Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 28, 2024, 20:10:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 159111 пъти)
 
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: октомври 01, 2010, 12:08:36 »

Аз вчера правих кюфтета по чирпански и остана за това ще има за вечеря за баща ми , а ние ще излезем вечерта да пазарим и все ще си намерим нещо на бързо може и спагетки да си спретнем.Но на драго сърце приемам идеи че вече блокирвам като мисля всеки ден какво да готвя.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: октомври 01, 2010, 12:18:06 »

plamak страхотна е тортата.Аз ще готвя пиле със зеленчуци.
Момичета ще съм благодарна ако пускате диабетични и диетични-нискокалорийни рецепти.По едно стечение на обстоятелствата се налага да се храня вече по този начин а ми е трудно да намирам рецепти
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: октомври 01, 2010, 12:19:14 »

Ние ще сме на пилешка каварма с картофена салатка  Wink
И аз съм заинтересована от диабетични рецепти  blush
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: октомври 01, 2010, 12:49:18 »

Хайде казваите кой какво ще сготви днес,

Вчера готвих мИсо с грах, онази вечер милото ме изненада с гювечета, а довечера ще ги дояждаме с пържени картофки Girl_hide За почивните дни планирам чушки бюрек.

plamak_ , как се правят кюфтаците по чирпански? Аз лично предпочитам да правя пълнени кюфтенца. Става нещо като руло Стефани, но много бързо и вкусно. Може да се пържи, но може и да се пече.
А с тази торта ме смая. Не очаквах куклата да има тортена рокля Bravo

Май не ви се похвалих, че за първи път в живота си правих мляко с ориз и съм много доволна от резултата Yes
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: октомври 01, 2010, 13:04:47 »

Браво и за твоя успешен десерт lionelsa, ама не ни почерпи  blush.Кюфтета са много лесни пържат се с подправките които си слагаш по принцип ,после в олиото слагаш картофки ама нарязани по на стино от стандартното ,червен пипер , сол и малко вода , като са почети готови се слага и кюфтетата.Аз много си я харесвам тази манджа ,ама все забравям да я готвя хахах.Тази вечер съм решила да взема малко филе от Пангасиус и да опържа някой ден ,че да си оредя пак едно мислене  blum
А торта Барби винаги е с тортена рокля , разликата е че може украсата да е от крем както тази , бях я правила за едно англичанче и ми беше първата такава торта и непремено трябваше да я докоментирам хахаха.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: октомври 01, 2010, 13:15:21 »

Браво за млякото с ориз, аз също много го обичам, ама моят сърдитко няма и да го погледне ако напрявя nea Аз май ще преборя мързела и ще направя обещаната "двойна" баничка. Не и знам истинското име, ама и тя е бабина рецепта girl_wink И после със салатка и ето ти вечеря.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: октомври 01, 2010, 13:36:36 »

госпожица, кажи как я правиш тази баница, че у нас само спорим по въпроса и аз правя навита, но половината са със закар, а другата половина - без. Иска ми се не що по-различно.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: октомври 01, 2010, 13:42:13 »

госпожицая дай рецептата на тази двойна баничка и ние правим една такава ама е със сирене и не знам дали е същата и моята е бабина рецепта ,та да може да пробвам нещо новичко.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: октомври 01, 2010, 14:22:34 »

Ами и аз ще правя със сиренце, а баба понякога я прави с лапад, лук, айца и извара, общо взето за каквото гласуват повечето внуци а ако има неразбирателство прави и по повече от баница с различни плънки, не е като да няма кой да ги излапа smile Та баба като меси баничка е много интересно защото има един голям дървен крак, който е наследила от майка си(това е нещо като огромна дъска за месене, мисля че в  диаметър е около метър, метър и нещо). Бабините баници са най-различни, но сега ще ви разкажа за "двойната", бита баница. Пресява се 1 кг брашно(аз го правя в тава, защото си нямам крак) и в средата се прави кладенче. Вътре се счупват 3 яйца, половин кубче мая(аз понеже ползвам суха, че тук няма прясна слагам почти цяло пличке, че тя е по слаба, но пък ако се прекали бухва твърде много), сол и започва да се замесва. Постепенно добавяме 1 кофичка кисело мляко и трябва да се получи меко тесто. Полученото тесто си го разделяме на четен брой топчета ( от това количество стават около 6). Те се намазват с олио (за да не им се получи коричка) и после се оставят да постоят 15-20 мин, докато повтаса, за да се разточват по лесно. И после се тазточват на тънко, но по-дебело от стандартна баница(най-добре върху стара покривка или чаршав, за да ви е по лесно да ги навивате). Разточва се една кора намазва се с олио и плънката ( от яйца и сирене), отгоре се слага втора кора на нея пак олио и плънка и двете се увиват заедно. Корите се нареждат в тавичка навити на охлювче и пак се оставя да втаса около половин час. После се пече на умерена фурна(към 160-180). Когато се извади от фурната се поръсва с малко вода и се завива с кърпа за да се задуши и да е мекичка. smile


За плънката:

300-350 г сирене
3 яйца
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: октомври 01, 2010, 14:39:30 »

Значи е по различна от тази която моята баба правеше.Не се слага мая прави се обикновено тесто за точене ,пак се правят четен брой топчици ,но да не са много големи и като преседи взимат се две и се слагат една върху друга точи се голям лист колкото се може по тънък поръсва се с олио и сирене, навива се на фитил и от двата края в различна посока се прави на охлувче докато стигнат средата .После се завъртата едно върху друго ,натиска се в средата и се сипва малко олио, и пак се точи, но да не става много тъничко и се пече така .Стават много хрупкави , обаче от много години сигорно не съм кусвала такова нещо  blush, може и да взема да си припомня скоро вкусът им ама само да остане време  smile.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: октомври 01, 2010, 15:14:20 »

Ето я и питката която спретнах днес. smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #341 -: октомври 01, 2010, 16:31:16 »

Не се слага мая прави се обикновено тесто за точене ,

Че на мен обикновеното тесто за точене ми е брашно, мая и вода  crazy Ти как го правиш без мая?

И баба има това, на което вика "краго", ама нейното е крьгло, та затова се казва "краг", а да ви се изфукам и аз една година успя да си замькна такова от свекьрвата в Италия. Те ги позлват такива правоьгьлни и си точа и меся на него  danceg danceg  Шь ставам баба  yahoo с правоьгьлен краг хихиххи

Пламак, дай и рецепта за тея питки, кво само ни пьлниш очите и се измьквш после.

 Златни рьце имаш !!!
 give_rose give_rose give_rose
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: октомври 01, 2010, 16:36:32 »

И на баба е кръгло ама не бях се сетила че затова така му викат  blush Аз обаче днес никак съм в кондиция, а и тук в Англия се скъсва да вали и от това тежко време още по-зле ми става, та реших да мина по тъкната лайсна тази вечер и си изпросих да ми сготви мъжо кюфтенца с картофено пюре smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #343 -: октомври 01, 2010, 16:44:47 »

Госпойце, ти от кой край си? Да не си от нашенско?

Аз пьк днес доядох оняденшния боб, който Фабио не докосна, а тази вечер ще ядем или сьомга (имам замразена) или спагети с олио. Не ми с готви и тук времето е като по английско  sad

По тоя повод сьбирам и рецепта за сьомгово филе ако някой знае-да не е трудна и да става бьрзо.
Мерси  Girl_hide
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: октомври 01, 2010, 16:47:17 »

Че на мен обикновеното тесто за точене ми е брашно, мая и вода  crazy Ти как го правиш без мая?

И баба има това, на което вика "краго", ама нейното е крьгло, та затова се казва "краг", а да ви се изфукам и аз една година успя да си замькна такова от свекьрвата в Италия. Те ги позлват такива правоьгьлни и си точа и меся на него  danceg danceg  Шь ставам баба  yahoo с правоьгьлен краг хихиххи

Пламак, дай и рецепта за тея питки, кво само ни пьлниш очите и се измьквш после.

 Златни рьце имаш !!!
 give_rose give_rose give_rose

Трябва да си изнамеря рецептата ,защото не я знам на изуст.Свекърва ми също има катова кръгло и е голяма майсторка , прави страхотни точени охлювчета ,за рождения ден на милото ни направила и донесла ,направо да си оближеш пръстите.А питката ми е все една и съща , даже съм пускала рецептата и преди тук .
Разтваряме маята във вода и кис.мляко долу горе 1:1, малко сол ,щипка захар , малко оцет и олио.Разбъркваме да се разтвори добре маята добавяме една част от брашното ,за да стане не много гъста каша и се оставя да втаса малко , след което се добавя останалото брашно.Разпределя се на топки.След като втаса отново ,се маже с яйце и се слагат фигурките , пече се в умерена фурна.
« Последна редакция: октомври 01, 2010, 16:51:01 от plamak_ » Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines