Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 01:24:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отг: Суеверия, поверия, обичаи - 2 част  (Прочетена 92999 пъти)
 
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #435 -: юни 14, 2010, 13:04:26 »

Леле тази тема е страхотно, научавам много интересни обичай. Сега съм в чуденка кои да си избера за нашата сватба,че то с толкова много няма да остане време да се оженим funnytooth
Относно суеверията да ви разкажа, как като отидохме за рокля, милото я видя (преди корекция и без було, но все пак я видя  huhhuh.gif)   pardon , на всичкото отгоре докато чакахме да стане корекцията, бяхме седнали на едно кафе с две приятелки и се обадиха, че халките са готови и се заговорихме, че суеверието било, че не трябва да има резки по халката, а да бъде гладка за да тече гладко живота на младоженците  crazy а, наще имат резка от край до край  girl_impossible
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: юни 14, 2010, 13:40:07 »

Пепче, я не се вързвай на глупави поверия!  Wink
Ами на нашите халки има по 2 резки от край до край - какво, да го смятам за поличба, че цял живот ще вървим в един коловоз ли?  Wink
Вземи само тези обичаи, които ти доставят удоволствие и не те притесняват по никакъв начин. И без това суеверията, поверията и обичаите са толкова много, че често си противоречат. Харесай си тези, които ти пават на нагласата.  good
Активен
Bankova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Любовта!? Това сме АЗ и ТИ!


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: юни 15, 2010, 12:43:07 »

Ами сестра ми преди 3 години се омъжи и хванах букета и тази година на 25.04 се омъжих, а на скоро бях чула,че ако имаш омъжена сестра и облечеш роклята й ще се омъжеш до една година и това при мен стана,един ден е облякох да се видя като булка и като се сетих,започнах да се смея и ето че вече съм булка..
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: юли 23, 2010, 16:31:18 »

Колко и ритането на менчето е вярно, аз не познавам на някой това да му е предсказало. Ако се е случило е било просто съвпадение. На маите приятелки нито едно от менчетата не показа вярното smile
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: юли 23, 2010, 16:37:34 »

То ритането май е по-скоро като пожелание за това да върви по вода на младото семейство или булката някой ден като ражда, ражданията да са леки, по вода, май съм чела и двете.
Съчетали са го с гадаенето сигурно, че да е по-интересно.  smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: юли 23, 2010, 17:02:24 »

суеверието било, че не трябва да има резки по халката, а да бъде гладка за да тече гладко живота на младоженците  crazy а, наще имат резка от край до край  girl_impossible

Хаха, не се връзвай на такива неща, моля те! Ти ако видиш нашите халки, не само с резка, но и със сърдечен ритъм от край до край, даже имам снимка в галерията! Сигурно според поверието до никъде няма да я докараме ние!  laugh funnytooth
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: юли 23, 2010, 17:16:55 »

Asseto, това тълкуване ми харесва повече smile
Активен
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: юли 24, 2010, 08:05:15 »

Ariel по-скоро цял живот сърцата ви ще бият в един ритъм  good
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: юли 24, 2010, 12:21:57 »

Ariel по-скоро цял живот сърцата ви ще бият в един ритъм  good

Ха дано!  thank you
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #444 -: юли 24, 2010, 12:25:53 »

Хаха, не се връзвай на такива неща, моля те! Ти ако видиш нашите халки, не само с резка, но и със сърдечен ритъм от край до край, даже имам снимка в галерията!
Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Ритьма вашия ли е??
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: юли 24, 2010, 13:40:06 »

inaxastra, не не е! Това би било малко в повече  DANCE! Оставихме златаря да си покаже способностите!  Offtopic
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #446 -: юли 24, 2010, 13:47:45 »

Хахахха, жалко.

Но това не пречи, идеята да е гениална. Много ми допадна  good
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #447 -: юли 26, 2010, 15:49:57 »

Хаха, не се връзвай на такива неща, моля те! Ти ако видиш нашите халки, не само с резка, но и със сърдечен ритъм от край до край, даже имам снимка в галерията! Сигурно според поверието до никъде няма да я докараме ние!  laugh funnytooth
   laugh Претръпнах вече, ние сме извън всякакви традиции, даже и това менче се чудя защо ще го ритам, като детенцето ни ще присъства на събитието pardon
Може и да сте писали по назад в темата, но да питам трябва ли да си нося годежния пръстен на дясната ръка и преди да ми сложи милото халката да я премести на лявата или да я сложа на лявата или изобщо да не я слагам, не знам каква е традицията  blush
И още нещо да питам понеже ей сега си  спорим с мъжо, когато се играе с питката и пилето, само кумувете ли играят да ги откупят или и младоженците?  girl_impossible
Активен
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: юли 26, 2010, 16:19:30 »

pepche аз лично попринцип си нося годежния пръстен на лявата ръка. Доколкото знам католиците го носят на дясната. Те и халката си носят наобратно - т.е. на лявата.

Попринцип кумувете само играят, но на сватбата на нашите бъдещи кумуве след 10-15 мин надиграване между шафери и кумуве и те се включиха и се получи много хубаво. Те играха към 40 мин ръченица  crazy, ама булката и шаферите с години са играли в някакъв ансамбъл, така че....Ако имате желание да се включите не виждам нищо лошо.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: юли 26, 2010, 16:24:17 »

За самото откупуване играят само кумовете, тъй като това са дарове от младоженците (или техните семейства) за тях.
След като откупуването или надиграването - каквато е на място традицията - могат вече и младоженците, както и всеки, който желае от гостите да се включи до края на ръченицата  good
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines