Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 14:47:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата - 2 част  (Прочетена 176044 пъти)
 
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #75 -: май 11, 2011, 01:27:40 »

Здравей, това не е "Траш да дресс", най-обикновена следсватбена сесиика е. Другото е когато увредиш, тоест съсипеш безвъзвратно сватбените си дрехи. В нета има филмчета  - рисуват по роклите с шпрей, късат ги, даже ги изгарят на края на снимките. Аз лично мисля, че това е брутално, все пак роклята носи в себе си един приятен спомен.Друг е проблема, че тука в БГ голяма част от булките робуват на стари догми. Например - не може да се облича роклята втори път и още един къп подобни.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: май 11, 2011, 08:19:47 »

Аз бих си направила следсватбена фотосеия, но не бих се отказала и от тази на самия ден. Както казва mishence - нищо не може да се сравни с еуфорията и емоцията на сватбения ден. Ако си правя следсватбена сесия, тя ще бъде може би малко по-нататък след сватбата, главно заради финасовата страна на въпроса blush
Активен
petia_vj
Ентусиаст
**
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: май 11, 2011, 19:09:56 »

Здравейте, аз пък първо май мислих за снимките и според това нагласях всичко... Съответно - подписване в 12ч, Венчавка в 13ч и ресторанта остана в....15ч. Майка ми и баща ми като чуха, че ще има 2 часа дупка  Oh my ... изпаднаха в потрес, какво щели да правят  гостите толкова време, какъв е този никакъв час за ресторант, абе проглушиха ми ушите. Аз обаче тропнах с крак, че искам тези часове, освен това времето ще е топло (юли месец), гостите спокойно могат и да седнат някъде на кафенце, да се поразходят...докато ние си направим сесията на Ал.Невски, Народния театър и Западен Парк (който е съвсем до ресторанта). И се получи малко нестандартна следобедна сватба... Единственото, което не е доизмислено е, че снимките са по най-силното обедно слънце, но фотографа каза, че ще има грижата.
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: май 11, 2011, 20:58:04 »

Момичета да ви се похваля ,търсих ли търсих фотограф и видеооператор и се бяхме спряли на едни познати, които се занимават с това .
И онзи ден звънна свекър ми и той каза ,че той ще се заеме с фотото и видеото и ще плати цялата сума ,каквото е необходимо yahoo
Направо много съм доволна ,защото по-принцип той това е завършил и много години с това се е занимавал,но тъй като се е пенсионирал човекът ,каза че ще намери най-добрите фотографи и видеооператори да ни снимат и изобщо да не се притесняваме за това! danceg danceg danceg
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #79 -: май 12, 2011, 02:01:29 »

Здравейте  smile Ние с годеника ми ще сме сами с фотографа на подписванет (даже свидетели няма да имаме), след което приблизително 2 часа ще ни е фотосесията. Четох някъде, че най-хубави снимки стават преди обяд и привечер, а нашето подписване ще е в 9:30 и то през есента така, че се надявам да няма много силно слънце което да ни блести в очите. Роднините сме ги поканили на ресторант чак вечерта и ще сме само 14 души така че няма да имаме фотограф тогава, а ще ни снимат гостите. Тук в Германия цените са безбожно високи! Всички са някакви пакети от рода на 10 снимки (в 10 различни пози) по 7 щраквания на поза (тоест ако на всичките щраквания изглеждате като идиоти просто накрая ще имате грозна снимка) за суми от рода на 400-500 евро!  shok Най-добрата оферта която намерих беше 50 евро на час и получаваме всички снимки на диск което си е направо УАУ! Верно, че фотографа не е кооой знае колко добър, като му гледах портофолиото в интернет, но какво да се прави... Аз после ще им добавя разни ефекти с програми и ще ги пооправя. Вече съм си направила една папка и събирам хубави пози за снимки и като се срещнем с фотографа през септември ще му покажа и ще му кажа точно какво искам. Нямам намерение да оставям нищо на случайността. Даже ще го карам да ми показва какво е снимал и ще му кажа от кой ъгъл изглеждам най-добре. Мисля си обаче че в крайна сметка щом ние застанем хубаво ще излезм хубаво. Снимката на аватара ми я е правила сестра ми която е на 8 а мисля че е доста сладка  pardon .
Активен
mishence
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #80 -: май 12, 2011, 12:09:50 »

Здравей, това не е "Траш да дресс", най-обикновена следсватбена сесиика е. Другото е когато увредиш, тоест съсипеш безвъзвратно сватбените си дрехи. В нета има филмчета  - рисуват по роклите с шпрей, късат ги, даже ги изгарят на края на снимките. Аз лично мисля, че това е брутално, все пак роклята носи в себе си един приятен спомен.Друг е проблема, че тука в БГ голяма част от булките робуват на стари догми. Например - не може да се облича роклята втори път и още един къп подобни.
Да знам какво е точно smile Интересувам се доста, ти си го обяснил малко по- добре, благодаря, за което. Моето няма да е от най-бруталния вариант, защото и като знам колко ще ми струва тази рокля и не ми се иска да я унищожа с един размах, но сесията ще бъде в такъв стил, без да се притеснявам, че ще я намокря, изцапам и тн. Дори планираме да отидем и до една Конна база  blush


petia_vj
и аз имам два часа дупка от църквата до ресторанта, не ги мисли гостите, няма да усетят колко бързо ще мине времето, ще пият по едно кафе някъде, аз съм била на сватби с дупка и много бързо минава. Мисли главно за себе си в този ден , това е вашият ден, единствения, вие сте най- важни в него и гостите ще се съобразят с вас:)))
« Последна редакция: май 12, 2011, 12:13:06 от mishence » Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #81 -: май 12, 2011, 12:26:14 »

Здравей, това не е "Траш да дресс", най-обикновена следсватбена сесиика е. Другото е когато увредиш, тоест съсипеш безвъзвратно сватбените си дрехи. В нета има филмчета  - рисуват по роклите с шпрей, късат ги, даже ги изгарят на края на снимките. Аз лично мисля, че това е брутално, все пак роклята носи в себе си един приятен спомен.Друг е проблема, че тука в БГ голяма част от булките робуват на стари догми. Например - не може да се облича роклята втори път и още един къп подобни.

По мои впечатления са малко тези които в края на една такава фотосесия наистина съсипват роклята  girl_wink . Повечето "Траш дъ дрес" сесии са просто на плажа, край реката или легнали на трвата. Тоест роклята се мокри и цапа, но чак до късане и горене няма смисъл да се стига. Това за което говориш ми звучи повече като фотосесиите които си правят някои жени след като се разведат. Гледах един репортаж преди 1 или 2 години където ставаше дума че е много модерно да се правят снимки как се гори или реже роклята след развода.
Активен
mishence
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #82 -: май 12, 2011, 13:16:22 »

http://www.google.com/search?q=trash+the+wedding+dress&hl=bg&rls=com.microsoft:bg:IE-SearchBox&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=7cDLTaO0OJDOswacqbXMAw&ved=0CCAQsAQ&biw=1899&bih=903

нещо такова имам предвид, без първата горяща снимка. И да това, което казва Sandri

идеята е просто, че не се притесняваш, че ще се изцапаш или нещо ще я закачиш скъсаш и си правиш по-освободени снимки, каквито искаш - в поток, на кон, с Кучето, да се търкаляш на земята, да се стреляте с пейнтбол топчета...
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: май 12, 2011, 13:41:33 »

Не знам.....аз лично не бих си я изгорила или хвърлила за една фото сесия. Чак до там едва ли бих стигнала nea
Активен
mishence
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #84 -: май 13, 2011, 14:31:05 »

аз също не бих, поясних какво имам предвид smile
Активен
armira
Любопитен
*
Публикации: 29


« Отговор #85 -: юни 15, 2011, 14:18:29 »

http://www.google.com/search?q=trash+the+wedding+dress&hl=bg&rls=com.microsoft:bg:IE-SearchBox&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=7cDLTaO0OJDOswacqbXMAw&ved=0CCAQsAQ&biw=1899&bih=903

нещо такова имам предвид, без първата горяща снимка. И да това, което казва Sandri

идеята е просто, че не се притесняваш, че ще се изцапаш или нещо ще я закачиш скъсаш и си правиш по-освободени снимки, каквито искаш - в поток, на кон, с Кучето, да се търкаляш на земята, да се стреляте с пейнтбол топчета...
Уникално е!!!!
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #86 -: юни 16, 2011, 00:30:10 »

Страхотно е, наистина уникално. Аз съм абсолютно ЗА с две ръце за подобна следсватбена фотосесия. Дори идеята с горенето ми се вижда приемлива, но ми е чудно как би се реализирала на практика без опасност да пламна цялата crazy .
Толкова много се впечатлих, че направо започнах да планирам къде в Бургас и околностите може да се осъществи подобен проект.
Тук обаче изниква проблемът с фотографа, защото при подобна фотосесия той наистина е от изключителна важност. Лично аз не мога да се доверя на фотографа, който съм ангажирала да ми заснеме сватбата. Не мисля, че има подобно виждане и идеи.
« Последна редакция: юни 16, 2011, 08:09:13 от Evalina » Активен
mynicheto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 234



« Отговор #87 -: юни 16, 2011, 08:03:42 »

Ами честно казано идеята е много добра, но аз лично не искам да си съсипвам роклята ! Знам , че никога повече няма да я облека , но все пак си ми е спомен ! Иначе наистина е много интересно и уникално !
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #88 -: юни 16, 2011, 18:24:31 »

Такаа, пак да се включа тук. Да ви споделя - много се зарибих на тези фото сесии "Trash the dress". Цял ден разглеждам снимки на John Michael Cooper и благородно завиждам на момичетата smile.
Реших да си направим такава следсватбена фотосесия. Годеникът ми категорично отказа да си мокри и цапа костюма, но аз му предложих да сложи някакъв ленен панталон и "хавайска" риза, с което той вече се съгласи. На прима виста съм го намислила така - първо ще отидем до една конна база, после на солниците, там има и блато, и поле - мисля, че ще се получи. Има и луга с кал даже, ама ще преценим дали да стигнем до тях smile. И накрая ще завършим на морето.
За фотографа - набелязах един. Все още не съм говорила с него, но не виждам причина да не се съгласи. Разгледах му портфолиото -не видях такива снимки, може и да не е правил подобни фотосесии. Въпросът ми към вас, а даже май по-скоро към фотографите във форума, е: Какви права има съответния фотограф върху снимките? Понеже не съм сигурна дали искам да качва снимките ми на страницата си и да ги показва. А е съвсем нормално, ако не е правил подобни сесии, да иска да включи някоя от снимките в портфолиото си. Аз мога ли да откажа? И той длъжен ли е да се съгласи с това?
Активен
mynicheto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 234



« Отговор #89 -: юни 16, 2011, 18:34:25 »

По принцип не би трябвало да качва нещо без изричното ви съгласие ! Той има права над снимките до там , че ти не можеш да парадираш с това че примерно ти си ги правила или аналогично друг фотограф ! Но помня например когато фотографите на сестра ми искаха да използват една от техните снимки от сватбата им за една изложба се свързаха с тях и ги попитаха дали може. Ако не друго смятам , че ако говориш с него и му кажеш че не искаш да ги качва не би трябвало да ги качи !
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines