Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 05:23:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отг: Суеверия, поверия, обичаи - 2 част  (Прочетена 100908 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: ноември 19, 2009, 16:12:01 »

Не е само във Варна.
И ако се засекат трябва да си подарят нещо една на друга. Girl_hide

Ама ритуалните зали в Плевен и Пловдив(а може и в други градове) са само с един вход и винаги булките се засичат.  :sarcastic:Едва ли това са градовете с най-много разводи.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: ноември 19, 2009, 16:45:51 »

подобно нещо и аз съм чувала, но това което ми казаха е булките могат да се видят, но не трвбва да се гледат в очите.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: ноември 19, 2009, 17:53:43 »

аз знам, че не трябва да се виждат булките със сигурност, затова като имаш изнесен ритуал шанса е много много малък, но всеки вярва в каквото си иска smile
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: ноември 20, 2009, 10:16:36 »

Момичета, при мен се случи следното: В 17:30 ни беше подписването в ритуалната зала, но тъй като отидохме по-рано естествено, разбрахме че има друга булка и все още е вътре, затова всички наши гости чакаха отвън, а ние спряхме с колата другаде където не мога да я видя и после ни извикаха. Аз също вярвам, че не трябва да се засичат две булки, не е на хубаво.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: ноември 20, 2009, 10:33:25 »

Аз не вярвам на такива неща-младоженеца видя роклята като си я взимах от сватбения салон-просто нямаше кой друг да ме закара.Шегувахме се,че все пак не ме е виждал облечена в нея.Но той намери папката със снимките,които си бях направила и това отпадна като вариянт.
Вечерта преди сватбата си бяхме заедно.
Последното,което чух е че роклята не се пере до една година след сватбта-при първи удобен случай ще я занеса на химическо чистене.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: ноември 24, 2009, 19:17:32 »

Момичета, при мен се случи следното: В 17:30 ни беше подписването в ритуалната зала, но тъй като отидохме по-рано естествено, разбрахме че има друга булка и все още е вътре, затова всички наши гости чакаха отвън, а ние спряхме с колата другаде където не мога да я видя и после ни извикаха. Аз също вярвам, че не трябва да се засичат две булки, не е на хубаво.
Това и аз съм го чувала ,но когато видя пред дома на младоженците какво чудо е от булки . Особенно в най натоварените месеци май - септември там се събират по 4 сватби и няма как да не се видят булките . Да не говорим ,че вече няколко пъти наши булки се снимат със другите булки и се поздравяват дори ! То човек вече да не знае на какво да вярва .
Активен
Vesseto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 32


Принцеска


« Отговор #351 -: декември 21, 2009, 14:50:34 »

Adence87, роднините на булката поставят препятствия.
Шаферите са най-близките приятели на младоженците и са плътно до тях от самото приготовление на сватбата.
Още на влизане в махалата на момата, роднините й поставяли препятствия, за да стигне по-трудно младоженеца до къщата на булката.

Може да измислите всичко, от прекопаване на цветята пред блока, цепена на дърва, носене на две туби по 10 литра вода до еди кой си етаж пеша... до гладене на ризи.  sarcastic Всичко, което да покаже качествата му като бъдещ съпруг.

Това с изпитанията много ми хареса! Bravo Планирам да имам 4 големи шаферки и ще ги вербувам да подложат писака на някакви забавни изпитания преди да ме "пуснат"  girl_wink
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: декември 21, 2009, 16:41:06 »

Това също е нещо ново ,но и много забавно и готино ! Ще падне смях особенно, yahoo banana laugh funnytooth ако трябва да носи до 8 етаж две туби пълни с вода !
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #353 -: декември 22, 2009, 00:18:30 »

При това положение, да се предвиди риза за смяна, че как ще се опоти горкия  girl_impossible laugh
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: декември 27, 2009, 22:26:14 »

Момичета, някой има ли идея какво суеверие съществува относно носенето на перли от булката? Аз все си се представях с някакви бижута с перлички, но майка ми спомена, че тя била суеверна относно перлите... Обаче така и не разбрах какво точно имаше предвид.
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: декември 27, 2009, 23:14:42 »

Аз също мисля да съм с перлички и не съм чувала никакви суеверия за тях crazy. А и много много не съм от суеверните. В противен случай трябва да се съобразявам постоянно с някакви неща, от които не мисля, че зависи нещо. Но все пак това е лично мое мнение smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #356 -: декември 27, 2009, 23:45:19 »

Аз съм чувала, че булката не трябва да носи перли, защото е на сълзи. Но лично аз бях с перлена гривна и обеци.

Суеверията се сбъдват на тези, които вярват в тях  pardon
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: декември 29, 2009, 11:36:52 »

Благодаря, inaxastra! Аз не съм суеверна относно перлите, но за да не притеснявам майка ми, може и да избера нещо друго. Това ще се реши, като си видя роклята, на варианта, който избрах, перли даже може и да не отиват съвсем. Иначе намирам перлените булчински бижута за страшно нежни, особено тези с по-дребнички перли.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: декември 29, 2009, 12:01:05 »

asseto, и аз съм чувала, че перлите са на сълзи.

На братовчед ми булката беше с перли на сватбата. За сега си живеят много добре (пу пу пу) danceg

Лично аз по-скоро бих спазила някое поверие, защото ми харесва символиката му, не защото някоя баба така била казала crazy Ако ти харесват перлите, бъди с тях. Не във всяка мида има перла - така и вашият брак ще е късметлийски  girl_wink (примерно тълкуване на перлите)
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: януари 11, 2010, 02:47:50 »

Някой от вас да знае за поверие, че булката не трябва да вижда костюма на младоженеца или това се отнася само за роклята?  ohah
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines