Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 13:54:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ 4"  (Прочетена 126357 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: май 12, 2010, 08:51:18 »




мама през ОКТОМВРИ 

                                           
Данитка - 3 октомври  stork-gurl
merilen - 3 октомври stork-gurl
juji - 7 октомври
grahovaprincesa - 8 октомври stork-boy
hinovad - 18 октомври
m_eleva19 - 21 октомври  stork-gurl
dany_6 - 29 октомври
mango - 30 октомври
*trinity* -                       stork-boy


мама през НОЕМВРИ 


Zori83 - 1 ноември stork-boy
dany_6 - 1 ноември
fiamaa - 3 ноември stork-gurl
mimozka - 5 ноември
svetla_ety - 6 ноември   stork-gurl
shava - 8 ноември
Боги - 21 ноември 
rosi_78 - 28 ноември


мама през ДЕКЕМВРИ


Neli_87 - 1 декември
Рени - 09 декември
Agent T - 11 декември
Поли - 31 декември
« Последна редакция: юни 25, 2010, 12:00:22 от Данитка » Активен
mango
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #1 -: май 12, 2010, 09:11:21 »

Здравейте, момичета! Надявам се, че приемате още мами в отбора!  smile
НА кратко - на 26г. съм, първа бременност, терминът ми е изчислен за 30.10.
И веднага да попитам нещо, че ще се пръсна.  cray Миналата седмица в петъка имах доста болки ниско долу. Полежах си уикенда и ми помина, ама оттогава болките появяват се, изчезват.... пиех но-шпа, от вчера си взех папаверин. И уж съм добре.  Някой има ли подобни болки?  Днес съм на доки, не знам как ще издържа до следобед.
Само се моля на бебо да му няма нищо!

Хубав ден, мамчета!  give_rose
« Последна редакция: май 12, 2010, 09:15:32 от mango » Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 12, 2010, 09:14:16 »

ГраховаПринцеса това,че си усетила бебока е страхотно и аз редовно си пипам пупата вечер.Засега само като легна и съм в покой усещам мишката.

Жужи по принцип вече би трябвало да усещаш бебока.Като си легнеш вечерта,легни и сложи и двете ръчички на коремче и чакай,няма как да не го усетиш,но трябва да си в абсолютен покой.Аз тази бременност по-късно усетих бебока,а казват,че при втора бременност по рано ставало...да ама не...през тоя корем дето бях отпрала как ще усетя нещо,аз го отдавам на това.

Светла_Ети запиши си час,тогава когато ти е по последна менструация,а това бебето как е на видеозон...няма значение единия месец може да върви 2 седмици напред,а  на другия да си е в норми или да изостава.Изчисли си кога си в 20-21г.с. по последмия денн на цикъла.Аз сега на 17 в понеделник съм на ФМ във Фемина при Цолова.

Мимозка и аз имам кървави сополки,но честно казано не им бях обърнала внимание  pardon

Фиама във Фемина съм била при Димитрова и определено не я препоръчвам  NO Иначе при който и да е там прегледа е 70лв.

Уф след малко ще продължа,който изпуснах ....
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 12, 2010, 09:16:50 »

Добре дошла mango  give_rose  не се притеснявай и аз така имам болки от време на време, но всичко си е наред. И аз се бях ошашкала, но както повечето момичета казват това си е нормално - все пак мускулните влакна се разтягат, разширяваме се.... и т.н. и т.н. Ще видиш, че като отидеш днес при док всичко ще е наред с бебето  Wink  

Хммм не ми става ясно момичета защо вие трябва да си изчислявате г.с. и да си определяте кога да ходите на БХС и ФМ, това не го ли прави ЖК-то, все пак нали затова се ходи на ЖК, не само да те преглежда, но и да те насочва къде, какво, как?!
« Последна редакция: май 12, 2010, 09:18:54 от fiamaa » Активен
mango
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #4 -: май 12, 2010, 09:27:09 »

Фиама, моето доки на ЖК, по касата, което е нищо не ми споменава за ФМ. Аз сама си ходя. Другото доки, на частно ми каза за най-ваната ФМ - около 20-та г.с.
С тези доките е луда работа. Аз също така смятам, че консултацията трябва да ми трае повече от 3 минути, ама е толкова. КАкто казах на кумата ми вчера - само , където не ме пуска по гащи да си ходя.  :sarcastic:Хо-хоп за 3 мин. И въпросите са в движение, докато следващата пациентка е  вече в кабинета и на мен вече ми става неудобно и  си тръгвам! Абе...  crazy crazy crazy

Фиама, благодаря за успокоението. Дано всичко е наред. Стискайте ми палци! И днес съм решила да съм нахална и да питам много неща!  blum
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #5 -: май 12, 2010, 09:52:52 »

Привет и от мен  give_rose
Наистина са кратки тези прегледи, макар че предният път само сестрата беше на ЖК, тъй като нещо се беше случило на моята лекарка, и си поговорихме добре са всичките ми симптоми и оплаквания.
Mango това да имаш болки е нормално, но не и менструални болки. И аз имах болки, и сега си имам понякга - така ме опъва сякаш нещо. Но ти сподели всичко с лекаря си. И ако са доста силни болките, не се притеснявай да му звъннеш и по телефона.  smile
Данитка и аз усещам бебето като съм в пълен покой, и си викам ами през тези сланинки няма как да го усетя по-добре  Girl_hide  И не се тревожи. На мен ми е първа бременност, но и аз качвам прогресивно килограми (за сега +7) ама се надявам да не станат повече от 15. Пък и да станат, с малко инат и диетка ще се смъкнат. Но сега просто не мога да не закусам и да не си хапна хляб, или нещо тестеничко  pardon

Аз вчера бях на зъболекар. Венците ми са сташно сле. Много подути и много кървят. Сложиха ми лекарство, което малко ме успокои, но вкусът му е ...... отврат. Другата седмица ще си изчистя зъбният камък, и ще ползвам паста Лакалут актив, че от Пародонтакса няма ефект.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #6 -: май 12, 2010, 10:11:49 »

И аз да се цопна тук,Данитка,ще го пробвам тоя номер,скоро съм на лекар та ще видим.
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 12, 2010, 13:22:05 »

 Ето ме и мене в новата темичка.Добре дошла на Mango give_rose
Активен
mango
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #8 -: май 12, 2010, 14:34:01 »

След малко отивам на доки. Стискайте ми палци, плийййз!   angry
Ще пиша, като се върна!
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 12, 2010, 17:21:07 »

Здравейте и от мен в новата ви темичка  smile
Включвам се, за да отговоря на fiamaa .-  Ако бременността протича нормално без проблеми, БХС и ФМ не е задължително да се правят . Затова и лекарката от ЖК няма да ти каже кога да отидеш, ако изобщо спомене за тези изследвания  pardon
Активен
nadi711
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #10 -: май 12, 2010, 18:26:24 »

Здравейте и от мен в новата темичка момичета! cap
Аз след прегледа в понеделник бързам да ви се похваля,че чух сърчицето на моето бебче! heart Просто незнам как да опиша този така мил момент  cray ,док каза,че всичко за сега е наред и с мен и с бебчо и съм още по-щастлива.Имам само още една инжекция Прегнил и край с него,спирам Витамин Е и фолиевата киселина и на тяхно място започвам с Матерна!Спирам и Папаверина и ще го пия само при необходимост. yahoo
След като чета вас се чудя защо тогава мен док ме вика на БХС на 7.06,когато тогава ще бъда в 11-12г.с. crazy
mangо добре дошла,лека и спокойна бременност и силно стиснати палци за прегледа. Good luck
Активен
mango
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #11 -: май 12, 2010, 19:30:49 »

Привет отново!
Преглеадът мина добре. Оплаках се на доки много хубаво. Видяхме бебо на ехографа. Всичко е наред с него. И слава Бпгу. Много се бях притеснила днес. Ама беше заело много странна поза.  smile
 Относно болките ми изписаха магнезии - НутраМаг +3х1 папаверин. Пола нямаше как да го видим при тази невероятна поза. хахаха

Хубава вечер на всички!  give_rose
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: май 12, 2010, 22:20:42 »


След като чета вас се чудя защо тогава мен док ме вика на БХС на 7.06,когато тогава ще бъда в 11-12г.с. crazy
mangо добре дошла,лека и спокойна бременност и силно стиснати палци за прегледа. Good luck
Ами до колкото знам то има ранен скрининг в10-12 г.с. и късен скрининг 15-20 г.с.
Mango много се радвам че всичко е наред с бебо.
  Аз да ви попитам дали знаете може ли да се бие инжекция против тетнус докато сте бременна,че ми се случи една злополука днес и в спешния казаха да изчакам и да говоря утре с гинеколога.
Активен
shava
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



« Отговор #13 -: май 13, 2010, 12:23:45 »

Здравей те момичета!
Аз отодавна не съм писала но редовно ви чета.
Добре дошли на всички нови мами и ви пожелавам лека  pqz и на финала едни сладки,здрави  Baby.
При нас за сега всичко върви добре бебчо расте даже онзи ден докато бяхме при доки и го гледахме как си играе с ръчичките му преброихме пръшчетата на едната ръчичка,аз съм малко болна и сега освен дуфастона пия и антибиотик.Днес ходих да ми взимат кръв за антитела и да ми изследват анемията и се надявам всичко да е наред,защото се оказа че аз съм А- кръвна група , а милото А+ и доки каза че трябва да ги изследваме още два пъти до края на бремеността.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #14 -: май 13, 2010, 14:35:44 »

Момичета ,къде са ни линийките ,моята не я виждам а сега забелязвам ,че и вашите ги няма nea
А сега провах да влезна в сайта за лентички но не се отваря, nea та съм с нова
« Последна редакция: май 13, 2010, 15:08:25 от juji » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines