Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 01:41:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 18 част  (Прочетена 192036 пъти)
 
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: октомври 28, 2010, 09:46:56 »

Защото и аз така знам ,но в последно време като си говорим с някой приятелки и чух неща като от рода че най добре е сутрин и че иначе не било толкова достоверно и на мен ми стана странно ,защото мисля че има ли наличие на бременност по всяко време се отчита.Или че при цветна бременност си отчитало дори и по време на "цикъла"(сложих го в кавички ,защото нали не е точно МЦ) , а не би ли трябвало все пак да се изчака да преминат дните.Може би ви задавам глупави въпроси но исках да чуя и други мнения , за да съм наясно ,защото явно всеки е различно запознат и не знаем в крайна сметка кое е вярно.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: октомври 28, 2010, 10:48:55 »

замисъла да се чакат дни 10-14 да има закъснение е двупосочен.
Първо за да има време организма да повиши ЧХГ-ТО за да отчете теста
Второ-много жени ,които правят опити да заченат имат момента на оплождане на яйцеклетката,но в един момент поради ред причини тя не се имплантира,ако хванете този момент теста може да покаже бледа едвам доловима чертичка и това да ви зарадва,но в 60-70% от случаите бременността се прекратява твърде рано затова се изчаква за да няма фалшива радост и горчиви сълзи после-някои автори наричат този момент като химична бременност/позитивиран тест без наличие на бъде фетус.Затова и в много европейски страни се чака чак след 10-12 седмица да се трегистрира брем
енността.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: октомври 28, 2010, 13:28:52 »

Не, Анита, след 14 часа на днешния ден се брои, че ти е дошло на другия, т.е. 3-ти ден ти се пада в събота, но хормони и ултразвук се правят между 2-4 ден на МЦ.Успех и дано всичко е ОК smile

мерси Маги
Щом се правят между 2 и 4 ден, значи е Ок да ги правя утре, нали така? Събота и неделя не работят клиниките освен за спешни случаи, така че понеделник става късно май.
Активен
Мими Рашкова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 562


Едно щастливо семейство!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: октомври 28, 2010, 13:39:04 »

Здравейте момичета, надвам се всяка една от вас съвсем скоро да се похвали с добра новинка! Стискам палци и не се отчайвайте!

Мире, с теб какво става? Има ли лелка? Аз да си призная все по-често се замислям за второ, но си мисля че по-добре е да изчакаме поради куп причини  nea  надявам се моментът в който ще се запиша в темичката да е по-скоро отколкото си мисля! Целувки
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: октомври 28, 2010, 14:15:01 »

и на мен тук като ви чета пак ми се иска и аз да тръпна ще има ли МЦ няма ли да има, но при всички положения ще изчакаме поне още 1 година , но заятова пък ще ви чета с желание и ще ви се радвам на добрите новинки,дано повечето от вас да  видят заветните две чертички до края на годината,а като дойде и наш ред и вие да ни подкрепяте с кураж и съвети
ЦУНКИ НА ВСИЧКИ БЪДЕЩТИ МАМИ!!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: октомври 29, 2010, 14:52:32 »

Момичета, някоя от Вас пила ли е Клостилбегит, много ме притесняват страничните ефекти и по-точно появата на фоликулярни кисти. Моля ако някоя има опит да сподели, защото ми го изписаха и определено се притеснявам да го пия.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: октомври 29, 2010, 15:02:27 »

Румяна на много хора гинеколозите им изписват клостилбегит, но това аз което мога да кажа е че препарат за стимулация какъвто и да е той се приема само след ПРОВЕРКА ЗА ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ.Това е моя личен съвет към теб, аз бих се притеснявала повече от една извънматочна от колкото от страничните ефекти, а и няма лекарство за стимулация което да няма странични ефекти.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: октомври 29, 2010, 15:18:02 »

маги, благодаря ти много, аз честно казано към настоящия момент не желая да си правя нито стимулация, нито пък изследване за проходимост на тръбите, въобще като цяло нищо инвазивно не искам към настоящия момент да правя и съпругът ми е на същото мнение, макар че няма много време на 32г. съм.Има преди фоликулярни кисти и дълги години пиех противозачатъчни заради тях.от 2 месеца хода на фоликуметрия, първия всичко беше перфектно, този месец няма овулация, а задържан фоликул, сега пия дуфастон, а другия месец и клостилбегит. Чета много за страничните ефекти от него и се притеснявам,Лекарят ми е добър, знам го със сигурност и не знам какво да правя, дали да му кажа, че не искам или пък да му се доверя.Друго, което ме притеснява е че няма да ми прави преглед в началото на цикъла, нито по време на приема на клостилбегита, наистина съм объркана и не знам как да постъпя.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: октомври 29, 2010, 15:24:14 »

Не е важно само лекаря да е добър АГ специалист, а да разбира от проблемно забременяване.Аз също съм имала фоликулярни кисти спуках ги с Марвелон.Ако приемаш препарат за стимулация е добре да се прави фоликуметрия, как иначе ще проследиш дали нарастват и колко са фоликулите.Да има много момичета приемали препарати ей така, но аз не бих рискувала.

Не знам от колко време опитвате, но ако е повече от година е добре да се обърнете към специалист.Казвам го защото дори и Бог да е в професията си ще мина в най-добрия случай половин година може и повече до бременност, защото организма на жената не е часовник, а всяко изследване зависи т цикъла и.Ние опитваме от 2.5г, засега имам открит само Хашимото и все още не мога да забременея.Сериозно се заех с проблема март месец, но всичко е чакане.Чакане за час в клиниката, чакане на цикъл, чакане да се спука киста.Така че съвета ми е да помислите накъде да тръгнете, защото за жените времето лети и повярвай ми ако диагнозата е лоша започваш да се питаш къде ти е била главата по-рано.Ти си умна жена, не си заравяй главата в пясъка.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: октомври 29, 2010, 15:31:37 »

ами точно това е, пробвахме няколко месеца просто ей така, без лекари, без тестове, сега от 2 месеца ходя на лекар.Миналия месец всичкоо беше наред, този не е, но аз за сега не приемам негативно нещата, все пак другия месец може пак всичко да е ОК, все пак си мисля, че може ( поне така съм чела) някой месец да няма овулация, знам ли , иска ми се няколко месеца да вида как вървят нещата и тогава да решавам какво да правя. За сега няма година, откакто опитваме и затов ами се иска да изчакам още малко. иска ми се да се консултирам с някой, но няма с кой.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: октомври 29, 2010, 15:33:42 »

Да един от 12 месеца е ановулуарен, така че може него да сте хванали smile За лекари в Пловдив мисля, че има клиника не знам какво и е нивото честно казано и какво биха те посъветвали, за други лекари не знам.Знам за Даскалов, но една наша съфорумка не беше доволна от него.Така че ти си прецени.Другия вариянт е София.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: октомври 29, 2010, 21:47:14 »

здравейте, сладурки
ето моя отчет от днешния преглед.
Така, направиха ми ултрасаунд с вагинален ехограф и лекарката каза че всичко изглежда наред, но каза че имам по-малко фоликули т.е. в единия яйчник имам 5, а в другия 3, а тя каза че нормалното е да имам между 6-12 във всеки от яйчниците, поне така разбрах аз. Попитах дали са достатъчно, тя каза че да. Даде ми направление за държавна клиника за проверка на тръбите (която се прави до 9 ден от цикъла), понеже мога да го направя и безплатно ( а при тях е 200$), а резултата го казват веднага, така че тия дни ще се обадя за час. Каза ми 5 дни преди теста за тръбите да пия по 100мг антибиотик Доксициклин за да е сигурна че няма да хвана някаква инфекция. И също ми каза че преди да ми направят теста за тръбите ще ми искат резултатите от хламидията, но тъй като са на български език, а тези лекари не разбират български, може да ме накарат да повторя теста за хламидия, който ще ми струва 100$ и след като имам резултатите от него тогава да правя теста за тръбите. Аз мисля да пробвам без да правя нов тест за хламидия, понеже последния е от юни месец в БГ- ДНК тест за хламидия, който е отрицателен, а пък ако поискат нов тогава ще правя нов. Резултатите от хламидията стават малко бавно, а при мойта лекарка ствата по-бързо но все пак ако поискат нов тест сигурно при тях ще го направя за по-бързо.Та ако не ми искат нов тест за хламидия може да успея да направя теста за тръбите другата седмица. Разбрахме се че СГ ще е евентуално след около 10 дни, тя каза че мога да "помагам" на мъжа ми в цялата процедура, но с чисти и сухи ръце естествено, не знам обаче дали е добра идея. Направих и хормоналните изследвания както ми бяха казали, на гладно, резултатите ще са готови след седмица. Бяхте прави че лекарката ще поиска отново да ми тества LH, FSH и  естрадиол на 3 ден от цикъла и днес като разбра че днес ще ходя да правя хормоните, ми поиска бланката да види дали са отбелязани и тези хормони  за тестване. Мъжът ми и той сега ще ходи след работа да прави неговите.
Попита ме кога ми е правен ПАП тест и казах че миналия декември, тя каза че още е валиден понеже не е минала 1 година, но ми даде направление за ПАП тест ако все пак реша да го направя сега. Не знам дали е необходимо сега да го правя, преди проверката на тръбите. Иначе при тях е 100$.
Та това е от мен, какво мислите за фоликулите ми и изобщо като цяла за това което ми казаха?
« Последна редакция: октомври 29, 2010, 21:49:01 от anitta » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: октомври 30, 2010, 10:24:44 »

Анита за фоликулите мога да ти отговоря понеделник, че сега не са при мен едни изследвания.Колкото до ЦС, да нормално е да искат наново да изследваш хламидия.Те трябва да са сигурни, че нямаш инфекция и тя няма да се разпространи по тръбите чрез ЦС.Нормално е да поиска наново изследване на хормони, а пусна ли ти Антимюлеров и Инхибин Б.LH, FSH, Антимюреов и Инхибин Б, заедно с броенето на антралните фоликули(това което е направила лекарката на 3-ти ден) дават представа за яйчниковия резерв на жената.Иначе подхожда по начин по който подхождат и в клиниката в която аз ходя, това е което мога да кажа.Успех мила.
Активен
Bademka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: октомври 30, 2010, 10:57:01 »

Здравейте момичета.
Аз ей така, както си стоя реших,че искам да си пусна едно изследване за хламидия.Знам,че има три начина да се изследва.Кръвен,от ЦС и и чрез тъкан.Вие кой бихте ми препоръчали?Можете ли да ми дадете някаква ориентировъчна цена за изследваето? Благодаря предварително smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: октомври 30, 2010, 18:14:09 »

Анита за фоликулите мога да ти отговоря понеделник, че сега не са при мен едни изследвания.Колкото до ЦС, да нормално е да искат наново да изследваш хламидия.Те трябва да са сигурни, че нямаш инфекция и тя няма да се разпространи по тръбите чрез ЦС.Нормално е да поиска наново изследване на хормони, а пусна ли ти Антимюлеров и Инхибин Б.LH, FSH, Антимюреов и Инхибин Б, заедно с броенето на антралните фоликули(това което е направила лекарката на 3-ти ден) дават представа за яйчниковия резерв на жената.Иначе подхожда по начин по който подхождат и в клиниката в която аз ходя, това е което мога да кажа.Успех мила.
Маги, мерси
За хормоните, мисля че в графата за яйчниковия резерв бяха споменати май само LH и FSH,но не съм напълно сигурна. Относно хламидията, тук се тествах март месец за хламидия и по принцип тук казват че ако не ми се обадят до 3 месеца значи резултата е ок. Минаха повече от 6 месеца, не ми се обадиха, което за мен означава отрицателен тест. Опитах се вчера да си взема файла от тази клиника в която се изследвах март месец, но си бяха тръгнали, така че ще пробвам пак понеделник и дано успея да си взема файла,защото мисля че това ще им е достатъчно. Иначе най-скорошното изследване е от юни - ДНК тест правен в БГ-който беше отрицателен, но тъй като е на бг мисля да отида да го преведа някъде и да занеса  него. Както съм споменавала преди, правила съм доста изследвания за хламидия след като Даскалов ми показа + резултат ( това беше първото изследване) и след това без да съм предприела лечение отидох при друг лекар, ползващ същия метод(имуно-флуористентен мисля че беше)- и резултата беше отрицателен, сле дкоето правих и кръвен- отново отрицателен- това беше преди 1 година. Затова мисля че ще ми признаят евентулано само теста от март, ако успея да си го взема и ДНК теста от юни, ако успея да го преведа.Мисля че имам достатъчно основания да мисля че съм отрицателна за хламидия, но какво мислите вие?
Иначе съм напълно съгласна че е по добре да се знае че наистина нямам инфекции преди ЦС, но ще ми отнеме поне 2 седмици за резултата и ще трябва да чакам следващия цикъл за да я направя. Не знам как да постъпя.
« Последна редакция: октомври 30, 2010, 19:33:52 от anitta » Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines