Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 13:34:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отг: Суеверия, поверия, обичаи - 2 част  (Прочетена 100547 пъти)
 
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: май 14, 2008, 21:01:48 »

Kiksi, във всеки край на България е различно. При нас например сами я Ди Джей подсказваше какво да направят мама и свеки - те захраниха и нас и кумовете. А аз захраних свеки с мед - да приказва само благи думи за мен. Последното не знаех, че ще го правя. И двете майки се бяха ошашкали какво да кажат докато ни захранват - беше забавно, но се справиха отлично и двете.  Wink
И съм абсолютно съгласна, че ако родителите ви се съгласят - трябва да има роля за всеки.  good
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: май 30, 2008, 19:23:01 »

Май тук му е мястото да питам какво ли означава следното:

Сестра ми си купи ритуалните чаши, ама като се качвала по стълбите във входа се спънала и ги счупила. Сега ще трябва да купува нови, това както и да е, ама дали е на хубаво, че всеки различно казва.

Уж, счупеното носи щастие, някои казват, че е имало нещо лошо да става и добре че това е станало, ама други викат, че било лош знак... sad

Не че сме много суеверни, ама ми е интересно какво мислите все пак...
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #77 -: май 30, 2008, 20:09:09 »

Съжалявам, Kiksi, но аз мисля, че това са пълни глупости.
Единственото, което означава е, че трябва да си купят нови чаши.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: май 30, 2008, 22:12:15 »

Съжалявам, Kiksi, но аз мисля, че това са пълни глупости.
Единственото, което означава е, че трябва да си купят нови чаши.

Ха-ха, КлараФина, страшно ме изкефи твоят коментар за това какво означава. lol Браво!!!
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: май 30, 2008, 22:27:35 »

хахаха, и аз не го бях видяла това от KlaraFina , но наистина ми се струва, че това е единственото, което означава. Kiksi, купувайте нови чаши и не си трови живота със суеверия, защото ако всеки ти каже тълкуването и може да се побъркаш.   insane
Активен
vlyubeni
Любопитен
*
Публикации: 22



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: юни 03, 2008, 19:34:08 »

Ние обърнахме гръб на всички суеверия и нищо лошо не ни сполетя.
1. Двамата със съпруга ми избрахме роклята, а в деня на сватбата дори той ми помогна да я облека.
2. Не сме спазили никой от "обичаите", които са изброени, защото в повечето не виждаме никакъв смисъл - като например плащането за булка и пр.
3. Свещите си ги палим, когато решим, а на самата сватба не сме им слагали панделка.
Струва ми се, че повечето младоженци са обхванати от паника нещо да не объркат или да пропуснат и така пропускат същността, че сватбата е тържество на тяхната любов и това което на тях им харесва и както им харесва така трябва да стане. Лично аз никога не бих пропуснала удоволствието, което изпитвахме напр. при избирането на роклята, само заради едно суеверие.
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: юни 03, 2008, 20:23:13 »

аз да ви питам нещо, което не че толкова ме притеснява, колкото ми е любопитно като суеверие. кумата предупреди кума в църквата да НЕ удря короните в никакъв случай. той милинкия толкова се притесни, че взе че ги удари. някой знае ли какво е суеверието?
Активен
Kleo
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #82 -: юни 05, 2008, 14:34:15 »

аз да ви питам нещо, което не че толкова ме притеснява, колкото ми е любопитно като суеверие. кумата предупреди кума в църквата да НЕ удря короните в никакъв случай. той милинкия толкова се притесни, че взе че ги удари. някой знае ли какво е суеверието?

Короните не трябва да се докоснат/удрят, за да не влизат младоженците в пререкания, да няма конфликти и скандали!
Активен
djd_vn
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #83 -: юни 11, 2008, 16:36:35 »

Здравейте, извинявам се ако темата се повтаря.
Когато някой хване букета ми на сватбата той при мен ли остава или не?
Веднъж преди 4-5 години бях хванала един букет, но не помня при кого остана.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: юни 11, 2008, 16:39:25 »

Не хвърляш своя букет, а някой от подарените. Твоят си остава при теб!
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: юни 11, 2008, 17:05:58 »

от теб единственно зависи кой букет ще хвърляш, твоя или дублиращ, но определено този който хвърляш остава за този който го е хванал  Wink
Активен
daya
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27


Бойна котка :)


« Отговор #86 -: юни 11, 2008, 17:33:58 »

Присъствала съм на сватби, на които булки са хвърляли техните си букети и на такива, които са хвърляли други, според мен традиция е оригиналният да бъде хвърлян, но всеки сам си решава, така или иначе букетът остава при този, който го е хванал, даже съм чувала традиции, че след 40 дни или нещо такова младоженците си го взимат от момичето, което го е хванало huhhuh.gif
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: юни 11, 2008, 18:02:31 »

Може да хвърлиш своя буке,може да е специално купен за тази цел,може да е някой подарен който си харесаш на място да хвърлиш!!Всеки си го прави различно както му харесва и му е удобно на него!!
Аз съм чувала за това че ти се връща букета 40 дни след сватбата-отиваш при тази която го е хванала и с големи почерпки в тях си го взимаш!!!След което може да го запазиш или да го хвърлиш в река или течаща вода!!
Моят си остана при гаджето на кума/тя го хвана/не съм го взимала или хвърляла във вода а и честно казано тя може да го е изхърлила нямам представа!!Беше купен деня преди сватбата само с цел да го хвърля!!Изкуствени цветя и много лек/умишлено за да не се нарани някой когато го хвърля/
Активен
djd_vn
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #88 -: юни 11, 2008, 20:22:55 »

Благодаря за отговорите.
Мисля, че ще си избера някой от подарените, защото бих искала да си запазя основния букет, който е от изкуствени цветя и няма да е труден за съхранение.
Активен
niki_5553
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 54



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: юни 19, 2008, 02:38:21 »

Според мен суеверията са измислени от безделници и са пълни глупости!!! Но пък всеки сам трябва да си реши в какво да вярва!
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines