скорошните му...........

И да постваш и да не постваш, когато човек не може да го оцени, няма смисъл. Вече го писах , но тук настроенията са други. Тези фотосесии са уникални и да ги покажеш на другия фотограф, няма да ги направи. Затова единия струва 1000лв, а другия 300лв. Единия е про, другия е плагиат.Това е като с картините и мацаниците, за който писах  по-горе. След като не ви прави впечатление, взимате това което ви харесва. Аз си взех фотограф за 1000евро, точно по тези причини. Е пак по същите причини няма да си купя картина нито за 50лв , нито за 2000. Защото явно не ценя това изкуство. Но никъде няма да обидя този който е нарисувал картината за 2000. Просто  етика. В БГ форумите липсва, и това е навсякъде , във всички теми.Относно снимките и спомените - аз със сигурност ще имам вечни, а други хора явно са си поръчали такива, който ще са до време. Въпрос на приоритет. give_rose
« Последна редакция: април 18, 2012, 01:26:53 от Deliysky » Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: април 17, 2012, 19:44:38 »

Извинявайте, ама темата не е ли "Да планираме снимките на сватбата"? Не трябва ли да се коментират места или теми на снимките, за да се спести после време и усилия на младоженците? smile

Наши близки приятели правиха миналата година снимки на Панчарево, през май месец. Някой има ли представа август къде би било хубаво около София за следсватбена фотосесия?

Благодаря предварително smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #202 -: април 18, 2012, 01:24:46 »

Август - на Витоша. Места - много. Избор - по желание. В София обикновено нищо не става август, защото тревата е изгоряла от жегите.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #203 -: април 18, 2012, 10:47:00 »

Аз искам да си направим след сватбена фотосесия в розариума в Казанлък , ако тогава ми става роклята  blum  stork-gurl stork-boy PREGQ Иначе аз вече писах ние искаме зелена фото сесия. Май месец ще обиколя парковете и зелените места в Пловдив, за да харесам място, ще го коментираме с фотографа и ще го изберем.  smile

П.П. Яков беше първият фотограф, на който разглеждаш портфолиото, когато избирахме фотограф, но не ми допадна стила му нито на мен, нито на милото. Снимките му са много обработени и по мое мнение ужасно изкуствени, не е въпрос само на пари, а и на усет. Принципно смятам, че жените фотографи имат по-емоционални снимки от мъжете, за това и избрахме жена. Живот и здраве ще покажем и нашите снимки.  smile
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: април 18, 2012, 10:54:52 »

Нашите фотографи ще са двама - мъж и жена.. Ние няма да имаме следсватбена, а предсватбена сесия  pardon Имаме идея албума да стане като разказ в снимки, като в началото ще са тези предсватбени снимки, а всичко останало ще стане на сесията в деня на сватбата  smile
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #205 -: април 18, 2012, 11:07:57 »

А не ... роклята преди сватбата не я обличам, много съм суеверна в това отношение. Но пък ако не си - супер е. На сватбата ще дойде шаферката, която по принцип е дизайнер и фотограф и племеницата ми която учи фотография в школата на НАТФИЗ. Изрично съм ги инструктирала да пият, да ядат и да се веселят и да не се вживяват да ме снимат...ама са през едното влезло, през другото излезло ( от сега го предчуствам ...) Да си щракат там щом им е кеф.  Аз всеки ден измислям нова тема за следсватбена, ама искаме да бебеправим веднага след сватбата та не се знае ...Живот и здраве ще разкажа  smile
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: април 18, 2012, 11:13:28 »

Снимките преди сватбата няма да са с роклята, така че няма проблем..
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #207 -: април 18, 2012, 11:41:09 »

На мен ми препоръчаха мястото за фотосесията ни  да е (църквата ние Софийската Семинария) там има кортове,та след кортовете имало нещо като руйни (или подобно) . Аз не съм ходила и нямам представа за мястото.  pardon Ще изчакам всичко да се раззелени  и ще отидем с годеника да видим. Ако някой е запознат с въпросното място, да сподели дали е подходящо за фото сесията.  smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #208 -: април 18, 2012, 12:56:46 »

Мястото е подходящо, зависи от фотографа какво ще избере. Градината е голяма, има всичко - парк, дървета, полянки. Няма руини, има един полуразрушен летен театър. Кортовете няма да ти харесат особено. Навремето там се помещаваше двореца на пионерите и кипеше живот. Имаше езеро, животни, лятно кино. Но това на свещениците не им е нужно и всичко е западнало , с изключение на училището им. Доколката зная има 2 коня (ако са още живи) и един файтон, може да попитате и да го поръчате за половин час, но се плаща отделно.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: април 18, 2012, 18:35:39 »

Делийски, в тази връзка
Аз си взех фотограф за 1000евро, точно по тези причини.
мн искам да видя снимки от вашата сватба. Така и не качи.
Цуци, Нина Ник ли избрахте?

И да дам 1 съвет на бъдещите булки: предупредете родата ако сесията ви е преди подписите, ресторантът, църквата, защото свекър ми се скъса да звъни: "Идвайте, та, идвайте!" и ми изпили нервите diablo beating . А като отидохме пред ресторанта не че не повисяхме 20-ина минути, защото тр да дойде длъжностното лице и ние да влезнем тържествено в градината след нея. Но използвахме времето рационално и хванах шаферчетата да ми чистят шлейфа от класатките, които си хванах, докато се търкаляхме в хорските ниви good.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines