Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 10:26:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 160522 пъти)
 
amaru
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #465 -: февруари 10, 2013, 19:42:47 »

Аз също исках църковният брак да бъде в Руската църква, но поради описания вече ремонт / а и приятелят ми не беше много "за" /, се отказах от тази идея. В момента се двоумя между църквата в двора на Семинарията и църквата Св. София. Църквата на Семинарията е хубава, има парк за снимки, но ние така или иначе можем да си направим подобни снимки в парка при зала Оборище, докато ако ритуалът е в Св. София, която за мен не е типичната църква, около нея могат да се направят и малко по различни снимки / около Президентството и другите по-стари сгради /. Другата питанка идва от там, че ритуалната зала засега е запазена за 16ч. В Св. София може само в 18.30ч и така се получава голяма дупка, но пък ще имаме време за фотосесия. В Семинарията може в 17.30 ч./ не съм сигурна дали имаше свободен час за 17.00/ и трябва да сме много стриктни, защото в 18ч. им почва службата и всички ученици се събират, а пък при сватба почти винаги малко се закъснява, а и така времето малко ни се разкъсва и след това не знам дали ще остане време за снимки. И последното, което ме притеснява, че прочетох някъде, че около Св. София освен просяците, които ги има пред всяка църква, идват и някакви оркестри, и разни други фотографи, които след това идват в ресторанта и се опитват да си пробутат снимките. Моля ви за съвет коя църква е по-подходяща  crazy
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #466 -: февруари 10, 2013, 22:05:02 »


 Amaru, преценила си ситуацията съвсем точно! Но"дупката" между гражданския брак в " Оборище" и църковния в 18.30 изобщо не е толкова голяма колкото ти се струва сега, особено, ако това ви е единственото предвиденоза снимки време  ( не знам дали ще имате сватбена фотосесия или имаш предвид тези с гостите и роднини). И в парка " Заимов" ( пред Оборище), и около Президенството, където спомена, стават  хубави снимки. Просто в  единият случай ще ви е по-спокойно, докато в другия, ще трябва да бързате повече. Така че зависи и колко е голяма сватбата, защото след гражданското, всички гости, нали, минават да ви поздравят и също трябва да се мисли.

 Сега за църквите - и за двете са хубави - всяка по своему, защото са различни както ти сама отбелязваш. На мен точно пред св. София не ми се е случвало да се засичам с просяци и неканени фотографи, но по принцип в Семинарията шансовете за такива изненади са нулеви. Това, което ми харесва пред св. София е, че има много гълъби... pardon Църквата при Семинарията е малко по -просторна, а св. София е по-тясна, но вие няма да го усетите толкова много...И в двете църкви, свещениците са симпатични като тук везните за мен леко накланят в полза на Семинарията...   Good luck
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: февруари 16, 2013, 22:47:50 »

Църковен брак - 6-та част
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines