Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 03, 2024, 15:46:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 7 "  (Прочетена 124323 пъти)
 
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: ноември 05, 2010, 21:06:17 »

Честито на рожденичката Свилена !!!! give_rose give_rose give_rose Само усмивки по лицето и щастие в сърцето!!!

Честита и за годишнината на sunray, да сте винаги влюбени един в друг и всичко останало, освен вас и вашето очаквано чудо, да е без значение!!!

Еленче, голяма изненада при вас, а  blum blum blum И все пак не е като да разбереш на самото раждане. И все пак важното е да е здравичко, пък момченце или момиченце - все едно!!!

Браво за хубавите резултати при всички, нека само такива новини да има тук!

Аз съвсем набързо влязох и изчезвам, до утре коремчета  smile

Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: ноември 05, 2010, 23:00:03 »

sunray , това са приблизителни стойности...няма как да я претегли с видеозона,той мери там нещо си и по тези мерки предполага колко тежи  smile
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: ноември 06, 2010, 16:15:19 »

 Свилена на патеричка жива и здрава и всичко най-добро  Birthday Flower

sunray Честита годишнина още безкрай много годишнини да отпразнувате  give_rose give_rose give_rose
И не се кахъри толкова с тези килца, по–важно е след това да се стегнем и да положим някакви усилия. Сега, аз по мене си съдя уж не ям много, но се трупат тези килца (9.5 отначалото до сега и за мен) и общо взето нищо не можем да направим, все пак даваме живот. Аз се притеснявам от фактора възръст, защото по мой наблюдения приятелките ми станали майки под 30 по-бързо си възвърнаха пред родилните килограми, в сравнение с тези над 30г. Да не говорим, че някой от тези във втората група още се борят с килцата.

Еленче хи хи ами честити сини гащи, да са живи и здрави пък каквото дойде...На йогата, английските мами(трички са) не искат да знаят пола въобще. Важното било да знаят, че всичко е ок с бебоците и така си оставяли нещо да ги изненада на края... pardon

Преси май ти ме беше питала за сушито -това което хапвам аз няма сурова риба, а то това е нещото, което е опасно да се яде по време на бременност.

Хубави почивни дни на всички вас от мен  give_rose
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #378 -: ноември 06, 2010, 17:39:12 »

Здравейте момичета!

Благодаря за поздравите, голямо шоу беше при Доки. То тате почна с пола и така и двамата се объркахме, а каква физиономия направи като казаха момче sarcastic. Напоследък гледаше всичко в розово, но най-важното е че сме в нормата и всичко е добре.
sunray  честита ви годишнинка!
Да се обичате много, да се радвате на малкото бебче и нека в новата година още повече да имате радостни моменти.
preslava_82 ние още не сме се обърнали и сме седалищно, дано да стане, че хич неискам секцио и най- вече заради упойката, незнам но изпитвам ужас от това.
♥Сиси♥Петрова♥ и ние около нас имаме такъв пример, а след 3Д отидохме да купим и първите дрешки и първото, за което се хванах несъзнателно беше една розова рокличка, а таткото ме викаше за едно костюмче за момченце. Мале така се засрамих, а той си умря от смях с жената там.
*mum to be*   да ти кажа исках да знам със сигурност, че вече е време да пазаруваме, и честно да ти кажа искам дрехите да са адресирани точно определено за бебо в съответния цвят. Бабите недават да си ползваме мойто креватче от моето бебешко време и сега ми харесват креватчета в розов и син цвят, а този неопределен ми бледнее пред тях. Та ще рискуваме пък бебчо да си само жив и здрав.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: ноември 07, 2010, 10:52:35 »

elen4e13   ,за мен е рано още,доки каза,че бебка ще си се върти ,защото си има месенце  blum
Предполагам и за теб е рано,спокойно,ще си се обърне надолу с главичката  smile
А и няма нищо страшно в упойките,приспиват си те и се събуждаш после от "дълбок" сън  girl_wink
Слънчев ден на всички коремчета,а и не само  Girl_hide
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: ноември 07, 2010, 11:54:09 »

здравейте коремчета smile
за упойките и мен малко ме е страх, защото съм алергично, но когато се налага няма начин. а относно "дълбокия съН' все повече се прибягва до упойка, която си в съзнание, но  не усещаш нищо но може да видиш бебето веднага след като го извадят(мисля че перидурална се казваше). а пълна упойка се прибягва в спешни случаи защото те хваща по бързо.

сега ще ви разкажа един куриоз. цял живот си живея с мисълта че съм кръвна група Б. преди процедурата ни изследваха за съвместимост на кр.групи и ме изкараха А-, на което аз не повярвах и като се записах на ЖК поисках да я проверим. вчера ходих да ми взимат кръв и ме изкараха АБ-.от 4 възможности аз съм с 3 вида кръвна група. незнам на кой да вярвам, но сигурно ще се изследвам пак. то всяка лаборатория си държи на нейното, но кое е вярното  pardon

хубав ден на всички give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: ноември 07, 2010, 15:17:31 »

Здравейте и много ви благодаря за милите пожелания! give_rose Да ви се връщат стократно! smile

За упойките ходих на лекция на списание 9 месеца скоро. Пълна упойка се прави при секцио или други супер налагащи я обстоятелства. Вече не е толкова...масова, да речем. Епидуралната е тази, която доста се прилага - тя обезболява от кръста надолу, НО позволява да усещате напъните и да знаете кога трябва да напъвате. Епидуралната се бие между 3 и 4 прешлен и не е опасна, защото там гръбначен мозък няма (той е до 1 прешлен). Спиналната упойка се поставя в церебралната течност, доколкото помня.
Бях си записала всичко, но сега нямам време да преписвам тук. Може би друг път.

Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: ноември 07, 2010, 23:18:34 »

echy_ ,доколкото ми е известно кръвната група се определя много лесно,за един лаборант,какви са тези,които ти изкарват три различни групи,просто незнам!!!  shok
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: ноември 08, 2010, 11:08:44 »

Момичета, пуснаха ми изследвания за антитела. Някой може ли да ми каже нещо повече за това...
Ние сме много активни. Имам чуството, че детето ми ще се роди в началото на 9-тия месец  smile
Ечи, много ми е интересно и на мен как така 3 различни кръвни групи  shok

Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: ноември 08, 2010, 11:14:43 »

Сиси, ти с отрицателен резус фактор ли си?
и мен ми е чудно и как едно толкова елементарно на вид изследване, а в същото време толкова важно може да дава различни резултати в различните лаборатории. знам че разл.лаборатории за някои изслдвания имат различни референтни стойности, но за кръвна група...просто не ми го побира ума.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: ноември 08, 2010, 11:17:16 »

Ечи с отрицателен съм, мъжът ми е положителна.
Защо не отидеш пак да си направиш, с каква кръвна група са те регистрирали?
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: ноември 08, 2010, 11:25:04 »

Здравейте мамчета с коремчета  blum. Тук при нас времето е ужасно, вали, духа вятър и въобще не става за разходки  sad. Иначе сме добре, бебо си ритка, а мама си хапва  sarcastic .
echy_, това е супер ненормално (ако има такъв израз)  Oh my .... Направи си това изследване още не един, а два пъти, че да не те изкарат и четвъртата възможна група. Ужас! Такова нещо не бях чувала досега, а това е толкова важно.
♥Сиси♥Петрова♥, съжелявам аз не мога да ти помогна. Въобще не знам какво е това изследване. Тук ни взимат кръв, но не се обесняват много много, само казват че ще ми пратят резултатите по пощата, а ако има нещо не както трябва ще се обадят по телефона.  pardon
sunray, това е полезна информация и когато имаш време се надявам да споделиш с нас всичко, което знаеш.  give_rose
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: ноември 08, 2010, 11:45:16 »

Здравейте и от мен сладурки...

echy_ не знам какво да кажа...

Сиси аз мисля че антителата е същото като резос фактора, но не съм сигурна. Мисля така, защото на мен ми бяха объркали нещо изследванията за кръвна група и рез фактор(антитела). И докторката ме пита дали не си знам кр група и резос фактора. Аз не си ги знаех, та ме боцкаха втори път за тези неща. Та трябвало да ти бият някаква инжекция към 30 седмица, ако си отрицателен резос фактор + нови изследвания пак тогава. И ако не дай си боже нещо прокървиш трябва задължително да ти бият инжекция, та затова докторката ми се беше ошашкала, че не са ми се обадили по-рано да ми повторят изследванията. Но това е тук при нас, не знам как е при вас. Дано да не те объркам нещо.

Мамче вярно е супер гадно това време и цяла седмица го дават да е такова... angry
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: ноември 08, 2010, 12:25:29 »

Сиси, наистина е свързано с отрицателния ти резус фактор. Ето малко повече информация:
http://www.moetodete.bg/bremennost/p3_612_0.html

А нашата девойка до преди малко шава из корема ми. Сега мисля да хапна някакъв плод и да свърша нещо из къщи smile

Ечи, къде си правиш кръвните? Сякаш в ХЕИ-тата са доста опитни и най-сигурни. Ако не си ходила там, отиди good
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: ноември 08, 2010, 13:14:18 »

Здравейте, майчета Sunshine

Сиси аз за антителата мога много да ти обяснявам, но ще ми стане страшно дълъг поста, затова ето едно линкче, в което всичко е обяснено много подробно и на супер достъпен език, аз също от там се бях информирала, когато ми казаха, че ще ми правят такова изследване. Тук правят два пъти - веднъж с  пърованачалните кръвни тестове (те тогава ни изследавха за какво ли не) и веднъж в трийста седмица - това е за всички мами без изключение, а за тези с отрицателене резус фактор предполагам, че има и още изследвания, не знам?!?
http://hospital.blood.co.uk/library/pdf/INF_DDR_RC_020_03_ANTIBODIES_IN_PREGNANCY.pdf

Ечи много е странно това с кръвната група, със сигурност трябва да си направиш още изследвания, че то досега три от три  blum blum Знам, че не е смешно, но просто е невероятно, не мога да повярвам  smile

Да се похваля, че вчера имах рожден ден  smile, станах на 29 години (не мога да повярвам) и не знам дали подарък искаше да ми направи бебенцето, но не спря да мърда нито за секунда от сутринта до вечерта!!! Не ми се беше случвало още такова нещо, защото дори и в много активните и дни, винаги спираше за малко да поспинка, а вчера нито за секунда не спря, не знам какво и беше станало, но беше страхотно  girl_in_love girl_in_love girl_in_love

Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines