Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 21:04:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отг: Суеверия, поверия, обичаи - 2 част  (Прочетена 93278 пъти)
 
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #15 -: март 31, 2008, 13:59:21 »

и аз това не го бях чувала,но като бяхме на срещата с ди джей,той го предложи като варянт,понеже свекървата захранвала,а пък майка ми да ни предаде семейният огън,т.е. и тя да има участие,аз се съгласих,но за подробности какво се говори,нямам идея,той каза че ще и обясни на мама,а ние ще го чуем на самата сватба
Активен
zoni11
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #16 -: април 04, 2008, 19:44:23 »

здравейте,момичета. За пръв път попадам на този форум и съм очарована.Всички вие сте имали страхотни сватби,за което ви поздравявам. И моята сестра ще се омъжва на 19.04. Затова имам нужда от помощ относно един от обичаите. Не съм сигурна ,че трябва да пиша имено тук,но ще се радвам ако някой ми помогне.
На самия сватбен ден булката рита менчето и ......Не ми е ясно защо и каква е идеята.
Срещала съм го като обичай тук във форума,но не ми е познат. А понеже аз се занимавам с организацията на цялата сватба и най-вече с изненадите имам нужда от тази информация. Благодаря ви предварително heart blush
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: април 04, 2008, 20:59:13 »

ами моята сватба не е минала, ама съм чела че в менчето се слагат цветя (бял цвят и червен цвят) и в зависимост от това какъв цвят изкочи първо от менчето като го ритне булката такава ще е първата рожба (червено момиченце, а бяло момченце)
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #18 -: април 04, 2008, 23:50:29 »

Wienerin, а ако изкочат и двете се тълкува като близнаци?  shok Шегувам се, но и аз съм чувала нещо такова, че се тълкува за пола на детето smile
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 07, 2008, 13:44:14 »

червено-мома бяло-мъж ако а двете на равно-близнаци *crazy*аз не вярвам в това можем да питаме и вече омамилите се момичета!дали се е сбъднало поверието!при нас имаше чуденка кое е по-напред!според някои били наравно според други първо е било червеното!ами няма да са близнаци едно бебче ще е но да видим длаи ще е поне момиче  good
а помежду другото някои дисководещи го тълкуват обратното червено за момченце и бяло за момиченце!значи никой не може да ти каже кое е вярното blush
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: април 07, 2008, 13:49:50 »

На мен май първо ми изкочи червеното и ми казаха момченце, ще видим дали ще познаят
Активен
pppolito
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 37



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: април 09, 2008, 17:19:03 »

В моето менче нямаше цветя, но знаех със сигурност, че се слага червен конец/панделка/ и здравец.Както и че като го ритна не трябва да остава с отвора нагоре /било на бедност/, а или да се обърне или да застане настрани.След товало да се настъпи, но аз не знаех. girl_impossible
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: април 10, 2008, 10:14:49 »

аз съм малко в паника за булченското хоро,като се играе,нали който се хване до булката за късмет,й пуска пари  crazy,ама къде ги пуска,моя мъж вика че се дават у ръката? girl_impossible
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: април 10, 2008, 10:18:10 »

аз съм малко в паника за булченското хоро,като се играе,нали който се хване до булката за късмет,й пуска пари  crazy,ама къде ги пуска,моя мъж вика че се дават у ръката? girl_impossible

Ако имаш чантичка към роклята, която да се отваря може да слагат парите вътре. Или в някаква кошничка. Другия вариант е да те кичат с тях (което лично на мен не ми допада много). Wink
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: април 10, 2008, 10:34:09 »

Толкова варианти съм чувала за това булчинско хоро,  crazy но явно във всеки край е различно! Единият вариант, на който съм присъствала /Сливен/, беше който иска да се хване до булката за късмет,й пуска пари  в една чантичка и така като дойде следващия, предния се хваща най-отзад, на опашката! Другия вариант /София/, се играе хоро и всеки се хваща на опашката. Като в него е булчинския букет. Като спре хорото, този в който е букета, който е последен на хорото - такъв пол ще е първото дете! pardon Хора всякакви, обичай всякакви! Wink
Активен
zoni11
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #25 -: април 10, 2008, 18:33:09 »

Сладуранка, по нашия край,когато засвирят булчинското хоро, всеки ,който иска да се хване до булката я закичва с пари. Като компромисен вариант може да се ползва и кошничка. Но и другите идеи са добри. Ти си реши.
Аз например нали организирам сватбата на сестра ми и ще взема от всеки край по малко. Много ми помогна и този форум. Според мен по-важно е на вас да ви се харесат...обичаите де :PУспех
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #26 -: април 10, 2008, 18:37:01 »

Момичета на Ренка на сватбата видях за първи път ,че на булченското хоро се прави букет като фуния и там всеки който иска да се хване до булката пускаше паричка беше оргинално вместо да те закичват !
Активен
pppolito
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 37



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: април 11, 2008, 16:09:33 »

Аз си избрах един букет опакован с крепирана хартия, от тези които ме бяха подарили и в него ги слагаха. Party time Party time Party time
а на сватбата на братовчед ми, булката беше от Ямбол и там й ги даваха в ръката , но който се хване на хорото той взема букета и по това дали накрая на хорото ще остане в мъж или в жена, се определя какво ще е първото дете - момиче или момче.....
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: април 19, 2008, 11:39:01 »

 Offtopic Абе, мацки, я дайте един акъл.
Като се замислих повечето ми приятелки и братовчедки вече са омъжени и няма да има много кой да ми се нареди за букета  Mad girl Най-много 3-4 кандидатки и то едната като я познавам, много ще трябва да й се моля.
Дали може и омъжените да се наредят, за да изпълним шоуто само или няма да е на хубаво това...
Може да променим малко основната идея - ако хване букета неомъжена - сватба, ако е омъжена - 2-ри меден месец ще има.
Вие какво мислите? А пък много ми се иска да си го имам този ритуал с букета.sad
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 19, 2008, 13:48:31 »

според мен само неомъжените трябва да станат за букета..........колкото и малко да са -за мен другия вариант е неприемлив............
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines