Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 13:16:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата - 2 част  (Прочетена 176025 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #150 -: март 27, 2012, 21:27:18 »

 Снимките от линка, който е дала Деничка Звездичка, не са само с хубав интериор. В конкретно показаните във форума може и да е така, но ако се разгледа класацията от 2011-та година става ясно за какво говори - за чувството и смисъла в тях.
 Ако сте забелязали, това са снимки, взети от един от най-популярните сватбени блогове в САЩ. За добро или лошо точно  представяното в тези блогове от немалко време е еталон за красиво при организирането на подобни събития. В цял свят блоговете и сайтовете копират точно от тях стила им, изисквания към показвани сватби. За доста булки това, което виждат там е представата за перфектната сватба. Само че това са си типични по западен образец сватби  smile Разбира се с някои малки екзотични изключения  smile
 Делийски, ти самият си казвал неведнъж, че нашите български сватби са несравнимо по-емоционални и колоритни от западните. Нека сега си зададем въпроса " Кое би направило една снимка по-въздействаща ?"Може би роклята на булката за 5-6000 хиляди, украсата от стотиците цветя, забележителната сграда, където се намира тържеството? Или - прегръдката с просълзената баба на младоженеца, момент на нежност между двойката при първата им среща в сватбения ден?
 Няма съмнение, че ако се разиграе един и същи сценарий при семпла и при по-разкошна обстановка, във втория случай ще изглежда по-добре. Ала нека да не се налага еталона, че добрата сватба се случва само с повече пари. Преди време попаднах на отворено писмо от фотограф точно към западен сватбен блог. Той казваше (приблизително) : "Моля ви, не създавайте в бъдещите младоженци усещане за непълноценност и ниско самочувствие. Обикновените сватби също могат да имат свой чар. Показвайте и тях". Така че нека да виждаме красивото не само в интериора и дрехите.
 В тази връзка с интерес очаквам представянето на сайта на българската асоциация на сватбените фотографи и видеооператори. Имам чувството, че ще видим в пъти по-изпълнени с чувство и добри снимки от еталона на типичните западни сватби  smile
 
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #151 -: март 27, 2012, 23:31:16 »

Наскоро и аз попаднах на подобна дискусия в един от чуждестранните блогове. Авторите питаха дали читателите биха предпочели да виждат повече снимки от реални сватби, отколкото такива с реквизит и специални фотосесии. И мненията бяха интересни.

Та, показах тези снимки, защото наистина ме грабнаха. Но не интериора им (в две от тях дори няма интериор), а именно емоцията, която присъства в тях, минимализмът, фокусът върху хората и усещането, което създават - между тях имаше и плачещи младоженци, и сияещи гости, ефектни погледи, сенки, над които да е замислиш, все човешки неща. Този ефект върху мен може да го постигне всеки добър фотограф, без значение в коя точка на света е. Не искам да изтъквам чуждестранните пред българските творци, имам любими сватбени снимки от много краища на света. А тези снимки показах не за да бъдат отправна точка за правилната поза на сватбата ни, а за да привикват очите ни само с истински емоционални и хубави снимки, а мисля, че към тези няма как да имаме забележки. Така че, нека по-скоро  да разберем дали се харесват от хората, а не да спорим възможно ли е в България да се направят такива. Разбира се, че е възможно, хората се радват и скърбят еднакво навсякъде.  give_rose

Иначе въпреки, че ще е офф-топик, но пък е свързано с темата, съгласна съм с Делийски, че тук по снимки има много повече излишни детайли, които пречат да изпъкне нещо важно в снимката, но това не е само интериор, ами и цялостна обстановка - ако е ресторанта, това са прекалено многото украси, воали, посуда, покривки, облечени столове, прекалено тясното пространство в общия случай също; ако е навън - разсейват дефекти разни - кабели, дупки по улицата, пукнатини по стените, шарения по сградите... ако е на зелена поляна дори - винаги има по някое излишно пръстче на дете в кадър, котки, китки, може би наистина това не излиза така красиво на снимки, но пък младоженците често си държат на тези неща, защото са им близки. Тоест, на мен понякога ми идва в повече колорита, но пък това сигурно е само по снимки, иначе самата емоция може би наистина е различна между различните географски сватби, но затова и всеки си има вкус и харесва различни неща. Интересно ми е вие какво мислите по въпроса.

Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #152 -: март 28, 2012, 00:55:13 »

Делийски, предполагам, че с твоя опит не сте снимали само Пена в кръчмата на село и можеш да покажеш нещо подобно? В противен случай би било леко обидно към хората, които сте снимали - ако нямат такива снимки, значи ги пращаш директно в категория "кръчмарска, селска сватба", ако обаче те са осигурили хубавия интериор (защото такъв има), тогава?

Не желая да споря по темата. Наистина снимките са хубави, но тяхното създаване е комплекс от прекалено много фактори, който смело твърдя, че на теб едва ли са известни.Освен това сравнението е много неподходящо, между Бг и американската сватба няма нищо общо! Твърдя, че ние имаме достатъчно хубави и неповторими кадри, достатъчно стойностни за нашите клиенти. Но не смятам да ги пускам тук, за разлика от други колеги, защото не мисля да правя реклама на фотографите си. Ако имаш интерес, намираш страницата във фейсбук , разглеждаш и сама ще видиш коя сватба е на Пена и коя не е. Има и сватби извън Бг и бързичко ще откриеш разликата. Независимо от това , всяка сватба има своя чар. Но той е нашенски не американски и не е коректно да се сравнява. Както вие се впечатлявате от чуждото, така и чужденците не по-малко се впечатляват от нашето. За създаването на съответния фото шедьовър над 50% участие имат младоженците. Обикновено в темите сте доста отворени и сте добре скрити зад анонимни никове, но реалността е друга. Видях какъв беше интереса към обявата ми по-горе в темата, имайки впредвид, че точно ние няма да снимаме, а предложихме нещо интересно, при това напълно безплатно. Видях и интересът към другото мероприятие обявено в сайта какъв е. Истината е , че не може да искате, ако не сте склонни да дадете (надявам се разбрираш , че не става въпрос за пари). От пишещите тук най-много 15% са достатъчно узрели за да участват в създаването на някакъв шедьовър на собствената си сватба. И за да не ме настъпиш отново, ще обобщя нещо което съм написал в инфото на собствения си сайт, а то е "...ние не целим на всяка цена да обслужим всеки от вас а..........." намери продължението, ако ти е интересно. Като цяло в нашата фирма попадат не всякакви клиенти, а доста от тези 15%, който са готови да дадат много и знаят какво искат.
Нищо лично, но чета доста теми и много от съфорумките нямат ясно формирано мнение, какво точно искат. И ако случайно се опиташ да дадеш съвет, веднага ставаш черната овца, което между впрочем очаквам и след този пост.А на тези, който все пак схванаха смисъла, желая успех в подготовката и много емоции.Останалиге ще успокоя - скоро спирам да пиша, сезона започва след 20дни!
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #153 -: март 28, 2012, 22:52:01 »

Ако питате мене, бих обобщил, че на първо място ви грабва луксозния интериор. Ако има у нас такива места, българските колеги могат и повече.

абсолютно съм съгласна. луксозният интериор прави тези снимки
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: април 04, 2012, 14:22:04 »

Здравейте, дойде време да се срещна с фотографите, които подбрах и сега се чудя как да направя избора си. Не разбирам много от снимки, да не кажа никак...Какви въпроси се задават при среща с фотографа? Какво е важно за снимките? Какво значи обработени снимки /в офертите пише, примерно 1500 снимки, от които 500 обработени/? Ще бъда благодарна за коментари  give_rose
Активен
sasas
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 8


« Отговор #155 -: април 04, 2012, 21:59:04 »

Значи би трябвало на тези 500 да са коригирани цветове, контраст, острота и други. А останалите би трябвало да са некоригирани (направо копирани от апарата).
Активен
yara
Сватбар
***
Публикации: 263



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: април 05, 2012, 13:11:55 »

Хоп и тук:)

Чак сега се зачетох в темата.
И за двама ни снимките бяха много важна част, затова и им отделихме внимание и време.
Ще имаме около 1.30 на разположение, плюс 30мин предвидени за пътуването напред-назад. Ние се женим в неделя в 4те почивни дни, така че се надявам 1/3 от града да се е изнесал и предвижването да е бързо.

По груби наши сметки слънцето ще залезе около 20-20.10ч, снимките ни са от 17-18.30/18.45 (в зависимост от движението ще преценим колко ще ни трябва за път), така че се надявам светлината да е добра.

Имаме и втора фотосесия - нея може би ще я направим като е малко по-топло юни предполагам, но знам, че със сигурност искам да е късно през деня, за да можем да направим и нощни снимки в Ботаническата градина.
Прекрасни неща видях снимани там.

А за обработката - това, на което аз държа е да са ми хубави зъбите smile, че не мога да ги избеля, защото имам много пломби и са чувствителни и изрично ми казаха да забравя за избелване, да имаме хубава не лъщяща кожа (и това ще дойде в един момент) и контраста на цветовете да е добър.
« Последна редакция: април 05, 2012, 13:15:34 от yara » Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: април 06, 2012, 15:54:09 »

Тъй като в момента и аз съм на тема фотографи за втората ни мини сватба, докато разглеждах един сайт попаднах на интересна информация за 10-те най-важни неща, които трябва да знаем при избора на фотограф: http://www.mondeshkaphotography.com/bg/news/8  InLove_Girl, може би вече сте се срещнали с вашите фотографи, но като четях статията се сетих за теб и реших да я постна все пак, а може да е полезна и на някой друг smile
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #158 -: април 07, 2012, 15:19:28 »

Тъй като в момента и аз съм на тема фотографи за втората ни мини сватба, докато разглеждах един сайт попаднах на интересна информация за 10-те най-важни неща, които трябва да знаем при избора на фотограф: http://www.mondeshkaphotography.com/bg/news/8  InLove_Girl, може би вече сте се срещнали с вашите фотографи, но като четях статията се сетих за теб и реших да я постна все пак, а може да е полезна и на някой друг smile

smile ...този сайт който си постнала, може да служи за ЕТАЛОН...на най-ужасните сватбени снимки...sorry, видях някаква диплома и майсторско свидетелство на тази Мондешка, но
художествени снимки не видях, а щраканици постижими от повечето любители...и е-магазин, продават Стара Сливова ракия 7 год. и др...дано ракията да не е като снимките...smile
Активен
ivailogeorgiev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 86



« Отговор #159 -: април 07, 2012, 22:34:30 »

Сайтът и портфолиото не е от най добрите ,но нека признаем ,че и нашите не са кои знае какви.
Иначе съм на мнение ,че доста е поръчвана и хвалена по форумите .Изказвам мнение ,без персонално да съм имал удоволствието да работя с нея.
Активен
Mondeshka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7


Магазин за спомени...


« Отговор #160 -: април 08, 2012, 11:52:21 »

Дими (фамилия няма) пише Ви "тази Мондешка" ако беше прочел внимателно би разбрал колко полезна е статията. В поста на m0onlight препоръчва статията не си мисли, че това е начина да привлечеш нови клиенти. Относно сайта и е-магазина поне има сайт (платен) и снимки. Оценка за работата ми могат да дават клиентите не и DJ предлагащ и фото услуги  http://dimiphoto.run-bg.com/bg/index.pl а снимки от сватби показани някъде няма...сайтове ако това е сайт само на безплатни платформи. Накрая ще цитирам любимия си автор: Лари Уингет
"Говори само добро за конкуренцията.
Да, дори за конкуренцията. Не се въздигай,като принизяваш другите. Не си мисли, че като говориш лоши работи за конкуренцията, клиентите ще си счупят краката да си харчат парите при теб. Не позволявай на никого в организацията да злослови за конкуренцията-особено пред клиент. Всъщност на мен ми става много приятно, когато някоя фирма открито хвали конкуренцията си. Това повдига мнението ми и за двете фирми. Нищо не гради толкова доверие във фирмата и способностите й, когато ми казват: "В това не сме най-добрите; може да го направим, но по добре да се обадите на фирма XYZ." Когато стане така, голедам да си похарча парите при тези две фирми. Обзалагам се, че и ти правиш същото."

В сайтовете ми поне има информация за мен и снимки няма скрити и не ясни условия. Не мога да кажа същото за теб няма информация кой си какъв си няма дори фамилия но се предлага всичко DJ, фото, видео и ...

PS: Относно статията много бъдещи булки ми благодариха. Прочети я преди да пишеш.
« Последна редакция: април 08, 2012, 12:00:23 от Mondeshka » Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #161 -: април 08, 2012, 14:28:07 »

Мондешка, не се връзвай толкова smile...изразих лично мнение и никого не ангажирам с него.Качи си в сайта най-хубавите снимки който си правила, пожелавам ти успех.Весели празници.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: април 08, 2012, 14:40:16 »

статията е полезна, но и аз като непрофесионалист смея да изкажа своето мнение, а то е- че снимките показани в графа сватби не ми допадат, не ми изглеждат нищо особено . smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: април 09, 2012, 16:00:06 »

Леле какво става тук girl_impossible
Това, което исках, е да бъда полезна само и единствено с десетте точки, описани в еди кой си сайт - не съм постнала началната страница, а само линка, който ми се стори подходящ за темата и на който съвсем случайно попаднах. Не съм коментирала нищо останало по сайта. Не желая да разпалвам никакви спорове  give_rose
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #164 -: април 10, 2012, 12:16:55 »

Хубаво е снимките на сватбата ( фото сесията) да следват идеята на цялата сватба. Аз така мисля, нашата ще е зелена сватба, значи най-хубаво е да се направят "зелени" снимки. Рових за идеи - след Великден ще се срещнем с фотографа да обсъдим и как да ги направим  smile разни идеи


Тука обаче как се събличам роклята за снимка не знам  ROFL


Такива разни безобразни съм ги намислила  Wink
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines