Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 02:16:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 18 част  (Прочетена 192059 пъти)
 
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: октомври 13, 2010, 11:38:58 »

Капризче, аз си мислех, че преди инсеминация се правят по-подробни изследвания. И аз мисля, че може да проследите наистина месец-два как върви овуто и тогава да предприемате нещо. Вие най-добре ще си прецените.  give_rose
Маги и на мен вече не ми се говори за пари. Знаех, че всичко е много скъпо, но просто на моменти не се издържа. Задавам си въпроса последно време, какво правят хората, които нямат финансови възможности. Има толкова много хора с проблеми, които не могат да си позволят да си платят първичния преглед при специалист, да не говорим за изследванията. Ние сме горе-долу добре финансово, т.е. плащаме си наема, сметките и успяваме да се справим през месеца. Не можем да си позволим всичко, но живеем прилично. Тези сметки за изследвания, прегледи и т.н., обаче ни дойдоха в повече. Добре, че са родителите да помагат, но има семейства, на които няма кой да им помогне.
Много ми е болно, че не се обръща никакво внимание на тези проблеми, не само от страна на правителството, но и от страна на обществото. Проблемът е толкова голям и ще се задълбочава все повече, а живеем в пълно затъмнение и бездушие. И не го пиша този пост, за да се оплаквам или някой да цъка, защото ние ще направим всичко възможно, което зависи от нас, но за съжаление има много хора, които също го желаят силно, но нищо не могат да направят, защото не им стигат паричките. Просто последните дни не могат да ми излязат тези мисли и разни други подобни от главата и реших да споделя. Може и да греша, но моите впечатления са такива.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: октомври 13, 2010, 12:35:08 »

Мария, за съжаление ние живеем в болно общество.Болно душевно и болно физически.За съжаление при нас максимата "сития на гладния не вярва" важи на 1000%.Аз в последно време попадам на множество постове, писания, филми и интервюта, как хората с проблеми като нашите вместо да дават парите си за изследвания и ин-витро най-добре да осиновят едно дете и готово.Това от хора, който твърдят, че са интелигентни.Напушило ми е, иде ми да ги хвана всичките и да ги блъскам в една по-солидна стена, но няма.Бориш се с бездушие, безпаричие, с обществени нагласи и т.н. екстри.Надяваш се някой да се сети, че и ние сме хора и да ни помогне.Абе ужасно е.

Малко сме много извън темата, та ако ви се споделя, мястото е темата на деня smile Целувки и гушки от мен.
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: октомври 13, 2010, 13:01:56 »

Съжалявам за  Offtopic
Маги, точно тези
множество постове, писания, филми и интервюта, как хората с проблеми като нашите вместо да дават парите си за изследвания и ин-витро най-добре да осиновят едно дете и готово.
не ми дават мира последно време  diablo
Активен
chiara
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #303 -: октомври 13, 2010, 15:11:25 »

капризче, колко ще ви струва инсеминацията?
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: октомври 13, 2010, 15:17:37 »

капризче, колко ще ви струва инсеминацията?

Самата инсеминация струва 450лв, но не съм наясно изследванията и медикаментите, които се правят/ползват преди това колко струват. Ако някое момиче, което е минало през това може да сподели ще е хубаво smile
Активен
chiara
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #305 -: октомври 13, 2010, 15:50:57 »

при мен 300 лв е обработката на материала, фоликуметрията отделно всеки път по 25 лв,а за лекарствата за стимулация-зависело как реагирам, така че не се знае колко ще ми излезе всичко
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: октомври 13, 2010, 15:58:46 »

Всяка клиника има различни цени, всеки препарат струва различно, а и организмите са ни различни.В зависимост от всички тези неща излиза крайната цена.Но да ви кажа по мой наблюдения в Клиниката на Владимиров се заплаща най-много.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: октомври 15, 2010, 07:30:57 »

Капризче, не прибързвай с инсето ...Вашият случай е като нашия... при същата лекарка.Всичко ни беше наред, повече от 2 години бебеправене, следяхме ову няколко месеца(не помня точно колко) и понеже аз ставах все по-нервна , че няма резултат тя предложи инсе.Да, ама мъжа ми не се съгласи аз спрях да ходя на фоликулметрия и се оставих на течението...след 3 месеца чудото стана.
Та мисълта ми е да не избързвате, пробвайте няколко месеца с фоликулметрия... Тя просто ти е предложила най-лесния за нея вариант.Успех Good luck
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: октомври 15, 2010, 08:44:43 »

да се включа и аз с малко инфо. при нас самата инсеминация беше 320 лв, но различните опити ни излизаще различно между 700 и 1200 лв., като всичко зависи от изследванията, и самата стимулация, от броя посещения. ако инсетата се правят в 2 поредни месеца тогава могат да се ползват резултатите от предния път и цената съответно намалява. но всички си е до организъм. и винаги излиза повече отколкото сме предвидили.
успех на всички!
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: октомври 15, 2010, 14:37:34 »

Капризче и аз съм на мнението на Валка!!! Защо не започнете от най- лесното, а именно следене на овулацията за няколко месеца. Ако няма резултат, или се види, че има проблем с овулацията, тогава предприемете следващата стъпка smile
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: октомври 15, 2010, 15:22:18 »

Момичета, това със следенето на овулацията сме го правили, но не се получи. Само 3 месеца сме засичали при друга лекарка, но честно казано нямам вече търпение и желание да пробвам... Все повече се навивам на инсеминация, решила съм да звънна на Коновалова и да се разберем за консултация, на която и мъжа ми да присъства и след това да решим какво да правим.

echy_ ама това са ужасни суми. Честно казано не разбирам защо излизат толкова много. От това, което тя ми обясни не останах с впечатление да има много допълнителни изследвания, от което си направих извода че цената няма да се оскъпи кой знае колко над тези 450 лв.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: октомври 15, 2010, 15:32:06 »

Капризче зависи от клиниката както бях писала.Принципно при Владимиров всичко е по-скъпо, но и личното ми мнение е че е доста по-добър специалист от докторите в Щерев, пак казвам лично мнение, не искам да се развихря спор, защо, ама как и т.н.

Поговори с лекарката да пуснете едни антитела, ей така да видите дали там няма да излезне зайчето.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: октомври 15, 2010, 15:53:39 »

Маги, какво всъщност представляват тези антитела?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: октомври 15, 2010, 15:59:36 »

За теб се взима кръв и се проверява за:Антиспермални антитела, Антиовариални антитела и още едни дето не се сещам какви бяха.
При мъжа СГ казва се каква да е и там също антитела към теб, към себе си и още нещо.Дано Мария се включи че те сега ги правят.Аз съм направила моите и съм чиста т.е. нямам такива, но Мерал е наред а в момента имаме други разходи и антителата неговите ще ги правим по-натам.Но според мен е добре преди каквато и да е манипулация, да се знае, че това е наред.Принципно при жената са около 100 лева, а мъжките са по-скъпи при Владимиров идваха към 450 лв, но аз лично предпочитам да ги дам и да знам, че там няма проблем.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: октомври 15, 2010, 16:26:36 »

Магито, сори за глупавия въпрос, но това за което пишеш да не са Антифосфолипидните антитела, или е изследването за съвместимост?! Едно и също ли е, че нещо се обърках?!
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines