Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 14:03:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата - 2 част  (Прочетена 176035 пъти)
 
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: април 24, 2011, 17:39:06 »

Момичетаааа, и аз съм от булките дето не е предвидила фотосесията докато си е запзвала часовете за ритуалната зала, църквата и ресторанта.  diablo Сега като чета тук и много ме е яд, защото ние едва ли ще имаме повече от 30 мин. за фото сесия.
 Ето програмата за деня: 16 и 30 сме в ритуална зала Красно Село и в 17 и 30  сме в църква св. Рождество Богородично, която се намира от другата страна на булеварда, доста е близо, а и от църквата ни казаха, че има друга сватба от 17 ч, така че може да не бързаме. Тук може да останат 20-30 мин за снимане в парка при ритуалната зала. Иначе в ресторанта сме в 18 и 30, а той се намира в Люлин при мебели Лабиринт и втората възможност за фотосесия от около 20-30 мин е след църквата и да оставим гостите в ресторанта да ни почакат малко..... nea
Не знам star, моля ви дайте още идеи. Мислех си за две мини-фото сесии, след ритуалната зала и след църквата, но не знам дали има такава практика. Това предполагам, ще трябва с фотографа да го обсъдя. Ако има фотографи, нека си изкажат и те мнението. Още повече, ако са снимали сватби в района -да кажат къде горе-долу има подходящи места. help help help
Активен
mishence
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #46 -: април 24, 2011, 18:33:36 »

Може да си я направите преди гражданското, за да ви е най- спокойно, иначе ще е много натъгъдък, а и около Ритуалната на красно село няма кой знае какъв пейзаж за снимки. Според мен най- добре да ви е преди всички ритуали:)
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #47 -: април 24, 2011, 18:42:02 »

 Преди гражданския или в ден след сватбата  smile
Активен
Снимай ме
Новак
*
Публикации: 12



« Отговор #48 -: април 25, 2011, 09:09:38 »

Вариантите за заснемане на фотосесия зависят от самите младоженци. Когато не е предвидено достатъчно време за една фотосесия, две по-кратки фотосесии също са възможен вариант. Така ще има и по-голямо разнообразие на самите снимки.
До Ритуалната зала на Красно село има добре поддържан парк с достатъчно възможности за интересни снимки, които добрия фотограф може да открие. Църквата Успение Богородично също има хубаво дворче, макар и малко, където също стават добри снимки.
Най-добре е да обсъдите всички възможности с вашия фотограф, той/тя също може да даде интересни предложения.
Не се притеснявайте, най-важното за снимките сте вие - колкото по-спокойни и усмихнати сте самите вие, толкова по-хубави снимки ще станат.  good
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: април 25, 2011, 17:09:17 »

Снимай ме, благодаря за успокоението. thank you Аз също си мислех за две по-малки фотосесии - едната при ритуалната зала - и на мен ми харесва парка там, а и есента ще бъде много хубав пейзажа, предполагам, а другата около църквата или близо до нея има едно паркче, с едни такива .....незнам как да ги опиша точно, но приличат на гъбки... blush blush, който е бил там сигурно се сеща.. crazy crazy
Естествено ще го обсъдим с фотографа, който още не сме наели, де... crazy
Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #50 -: април 25, 2011, 18:23:14 »

V_e_S_i, ние сме планирали снимките да са ни преди гражданското, часовете ни са като вашите blum
Ако имаме малко време след църквата, може пак да се цъкнем   tease
Сега се чудя къде да се снимаме (става дума за Бургас), най-комерсиално е в морската градина, но освен там искам и някъде другаде blush А все повече ме човърка - ако вали, мислех си да купим чадъри в 4 различни цвята, но мног с енадявам да не вали nea
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: април 25, 2011, 21:03:15 »

Ирка освен Морската - може и на гарата, и в мола /за мола обаче май трябва разрешение/ - аз гледах на Калоян Спасов фотосесии там. Другият вариант - в на фотографа студиото - предполага се че ще има реквизити и т.н. И аз се моля да не вали, но каквото и да е времето ще го приема. Освен чадъри, може и някакви весели големи очила и всякакви такива неща smile
Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #52 -: април 25, 2011, 21:25:17 »

Ейй, да на гарата, гледала съм такива снимки, а не се бях сетила. За съжаление фотографа е от Варна, и доколкото знам няма студио в Бургас. Hekseskud, беше писала тяхната идея за фотосесия в някое заведение - и мноого добре ми звучи
Активен
Susito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131


Ще ставам госпожа :-)


« Отговор #53 -: април 26, 2011, 16:03:44 »

V_e_S_i не се шашкай - ще си направите най-хубавите снимки. Подкрепям мненията, че ще имате време. Виждала съм  чудесни снимки пред Ритуалната зала в Красно село  smile.
Аз ще бъда с изнесен ритурал и ще ги пропусна, а винаги съм си мечтала да се снимам там  blum
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 26, 2011, 16:30:04 »

Аз не бях предвидила специална фотосесия и сега мисля да я разделя на 2 - малко преди подписа и малко след това. Подписът ни е от 16 и 30, но с ресторанта не сме уговорили още точен час, и ако реша да е 7 да рече, мисля, че ще се получи.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #55 -: април 28, 2011, 01:13:04 »

Уважаема Веси, за твоя проблем има много простичък вариант. Просто ще излезете половин час(или повече) по рано от булката и ще имате и време за сесийка.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 28, 2011, 09:01:11 »

Благодаря ви за подкрепата, това явно остава като вариант - снимки преди ритуалната зала. girl_wink
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #57 -: май 06, 2011, 01:33:45 »

        Здравейте, бих желал да пусна една тема за обсъждане.Темата е следсватбената фотосесия.На сватбеният ви ден, времето е доста ограничено, а е налице и доста голяма психическа и изобщо всякаква натовареност. Поради това, е масова практика в чужбина фотосесията да се снима в отделен ден, даже се организират специални пътешествия до екзотични местностти.Суперските фотографии в чуждите сайтове са правени точно така.Тук в БГ от около 2г доста фотографи се опитват да наложат тази практика. По мои наблюдения обаче, все още няма нужната приемственост. И този път за разлика от други, мотивите не са финансови.Аз съм слушал всякакви отговори - отказ. Най-честите са - "да се облечем втори път ли?!?НЕ" и " роклята не се облича втори път" или " не се облича до година", "в друг ден не е същото" - да не е , може и по забавно да е  blum. Та бих попитал всички които са твърдо ПРОТИВ - какви са ви всъщност мотивите? Искам да си направя съответните изводи - неудобно и некомфортно ли е? ненужно ли е? Някои от вас консервативни ли са?Надявам се да получа някакви добри отговори, в смисъл, стараем се да предлагаме на клиента точно това от което би имал нужда.Надявам се правилно да разбрете смисъла на въпроса ми.
« Последна редакция: май 06, 2011, 01:36:42 от Deliysky » Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #58 -: май 06, 2011, 07:29:37 »

Deliysky, не мога да отговоря на въпросите, които си поставил, защото ние ЩЕ имаме следсватбена фотосесия и за нас това е по-добрият вариант, звъзможност да избирам обстановката, а не да се съобразявам с най-близкия храст или фонтанче, няма да го има напрежението, притеснението, че ме чакат 100 човека в ресторанта, а ще можем спокойно да се оставим в ръцете на фотографа. smile Естествено роднините не гледат с много добро око на снимките на следващия ден, но това си е изцяло наше решение. pardon
Активен
silikonka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: май 06, 2011, 08:24:56 »

Deliysky,аз като булка ,на коята и приближава много датата се замислям много за такава фотосесия. На мен идеята ми допада, бих си сложила пак хубавата бяла рокля и бих направила пак всичките нужни неща за да бъда много красива...но мъжа ми ... той няма да иска да приживее това отначало - не обича костюми,нито път онези неудобни за него обувки ..а и все пак това са си подълнителни разходи , някои нямат възможност за всички тях ...прическа ,грим ,химическо ... и други разкрасителни процедури ..Просто мъжа ми няма да иска да се занимава с това 2 път... аз съм твърдо "за" но не зависи само от мен... Ние просто сме отделили час и половина разлика от гражданското и църквата и после още 1 час от църквата и ресторанта... и каквито снимки направят такива..въпреки че аз обичам да ме снимат ,но това е положението при мен.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines