Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 12:59:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата - 2 част  (Прочетена 176022 пъти)
 
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #180 -: април 10, 2012, 21:16:06 »

не виждам нищо лошо да се покажат харесвани кадри. все пак фотографът няма магическа топка и гадателски способности... ако не си поискаш нещо няма как да го получиш.
аз също си представям определени кадри и моменти, които искам да бъдат уловени по определен начин и събирам снимки, които ще покажа за насока. фотографът само може да бъде улеснен от това.
делииски, не виждам защо се засегна толкова. оплаквания когато булките не знаят какво искат, пак оплаквания когато знаят...
примерно аз искам подобен кадър и това е една от снимките, които ще покажа на моят фотограф. на мястото на сватбата има подобен балкон и фон в бял мрамор, тоест подходяща обстановка за подобна снимка smile





Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #181 -: април 10, 2012, 22:31:29 »

не виждам нищо лошо да се покажат харесвани кадри. ...и т.н.

Уважаеми булки, смело показвайте харесвани кадри, това е ВАШАТА СВАТБА, организирайте я така както я виждате в мечтите си.Колкото повече информация има вашият фотограф, толкова по-креативен ще бъде и по време на снимките...Разбира се, зависи за какъв пакет снимки сте се договорили и с какво време разполагате smile
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #182 -: април 11, 2012, 08:44:11 »

Напълно съм съгласна с DJDimi и изобщо не съм съгласна с Делийски. Показването на дадени фотки на фотографа е насока на снимките - по-секси, по-консервативни, по-забавни и т.н. Всяка сватба си има концепция и е глупаво ако една сватба е издържана в даден стил, фотографа да не следва този стил. А и за мен няма да е никакъв професионалист. Булките може за пръв път да се снима така, ако се държи сковано или се притеснява, ролята на фотографа е да я отпусне и предразположи. Съвсем не е казано, че трябва да се правят същите кадри, но да се следва самата насока. Все едно ние да правим някоя кампания на клиент и да не изчистваме неговата визия и представа за нея. Смятам го за напълно нормално.
Делийски ти не се притеснявай, ако имаш скучни снимки, булката е виновна  laugh laugh laugh
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: април 11, 2012, 08:50:01 »

Съгласна съм!Ще покажа снимките!!!!
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: април 11, 2012, 09:07:58 »

Аз пък не искам да показвам снимки на фотографа си.. Знам, че сега може би ще ми скочите отгоре..Но си избрах фотографа според това каква концепция ми даде за снимките. Казах - "Фотосесията ми ще е еди си къде...Как виждаш нещата?" И така процедирах при всички, чиито условия бях решила да проверя. Така се спрях на точния! Все пак всеки професионалист си има и той гледна точка. Може да не изглеждате добре в някаква поза, която сте харесали при друга булка. Губите време за нея, а накрая резултата е кофти, а е можело примерно да послушате фотографа и да получите още 10 прекрасни снимки. Момичета не си мислете, че разбирате от всичко. Когато отидете на срещата, не казвайте всичко в началото, погледнете и през очите на професионалиста.  give_rose
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #185 -: април 11, 2012, 09:23:28 »

Определено не искам да показвам конкретни снимки! Защо?
1. Всяка двойка има собствено излъчване
2. Всяка сватба носи своя емоционален заряд
Заради тези две точки съм сигурна, че с добър фотограф, ще имам много по-скъпи за мен кадри. Защото не съм стояла като манекен, а защото той е уловил нашата емоция, защото всяка снимка ще е свързана с момент, спомен. Нали всъщност това е идеята на сватбената фотография, или греша...  give_rose

С цялото ми уважение към бъдещите булки, които биха го направили  smile
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #186 -: април 11, 2012, 09:25:14 »

Мисля, че тук става едно разминаване на мненията - никой няма да иска да му се прави абсолютно същата снимка, а да се следва дадена насока на снимките. Съгласна съм, че ако даден фотограф няма такива снимки в портфолиото си ще му е по-трудно, ако не е склонен да се обогати с нов опит, а предпочита да си кара в руслото, трудно ще стане. Всички участници в сватбата - от роклята - до тортата им се казва младоженците каква сватба искат, за това не виждам защо фотото трябва да прави изключение. Ако не искам чалга на сватбата да не би DJ да ми каже - аз ще пускам чалга, понеже по-принцип правя такива сватби. Ако не искам тежък грим, гримьора да не би да ми каже - ами аз само така мога да гримирам. Ако съм харесала някоя прическа, фризьора ще ме посъветва дали косата ми или овала на лицето ми е подходящ за нея, ако искам дадена торта търся сладкари да я направят, ако искам рокля с дантела ателието ми предлага такава. Значи като кажа на фотографа искам снимки на Гребната или в парка или на копчетата в Пловдив, той ще ми каже толкова време това, така ще направим онова, а не - аз си снимам само в Старият град. Това не мога щото нямам такива снимки в портфолиото или не ми е в стила понеже съм творец - то и DJ е творец, и сладкаря е творец, и шивача на роклята е творец ...
 blum
« Последна редакция: април 11, 2012, 09:27:14 от Tsutsi » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: април 11, 2012, 09:31:20 »

Напълно съм съгласна с Делийски относно показването на желани фотоси .Показването само по себе си води до подражение до степен копиране ,така че в общия смисъл това си е чисто плагиатство.Колкото до желаните кадри не мисля ,че е проблем всяка булка да ги опише с думи ,например : искам той да държи ръката ми ,да го гледам в очите ,под цъфнало дърво ,а вятъра да рони цветчетата му .И фотографа ще пресъздаде тази сцена по свой собствен начин .
Освен това ,съгласна съм и с Josephine ,че всяка сватба носи своя собствен заряд и всяка двойка има собствено излъчване и всеки опит да бъде копиран кадър на колега може да бъде лошо пресъздаден.
Освен това всеки създаден кадър от фотограф не изисква само хубава техника и добри познания във фотографията .Фотографа трябва да рещи ,заедно с модела стайлинга ,мястото ,излъчването ,емоцията , композицията и т.н.,така че фотографа не е щракач ,а творец!
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #188 -: април 11, 2012, 09:40:47 »

Аз също не мога да разбера какъв е проблема, май само в нечие его.  nea Или в грешно насаденото мнение, че фотото е творец и т.н. Ами другите да не би да не са?  huhhuh.gif И не разполагат с фотошоп  pleasantry
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #189 -: април 11, 2012, 10:25:57 »

Аз много обичам да се занимавам със снимки чисто любителски- подреждам си ги по албуми, надписвам, вадя големи снимки в рамка и обичам да се снимаме по много. За сватбата обаче не съм го мислила този въпрос толкова сериозно. Честно казано усещам някакво вманиачаване на тема снимки. Нормално за фотографите- това им е професия и разбира се, че ще изтъкват колко е важно и как часове не стигат за хубави снимки. Но самите булки да дават хиляди, да отделят часове, в които гостите да се чудят какво да правят и да измислят какви ли не сложнотии за тези снимки...Не го разбирам. За мен снимките са точно емоцията, настроението, ние като двойка. Да, трябва да са на открито и то на красиво място, но не и да мисля предварително за пози, концепиции и т.н. Просто искам да уловят емоциите ни и това е. И не виждам защо е нужно това да отнема часове. Имаме толкова много красиви чисто любителски снимки, че не вярвам тези от сватбата да не са красиви, който и да снима. Дори много държа да има повече "любителски" апарати- понякога ако човекът, който снима, ни е близък и ни познава, снимките стават много по-хубави, отколкото с най-скъпия непознат фотограф. Да, наех и професионалист и много се надпвам да успее да хване всеки един важен момент, целувката при подписването, тайните ни погледи, емоциите на гостите...Но не се вманиачавам толкова. Човек ако чете темата ще реши,че всички младоженци са с дългогодишна професионална подготовка lol аз признавам, че съм любител, но смея да кажа, че имам най-много снимки от всичките ми познати, при това много от тях са красиви и интересни...
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #190 -: април 11, 2012, 11:46:36 »

Аз също не мога да разбера какъв е проблема, май само в нечие его.  nea Или в грешно насаденото мнение, че фотото е творец и т.н. Ами другите да не би да не са?  huhhuh.gif И не разполагат с фотошоп  pleasantry

Проблема е , че за да получиш нещо стойностно, трябва да съзнаваш много добре какво искаш. С риск да те обидя, установих , че точно ти си много далеч от истината. Особено, след коментара, че фотографа не е творец. Знаеш ли, аз не си купувам картини, защото не разбирам от изкуство. На мен просто всичко ми е еднакво. Но като видя някаква много скъпа според мен " Мацаница", не започвам да говоря колко е мацаница. Защото преценявам, че щом като за тази същата мацаница, някой е готов да даде хиляди левове, значи има някаква стойност. От всичко прочетено до тук установих, че за теб снимките нямат почти никаква художествена стойност, просто репортажна. Така, че едва ли има смисъл да спорим.
Пcк и с другия ти цитат " Делийски ти не се притеснявай, ако имаш скучни снимки, булката е виновна",  - вината е по равно, 50% в клиента, другите 50% във фотографа. Аз не съм фотограф, видео снимам, но теб не бих те снимал никога, за никакви пари. Защото ти си негативно настроена към фотографията. Ти не отиваш на сватба, ти си тръгнала на война, непрекъснато се заяждаш с колегите. Няма значение какво ще покажеш на фотографа, резултата ще е един и същ - ще отрази твоето настроение.
« Последна редакция: април 11, 2012, 12:15:25 от Deliysky » Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: април 11, 2012, 12:11:47 »

 Oh my ... Oh my ... Oh my ... Не исках да предизвикам спор.....Мисля че достатъчно говорихме на тази тема...
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #192 -: април 11, 2012, 12:11:52 »

Делийски не се притеснявай - теб никога не бих те наела  sarcastic
А колкото до фотографията, съвсем не съм настроена враждебно, но смятам, че щом съм наела един фотограф ще му кажа какви снимки искам. Ако той не се съобрази с нашите желания за снимки за какво да го наемам?  nea
Ани за любителските снимки си права, то винаги ги има и често пъти са много свежи и интересни в разгара на купона, но за фото сесията си трябва фотограф, особено ако решите да правите и сватбена книга.  smile
Активен
sasas
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 8


« Отговор #193 -: април 12, 2012, 07:39:14 »

Повечето от показаните снимки си плачат за фото сесия в отделен ден. Ако разбира се искате да станат както трябва.

Не казвам, че не могат да станат. Могат естествено, но за това си трябва време, а може би и асистент на фотографа, което също струва пари.
Представете си как вече два часа и половина (примерно) обикаляте от едно място на друго за снимки, а в главата ви се въртят разни мисли от рода на:
"Офф гостите вече ни чакат, а им казахме един час, ама още едно-две места и тръгваме... дано на пътя на връщане да няма трафик... а как ли ще изглеждам след това търчане нагоре-надолу, дано гримьорката ме чака, че в ресторанта така няма да се поява..."

Представете си какво ще е изписано на лицето ви по време на такива снимки, докато в главата ви летят такива мисли и дали ще можете да сдържите такава емоция, ако не сте професионален модел и/или актриса.
« Последна редакция: април 12, 2012, 07:41:13 от sasas » Активен
Pencho_Chukov
Любопитен
*
Публикации: 47



« Отговор #194 -: април 13, 2012, 16:22:54 »

Внимателно прочетох всички постинги в темата.
Искам да споделя следното.
Аз също снимам сватбена фотография и от опит бих ви посъветвал, когато планирате сватбения си ден да оставите за фотосесията минимум 1 час без в него да влиза придвижването до дестинацията.
Болшинството младоженци, съвсем нормално и логично, не са свикнали да бъдат снимани. Нужно е време за да се отпуснат пред обектива на фотографа. Когато времето е недостатъчно, притеснението, че ще се закъснее за следващия ритуал неминуемо се отразява върху поведението. Сватбата е веднъж в живота (в повечето слуаи) и кадрите от това събитие оставят жив спомена за него. По-добре да стартирате половин час по-рано през деня, но да имате достатъчно време за снимки.

По отношение на това дали е уместно или не да се показват снимки на фотографа.
Сватбената фотография като жанр от фотографското изкуство е творчески процес. Добрият сватбен фотограф умело преценява младоженците, техните нрави, визията им, характера им. В резултат на това той решава най-добре кои снимки биха им подхождали. Обикновено това е видно от портфолиото му.

Давам пример: по време на една от сватбените фотосесии младоженецът импулсивно вдигна и качи булката права на раменете си. Елегантна, млада дама. Получи се неподправен кадър, от който лъхаше щастието и на двамата.
Ако вие донесете такава снимка на фотографа, но по стечение на обстоятелствата в момента сте пухкава, с наднормено тегло (не могат всички да имат перфектни тела, разбира се) и пожелаете подобен кадър? Как си представяте физиономията на младоженеца, в усилието да ви задържи на раменете си. Или показателен е примерът с шаферките и жартиера, който сте показали по-горе. Той би бил естетически издържан при определена визия на булката, роклята, интериора, шаферките.

Доверете се на сватбения фотограф. Нека критерият за избор да бъде начинът, по който той пресъздава сватбата. Поискайте да видите снимки от цели сватби. Да придобиете представа как се отразява цялото събитие. Ако ви допадне погледът на фотографа - не се колебайте.
« Последна редакция: април 13, 2012, 17:22:56 от Pencho_Chukov » Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines