Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 13:54:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата - 2 част  (Прочетена 176032 пъти)
 
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #105 -: октомври 08, 2011, 19:35:40 »

Лошото е, че хора, като мен, които въобще не разбират от снимки и фотография (единствено мога да кажа, като видя някоя снимка, харесва ли ми или не), е много трудно да се ориентират в дадено портфолио. Сега, като разглеждам портфолиото на моя фотограф, наистина ми прави впечатление, че повечето снимки са от този тип - 360 градуса, но това е сега- когато се сблъсках с този тип фотография. Преди това пак ги бях гледала и определено ми харесаха - чисто технически снимките изглеждат много добре, а и освен това са уловени страхотни моменти. Едва, щом видях моите снимки, започна да ми направи впечатление, че краката на хората са прекално къси, ръцете пък твърде дълги... и така.  pardon
Активен
buscape
Регистриран

Пол: Мъж
Публикации: 3



« Отговор #106 -: октомври 08, 2011, 20:34:55 »

Сега, като разглеждам портфолиото на моя фотограф, наистина ми прави впечатление, че повечето снимки са от този тип - 360 градуса, но това е сега- когато се сблъсках с този тип фотография.
Evalina, предполагам като казваш снимки 360 градуса имаш предвид снимки като тези:
http://static.photo.net/attachments/bboard/00M/00MLcz-38152584.jpg
http://static.photo.net/attachments/bboard/00M/00MLjm-38155984.jpg

Ето това е истинска 360 градусова снимка от сватба:
http://www.360bilder.de/html/flash_justmarried3.htm Движи с мишката върху снимката!
« Последна редакция: октомври 08, 2011, 20:36:58 от buscape » Активен
abrakadabra
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



« Отговор #107 -: октомври 08, 2011, 21:13:20 »

wow на мен всички ми харесват май май! smile ама да не повярваш какви неща се правят!
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #108 -: октомври 08, 2011, 22:22:04 »

Оуу, определено не говоря за втория тип снимки - с мърдане на мишката. Предполагам такъв тип също бих желала да имам (въпреки че нямам де  Wink ), но май си оставам любител на стандартните снимки, колкото и статично да изглеждат.
Иначе почти всички снимки от моята сватба са от следния тип:




ЗНам, че изглеждат страхотно, но когато се видиш на тях осъзнаваш, че нещо не е наред... или поне такъв беше ефектът при мен.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #109 -: октомври 09, 2011, 00:50:56 »

Здравей Евалина, може да качиш няколко твои снимки и ще чуеш мнението на другите булки. Това не са 360панорамни, а снимани с широкоъгълен обектив снимки.Аз също ги намирам за криви, но има и хора които ги намират за арт.:offtopic:И не знам какво толкова лошо има в това да си качвате снимките по албумите, нещо тайно ли е?Или се срамувате? Ми ако става на въпрос и аз не съм някои хубавец, но когато мине сватбата ми, ще си направя албумче.
Активен
Снимай ме
Новак
*
Публикации: 12



« Отговор #110 -: октомври 09, 2011, 09:23:46 »

Ние снимаме доста такива виртуални панорами - от църквата, ресторанта и всичките ни младоженци много ги харесват. Тези панорами позволяват да се види цялото пространство с всички хора в определен момент от сватбата.

http://snimaime.com/v/commercial/Svatba/wedding_2011/rosi_vladi/02.html (Движете мишката по снимката, за да разгледате цялата панорама)

Снимките с широкоъгълни обективи трябва да обмислят много внимателни и ако се използват правилно и с мярка, те могат да бъдат много ефектни.




Активен
buscape
Регистриран

Пол: Мъж
Публикации: 3



« Отговор #111 -: октомври 09, 2011, 10:13:23 »

Да не остана по-назад, то и аз правя 360 градусови панорами от сватби:

360° сватбена фотография #1
360° сватбена фотография #2
360° сватбена фотография #3

И даже баш  360 градусови снимки от сватбата  smile
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #112 -: октомври 09, 2011, 14:35:19 »

Даа, моите снимки определено са с широкоъгълен обектив, а не 360 градусови.
Напълно подкрепям обаче горното мнение, че с подобни снимки не трябва да се прекалява.
А тези снимки с мърдането на мишката са наистина много ефектни, не бях виждала такива (освен на виртуалните разходки по музеите, ама там е друга работа). smile

 Offtopic
Deliysky, тук не става дума дали сме красаци или не. Не мога да кача снимки от моята сватба, след като вече съм казала, че не ги харесвам. Определено ще се почувствам доста кофти и неудобно, ако фотографът ми разбере, че не съм харесала работата му и още повече - качвам снимки като доказателство за това. Ти лично как би се почувствал?
Според мен един професионалист не работи само заради парите, за него е важно и признанието на клиента. Гледах как фотографът се старае на сватбата, за да улови ценни моменти - качваше се по разли конструкции, по столове, залягаше по земята... Ами колкото и тъпо, и наивно да звучи, сърце не ми дава, да му кажа, че не съм доволна от работата му.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #113 -: октомври 09, 2011, 15:14:21 »

Хей, тези 360 градусовите супер много ме впечатлиха! Благодаря за споделянето!  give_rose Уж толкова много се рових из сайтове, а пък изобщо не бях попадала на подобни работи. Това със специална техника ли се постига, или обработка на кадри след това? Предполагам, че няма да издадете тайната, но браво! Много е впечатляващо!
Активен
buscape
Регистриран

Пол: Мъж
Публикации: 3



« Отговор #114 -: октомври 09, 2011, 15:33:29 »

Това със специална техника ли се постига, или обработка на кадри след това?

И двете. Тук съм написал за техниката: http://bg360.net/bg/technique/

Има си и хардуер и софтуер.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #115 -: октомври 09, 2011, 15:37:15 »

Сватбена фотография се прави с много любов! Всичко останало са подробности.
Активен
Tinkerbell
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #116 -: октомври 09, 2011, 16:36:50 »

Честно казано и аз имам проблем с възприемането на снимки, правени с широкоъгълни обективи. Качила съм една снимка в галерията си, на която колкото и да се гледам не мога да се възприема. Снимката е супер, но не и аз  pardon
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: октомври 10, 2011, 00:44:52 »

Честно казано и мен този тип снимки с широкоъгълен обектив ме побъркват. На сватбата на най-добрата ми приятелка беше пълно с такива, с ефект рибешко око и откровено снимани на една страна, едва от 1000 кадъра извадих 10 нормални, на които да се радвам. Може да е много "арт", но за мен е прекалено на всяка снимка да изглеждам крива. Разбирам от 1000 да има 10 такива, за по-различно виждане, но според мен с пропорция наобратно е трудно да имаш доволни младоженци, да не говорим роднини...
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #118 -: октомври 19, 2011, 15:00:34 »

снимките с широкоъгълен обектив определено ми харесват. бих искала да имам няколко такива, не целият албум разбира се. смятам, че изглеждат арт, ако е уловен подходящият момент. задължително условие при изборът ми на фото ще е наличието на няколко обектива и умението да се работи с тях.
Активен
slavi_vt
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #119 -: октомври 27, 2011, 15:10:02 »

Не се притеснявайте да говорите с фотографа за снимките с широкоъгълни обективи, и ако не ви харесват не е задължително да ги имате. За едни са интересни, за други - не. Всеки има право на мнение. Вашия фотограф трябва да се съобрази с вашето мнение.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines