Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:28:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Щори,завеси,пердета или т.н. 'облекло' на прозореца .  (Прочетена 215419 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #60 -: декември 25, 2014, 19:03:43 »

Колкото и да е пльтен черният плат, изправен срещу прозореца винаги пропуска малко светлина. За да се спре тя се подплатява с един специален материал, който е бял, но е направен по начин да спира льчите. За сьжаление нямам представа как се казва на бьлгарски  sad (останалото го знам, защото работех в магазин за завеси).

За толкова конкретна цел мисля, че е най-походящо, а може би и ще ти излезне най-евтино, да ги ушиеш нарочно  good
Активен
Krassie
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #61 -: декември 26, 2014, 12:51:03 »

Да, вярно че пропускат светлина, но не е фатално, ако са по-плътни. Проблема е, че не мога дори плат да намеря, всичко е изкуствено. А този плат предполагам отразява светлината, обаче с него сигурно ще излезе много скъпо. Ако се сещате къде в София може да се намери, също ще ми е от полза.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #62 -: декември 26, 2014, 12:58:32 »

Сьжалявам, но не мога да помогна, живея в чужбина  sad

Дано се включи някое от софийските момичета.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #63 -: февруари 13, 2015, 10:13:56 »

Каня се от много време да ви питам за впечатления. Холът ни е чист юг и има неостъклена тераса към него. Пистолет прозорецът е огромен. Мъжът ми не иска завеси и затова се чудим какви щори да сложим.
Не харесваме вертикални, че стоят като в офис. За хоризонтални - не знам как биха стояли на такъв голям прозорец - дали да е една цяла или делени на две? Външни щори - само алуминиеви могат да станат на такъв пек. Вариантът ни е и за сенници към терасата. Обаче много рядко виждам такова нещо в България pardon Имате ли впечатления какви механизми е добре да бъдат поставени? Материята каква трябва да е? Лесно ли се поддържа, обслужва? Всяка информация ще ми е от полза give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: февруари 13, 2015, 11:10:57 »

Ние в спалните сме с вертикални щори, много се чудехме някакви изолиращи (светлина/топлина) пердета или щори. Като ни казаха 1800 лв за перда в две спални, веднага минахме на щори. ММ в началото искаше да имаме хоризотални, тип римски ли, знам ли и аз как ги водят.. В нова кооперация сме и почти всички от съседите ни са с такива, явно са модерни. Да, ама мен никак не ме вдъхновиха.. Ние избрахме вертикални от много красив плат - графитени като цвят, който пасва на детайли от гардероба, спалнята и нощните шкафове. Взехме ги от Камакс, много бързо станаха и евтино ни излязоха около 400лв.. на фона на 1800.. беше повече от добре..

Колкото до външните щори и ние си мислехме, дали да не си сложим, понеже в квартирата имахме в спалнята и беше супер. Въпросът беше, че имаше много конденз. Сега и ние сме изцяло южен апартамент и се надявам да избегнем влагата, конденза, а в жегата ще се справяме с тъмните щори/пердета и климатици  good

Аличка,  Много харесвам сенниците към терасата, но наистина не са много популярни в България, а и не знам как стои въпроса при снеговалеж, трябва да махате тенти и т.н.. Нямам опит sad  give_rose
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #65 -: февруари 13, 2015, 12:26:48 »

какви са тези сенници? аз съм за външни щори  good в мк цял живот сме с такива, много добра изолация е. Ние мислим догодина да сложим на спалните че са северни.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: февруари 13, 2015, 12:38:33 »

Мариолка, ние в квартирата бяхме така, с външни щори и сееверна спалня, през зимата по прозореца имаше водопад от вода  Oh my ... sad Даже мокреше стената.. Иначе са много топло/студоизолиращи, няма спор!!  good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #67 -: февруари 13, 2015, 12:43:03 »

При нас само от началото имаше много конденз сега се оправи, предполагам е било от стените че нали бяха прясно боядисани.Но и прозореца стои цял ден отворен.Ако имаш външни щори можеш да оставиш прозореца отворен и щорите спуснати.





Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #68 -: февруари 13, 2015, 13:26:32 »

Мариолка, ето този тип сенници гледам аз... Хубавото е, че ще пази и самата тераса, че там имаме столчета и масичка. Обаче това със снеговалежа и минусовите температури не знам как ще се отрази pardon Цената тук също може би има значение, че май-май хич не излиза евтино.


* Balkonski2L.jpg (64.14 KB, 700x423 - видяно 3160 пъти.)
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #69 -: февруари 13, 2015, 13:43:35 »

Али в Пловдив нали рядко вали сняг? Смисъл не е като в София? Те зимата нали няма да ти стоят пуснати? Ще искаш да има слънчице? Иначе е много хубаво за лятото, хем ако имаш цветя ще са защитени от слънцето да не ги напича директно.
« Последна редакция: февруари 13, 2015, 13:46:20 от mariola85 » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #70 -: февруари 13, 2015, 13:52:49 »

Мариолка, да, тук рядко вали сняг. Тази година само един ден прехвърча и това му беше pardon
Иначе, сега зимата слънцето е по-ниско и целият хол е огрян. Става доста топличко, около 26-27 градуса и климатикът не включва даже. Лятото слънцето няма да нахлува така, защото ще е по-високо. Обаче нужда от щори или тента ще имаме.
Един ден се мъчих да проуча въпроса, обаче то е една камара информация за механизмите и другите подробности. Да си призная - не разчитам, че ако отидем в първата фирма, ще успеят много адекватно да ни обяснят нещата. В повечето случаи гледат нещо да ти продадат, пък ти дали имаш нужда точно от това, не се знае. Моите родители така си скъсаха нервите с едни вечно късащи се външни ролетни щори sad
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: март 15, 2015, 19:59:40 »

Някой да ми препоръча хубав магазин за пердета в София?
Споделете, вие дълги или къси пердета предпочитате и защо? smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #72 -: март 15, 2015, 20:23:32 »

По вьзможност дьлги, на 1см от пода.
В очите ми стоят елегантно и дават завьршен вид на стаята. Най-вероятно това ми виждане от обусловено от факта, че работех в магазин за пердета и кьси не сме имали, освен много рядко някакви евтини памучни. Всички копринени и тафтени бях дьлги.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #73 -: март 15, 2015, 21:22:16 »

Дълги! Но при нас прозорците са от земята няма и как. Wink

За магазини честно аз освен в Икеа не гледах на друго място. Само там не излизаха безумно скъпи. Виждам че в Аико в момента върви някаква промоция. Wink
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: март 15, 2015, 22:19:53 »

Аз имам пердета само в спалнята, И са до земята. Повече ми харесват.  Но зависи много от помещението и от мебелите в него. Като цяло предпочитам щорите.  В хола и трапезарията съм със щорите ден и нощ.А в детската с бели щори, но от тези , които са затъмнени , забравих как се казват , по плътни и не пропускат светлина.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines