Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 14:04:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ 4"  (Прочетена 130275 пъти)
 
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: юли 26, 2010, 08:21:49 »

merilen, благодаря за линка. Прочетох много внимателно написаното там и установих, че съм действала много правилно като намалих водата и съвсем изключих солта. Малко кофти е яденето, но си заслужава.

Поли, честит ви мъж! give_rose
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: юли 26, 2010, 11:17:46 »

Да ви кажа мацки, аз нещо имам малки притеснения..Вие колко често ходите на ЖК?-1 път месечно?Кога ви правиха ФМ и малко тъпо - ама какво точно представлява? Питам защото имам усещането, че мойта доки започна да го кара през просото.Не знам дали си внушавам, ама ...Значи ходя 1 път в месеца.Прегледа минава така: мери ми теглото и кръвното, после преглед с ехографа : "ето я главичката, ето ги крачетата, ръчичките..я, да видим как е гръбчето, да чуем тоновете на сърцето..да, да всичко е наред".....Пита имам ли някакви оплаквания, пия ли си витамините и довиждане...Сега относно пола - не че ние с мъжа ми имаме някакви претенции, обаче и двамата се чудим при така провеждащия се преглед как по дяволите точно го видя? Аз не съм наясно, но си мисля, че когато казваш какъв е пола на бебето трябва да ми го покажеш или обясниш - те половите органи вече са оформени. А ФМ - кога  и как?....аз затова поисках 3Д преглед следващия път, като се надявам, че като си плащам този път ще ми бъде обяснено по-добре.
Изследванията - там всичко е наред.
Още един въпрос - мами, вие в кой месец решихте как ще раждате и кога го коментирахте с док?Ние това с доки още не сме го обсъждали.А тя не влиза в родилно, съответно аз паралелно трябва да ходя и при друг доктор, който ще избера да присъства на раждането.Аз имам проблем с очите, док знае (или аз си мисля, че помни), обаче нищо не казва - предполагам трябва да отида на преглед, защото имам опасения, че заради това ще се наложи секцио, а аз с какви документи ще докажа какъв ми е проблемът?
Извинявайте, момичета за дългия пост, но ми се искаше да споделя и да разбера напразно ли се тревожа или не....и да чуя и вашите мнения
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: юли 26, 2010, 12:16:43 »

Agent T, при мен протичат почти по същия начин прегледите. В началото когато отидох при моя доктор ми даде един списък с по седмици кои изследвания кога се правят, в коя седмица трябва да се направи ФМ и БХС и това беше. От там нататък не ми е напомянл, че трябва да си записвам час за ФМ, плюс това ФМ не е задължителна и някой лекар дори до колкот знам може и да не спомене нищо. Въпреки това такива лекари не ги оправдавам, защото поне ние като бъдещи родители само трябва да направим избор, но поне да знаем, че има такъв, да ни уведомят примерно, че има опция за ФМ и от там нататък ти сам да си прецениш дали да ходиш или не. При мен в началото ми пуснаха кръвни изследвания и урина и всичко беше много добре. Вагинален преглед ми правиха и ми откриха гъби след което ги лекувахме и трябваше пак да ми вземат секрет. Други изследвания не са ми правени и аз като теб взех да се стряскам като слушам как на другите момичета всеки месец им пускат кръв и урина, а аз до сега само веднъж  nea. Дори за анти тела не са ми излседвали въпреки, че доки знае, че аз съм "0-", а мъжо :0+" и всеки път като питам все ми казва, че нямам нужда от други изледвания и аз не знам какво да правя...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #423 -: юли 26, 2010, 12:30:01 »

Моите жески консултации протичат по сьщия начин - крьвно, тегло, пипане на шкембата, как сьм, имам ли оплаквания-всичко е наред. Не ме бьркат и не ми правят ехография всеики месец-ехографии има само 3. Иначе пола го видяха още на пьрвата и ми обясниха как се разбира.

За раждането понеже няма да раждам по стандартния начин, си ме следи акушерката с която ще раждам. Иначе стандартно до 6ти месец те следи личния лекар, след това болницата, която си избрал.

За очите никой, никога, никаква дума не е отварял. Аз нямам проблем, но не са ме и питали.

Фетална морфология не знам какво е (казано честно си мислех, че това е ехографията).

Иначе най-в началото ми правиха пьлна крьвна картина и цитонамазка, които са ок. Всеки месец давам крьв за токсоплазмоза, защото нямам имунитет.

Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #424 -: юли 26, 2010, 12:32:50 »

Аз днес бях да давам кръв,мисля ,че да видим дали не съм развила диабет и другите изследвания не знам какви са.Относно диабета,много се притесних сестрата ми каза така-първо ти взимам кръв да видим нивата на незнам си кое си как са, после ти давам глюкозен разствор и  след час идваш да вземе кръв.Дадох кръв и малко по късно ме извикаха да пия глюкозният разствор.Като ми подаваше разствора ме попита отново дали съм яла нещо ,казах не, взеха кръв и останах отвън да чакам.Обаче се усъмних защо ме пита 2 пъти яла ли съм нещо и се притесних дали пък няма нещо завишено та да ме пита два пъти.Докато си мислех така мина въпросната сестра и я попитах защо сутринта два пъти ме пита дали не съм закусила да не би да има нещо притеснително.И тя в движение ми отговори ,нещо което не можах да си го преведа за мой ужас nea.Звъня на мъжа ми ,и му цитирам дословно думите ,и според него тя е отговорила нещо от рода на това, че имали различна база за различни възрасти.Но и този негов отговор не ме задоволи,звъня на кумата ми /поне тя е с перфектен италиански/ пак цитирам думите,обяснявам и ситуацията ,и според нея е нещо свързано с възраста ,е добре ама какво е защото м/у възрастта и закуската не виждам връзка crazy,после тя се опита да му успокои ,че ако с първото взимане на кръв те са видяли ,че имам завишени стойности няма да ме карат да пия двете чаши глюкоза.Ама знам ли   nea nea сега докато взема резултатите  изследванията пак няма да мога да си намеря масто от притеснение.При тоя стриктен режим дето спазвам не ям сладко не пия газирано ,повече плодове и зеленчуци, ако пък има някъква опасност от гестационен диабет направо не знам какво да мисля cray cray cray
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #425 -: юли 26, 2010, 12:37:17 »

Agent T, нормално ти протичат прегледите. Аз също ходя при лекаря си веднъж месечно, гледаме с ехограф, следи сърдечната дейност на бебо, гледа плацента, води и си взима мерки, за да види как расте бебчето. Разпитва ме как се чувствам, ако имам оплаквания, за резултатите ми от изследвания и т.н. За ФМ сама съм се записвала на друго място при такъв специалист. Не се тревожи излишно.
Иначе за начин на раждане съм казвала, че искам нормално ако всичко е наред, същото казва и лекаря ми, но каза, че в девети месец се взима решение накрая, защото до края не се знае положението какво ще е. То и нормално да тръгнеш да раждаш, може да се премине към секцио. Важното е резултата да  е хубав накрая.
Рени, За килограмите не се тревожи толкова, и аз в 5-ти месец изведнъж качих 3-4 кг, а пък после нормално си качвах. Тогава и корема ми  изведнъж много порасна, така че е нормално. Иначе сигурно задържаш и вода, най-добре лекаря ти ще те посъветва какво да правиш, ама имай в предвид, че си е хубаво да се пие и много вода, поне 2 литра дневно, така че добре правиш като пиеш течности.
« Последна редакция: юли 26, 2010, 12:39:48 от vivianka » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: юли 26, 2010, 12:40:56 »

Juji на мен това което обясняваш ми прилича на изследване на инсулиновата резистентност.Точно по този начин се изследва както си описала.Отиваш сутрин на гладно и ти взимат кръв.Много е важно да не си яла нищичко, за да отчетат правилно.След това ти дават глюкоза и ти я пиеш, само че тук в БГ взимат на два пъти още кръв след глюкозата.Споко няма нищо страшно не се шашкай.
Момичета да ви питам в койт точно седмици се прави ФМ и лекари в София ми трябват, благодаря предварително  give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #427 -: юли 26, 2010, 12:43:45 »

Жужи, я не се стряскай за нищо  beating beating beating Не е казано, че имаш проблем, какво като са те питали. Напьлно излишно и вредно за теб и бебенцето е да се натоварваш преди още вьобще да е открито какво и да е.

Даже и евентулано нешо да ти има, медицината е толкова напреднала, че ще се погрижат за теб идеално, оказано честно се сьмнявам. Според мен си си в перфектна форма, с твоят начин на хранене.

Така, че релакс и не си сьздавай проблеми.
 Friend

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #428 -: юли 26, 2010, 12:53:36 »

Маги,и тук три пъти ми взеха просто не съм го описала в първо на гладно и след глюкозата  после още два пъти.
Ина ,козметиката която си взела е супер качествена и скъпа ,чувала съм за нея не не знаех ,че има за стрии.
Та така ами дано да няма нещо притеснително аз четох и в книгата за бременни ,че дори и да се появи той отшумява след раждането ще видим .Ох, отивам да пийна едно кафе

Ина ,аз от "Пренатал" съм си харесала една количка Peg Perego,сега има намаления там много сладки неща има
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #429 -: юли 26, 2010, 13:19:47 »

Маги, ФМ правят в 11-14 - тази е ранна и е по-скоро ако ще се прави БХС, да имаш снимка с необходимите мерки за изследването. Вместо нея може и от следящия лекар да се вземе снимка. Иначе важните са в 20 седмица и 28-30. Ще ти пусна линк на единия доктор, който е добър, там е описано по седмици видовете изследвания. http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task=view&id=45&Itemid=100
Иначе в София  - добри лекари са Марков, МЦ Фемина - там докторите също са добри. Аз лично бях в 20 и 28 седмица при Марков и съм много доволна, но трябва от рано да се запази час. Иначе ходих и по-рано във Фемина и от там съм доволна и ако не искаш конкретен лекар от там могат веднага да ти запазят час. Дано съм била полезна
« Последна редакция: юли 26, 2010, 13:23:22 от vivianka » Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: юли 26, 2010, 13:21:04 »

И аз да се разпиша - моите прегледи миават почти по същия начин както сте разказали - веднъж месечно са и ме теглят , мерят кръвното, поглеждат съвсем бегло на един стар ехограф, на който и пола не се виждаше даже, пъскат ми всеки месец урина и през месец и кръв превантивно, а понякога ми мерят корема и разстояния от пъпа до долу и разни други... За фетална морфология и БХС нищо не ми споменаваха и аз като питах ми казаха, че по желание може да отида и аз така и направих - БХС май беше около 14-та седмица, а ФМ - 20-та. Прегледът ФМ от името си подсказва, че се оглежда морфологията на фетуса т.е. органите на бебето - докторите си имат начин да си замерят всички необходими стойности и размери на всички органи и компютърните им програми директно им дава отговор дали всичко си е в нормални граници  и понеже тези ехографи са по - мощни - много ясно се вижда и пола на бебчето и ако не се е скрило прекалено дори може да ти направят снимка на личицето.
За изследването с глюкоза имам опит от преди бременността - понеже имам фамилна обремененост с диабет и само като нещо не ми е наред и винаги ме изследват да проверят стойностите и Джуджи не се тревожи, защо са те пшитали за храна - понкога дори 1 дъвка може да окаже влияние върху стойностите или дори късна вечеря може да даде отражение и те като го знаят просто ще го имат в предвид. Важно е след глюкозата да се види стойността, защото тя показва до колко бързо се справя организма ти с разграждането. Предварително притиснение също може да увеличи стойността - при 1-то ми такова изследване показах стойности за болен човек, които за щастие никога повече не се повториха.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #431 -: юли 26, 2010, 13:27:02 »

svetla_ety ,това за късната вечеря не го знаех благодаря ти ,че ми каза ,а майка ми вчера ми каза ,че и от прекаленото ядене на диня може да се вдигне малко захарта ,а аз всеки ден си хапвам диня.Ох ,вече не знам какво да ям ,аз не ,че съм с перфектна манекенска фигура.Просто след едногодишно приемане на куп лекарства за овулацията си качих доста и сега когато забременях внимавам ама ще видим до къде ще я докарам.
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: юли 26, 2010, 13:40:38 »

магито освен Марков и Фенина както е писала Vivianka знам, че д-р Томова също е специалист в тази област. Аз лично ходя при Марков и също съм много доволна, но часове се записват трудно и трябва поне месец преди това да се обадиш.
juji мила, не се притеснявай преди да си разбрала какви са резултатите. Важно за теб и бебо е да си спокойна, така че не се натоварвай излишно. Мисли позитивно и ще видиш, че всичко ще е  good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: юли 26, 2010, 14:03:06 »

Благодаря ви много за отговорите, безценни сте  give_rose
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: юли 26, 2010, 15:24:29 »

Наистина сте безценни  give_rose
Вече съм спокойна - значи всичко си върви нормално....
Относно килограмите..вече ми става лошо да се гледам в огледалото... angry
От началотото до сега съм качила 4кг - - радвам се, че не са много, обаче да ви кажа мацки, аз доста си качих преди това - 1 година хормони и резултатът е налице +10кг преди да забременея  cray....Добре, че сега не съм качила много..но то има време, де..да не се успокоявам  sarcastic
..ох, да са ни живи и здрави бебешоците, пък след раждането ще се оправим..
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines