Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:01:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Trubadura- 18 септември 2010 г  (Прочетена 21091 пъти)
 
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« -: август 23, 2010, 21:21:13 »

Момичета,отдавна не съм пускала сватбена тема, но тази булка ми направи впечатление с интересната сватбена тема, а именно борчето. И въпреки че е супер нередовна във форума, за което ще и дърпаме ушите  beating много бих се радвала да прочета как върви подготовката, как се чувства в последния си момински месец и как си представя сватбения си ден smile

Мила Trubadura пожелавам ти прекрасен сватбен ден и весела оставаща подготовка. Ти ми сподели че сватбата ще е 3 дни. Разкажи ни сега с подробности, кое, как, защо, кога и т.н.  tease
 heartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheart
Активен
evane
Ентусиаст
**
Публикации: 145



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 23, 2010, 23:42:31 »

честита тема! и на мен ми харесва стилизираното борче, създава ми някакво слънчево - пролетно усещане  pardon
ще чакаме "включване"  Wink
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 24, 2010, 07:48:28 »

Включвам се и аз да следя с интерес сватбата на една много идейна булка good
Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 25, 2010, 14:13:25 »

Имам си тема яхууууууууууууууууууу!

Капризче, благодаря ти много за темата! Страхотно много се зарадвах, чувствам се лично поласкана и с радост ще споделям всичко, свързано с подготовката на събитието, емоциите и страстните мисли!

Много ми се иска да си обещая по-голяма активност тук, свързана преди всичко с повече време за сватбата! Приемам коментара, че не съм особено редовна, но пък темата е повече от стимул smile

evane, lionelsa , благодара ви за интереса и милите думи за креативността!

Нека борческото настроение зарежда всички ви така, както и мен самата!

Целувки за всички, а аз започвам с конкретиката!

Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #4 -: август 25, 2010, 14:29:27 »

Честита темичка и от мен, Trubadura! Желая ти приятна и безпроблемна подготовка за най-прекрасния ден  Сватбаааа
Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 25, 2010, 14:35:02 »

    Ужас - сега като си видях лентичката, установих колко малко време останало ...
    Ето всъщност какво кога къде ще се случва:

  • 17 септември 2010 г.: сключване на граждански брак
Ще се бракосъюзим в Обредна зала "Студентска", часът е 10:20 сутринта, за да сме росни, уснихнати и щастливи ... ще бъдем само с кумуве и родители, и още някой, който все още не вярва, че ще се женим smile след това отпътуваме към Боровец, където следва

  • 18 септември 2010 г.: църковен брак и сватбено веселие
Мястото е хотел "Айсберг" (съжалявам за рекламата, ако е неприемливо, ще я изтрия), където до обяд посрещаме гости. В 17:00+ започва църковният ритуал, като черквата се намира непосредствено до хотела и до нея ще отидем пеша - много съм въодушевена от тази възможност, защото се минава по кратка горска пътечка сред борове. След ритуала се връщаме в хотела и започва веселието. Иху!

  • 19 септември 2010 г.: блага ракия
За всички гости сме осигурили нощувки, така че на сутринта за закуска ще сервираме и блага ракия. Е, без хоро с развят чаршаф, но надявам се не по-малко емоционално.

След като кумът ни свърши парите за сватбата, всички си тръгваме от Боровец, а ние - младото ухилено семейство с кумувете се отправяме към Турция за медени емоции (още не сме сигурни къде точно, но посоката е ясна).

Това е в най-общи линии програмата. Ще се върна по-късно с още детайли, като започна с това защо борчето така се намърда в сватбата ни smile[/list]


* studentska.jpg (18.91 KB, 250x188 - видяно 3206 пъти.)
Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 25, 2010, 14:42:31 »

По-горе снимката на обредната зала "Студентска"

а, тук на черквата в Боровец


* IMG_4746.png (50.98 KB, 180x135 - видяно 3207 пъти.)
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 25, 2010, 15:03:50 »

Честита тема Trubadura, успех с подготовката до края и една вълшебна сватба на  Боровец ти желая. Много интерсна се очертава сватбата ви, купона ще бъде на шест, както се казва.
За медения месец, не се съмнявам, че и той ще е прекрасен....Турция е  judges
Само да попитам, какво е това хоро с развят чаршаф, не ми се смей, но не съм го чувала явно?
« Последна редакция: август 25, 2010, 15:06:24 от Боги » Активен
reni_vn
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105


Булчица


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 25, 2010, 15:40:46 »

Честита темичка smile

Пожелавам ти да я напълниш с най-красивите емоции около приготовленията за сватбата, както и с вълнуващ разказ за самия ден. Идеята ти е страхотна и за темата и за самото празнуване..3 дни smile Много ми допада!

Чакаме с нетърпение да разказваш още !
Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: август 25, 2010, 22:07:59 »

Благодаря ти за пожеланията, Боги!
Относно благата ракия и хорото с разветия чаршаф - копирам текст (малко дългичък), защото не бих могла да го пресъздам по-цветно:

"Нощно хоро при свождането на младоженците и хоро на блага ракия  /вж Ст. Генчев, сватбата, 1987, с. 99-100/. Осигуряването на успешно свождане на младоженците, установяването на девствеността на булката и пожеланията за зачеване, леко раждане и здрави деца се изразява също чрез танци във вечерните часове на сватбата. Това ставало след отделянето на младоженците в особена стая, където да се извърши ритуала на отнемането на девството. Девствеността в народната философия трябвало да се преодолее точно през тази нощ. Близките, които стоят и чакат резултата от свождането, са на трапезата. През това време се играе специален танц “Как се сади пиперо”, чиито движения имитират саденето на пипер, а всъщност движенията на половия акт. Когато ризата на невестата със знака за девственост се изнесе на решето и се покаже на присъстващите, като доказателство за успешно ритуално протичане на акта, отново се играе хоро. Свекървата играе буйно, весело хоро с решетото с ризата. После се играе смесено хоро, което изразява буйност и радост, около свекървата, която продължава да държи в ръце ситото с ризата. Интересно е, че на места това хоро се нарича “самодивско” /Ст. Генчев, Сватбата, С., 1987, с. 99/, може би свързано с нощния характер на танца, с оргиастичните, буйни елементи и с оплождащия му характер. След това се дава на всички присъстващи блага ракия, символ на девствеността на булката. Блага ракия се носи и на родителите на булката, на кума. На места благата ракия се изнася “насред село”, раздава се на всеки срещнат и с благата ракия  се играе отново хоро /пак там, с. 100/. Това хоро е също нощно. То е завършек на един ритуал, свързан с раждаемостта на жената и плодоносността на мъжа и не случайно времето за това е нощта. Тогава, в ритуалността на нощта се решават въпросите на житието и жизнените процеси, на зачеването на живота и философията на девството, раждаемостта и продължаването на рода. "

Е, дали ще е риза или чаршаф, няма значение Wink

reni_vn, благодаря ти, миличка и за твоите пожелания! Ще се постарая да бъда полезна и интересна!
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #10 -: август 26, 2010, 11:31:40 »

 Няма нищо по-весело от сватба продължаваща 3 дена  yahoo Като малко дете съм била на такава и определено е незабравимо. Поздравления за идеята  give_rose
 Много съм любопитна за всичко, свързано със сватбата ви  smile Украса, дреболийки, изненади. И най-вече да разкажеш какво се случва с роклята. Спомням си, че е изцяло по твоя идея  smile
Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 26, 2010, 12:34:00 »

Хихихи, michelle, и аз винаги съм си мислила, че тридневните сватби са само по приказките, в ромски и турски общности, но явно и при нас така се подреди от само себе си - не съм го планирала специално, просто като сглобихме пъзела, така се получи  danceg

Относно роклята - като тръгнах да търся моята рокля, споделих мнения и терзания в съответната тема. С две думи: няма за мен готова рокля, не защото съм прекалено претенциозна, а защото не съм стандартна  bad

По-големичка съм на размер и за да прикрием това и онова, трябваше да мислим за сериозни промени по моделите, които ми допадаха в някаква степен. Най-големият проблем се оказа деколтето - имам белег точно отпред, който не позволява модели с гооооолеми деколтета. Както знаете, 70 - 80% от предлаганите модели са с горни части без рамене и дълбоки деколтета/корсети ... един от бисерите на продавач-консултант, които събрах, докато пробвах разни модели, беше "този модел е правен на компютър и не може да се променя"?!?!

Та, стана ясно, че ще шием рокля и в момента се шие - много семпла, надявам се, че ще се чувствам добре в нея. Утре съм на втора проба и тръпна в очакване. Моделът е от две части: разкроена пола на 6 парчета, горна част редингот (т.е. и то на 6 парчета, вталено). Платът е американски сатен, бял на цвят, не е много лъскав и е доста плътен. Върху горната част има дантела, в която се влюбих в момента, в който я видях. Деколте имам, но не чак толкова дълбоко, достатъчно, за да скрие каквото трябва и всички да ме гледат в очите, а не по-надолу Wink

Е, дано скоро мога да снимам, за да я покажа, защото дори и с много думи описана, няма как да се придобие конкретно впечатление.
Активен
tcveteto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55



« Отговор #12 -: септември 02, 2010, 13:45:24 »

Честита темичка и от мен! Поздравления за оригиналността ти. Звучи наистина като в приказките тази тридневна сватба, дано да ти донесе много приятни усещания, наслади се изцяло, защото това ще бъдат ВАШИТЕ ДНИ!
Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: септември 07, 2010, 08:54:16 »

Мерси за пожеланията, tcveteto!

Съжалявам, че не съм писала отдавна тук ... срамота е и много ме е срам ... не успявам да намеря време да снимам всичко, което до момента е готово, за да покажа и споделя с вас. Имах доста напрегната седмица с 48 часа неспане и трудно влизам в ритъм ... е, нямам повече извинения, така че ето какво е свършено до момента:

аз почти съм готова:
- роклята е готова и е вкъщи  yahoo - имам снимка, но направена от телефона, и при това полата е с кърфички, но сега, след като е вече готова, ще я снимам и ще кача в галерията;
- имам два чифта обувки - ниски и високи (е, поне за мен са високи), като и двата чифта вече ми нашравиха мазоли, т.е. почти разгазени са;
- воал не съм решила дали ще слагам - предвид това, че бих искала да съм с плитка, може би не се връзва много;
- бижута - няма да имам, само моите си неща, които си нося винаги и разбира се халката

младоженецът:
- смокингът е готов и е вкъщи;
- риза, ръкавели, обувки и пр. - и те;
- останаха само пояс и папийонка - шивачките, които ушиха моята рокля, шият и неговите пояс и папийонка ... питате се защо чак шивач ги прави?!?! е, по магазините не намерихме готови такива в любимия цвят на момчето и затова ... дано да е доволен от крайния резултат и още по-важното, той да дойде по-скоро

халките:
- те са ни подарък, готови са и ние все още не сме ги виждали ... надявам се тази седмица все пак да успеем да ги видим и пробваме, защото съм силно притеснена дали са ок
- благодарение на evane, която сподели идеята за нейната кутийка, си купихма друга малка кутийка тип пиратски сандък, в която ще сложим халките

сценарият:
- по-горе подробно съм го записала - няма промяна засега

ресторант и украса:
всичко свързано с тях са задачите, които не съм свършла досега - имам идеи за повечето - кое как ще изглежда, купила съм какво ли не с идеята да ползвам за украсата, но не съм направила нищо от елементите ... следващата седмица ще съм в почивка и се надявам да успея с всичко, сестра ми ще си дойде и тя също ще ми помогне ...

това е за сега! до скоро със снимки!
Усмивки за всички ви!
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: септември 08, 2010, 10:32:28 »

Trubadura, честита темичка!  give_rose
Пожелавам ти една незабравима и весела приказна сватба!  smile
Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines