Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 01:18:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отг: Суеверия, поверия, обичаи - 2 част  (Прочетена 100801 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: август 31, 2009, 08:23:14 »

Да те забули и да ти донесе букета, това е което знам аз.
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: август 31, 2009, 08:32:45 »

аз знам че кумата трябва да те забули (ако имаш було), след това ти дава букета и чантата....също и колие или обици (зависи как се разберете това може и майка ти или свекървата да го направи), а също и ако има ръкавели кумата да ти помогне да ги сложиш... това съм го виждала на няколко сватби  pardon
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: август 31, 2009, 14:16:44 »

мен пък ме забулиха нашите, но нещо не помня кой точно, още не бяха пуснали никого...и бях забулена...

в лудницата....може и да не се спзят някои обичаи  smile
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: август 31, 2009, 15:07:46 »

При нас също в ритуалната няма свщи а само в църквата
Имам оаче един въпрос ... като дойдат кумовете в къщата на булката какви точно са техните задължения,аз само знам че кумата трябва да ме забули , а нещо др има ли ?
Първо като влезе кумата дава чантичката и букета, после дава обувките на младоженеца да пробва дали ще станат на булката(подпъхване с пари и т.н., на който както му харесва). Захранване на младоженците от родителите на булката(ако ще има такъв ритуал), и чак накрая е забулването преди да се тръгне... smile Поне при мен нещата бяха в тая последователност и се получи много добре.. smile
Активен
dari_pz
Ентусиаст
**
Публикации: 66



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: септември 01, 2009, 13:10:35 »

Момичета да ви задам един въпрос :Какво се прави с букета ви след сватбата?Кума ми каза ,че бил чул ,че букета на булката трябвало да се хвърли в река след сватбата.Такова било поверието.Да сте чували нещо за това?
Активен
sisonik
Ентусиаст
**
Публикации: 51



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: септември 01, 2009, 13:25:16 »

 Аз моя букет си го хвърлих  tease Реших, че няма нужда от два и после да се чудя моя какво да го правя.  pleasantry Ееее беше ми мъчно за него, нооо ... дано да донесе много щастие на новата му притежателка  tease   Иначе не съм чувала за такова поверие, но все пак всеки край си има своите обичаи.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: септември 01, 2009, 13:36:23 »

Моя пък така си увехна вкъщи и колкото и да мибеше жал се наложи да го изхвърля  pleasantry Чувала съм че се съхранява или че се хвърля в течаща вода - в река, но не знам и аз, за мен истината е в това да го хвърлиш в сватбения ден, но тък като повечето са с разните му водни капсули са ужасно тежки, аз лично заради това не хвърлях моя, а един по мъничък  pleasantry
Активен
dari_pz
Ентусиаст
**
Публикации: 66



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: септември 01, 2009, 15:10:04 »

Мерси момичета и аз мислех ,че по-добре е да си хвърлиш своя букет,но кумата ме разубеди.Тъй като искам моя букет да е от живи цветя,а купих един по-мъничък за хвърляне от изкуствени за да може момичето което го хване да си го запази за спомен, а моя букет няма смисъл да си го държа в секцията(така или иначе ще увехне) ще си го хвърля в някоя река макар че ще ми бъде жал  Wink
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: септември 01, 2009, 15:20:24 »

 smile
Мерси момичета и аз мислех ,че по-добре е да си хвърлиш своя букет,но кумата ме разубеди.Тъй като искам моя букет да е от живи цветя,а купих един по-мъничък за хвърляне от изкуствени за да може момичето което го хване да си го запази за спомен, а моя букет няма смисъл да си го държа в секцията(така или иначе ще увехне) ще си го хвърля в някоя река макар че ще ми бъде жал  Wink
Аз пък моя съм си го изсушила и за сега си ми седи в една вазичка, и ми навява постоянно спомени за сватбения ден когато го погледна.. smile
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: септември 01, 2009, 19:38:59 »

Точно преди три години на днешната дата беше нашият годеж.Имах огромен букет от червени рози,в който се влюбих.И понеже ни предстоеше още месец натоварена работа в летния сезон и живеехме на квартира(където нямаше място за цветя),свеки се погрижи да ми изсуши букета.През следващата година си седя в една ваза,но започна да се разпада и в крайна сметка го изхвърлих.Запазила съм само една роза.
За сватбата избрах букета да бъде от естествени цветя,но нямам идея какво ще му се случи.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: септември 01, 2009, 21:03:47 »

dodo23 , честита годишнина мила, много любов и щастие. Аз моя го изсуших, сложих си му панделката и е в една чаша при другите неща от сватбата, но розите станаха жълти и ми става малко мъчно, като знам колко бял беше sad
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: септември 01, 2009, 21:18:02 »

dodo23 , честита годишнина мила, много любов и щастие. Аз моя го изсуших, сложих си му панделката и е в една чаша при другите неща от сватбата, но розите станаха жълти и ми става малко мъчно, като знам колко бял беше sad

Благодаря ти!
Няма как да си ги запазим вечни тези красиви цветя.Добре,че има снимки на които да се радваме и да подхранваме спомените си.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: септември 02, 2009, 00:17:46 »

Аз също ще хвърлям моя си букет, но нали след 40 дни се ходи на гости на момичето, което го е хванало, носи се някакъв дар , за да си "откупиш " букета.....и после ?
Може би и аз ще го хвърля в течаща вода  pardon
Активен
Тулумба
Любопитен
*
Публикации: 46


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: септември 02, 2009, 09:20:41 »

Момичета, какво мислите за сключване на брак в периода, когато Меркурий е ретрограден? Сега се зачетох в разни астрологични сайтове и се хванах за главата girl_impossible Моята сватба е точно в такъв период, когато не се препоръчва подписването на всякакви договори и правенето на сватби Oh my ...
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: септември 02, 2009, 09:52:25 »

Ако вярваш в тези неща ОК съобрази се с тях, но ако НЕ хич да не ти пука. И аз бях чела разни неща по някакъв китайски хороскоп и нашата дата никак не беше подходяща за такова събитие..и какво всичко си мина по мед и масло. Единствено с църквата се съобразявах с нищо друго.. smile
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines