Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 15:24:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ 4"  (Прочетена 134938 пъти)
 
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 18, 2010, 09:26:05 »

Здравейте момичета
Първо, Честита принцеса на Данитка stork-gurl
По въпроса с кг. за тези седмици от началото на бременността съм качила около 2 кг, доки казва, че ако не ми е коремчето, хората няма да разберат че чакам бебе.
Иначе след прегледа на 11.05 сме добре, мериха ме, кг. обиколки, изследвания и т.н. кръвното ми е малко ниско, 90/60 , но аз никога не съм била с високо. Предписа ми едни сиропи за запека който ми е голям проблем. Нещото което ме учуди е че не гледаахме бебето на апарата, но не я попитах защо pardon
Пазете се момичета в това студено време give_rose
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #46 -: май 18, 2010, 10:05:31 »

Аз исках да ви попитам вие като ходите на консултация всеки месец,лекарят ви само с коремен ехограф ли ви гледа или проверява дали нямате разкритие в смисъл,дали ви "бъркат" извинявам се за думата,че тук това е всеки месец а мен ме е много страх .
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: май 18, 2010, 10:11:19 »

juji , мен до сега не са ми правили такъв преглед (с бъркане) . Само на последната консултация ми взеха секрет, но и тогава не ми бъркаха, ами с една клечка и то не от вътре  pardon Незнам дали ти стана ясно  crazy
Активен
mango
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #48 -: май 18, 2010, 10:12:20 »

Здравейте, мамчета!
Първо - честита девойка на Дантика! Bravo  give_rose
За килограмите гледам си говорите...  smile Аз до момента съм качила 2-3 килограма. преди да забременея си бях около 56-57. НА последната конслтация бях 61, ама с дрехи, обувки...всичко. Та... горе-долу 2-3 килограма и се чувствам добре, не се ограничавам от нищо, дори започнах да закусвам.  smile
Вчера бях на доки и гледахме бебо на ехографа. Кротуваше си милото, мърдаше по малко, къде ръчичка, къде крачета  LOVING Душичката ми то. Така и не се обърна да видим пола, ама нищо на ФМ в 20-та седмица ще видим, ако се покаже  blum
Взеха ми и контролна микробиология, дано всичко да е наред.

juji, на ЖК по ЗК не ме е "бръкнал" нито веднъж, дори микробиология не ми взе. А този, при когото ходя на частно си мe проверява за разкритие, което си е редно! Досега ме е проверил два пъти, предполагам, че всеки месец ще ме проверява!
Аз да ти кажа този по ЗК си спестява доста неща!  sad

Хубав ден на всички!

Почерпете се за мое здраве, днес съм рожденничка!  smile


« Последна редакция: май 18, 2010, 10:15:32 от mango » Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: май 18, 2010, 10:16:28 »

Я аз да си попитам - на вас на всеки преглед ли ви мерят - кг, обиколка на коремчето, кръвно и т.н.
Че на мен до сега туй чудо не са ми правили  crazy
mango - ЧРД, да си здрава и засмяна  give_rose
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #50 -: май 18, 2010, 10:21:09 »

mango ,да си жива и здрава и лека бременност,страхотна почерпка си ни приготвила
leni_beni много добре те разбрах ,питам защото и сестра ми ми каза ,че докато била бременна не ся я бъркали,а тук вчера докторката каза да лягам да провери и аз като ревнах пред нея направо в чудо се видя ,обясних и ,че миналата година  след преглед с вагинален видеозон и такова бъркане на следващият ден от прегледа направих спонтанния аборт.Тя се опита да ми обясни ,че може и да не е станало от това ама аз си плача /поизложих се малко пред чужденците  blush/ и ми мериха кръвното оказа се 160/100.Докторката каза ,че няма да го пише това в картона ще изчака да се успокоя и тогава ще мери отново.Е прегледа ме много внимателно и като се успокоих кръвното беше нормално 120/80 та това записа в картона ми.
[/color]
« Последна редакция: май 18, 2010, 10:23:44 от juji » Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #51 -: май 18, 2010, 10:23:17 »

fiamaa, честит рожден ден! Само хубави неща да ти се случват от тук нататък и ти желая като дойде време да гушкаш сладко и здраво бебче give_rose
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: май 18, 2010, 10:28:06 »

Аз се записвам тук да ви следя бъдещи мами и да ви пожелая една лека бременност и още по леко раждане, аз да си следя мойте две мамчета Рени и trinity_vn smile Wink
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: май 18, 2010, 10:29:04 »

Привет, извинете, че се намесвам в темичката ви, но да кажа за прегледа за разкритие - моята лекарка винаги казва, че тези прегледи не са желателни и те самите могат да предизвикат разкритие. Мен ме е преглеждала само защото имах контракции и беше наложително да се види има ли и колко е, ако има. Но иначе избягва подобни прегледи, особено в началните месеци на бременността не ме е пипала да ме бърка изобщо.
Mango, честит рожден ден, миличка!!! Много здраве ти желая и едно здраво и хубаво бебче на финала!!!
« Последна редакция: май 18, 2010, 10:38:46 от beb4eto_na_me4o » Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: май 18, 2010, 10:36:02 »

  Offtopic mango, честит рожден ден, здраве, късмет и много усмивки.
Активен
mango
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #55 -: май 18, 2010, 10:55:33 »

Я аз да си попитам - на вас на всеки преглед ли ви мерят - кг, обиколка на коремчето, кръвно и т.н.
Че на мен до сега туй чудо не са ми правили  crazy
Да, всеки път ми се мери кръвно, тегля се и обиколка на коремчето + ехограф! хахах и всичко това за 5 мин., а? Какво ще кажете?   pleasantry
« Последна редакция: май 18, 2010, 10:59:05 от mango » Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: май 18, 2010, 11:02:10 »

juji, защо толкова рано за ти правят преглед за разкритие, ако нямаш оплаквания като болки, втвърдяване на корема или нещо друго. Не забравяй, че ние които имаме спонтанни аборти зад гърба си спадаме малко към рисковата бременност и няма лекар, които да рискува толкова рано. На мен днес май ще ми се наложи да посетя лекарката. Имам едни болки в корема и кръста дето нито Но-шпа, нито Спазмалгон или папаверин ги успокои. Звънях на лекарката си ама не можах да се свържа и сега ще чакам следобед да отиде в частния си кабинет. Пък може и до тогава да отшумят.

За килограмите какво да ви кажа досега не съм качила и 1 кг. и лекарката ми последния път ми се скара, че сигурно съм била на диета, защото ме било страх да не напълнея. А аз не съм на диета. Бях преди да забременея и свали 12кг. така, че не се притеснявам от напълняване.  Просто от всичко  bad добре, че поне не съм свалила, че съвсем щеше да ме мъмри и да ме вземе в болница.

Я аз да си попитам - на вас на всеки преглед ли ви мерят - кг, обиколка на коремчето, кръвно и т.н.
Че на мен до сега туй чудо не са ми правили  crazy

Фиамче, на всеки преглед откакто съм записана на ЖК мерим кг, обиколки и т.н Е аз съм ходила на два прегледа де. Все пак съм в третия месец.  blush

 Offtopic mango, честит рожден ден!
Момичета, това е темичката, която направих за рождения ден на mango= http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,24993.msg399455.html#msg399455 Може там да отправяте пожеланията си към нея.
« Последна редакция: май 18, 2010, 11:12:49 от Рени » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #57 -: май 18, 2010, 11:12:13 »

Рени ,знам мила ,че не трябва ама на кой да обяснявам,хем и казах ,че имам 1 спонтанен аборт и не искам да ме бърка ,но тук нещата стоят така,на всеки преглед проверяват,да ме пази Господ,много ме е страх,но пък има нещо друго тук,те пишат всичко в картон и всеки лекар ти иска тази документация понякога ако нещо в картона липсва могат и да откажат да те вземат за преглед .А кумата ми която е раждала тук ми каза ,че ако нямаш пък картон тук имат право и да откажат да те приемат и за раждане.Отделно тук няма секцио по желание както е в България,само ако лекаря прецени.А в понеделник ми вдигнаха кръвното още от вратата на болницата,запънаха се защо не съм отишла при тях със бележка ,че ме праща личния ми доктор,казвам на рецепцията , че аз от къде да знам- е тук е написано ми отговарят те ,е то написано ама кой да прочете досадните надписи  blush,все пак ме допуснаха до преглед де ,преди три седмици си го бях записала тоя час ,че то тук е така не е като в БГ отиваш и чакаш пред кабинета или пък най много ден два да почакаш.
Активен
rosi_78
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 29



« Отговор #58 -: май 18, 2010, 19:10:32 »

mango ,да си жива и здрава и лека бременност give_rose
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #59 -: май 19, 2010, 08:00:28 »

Това ранно бъркане за разкритие се прави в случай, че се наложи серклаж и се прави точно в твоите седмици juji. Не се плаши, По-скоро ме изненадва "бъркане", защото при мен този преглед беше с вагинален ехограф и той отчита и см. на шийката. Не е за подценяване между другото този преглед, защото особено ако имате ранни контракции, това е превантивна мярка да се задържи плода. Имали сме такъв случай във форума. Аз също бях с ранни контракции, че и болезнени и за това задължително минах тази процедура, дори аз си я поисках за мое успокоение.

Относно меренето, fiamaa, при ЖК по ЗК всеки път се прави и се вписва в картона, май оборотна карта се казва. Аз си я получих вчера и видях, че всичко през бременността е описано там, вкл. резултати от изследвания и развитие на плода. В частния кабинет при другия ми док тези неща не правят.

Леко бременеене мамчета  give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines