Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:08:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 4  (Прочетена 141855 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #435 -: юли 27, 2011, 15:24:25 »

При католиците май е точно обратното - в неделя не се правят венчавки. Аз по принцип съм за либерална и "отворена" църква. Според мен, по- добре в събота и с открити рамене, отколкото съвсем без нищо. Не отричам, че вероятно има и младоженци, които едва ли са толкова религиозни, че държат на църковен брак . Но дори и да го правят, защото е модерно, пак има смисъл. Все ще се замислят, макар и за минути, за важните неща в живота и ще преклонят смирено глава по време на тайнството.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: юли 27, 2011, 15:57:31 »

svekarva , позволявам си да се съглася с теб ( с надежда да не се заформи спора от преди няколко месеца) и единствено да добавя, че за мен вярата не е в това кой с какво е облечен и кога се е венчал, а в това как ти възприемаш самата венчавка, какъв смисъл виждаш в нея - вярата е в сърцето! Колкото да сватбата в събота вечер - определено си има своите плюсове. Все пак като трябва да си в 10 часа сутринта примерно в гражданското - кога ще тръгне младоженеца, кога ще вземе кумове и кога ще дойде за булката и съответно булката кога ще стане сутринта? В 5..... може би?
Активен
sarinda
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7


« Отговор #437 -: юли 27, 2011, 16:22:32 »

По тази логика не е проблем и през поста да се венчаеш. Аз се омъжвам в неделя и няма да ставам в 5   nea .
Вярата е в сърцето - да, но лошото е че прибягваме до нея само когато ни е нужна, през другото време забравяме за нея и не правим никаква жертва...пък било то и да станем в 5.Като е вечерна сватба едва ли ще е по-малко изморителна,освен това ако е обедна има време за младоженците да останат насаме.Едва ли след сватба до 3 сутринта ще ти е до първа брачна нощ дори да си станала в 10. 
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #438 -: юли 27, 2011, 16:33:10 »

Момичета, пак се заформя един безсмислен спор... Всеки си има своя истина и свое виждане за нещата. Нека всеки прецени сам каква сватба иска и да я направи така, че да се чувства удовлетворен от стореното good
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: юли 27, 2011, 17:44:07 »

И аз да кажа един практичен аргумент за сватба в неделя и то вечерта blum Така може на гостите да им се наложи да си вземат 1 ден отпуска, за да присъстват, но пък поне ще са само тези, които наистина уважават младоженците, а тези, които са поканени само от "кумува срама"  и за които сватбата е заместител на дискотеката в събота вечер, ще си отпаднат по естествен начин blum Освен това България е страната с най-много официални празници сигурно, та все ще се намери 1 почивен понеделник в годината, за тези, които искат да се венчаят в неделя и да спазят канона и все пак да не "притесняват" гостите си.
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: юли 27, 2011, 22:59:56 »

И аз да кажа един практичен аргумент за сватба в неделя и то вечерта blum Така може на гостите да им се наложи да си вземат 1 ден отпуска, за да присъстват, но пък поне ще са само тези, които наистина уважават младоженците, а тези, които са поканени само от "кумува срама"  и за които сватбата е заместител на дискотеката в събота вечер, ще си отпаднат по естествен начин blum Освен това България е страната с най-много официални празници сигурно, та все ще се намери 1 почивен понеделник в годината, за тези, които искат да се венчаят в неделя и да спазят канона и все пак да не "притесняват" гостите си.

Подкрепям с две ръце, аз държа на църковен брак и затова /въпреки че е много рано и конкретна дата нямам/ заявих, че предпочитам неделя. Веднага имаше кой да възроптае, че ще затрудня гостите, но аз смятам, че ако наистина ме уважават, ще се съобразят.
В тази връзка, някой знае ли как вървят постите като дни през 2012 г.? Великите са ясни, но Петрови, Богородични и т.н.?
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: юли 28, 2011, 02:05:06 »

sarinda, госпожица, Hecategoodpost
М/у другото свещениците са измислили компромисен вариант за тези, които държат сватбите им да са в събота. След вечерната служба (мисля, че беше в 17:30) според църквата вече се води, че е неделя и това решава проблема. Иначе аз също държа да се омъжа в неделя, но това вече всеки сам решава за себе си и все пак никой на никого не бива да се бърка.  smile
 Offtopic bella_mi, моите доводи са абсолютно същите като твоите и мисля, че са от оправдани по-оправдани!
AIVEN, като колко точно меродавно трябва да сметнем вашето мнение? Защото сте започнал да определяте какво било правело "стадото" и в колко трябвало да им е удобно на хората да стават! Аз ставам не по-рано от 11 всеки ден и на сватбата си няма да ставам в 4 и 30, защото трябвало било да съм в 12 в ресторанта. За да се приготвя така като на мен ми е удобно, на сватбата си ще стана в 10 най-късно и пак не знам дали ще съм готова за церемония в 15 и 40 и ресторант в 18 и 30! Да не споменаваме, че сядането "на ракия" преди следобяд (най-рано) на мен не ми се нрави, ама никак!  Така, че не определяйте нечии постъпки като неоправдани и "присъщи на стадото" просто, защото не пасват на вашите виждания!  pardon
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: юли 30, 2011, 18:22:30 »

Моля заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Моля някой друг мод да заключи темата и да тагне новата!
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines