Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 13:32:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отг: Суеверия, поверия, обичаи - 2 част  (Прочетена 100545 пъти)
 
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: юли 31, 2008, 18:55:06 »

При православен брак - халката се носи на дясната ръка.
При католически - на лявата.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: септември 09, 2008, 10:49:07 »

Гледам тук се питате дали може булката да си шие роклята. Моята майка сама си я е шила и не виждам това да е било проблем, освен, че отслабнала още от натоварването.
Суеверията наистина са нещо ужасно и аз гледам да не се вслушвам в тях. А, че не са верни - ами доказано е. Една приятелка се уби да хваща букети - не знам колко има в списъка - сигурно поне пет, но трябваше просто да й дойде времето.
Я ми кажете едно друго нещо. Моя приятелка много се е психирала, че никой не трябвало да вижда роклята и особено нея облечена в роклята, преди сватбата. Не искаше дори на мен да я показва, а сме близки. Без да искам братовчедка ми я видя на снимка в телефона ми и направо стана скандал, защо съм я показала. Обяснявам аз, че това са пълни глупости, ама... вие какво мислите?
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: септември 09, 2008, 11:13:30 »

моята кума също не даваше никой да я вижда(роклята) и ние се съобразихме с желанието и и не настоявахме.но аз примерно си избирах роклята с мъжа ми:)
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: септември 09, 2008, 18:04:12 »

Аэ единствено от бъдещият младоженец я крия! Girl_hide
Активен
23
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: септември 10, 2008, 08:20:29 »

Аз също съм решила, когато му дойде времето, да не я показвам на милото!
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: септември 10, 2008, 14:45:45 »

А някой може ли да ми каже точно какъв е редът в къщата на булката?
Трябва ли нашите да излизат да посрещат младоженеца?
Кой кого закичва?
Майка ми треска я тресе shok,защото не знае точно какви са нейните задължения в този ден!
За това ви моля помагайте! girl_impossible
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: септември 10, 2008, 14:57:12 »

ameliaa , тук във форума има темичка "Сватба - как точно протича всичко? " . Там има много информация за закичването, забулването ......... Според мен младоженеца не се посреща. Той и близките му идват, разбиват вратата, откупват те и т.н. smile
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: септември 19, 2008, 09:40:50 »

двете майки ме поставих в ситуация "шах" .
свекърва ми иска да ми прави "увждане " у тях след сватбата, въпреки че аз живея в тях повече от половин година. годеж не сме правили. но сватбата ни е вечерна и от хотела в който ще сме ни предоставят стая за първата семейна нощ. но тя си държи на увеждането и иска на другата сутрин след сватбата аз да съм прекрачила прага на дома и с булчинската си рокля. до но според колежки на майка ми обличането на булчинската рокля и правейки се втори път на букла не било на хубаво а на разтуха на младото семейство. можело да ме увежда и след сватбата но да съм с други дрехи. и незнам какво да правя. crazy
как беше при вас? имахте ли увеждане и кога беше? и с роклята ли си бяхте?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: септември 21, 2008, 13:24:30 »

Да ви кажа и аз едно суеверие което днес научих,не било хубаво сватбената кола да минава два пъти по един и същи път blum Може и да е споделял някой,но и аз да си кажа blush Случайно го разбрах като попитах защо така обикаляме като не може ли да се върнем от там от където дойдохме и ми казаха 'не' pleasantry
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: октомври 02, 2008, 10:24:15 »

echy тая работа дето я мисли свекърва ти се прави на годежа. Като не сте имали такъв, значи е пропуснала момента и толкова. Не слушай никой, а прави това, което ти е удобно на теб.
Наде това с колата не го знаех, а и малко нямаше как да стане пред нашия вход, така че ние минахме на няколко пъти от едно и също място, а и според мен суеверията са лошо нещо.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: октомври 02, 2008, 10:35:59 »

няма как ще имаме увеждане но на другия ден след сватбата, когато се наспим с милото и ни изгонят от хотела smile но решихме че няма да съм с булченската рокля и си купих едно много готино рокле, на което още лятото му бях хвърлила око girl_wink
така ще угодя и на двете майки smile а и аз си попълних гардероба smile
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: октомври 02, 2008, 11:50:24 »

да, и аз имах увеждане..само 4е на годежа.на сватбата няма такова нещо..така 4е echy, 4естито за новата рокля..
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #132 -: октомври 02, 2008, 12:30:30 »

Момичета, аз пък да ви разкажа за един обичай, който незнам дали го има при нас в България, но сватбата, на която кумувах аз, беше на момче и момиче от Молдова. Те съответно мислиха какво да включим на сватбата и при тях без този обичай за "Фалшивата булка" не се минава. Ето и как беше при нас.
Младоженецът купуваше булката както си му е реда. После, след като най-накрая успя да влезе, всички се бяхме събрали в коридора на апартамента. И в този момент от стаята излиза булката, но вместо нашата, това беше едно момиче, облечено в булченска рокля и с дебело було, така че не се виждаше дали е тя, а той също не знаеше. И ние започваме:"Айде, Ванка, кажи защо си дошъл сега?" И той обяснява, че не може да живее без нея, че много я обича и паднал на колене и описва че идва да я вземе за жена и как иска цял живот да е с нея. И в един момент тя вдига булото и голям смях падна като видяхме друго момиче. И в този момент се намери един гост да каже: "Абе, Ванка, тя сигурно се е отказала да се жените и затова я няма." И той уж спокоен като почна да обикаля из апартамента и да я вика. Голям смях беше. След това му казахме в коя стая е тя и че трябва да й обясни колко я обича. Та там вече той загубил търпение само каза:" Айде, обичам я , обичам я". Ха ха и тя излезе.
Другото по-интересно беше, че като купуваше булката на вратата на апартамента и един от тези, които пазят вратата му казва:"Иване, за тия пари, дето даваш само това можем да ти предложим". И вади една дълга метла с някакъв бял плат сложен отгоре и му казва:"Виж я каква е хубава-блондинка, руса, стройна, слаба, чистница". Много се смяхме. ПОсле се оказа, че този номер са го измислили в  момента, в който ние сме слизали пред блока на булката. Сега може и да изглежда много семпло, но тогава в атмосферата на сватбата беше много весело.
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: октомври 04, 2008, 15:31:40 »

Това с метлата за пръв път го чувам-много е смешно! funnytooth ROFL
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: октомври 07, 2008, 12:42:27 »

иха,

бая смях на гърба на младоженеца!!!

а това дето не трябва да се минава по 1 и същ маршрут - пир нас го спазихме, мам ни го каза и падан едно обикаряне из пловдив ...

но пък беше невероятно, когато шофьорътна 1 автобус на градския транспорт ми махаше и ми се радваше!!!

в Пловдив ми направи впечатление, че като видят младоженци ... другите шофьори спират и пускат цялата колона да мине;толерантни хора!!!

и много свирят и се радват - шофьори, които не са от сватбата имам предвид!!
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines