Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 22:16:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 19 част  (Прочетена 171396 пъти)
 
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: февруари 02, 2011, 11:41:20 »

altt препоръчвам ти да комбинираш ову-тестовете с мерене на БТ - защото дори и да имаш О, ако попаднеш на некачествена партида тестове и могат да те подведат, аз лично съм ползвала Клиър и Овю - от вторите съм по-доволна, в смисъл чертичките не са полувидими и можеш да тълкуваш резултата

gucci баси как ме изненада! трябва да се разровя да почета малко good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: февруари 02, 2011, 12:25:15 »

Момичета не се доверявайте много на тестове за Ову.Да споделя опит.При мен при доказана с фоликометрия овулация тестовете ми нямаха дори и бледа втора чертичка.Колкото и да е неприятен методът с БТ е по ефикасен.
rafaeLa аз го знам като медикамент защо съм го пила около месец-но на мен не ми действаше добре и сменихме на Сиофор.На 3 месеца ходя на контроли и в зависимост от резултатите ми коригират дозите в зависимост от нивата на инсулин тъй като аз имам кръвна захар 5 на гладно и 6,3 след натоварване с глюкоза,но инсулин обаче е над нормата.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: февруари 02, 2011, 12:29:47 »

Леле Гери ми ти си ми слънчев лъч в живота бе човек smile
Аз пък като последният тъпчо се връзвам на тези тестове и честно да ви кажа като нямам ову /според тях/ и направо никак не ми се бебеправи и тя цялата непринуденост отива на кино.Пък като има две черти пак не ми се бебеправи ,защото става нещо от рода или сега или никога

Гери цунки и прегръдки:)
Активен
altt
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #258 -: февруари 02, 2011, 15:03:13 »

И аз много се надявах на тези тестове, но уви ще трябва да започна и с БТ, но все пак продалжавеме с бебеправеното.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: февруари 02, 2011, 16:06:08 »

Мацки...много се чудех дали да питам ...ама днес вече не издържах и ще си задам въпросчето ако някоя може да ми отговори ...че ще се побъркам вече  crazy
на 13.01 ми направиха последната ваксина за хепатит и моя лекар беше убеден че трябва да минат 2 месеца след нея за да възстановим опитите за бебеправене...когато наближи третата ваксина се оказа че и той не е сигурен колко трябва да се чака и ми каза че евентуално повече време  Oh my ... викам му луд ли си  crazy когато отидох да ми бият самата ваксина, питах сестрата дали знае случайно и тя с  shok ей такива очи ми вика ама какво пазене какво чудо след като и на бременни ги бием и нищо им няма...за да е сигурна в това което ми казва пита дежурния с нея лекар и той потвърди тезата и...обади се на още двама лекари които също казаха че нямало смисъл да се чака...обади се на гинеколожката на смяна - тя мислеше че не трябва да се чака...като видяха кой ми е личния лекар се учуди много защото по принцип е най добрия в отделението...от друга страна една лекарка преди това ми беше казвала че едно нещо след като той го казва значи наистина е така...беше ми го казала в друга връзка но както и да е...и сега делемата ми е голяма...бях влезнала в един сайт за хепатит и там ми казаха че нямало нужда от пазене че ваксината не вредяла на плода и е достатъчно да минат две седмици за да възстановим опитите... а моя пък лекар твърди че плода в началото е крехък и никога не се знае...че да бият ги на бременни и никога не е имало проблем ама пък и знае ли се ... и сега съм   hysteric защото на всичкото отгоре моя ми вика ами хайде да видим изследванията от кръвните какво ще покажат дали съм ваксинирана и пакще говорим...демек дали ще ми разреши или не ...и дори не знам вече ащо ми забранява..за да не му стане нещо на плода или за да хвана хубаво антитела  crazy

моля ви ако някой е чувал или знае нещо по въпроса ще съм безкраааайно благодарна  give_rose give_rose give_rose
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #260 -: февруари 02, 2011, 17:08:33 »

Привет дами . Аз тъкмо се връщам от преглед. Всичко е наред , гледа ме на ехограф и ми изписа да пия Дуфастон за 3 месеца , като схемата е 10 дни от 15-тия ден на цикъла до 24-тия. Всичко много хубаво , казах му , че ми е дошло на 20 и той каза ами тогава го започни в други ден , като в други ден ми се пада 16-тия ден . Тъй като май аз съм го пообъркала лекаря и съм му казала изглежда не 20-ти ами 21 януари за първи ден от цикъла се чудя сега утре ли да го почвам или в други ден. Ошашках се нещо , като влязох вътре май blush. Отделно ми назначи и изследвания на пролактин на 3-ти ден от цикъла и още едно лекарство , което трябва да вземам след като ми дойде - Клостибегит. Ами това е от мен.
« Последна редакция: февруари 02, 2011, 17:49:39 от red_roses » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: февруари 02, 2011, 17:31:08 »

Клостибегит се взима само след цветна снимка.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: февруари 02, 2011, 18:48:14 »

еееееееей тия доктори са ужасни просто! тоя клостил го изписват само и само защото е евтин и пренебрегват всичките му недостатъци
red_roses моят съвет е да помислиш искаш ли наистина да го пиеш и дали не си склонна да дадеш малко повече пари за стимулация, която е по ефективна и щадяща - клостилбегита уплътнява яйчниковата обвивка и затруднява отделянето на фоликули, а отделно, че изтънява лигавицата на матката и трябва да се приема/поставя вагинално естрогенов препарат, който да компенсира негативния ефект от стимуланта, а освен това трябва задължително да се приемат и витамини, понеже клостила пречи на усвояването на полезните съставки и накрая стават една шепа лекарства nea
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: февруари 02, 2011, 18:55:44 »

Вера,ако това ще ти помогне,на мен ми се падаше тази година да ми бият ваксина за хепатита,но понеже съм бременна я отложиха за другата година.Но пък да чакаш за да възобновиш опитите ми се струва абсолютно безсмислено  nea  give_rose
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #264 -: февруари 02, 2011, 19:25:58 »

Мерси момичета. А имате ли идея пълнее ли се от двете лекарства , защото аз и без това наедрях след спирането на Ясмина и сега не ми се иска да си докарам още кила отгоре.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: февруари 02, 2011, 19:48:03 »

Аз от Дуфастона пълнеех и то много.От клостита не се пълнее ама той не се взима продължително щото намалява яйчниковия резерв.При запушване с клостилбегита може да се получи извънматочна и затова добрите лекари не го изписват ей така а след поредица изследвания от които се установява проблем с овулацията.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: февруари 02, 2011, 20:01:05 »

red_roses от дуфастона аз лично нямам странични ефекти, от клостилбегита нямах друго повлияване освен, че ставах адски раздразнителна, то си пише на листовката, че може да доведе до поведенчески промени, ама тва направо ми спря тока и на мен, и на всички около мен nea
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #267 -: февруари 02, 2011, 20:12:51 »

Аз трябва да ви кажа , че леко се поотказах да пия каквото и да е на тоя етап. С мъжа ми също го обсъдих , той пък е на мнение да изчакам малко . Така или иначе ще пусна изследване на пролактин , като ми дойде , но като ида да му покажа резултатите на доктора ако ме пита дали вземам лекарствата ще се чудя какви да му ги говоря smile. Както и да е , за сега няма да пия нищо , че четох бая неща за тия двете хапчета , които никак не ми харесаха.
gucci , ти беше от Варна до колкото се сещам , от кой гинеколог си доволна ? Ако искаш на лични ми отговори да не занимаваме останалите.
Активен
svetlaha
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #268 -: февруари 02, 2011, 23:23:39 »

red_roses    аз пих клостилбигит 2 месеца и направо луднах!то не бяха настроения, то не бяха студени-топли вълни, удължаване на цикъла.....и куп други бонуси! На мен ми го изписаха без абсолютно никакви изследвания...ей тъй като бонбонки! Ако и при теб е така по добре не го приемай без направени изследвания!
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: февруари 02, 2011, 23:43:46 »

Вера,ако това ще ти помогне,на мен ми се падаше тази година да ми бият ваксина за хепатита,но понеже съм бременна я отложиха за другата година.Но пък да чакаш за да възобновиш опитите ми се струва абсолютно безсмислено  nea  give_rose

ами на бременни ги бият уж само ако има нужда...ако има контакт със заразен...ако не ги отлагат...а за изчакването ми каза че трябвало да се чака за да мине време пт самата ваксина...може ди не ми е наситен организма тъолкова с лекарството знам ли  pardon че можело да навреди на бебето...а защо тогава само той ми го казва ми е много странно...само мисълта че е наистина добър ме кара да се замислям и да не се осланям на мнението на не знам си колко други лекари...ама и той не е специалист в областа той е само личен лекар,,...па знам ли го може и да се е спитал със специалист...а тука до специалист не мога да се добера с месеци...то ще минат трите месеца на чакане докато да се вредя за сепциалист да питам  crazy
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines