Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 01:59:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 18 част  (Прочетена 192041 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: октомври 21, 2010, 21:38:39 »

здравейте, сладурки smile много благодаря за подкрепата
та ето как мина нашата консултация. Оказа се че тази клиника, в която бяхме е собственост на една полу-българка, която е родена тук, но говори български доста добре, понеже майка и е българка и тя много ни се зарадва smile.  Та клиниката е собственост на нея и съпруга и smile Малък е света, точно в клиниката, в която решихме да отидем да попаднем на българка. Консултацията мина на български език, естествено и трая около 15 минути въпреки чакането 1 час. Обясни ни как става оплождането ( макар че тва го знаехме ) и също какви изследвания иска да направим. Та от мен иска да направя хормонални изследвания- пусна ми кръвна група, рубеола IgG, хепатит  B и C, Спин, TSH, пролактин,прогестерон, FSH, LH, естрадиол, тестостерон, glycosylated hemoglobin(HgATC), AST& creatinine,и глюкоза. Това което ме учуди е че иска да ги направя наведнъж, а не в опрделени дни. Попитах я всички наведнъж ли защото знам че някой се правят в определени дни и тя каза че засега ги иска наведнъж. Дано да е наред . За мъжа ми пусна спермограма след 2-3 дни въздържание, и кръвни - Спин, хепатит B и C. За мен каза на 3 ден от цикъла да отида за ултрасаунд сканиране и след това ще проверят тръбите. Но не ми пусна изследвания за инфекции, а доколкото знам трябва да е сигурно че няма инфекции преди проверката на тръбите, поправете ме ако греша. Всички изследвания засега са безплатни ако се правят в държавна клиника, но ако са при тях ултрасаунда стружа 100$, спермограмата 150$ и проверката на тръбите- 200$. Това което тя препоръча е да направим кръвните излседвания и проверката на тръбите в държавна болница, а ултрасаунда и спермограмата - при тях понеже в държавната клиника отнема доста време за получаване на резултатите.Засега смятаме да направим спермограмата при тях понеже е по-бързо, а тя е от решаващо значение. Казах и за одисеята ми с хламидията и тя си напраив копия от резултатите и не поиска ново изследване понеже последното ми беше от юни тази година и беше  отрицателно.. Цял късмет е че говори български и не се налагаше да обяснявам на англииски.  Та какво мислите момичета?
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #331 -: октомври 22, 2010, 11:57:43 »

Ани ,мисля ,че докторката е добра.И моито хормони го направих всички в един ден,а спермограмата на мъжа ми я направиха без да е пазил и диета даже.Стискам палци всичко да се оправи бързо и да напуснеш темата.
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: октомври 22, 2010, 12:08:02 »

anitta, не знам дали ще ти отговоря много правило, ако греша някъде, да ме поправят момичетата.
По-голямата част от хормоните се пускат на определен ден от цикъла. Най-вероятно като отидеш на трети ден ще ги пусне пак. Струва ми се малко излишно просто така да ти ги пусне, но щом са безплатни не е проблем.  TSH, пролактин, FSH, LH, естрадиол, тестостерон се пускат между 3-5 ден (за тестостерон не съм сигурна дали има значение). Прогестерона на мен ми го пуснаха като ми следяха овулацията. Тогава може пак да се проверят Естрадиол и Lh. За инфекциите, знам че е хубаво да се види дали няма инфекция, не знам дали е задължително.
За въздържанието при мъжа е от 3-5 дни, за това съм напълно сигурно. Да не го прави на 2 ден, за да не даде грешни резултати. А спермограмата разширена по Крюгер или обикновена ви каза да направите?
Ултразвука се прави на трети ден, за да може да се прецени дали правилно работят яйчниците и дали има необходим брой фоликулчета. Най-вероятно тогава ще ти пусне и хормоните.
Много е хубаво това, че сте попаднали на българка и така ще ти бъде малко по-спокойно. Важното сега е да не се притесняваш и ако има нещо, с което можем да помагаме сме насреща. Може би нещата, които написах ги знаеш, но това мисля аз по твоя въпрос  smile Стискам палци и успех  Good luck
 Сега да разкажа малко и за нас  smile Благодаря на всички, които ни стискаха палци!  give_rose
Оказа се, че всичко при нас е наред, изследванията са ок. Сега не знам да се радвам ли и въобще какво да правя. От една страна съм страшно щастлива, че нямаме проблеми и всичко е ок. Обаче чуденката ми е, тогава защо не се получава? Знам, че има и други такива двойки и че просто момента може да не е дошъл.
Тази вечер ще говорим с мъжа ми. Мисля обаче 1-2 месеца да починем от изследвания и процедури и декември да започнем инсеминация. Тогава ще мога да използвам и част от изследванията, които правихме сега. Д-р Владимиров каза, че ще излезе около 500-600 лв. При всички положения ще се подготвим за повече, за да не ни дойде нанагорно. Ами това е от мен, продължавам да си пазя място в темичката.  smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: октомври 22, 2010, 13:36:20 »

благодаря милички
за спермограмата и аз знам минимум 3 дни и ще я првим след 3 дни въздържание. Относно хормоните не съм сигурна дали тук не си процедират така, понеже преди при друг лекар бях изследвала хормони и пак ми ги пусна наведнъж всички въпреки че ми закъсняваше с 2 седмици. Предполагам си имат нормалните граници за всички фази на цикъла и така според това в коя съм преценяват дали е наред или не. Надявам се да си разбират от работата. Снощи прочетох че двамата са издавали няколко книги по темата и разни доклади и имат добро образование. Смея да мисля че са добри специалисти, дано да не греша.Както и да е ще пиша като имам резултатите които се надявам да са добри и за двамата.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: октомври 22, 2010, 17:38:26 »

За СГ-то съм сигурна, че според СЗО въздържанието трябва да е между 3-5 дни, като според новите предписания над 4% морфология по Крюгер се счита, че може да се забременее нормално.
За хормоните в различните страни не знам как е, знам защо в БГ се пускат на 3-ти ден и после 7 дни след доказана Ову, ако ви интересува ще напиша.Узи на трети ден се прави, за да се види дали има задържани фоликули и колко са антралните фоликули.
ТСХ се пуска по което и да е време на цикъла, това е хормон на щитовидната жлеза.

Мария, стискам ти палци мила и ви мисля.Починете си, заредете се със сили и напред. give_rose
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: октомври 22, 2010, 23:36:21 »

За СГ-то съм сигурна, че според СЗО въздържанието трябва да е между 3-5 дни, като според новите предписания над 4% морфология по Крюгер се счита, че може да се забременее нормално.
За хормоните в различните страни не знам как е, знам защо в БГ се пускат на 3-ти ден и после 7 дни след доказана Ову, ако ви интересува ще напиша.Узи на трети ден се прави, за да се види дали има задържани фоликули и колко са антралните фоликули.
ТСХ се пуска по което и да е време на цикъла, това е хормон на щитовидната жлеза.

Мария, стискам ти палци мила и ви мисля.Починете си, заредете се със сили и напред. give_rose
Маги, аз се интересувам защо хормоните се изследват в определени дни, би ли ми обяснила,моля те?
оИ какво означава антрални фоликули? Относно спермограмата определено, ще се прави след 3 дни въздържание и е пълна спермограма с морфология на Крюгер. А относно ултрасаунда бихте ли ми обяснили каква точно е процедурата? И за хормоналните лекарката каза да ги правя на гладно но забравих да питам има ли значение по кое време през деня?
Забравих да ви спомена и че я питах за хапчетата Фертил Аид, и тя каза че иска първо да види резултатите от изследванията преди да пием каквото и да било, но понеже ме интересуват ми даде листовка на други подобни хапчета. В листовката пише за мъжете да се пият цинк, селен, витамин Ц и Е и фолиева киселина и да се избягват горещи бани, горещи душове, застояване , и всякакви движения които могат да доведат до притискане на тестисите. Това малко ме притесни понеже мъжът ми е програмист и по цял ден работи на компютър а и с днешното ежедневие сме постоянно на компютрите дори вкъщи. Той се опитва да спортува и да се раздвижва но все пак 8 часа на ден си е седнал на компютъра.
« Последна редакция: октомври 23, 2010, 03:00:15 от anitta » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: октомври 23, 2010, 10:06:42 »

Анита утре ще ти отговоря за хормоните, че сега нямам време, а колкото до мъжете да споделя.Поради застояване, претопляне, затискане на тестисите може да се увредят сперматозоидите, затова се препоръчва широко памучно бельо.Да се забравят слиповете т.е. край на горещите душове и вани, спорт на всяка цена.Също така дрехи притискащи гениталите не са препоръчителни, пушенето също вреди.
За добавките да споделя нещо за Фертилайд и подобните му на него.Взимат се след предписание от лекар, също така е добре да се следи дали има подобрение или обратното след приема им.Както знаете всеки човешки организъм е различен и много често се случва на едни да действа на други напротив да влошава.Златно хапче няма, отсега ви казвам.Цинк се пие само ако сте сигурни, че мъжът няма проблеми от рода на гастрит или язва, иначе е противопоказенм, може да доведе до доста нежелани реакции тъй като дразни много стомаха.
Това е засега от мен Успех, ще се включа пак smile

ПП. Анита забравих да те питам, но предполагам, че цветна снимка
ще ти правят?И един съвет, ако имаш възможност си искай копия от всяко едно изследване да имаш при теб.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: октомври 23, 2010, 18:29:26 »

мерси, Маги
той носи памучни боксерки, които не са от най - широките (в смисъл не са такива като къси широки панталони), а по скоро леко широки 90-100% памучни боксерки, които не го притискат. Горещи бани и душове не прави. Тесни дрехи не носи. За пушене той не пуши изобщо. Но проблема е че цял ден работи на компютър на стол. Ходи да играе тенис на маса с брат си 2 пъти в седмицата по 30-40 мин, но май ще трябва повече да спортува. За язва, не се е оплаквал да има проблеми, казах на лекарката че той и сега пие цинк и селен, тя каза добре. Относно проверката на тръбите не знам дали е с цветна снимка, спомена само нещо че с вода, на сайта видях че пише че проверката е чрез хистеросалпингограма, ако ви говори нещо, вкарва се катетър и се инжектира някакво вещество при рентгеново наблюдение или чрез лапароскопия, като ако избирам сигурно ще избера първата процедура. И проверка на маточната кухина- вкарва се катетър в маточната шиика и се инжектира някакво вещество, мисля че йод,  при ултрасаунд наблюдение за проверка за полипи, кисти, деформации на матката.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #338 -: октомври 23, 2010, 19:44:09 »

Момичета, нека по-опитните от вас споделят какво трябва да питам или искам като изследване при прегледа при ендокринолог. Освен нарушенията в хормоните, имам и нисък инсулин (обикновено високия се спвързва с ПКЯ, но аз си имам и тази "екстра")  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: октомври 24, 2010, 14:42:28 »

Анита предполагам, че цветна снимка ще ти правят.Надявам се да не е хидротубация.Макар, че аз съм правила точно хидротубация по-добрия вариянт според мен е ЦС и ако ми се наложи за в бъдеще ще правя пак.ТОва е вкарване на контрастно вещество и после снимат.Лапароскопията е най-добрия вариянт, но се препоръчва след ЦС, тогава се откриват полипи, ендометриоза и т.н.Кистите се виждат и с обикновен ехограф.Ултрасаунда в тиози случай е вагинален ехограф, предполагам, че на това ще те гледат на 3-ти ден от МЦ.

Слънце аз съвет за инсулин не мога да дам.Според мен е добре да намериш добър Гинеколог ендокринолог, макар, че много рядко се срещат за съжаление.Също така не знам дали не е добре докато не регулираш инсулина си да спрете с опитите ако правите такива де.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: октомври 24, 2010, 18:41:13 »

Здравейте момичета аз от отдавна не съм се разписвала тук , но и си признавам че почети нямах време и да ви чета, не се оправдавам де smile.От известно време имам някой оплаквания и се чудя дали е възможно да съм бременна, като например болят ме гърдите , преяват ми се разни неща ,които не са много типични за мен ,но и същевременно като ги хапна и почва да ми се гади, започна да ми се спи доста често , а аз съм от хората които по често страдат от безсъние от колкото да спят много. А има още седмица докато ми дойде датата за цикъла за да ми закъснее и да си правя тест и не знам дали не си и внушавам  pardon
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: октомври 24, 2010, 19:19:49 »

Маги, сега като се загледах в сайта и тази хистеросалпингограма май всъщност е цветна снимка. Ето го сайта, ако разбираш английски: http://www.montrealfertility.com/INVESTIGATIONS.HTML
малко ме е страх от лапароскопията, понеже съм чувала че е вид безкръвна операция.
Относно ултрасаунд-а, според описанието на сайта, ще ме проверяват за полипи, тумори, деформаций на яйчниците и дурги такива дефекти.
Бях решила да правя хормоналните във вторник, но тъй като в сряда трябва да ми дойде и в петък би трябвало да е 3 ден от цикъла, това означава че ако ги направя в петък, ще имам достоверни резултати поне за хормоните, които се изследват на този ден, така че май по- добре в петък да ги направя. Вие как мислите?  И в петък, след хормоналните, също ще трябва да ми направят и ултрасаунд-а, понеже ще ми се падне 3 ден. Питанката ми тук е, трябва ли лекарката първо да има резултатите от хормоните и после да прави ултрасаунда или няма значение дали ги е получила преди ултрасаунда?
« Последна редакция: октомври 24, 2010, 23:22:42 от anitta » Активен
Bademka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: октомври 24, 2010, 22:44:11 »

Момичета аз отново съм на линия ...
Пламъче моят съвет е : търпение,обръщай по-малко внимание на тези признаци и времето ще си покаже Good luck на всички!
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: октомври 25, 2010, 06:48:32 »

И аз гледам да не обръщам внимание Bademka, защото все си викам че ще е невероятно ако е станало толкова бързо ,но просто всяка сутрин като стана и ми се гади ми е отвратително , в началото си виках че е от нервите покрай сватбата , ама тя мина а то не спира .Но определено съм си търпелива има време още ,ние сме едва в началото на бебеправенето за да се психясвам толкова.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #344 -: октомври 25, 2010, 08:58:30 »

Слънце аз съвет за инсулин не мога да дам.Според мен е добре да намериш добър Гинеколог ендокринолог, макар, че много рядко се срещат за съжаление.Също така не знам дали не е добре докато не регулираш инсулина си да спрете с опитите ако правите такива де.
Аз се интересувам от всякакви въпроси, които трябва да задам на ендокринолога, не само свързаните с инсулина, а и тези относно половите хормони. Гинекологът иска първо мнението на ендокринолог, преди да ми предпише лечение за хормоните.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines