Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 11:48:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ 4"  (Прочетена 126352 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #450 -: юли 29, 2010, 12:05:10 »

Маги,това не го знаех,новина е за мен,ето това е ползата от форума
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #451 -: юли 29, 2010, 12:06:45 »

За мазане на гърдите през бременността съм чела, че няма нужда от рано, това от кърмачески форуми, само последният месец - 9-ти вече могат да се подготвят с кремчета за зърна, за предпочитане такъв, който не се отмива и може да се ползва и по време на кърмене. Такива има в бебешките магазини при козметиката и нещата за кърмене, както и в апетките. Може да се консултирате и с акушерка или лекаря си също. Иначе се препоръчва и да не не носи сутиен, за да загрубеят зърната. Поне в къщи и вечер го правете. Иначе Маги е права за дразненето на зърната и предизвикване на контракции, затова и чак в деветия месец може да се мажат. Преди това просто не е необходимо.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: юли 29, 2010, 12:11:03 »

Ето ви нещо интересно да прочетете http://missby.wordpress.com/2007/11/29/prepare-for-bf/ за гърдите, кърменето и стимулирането.  good
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #453 -: юли 29, 2010, 12:11:17 »

За мазане на гърдите през бременността съм чела, че няма нужда от рано, това от кърмачески форуми, само последният месец - 9-ти вече могат да се подготвят с кремчета за зърна, за предпочитане такъв, който не се отмива и може да се ползва и по време на кърмене. Такива има в бебешките магазини при козметиката и нещата за кърмене, както и в апетките. Може да се консултирате и с акушерка или лекаря си също. Иначе се препоръчва и да не не носи сутиен, за да загрубеят зърната. Поне в къщи и вечер го правете. Иначе Маги е права за дразненето на зърната и предизвикване на контракции, затова и чак в деветия месец може да се мажат. Преди това просто не е необходимо.
good и аз съмм на това мнение!
А за кремче мога да препоръчам на Авент за зърна,оправя и разранените до следващото кърмене!
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #454 -: юли 29, 2010, 17:10:18 »

Ето ме и мен с отчет .Днес бях на последната ФМ ,за мое щастие докторката се оказа рускиня /много се учудих сигурно в Италия е учила или не знам/,много приятна и си личеше ,че е наясно с всичко.Обясни всичко което исках,оплаках и се на моменти не ми достига въздух,тя каза ,от какво може да е и ми предписа два вида витамини.Едните с магнезий ,а другите със някъкви соли,не знам и аз какви.Бебо е 1700 кг yahoo.Според нея до края на бременноста човечето ще стане 3400/живот и здраве/.Аз каквато съм шема пак забравих да питам за сантиметрите.Но така се бях съсредоточила в това което ми казваше ,че пропуснах този въпрос.А тя каза на мъжа ми да ми каже да се успокоя и ,че според нея съм много притеснена.Мъжа ми в колата ми предаде думите и и допълни "жената за половин час без да те познава те прецени,че вечно си притеснена".Бебо е разположен добре и лекарката препоръча естествено раждане /не ,че тук имам друг избор де  nea/.Та това за сега ще почна от утре с витаминете,пък да видим едните трябва да ги пия до края на бременността
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: юли 29, 2010, 17:54:31 »

juji браво за добрите резултати и по-спокойно я карай Wink
Аз да се оплача, че от вчера се засилиха доста контракциите и се наложи да ходя до Шейново. Успокоих се поне, че нямам разкритие и сега трябва да пазя леглото и да пия лекарства. Дано да отшумят, че ако не стане ще трябва да влизам в болница, а вчера с хиляди уговорки от моя страна не ме приеха. Само като си помисля колко време съм ходила с контракции и съм си мислела, че е бебето shok
Казаха ми, че явно съм с чувствителна матка и ми забраниха да си мажа и пипам корема и гърдите.
Дано да се оправят нещата скоро, че в това хубаво време да лежиш по цял ден е доста кофти.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #456 -: юли 29, 2010, 20:56:37 »

Здравейте и от мен мами, бавно и славно напредваме. Аз ходих малко в провинцията. Сега се включвам. Аз сега виждам, че и дори тези подувания били контракции. Аз такива имам от началото на шестия месец и са и болезнени, но и едната ми лекарка така или иначе си регистрира контракции и си пия и хапчета...Сега обаче от два дена си ми подути краката и ще видим. Уж миналата седмица от изследванията всичко ми беше точно...не знам при вас как е, но на мен започна да ми тежи ужасно...вече не мога да си намеря място в леглото и по цели нощи немога да заспя. Направо броя всеки ден до термина. Моля се август да не е много горещ..
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #457 -: юли 29, 2010, 21:46:33 »

Момичета, с какво ви ги засичат контракциите? Аз ако имам няма и да разбера.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #458 -: юли 29, 2010, 22:01:42 »

Ина,при мен усещането е следното- усещам корема си твърд ,но не целия примерно само в ляво ,това усещане не е болезнено поне за сега и отшумява след няколкоко секунди.Случва ми се не много често ,но си го имам от 6-ят месец.Понякога се получава и лека тежест само на това място на което е втвърден корема.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #459 -: юли 29, 2010, 22:07:33 »

За втвьрдяването Рени ми обясни ведньж  good

Иначе аз питах по-скоро лекарите по какьв начин ги засичат, защото ми стана интересно. С моите консултации на "здрасти, как си" ...  girl_impossible

Сьмнявам се по втвьрдяване да мога позная. Имам такава богата гама от странни уещания и болежки, че едно повече или по-малко, я му обьрна внимание, я не  pardon

То за мен е твьрде рано за контракции де, ма питам да сьм информирана  good
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #460 -: юли 30, 2010, 08:12:34 »

Inaxastra много правилно си го казала "богата гама от странни уещания и болежки"  good
Zori83 наистина пази леглото в къщи, че да не гледаш болничните стени.

И аз съм си с контракции, но след прегледа на 04.08 съм решила да не ходя повече на работа. И без това към 20. 08 трябва да излизам в 45 дневния болничен, така че малко по-рано няма да навреди.  smile

Juji ние с теб сме в еднакви седмици и с еднакви симптоми. Това със недостигът на въздух и аз го усещам. Просто изпадам като че ли в криза. Н теб какво ти обясниха?

Активен
kameliq08
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #461 -: юли 30, 2010, 08:32:38 »

Здраейте на всички мамчета с пожелание за лека и безпроблемна бременност.Грах4е , Жужи  не се тревожете толкова много това с недостига на въздух било нормално нали все пак бебче измества и притиска органите сега жсичко ни е на опаки! :)И аз съм така като Елева много ми тежи вече и понеже сум с по едър бюст сега съвсем доста често ме боли гърба.Ама това е положението ще си траем важен е резултата накрая! *THUMBS*Пожелавам на всички тук на финала всичко да е оки
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #462 -: юли 30, 2010, 08:36:56 »

Момичета едно въпросче от мен: Как се справяте с киселините? Никога до сега не съм имала но от 2-3 дни вечер е просто малък ужас, така ме изгарят, не е истина cray
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #463 -: юли 30, 2010, 08:42:04 »

Аз за киселини си купувам една бутилка сода - най-обикновенна. Много ми помага. За 15 минути ми минават smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: юли 30, 2010, 11:17:11 »

Поли, и аз имах проблем с киселините. Голям ужас. Първо пробвах със сода 250мл. и минаваха. После пробвах със сода бикарбонат, ама пак си ги имах и лекарката ми изписа Лансопрол. По една таблетка на ден за седмица и сега няма и помен от киселините.
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines