Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:20:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Най-добрите фотографи  (Прочетена 171943 пъти)
 
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: октомври 19, 2011, 16:57:31 »

Най-накрая и аз да се разпиша тук.
Искам да похваля студио Делийски. Снимките, които са направили са наистина прекрасни, няма какво повече да се желае, особено имайки предвид как пристиснахме хората от към време. Всичките ми приятели и колеги са повече от очаровани, всички питат кой е снимал. В частност бяхме наели Цветелина Йовкова и Мартин Алексиев и сега, след като вече видях крайния резултат, съм повече от щастлива с избора си.
Благодаря им от сърце, че успяха да запечатат най-емоционалните мигове в живота ми до сега  give_rose

Активен
luce
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #31 -: ноември 02, 2011, 09:46:57 »

Не мога да не благодаря и тук на Любомир Любенов - http://www.lyubenov.com/main/ за прекрасните снимки, които ни направи. Дори и не сме разбрали кога е снимал и как. Аз лично го видях вкъщи, в ботаническата градина и в ресторанта сред гостите. Кога и как ни е снимал и как е успял да улови толкова хубави моменти просто не знам. За мен той е номер 1.

Любо, още веднъж, много благодарим за хубавите снимки и професинализма ти  give_rose give_rose give_rose   
Активен
MaryM
Любопитен
*
Публикации: 25


« Отговор #32 -: декември 07, 2011, 12:11:08 »

Само да уточня че се регистрирах в този форум след сватбата ни за да предупредя всички за сватбения фотограф Ники Митев - оставих подробен пост какво ни се случи с него в темата за отзиви за фоторгафи. Накратко - според мен този човек е антипрофесионалист и има сериозен проблем с нервите. Успя да ме разстрои 5 дена преди сватбата ни и се отказа от ангажимента си без дори да се обади, както обеща... Да не говорим, че е учудващо откъде има тези претенции за себе си - като разгледате сватбените книги, които гордо показва - в единия албум беше пълно със снимки на мръсни стълби, неприятни стени и други странни детайли, които все пак един фотограф не би трябвало да снима, а в другия младоженецът имаше на едър план снички с огромни пъпки по лицето... (аз не съм професионалист, но мога да обработя една снимка и да изчистя такова нещо за около 20 минути). Мисля си че един добър фотограф трябва да имат усет към красивото, детайлите и в крайна сметка да може да бъде съпричастен в хубото настроение към празника на двама души, а не да ги изнерви и побърка в последния момент. Не съм вярвала че има човек с който спокойно и с добро да не можеш да се разбереш - оказа се че има и такива. Усхех на всички и се радвайте на мига - това е вашия ден!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #33 -: декември 07, 2011, 13:26:11 »

 Нееднократно съм отбелязвал, че фриволно и целенасочено негативно мнение спрямо физическо или юридическо лице в публичното пространство може да доведе до непредвидени последствия в психическо или материално отношение.
 Явно е възникнала конфликтна ситуация, която е довела до оттеглянето на една от страните от устния договор. Това е съвсем нормална практика и прави чест на оттеглилата се страна. Но не прави чест на тази страна, която дори не е ползвала услугите цялостно да изразява мнение, което да предостави на обществото. Уважаема Г-жо, вие сте наела този човек, въпреки че не сте харесала материалите ,които са ви предоставили при предварителните срещи. Вие лично сте се съгласили на условията, които са ви обявили, съгласили сте се с цената. Не се сърдете на професионалист, който се е оттеглил от договора в даден етап от договора. Някоя от страните е прекалила с добрия тон и поведение. Изявени са претенции, които със сигурност фотографа не е могъл да изпълни. Мръсни стълби, кофи за боклук, небоядисани стени, олющени фасади, пъпки, бемки, плешивост, цвят на косата ....мисля, че не са работа на фотографа. В крайна сметка може той това де е целял...
 Не е правилно да се злослови срещу професионалист, който дори не ви е снимал, вие не сте били негов обект.

 Да подчертая, че не познавам фотограф с това име и неговата работа. В крайна сметка и аз не съм фотограф. Въпреки това не съм съгласен с това злословене по адрес на някой.
« Последна редакция: декември 07, 2011, 13:28:59 от Pachoran » Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #34 -: декември 07, 2011, 14:16:02 »

Подкрепям мнението на Пачоран. Все пак MaryM не е ползвала услугите на фотографа и няма преки впечатления за работата му... Явно не са се харесали и затова се е получил конфликтът.
Активен
MaryM
Любопитен
*
Публикации: 25


« Отговор #35 -: декември 07, 2011, 14:37:09 »

Нека уточня че мнението ми не е фриволно и се регистрирах в този форум няколко месеца след сватбата ми за да предупредя други момичета - от тук нататък всеки си преценява! Щеше да ми е от полза да прочета нещо за този човек и да си спестя много нерви.  От всички хора с които работих за да организирам сватбата си това е единствения човек които без преувеличение скъса нервите на мен, на мъжа ми и на много приятелки, които търсиха заместник в последния момент, така че имам пълното право да се оплача и да разкажа какво ми се е случило. Който сам си е организирал сватбата и знае какво напрежение е последната седмица може да ме разбере. Ако за вас е нормално след два месеца разговори фотографът да се оттегли в последния момент просто нямам думи (честно казано мисля че доста добре го познавате явно, иначе е трудно обяснимо такова изказване). Какво значи че не съм ползвала услугите цялостно - бях в унизителното положение да се моля на човек който се държи отвратително да си спази уговорката, само защото вече беше много късно да търся друг фотограф. Освен това въпросните сватбени албуми ги видях на срещата ни с него в последния момент, защото беше "много зает" - и като качество на снимките  имаше разлика от тези качени в сайта му. Не съм изявила неосъществими претенции, а две съсем прости предпочитания (когато плахо помолих за същите следващият фотограф и му разказах случая, човекът се посмя... И в заключение - по мое мнение подборът на фон е работа на фотогфа - човекът който финално наех се справи чудесно.
Активен
MaryM
Любопитен
*
Публикации: 25


« Отговор #36 -: декември 07, 2011, 14:39:09 »

И аз да си дам моята препоръка за една фотографка, която не бях срещала никога по сватбените форуми. Името й е Линда Александрийска. Една приятелка случайно ми прати линка докато си блъсках главата кой и как ще ни снима за сватбата ни февруари, тъй като имах и идея за по-шантава следсватбена фотосесия. Наистина изпълни всичките ни очаквания, да не говорим, че успя и да ги надмине. Изключително жизнерадостни снимки, с много живот в тях, естествени и без нагласени пози. Сайтът й е http://photolin.com/
Наистина е много добра - гледах нейния сайт, за съжаление в последния момент и беше естествено заета.
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: декември 07, 2011, 15:20:40 »

Може ли да ми препоръчате добър фотограф от Добрич?Искам наистина мотивиран фотограф,защото от сватбата снимките от причтелите ни станаха много по-хубави от тези на "професионалистката".Този път се надявам наистина да имаме хубави снимки.
Благодаря випредварително. give_rose
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: януари 22, 2012, 14:15:21 »

Всички фотогарафи, споменати, са много добри.
Надявам се някои дами от Бургас също да опишав впечатленията си !

Предварително се извинявам за офф-топика  Offtopic  blush
Активен
slavundi
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: януари 30, 2012, 17:01:45 »

За Плевен - Евгени 100%!
Активен
paradoxx
Новак
*
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: май 18, 2012, 17:04:43 »

Аз съм въпросният сватбен фотограф Николай Митев, за когото MaryM (Весела) е дала отзива си в тази, както и в още една тема. Ще си позволя да уточня как е протекоха взаимоотношенията ни с Весела и нейния съпруг Любомир.

Весела се свърза около 1 месец преди сватбата си с мен, по препоръка на моя приятелка, на която имах удоволствието да снимам сватбата няколко седмици преди това.  След разговора ни, на 1-ви юли й изпратих оферта по имейл и следното писмо:

Цитат
Здравейте, г-це Миркова,

Приложена ви изпращам оферта за заснемане на сватбеното ви тържество на 31 юли.

Можем да се срещнем следващата седмица в удобно за вас време. Като
място предлагам Бистро 53, находящо се на бул.България 53 между Била и
Джъмбо. На паркинга на Била се паркира без проблем. Срещите ми
обикновено протичат в рамките на между 1 и 3 часа, в което време се
обсъждат както въпроси непоредствено свързани със заснемането на
сватбата ви, така и други свързани с организацията като цяло, като
идеята ми е да ви предоставя  информация "от кухнята" на базата, на
които да вземете най-добрите решения.

На ваше разположение съм за допълнителни въпроси на този имейл, skype:
nmitev3, както и телефон :0887551378

Поздрави,
Н.Митев

В писмото беше приложена следната оферта от 3 страници, в която, както всеки може да се убеди всичко е описано много детайлно: http://nmitev.com/files/oferta-015-example.pdf (махнал съм единствено банковата сметка, както и офертата за сватбени покани, която не касае никого тук)

Понеже 1-ви юли беше петък, а снимах сватби в събота и неделя, най-ранния момент, в който можех да се срещна с двойката беше следващата седмица ВЪВ ВСЯКО УДОБНО ЗА ТЯХ ВРЕМЕ (правил съм срещи и в 21:00 часа).

Последва разговор, в който Весела поиска да се срещнем в близост до местоработата й - на съдебната палата, тъй като е прекалено заета в работата си.  Отказах й. Някои колеги предлагат дори и срещи в офиса на клиента, но аз не съм от тях - съжалявам.

В крайна сметка се разбрахме, когато те намерят време, да ми звъннат. След известно време (не помня вече колко дни преди сватбата на Весела), се чухме с тях и се разбрахме да се срещнем във въпросното Бистро 53. 
« Последна редакция: май 18, 2012, 17:08:13 от paradoxx » Активен
paradoxx
Новак
*
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: май 18, 2012, 17:06:18 »

Продължава :-)


Двойката закъсня ефектно с половин час (Весела, ти се сещаш, че се бяхте объркали за часа и си бяхте помислили, че срещата е от 11:00, а не от 12:00 и след като аз буквално изхвърчах от вкъщи за да съм при вас в 11:30, вие пазарувахте в Jumbo и дойдохте към 12:30 часа).

И така! Срещата започна по моему чудесно. Весела поиска снимки с предимно долен ракурс и повечко портрети на близките, много детайли, уточни, че харесва черно-бели снимки и поиска слайдшоуто да бъде със снимки по техен избор. Аз добавих, че ще се радвам да сложа и песни по техен избор. Уточни и че иска снимките в слайдшоуто да са по-продължително времетраене, тъй като беше гледала слайдшоуто на моята приятелка и не й беше харесало много. Всичко е записано в тефтера ми.

Независимо, че месец по-рано им бях изпратил ЯСНА оферта от 3 страници с описано всичко, след като обсъдихме какво се случва по време на сватбата,  те поискаха следните неща, които до този момент знаеха, че не предлагам, защото или не фигурираха в офертата ми или направо беше написано противното:

1. Да направя 5-6 снимки на кучето им на предишен ден в Бистрица, тъй като няма да искат заснемане на подготовка на булката. Аз им преложих да изпратя оферта за това, а те се учудиха, защо не им го предлагам като компенсация за по-малкото часове, за които ще ме ангажират.

2. Поискаха да се ангажирам за минимум 2000 кадъра, като предложиха да доплатят за това и посочиха, че на сватбата на моята приятелка съм предал над 2000 кадъра и ако не предам на тяхната толкова,това би било двоен стандарт.   Уточних, че сватбата на приятелката ми е била с над 120 гости и че е била с продължителност над 12 часа, при 80 гости на тяхната и продължителност от 15:00 до 00:00 часа.
« Последна редакция: май 18, 2012, 21:47:45 от paradoxx » Активен
paradoxx
Новак
*
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: май 18, 2012, 17:07:01 »

3. След като отказах да се ангажирам за минимум 2000 кадъра, поискаха да се ангажирам за 1500 и не приемаха за отговор, че мога да се ангажирам единствено за минимум 1000 кадъра.

4. Поискаха да им предоставя отпадналите в селекцията кадри. Отказах им.(В офертата ми ясно пише: Н.Митев Сватбена фотография не предоставя на младоженците отпадналите в пост-обработката кадри. Това си е мое право и който не е съгласен с него може да не ме наема.)

5. Поискаха Весела да присъства по време на обработката на кадрите. Бъдещият й съпруг тогава, заяви "Е какво толкова ще ти стане да дойде за 3 часа." Колегите пак ще ме разберат.

Изобщо концепцията, че "Като сме ти платили, ще правиш каквото ти кажем.", никак не ми допадна и не се съгласих с въпросните условия. Пак повтарям, Весела и Любомир имаха детайлно написана оферта, в която всичко това е посочено и разяснено.

След като им отказах, ми беше посочено:
- че се държа некоректно и поставям спънки пред сключването на договореност, когато времето на булката е оскъдно и сватбата е скоро;
- че не правя компромиси и отстъпки и конкретно, че не съм се съгласил с техните условия;
- че съм виновен, затова, че не сме осъществили среща на по-ранен етап, тъй като не съм се съгласил да направим срещата в близост до местоработата на клиента;
- че предоставям различни условия за различните клиенти (в случая сватбата на приятелката) и тяхната сватба (това не е вярно. Изпратените оферти са идентични.)
- че може би трябва да потърся проблема в комуникацията с тях и в мен;
- че се запъвам за "дребни неща" и че имаме съгласие на "95% и остава да изчистим останалите 5%";
- че това, което предлагам, в този вид, тях не ги устройва;

Тъй като тях не ги устройваше това, което аз им предлагах, а аз не бях готов да им предложа това, което искат, им казах най-логичното нещо: Отказах да снимам сватбата им. 

Мотивите да им откажа бяха също така настъпателното им държание и очакването "Като ти плащаме, ще правиш каквото ти кажем." (извинявам се за повторението)

Предвид наистина късото време до сватбата им Весела се отказа от всичките си претенции и каза, че се съгласява с всичко, което им предлагам, но на този етап вече всички бяхме доста изнервени и не знам как аз бих снимал след това при условие, че младоженеца ще ме гледа на кръв докато си слага вратовръзката примерно. 

Да уточня: до този момент, както и след това с Весела и Любомир нямахме сключен устен или писмен договор за това аз да снимам тяхната свабта. Както знае Весела, която също е юрист, като мен, при условие, че не сме договорили условията на договора и още повече, когато не сме съгласни по тях, няма как да сключим такъв. И още - те не ми бяха дали капаро, нито пък нищо друго. Със същия успех, ако някой ми звъннеше 10 дена по-рано  и кажеше "Ники, ела да ме снимаш на 31 юли в Ямбол, пращам ти капаро." аз можех без проблеми да взема неговата сватба, защото това е написано изрично в офертата ми. На практика не го правя и предупреждавам клиентите ми:

Цитат
-   При постъпили две или повече запитвания за една и съща дата, ангажимент се поема към клиента, който пръв е запазил датата, без задължение да се уведомяват клиентите направили запитване по-рано.

Предвид късото време до сватбата на Весела, аз им предложих да направя всичко по силите си да намеря друг фотограф. Щях да се чуя с всички колеги, които смятам за добри, да разбера дали са свободни за 31 юли и да пратя офертите на Весела. Весела ми каза, че  мъжа й Любомир познавал много фотографи и няма нужда. Също така им заявих следното нещо: "Ако смятате, че съм некоректен с вас, ще снимам сватбата ви, но искам да знаете, че не това е личното ми желание и не смятам, че ще постигнем оптимален резултат."

На края на срещата се разделихме стискайки си ръцете и Весела каза "Ако си промениш решението се обади.", аз казах "Едва ли." и не се чухме повече с нея.

Благодаря на всички колеги, които са отговорили разумно .

Весела, моля те, ако нещо от горенаписаното е лъжа или неточно, кажи кое е. Ако съм ти длъжен нещо юридически или морално посочи какво е.  Унищожаваш едно име, което се опитвам да градя с много пот и отношение от много време. Това име ми дава прехрана на мен и на семейството ми и затова давам всичко от себе си да го поддържам.  И смятам, че работя добре.  Всичко обаче има граници.

P.S. Ако се намери само един-единствен мой клиент, който съм снимал и който тук да каже, че аз съм обсъждал с него, какво да ми бъде менюто и съм изисквал някакви ястия, напитки или нещо друго или пък изобщо, че съм изисквал куверт  аз обещавам да спра да се занимавам със сватбена фотография!
« Последна редакция: май 18, 2012, 21:49:59 от paradoxx » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: май 18, 2012, 17:29:37 »

Ето затова винаги историята има две страни, хубаво е когато има публично място на което да може да има право на отговор и другия участник в спора. Аз честно казано, си мисля че съответната булка е прекалила.
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юни 06, 2012, 14:20:42 »

Тъй като нашата сватба мина и вече си получихме снимките мога да кажа, че Боян Павлов ни даде страхотни снимки! Няма какво да кажа снимките сами говорят - цветовете, как е уловил всички моменти и цялата сватба в движение... Мога само да се радвам, че заложих на него. Макар че аз вече съм споделяла, че след като видях работата му просто вече нищо не можа да ми хване окото и от първото разглеждане знаехме, че той трябва да е фотографът, който да заснеме този наш ден.  smile

В темата ми към момента има активен линк към албум във фейсбук, който иска може да ги погледне преди да го изтрия  good
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines