Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 23:20:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Шаферката - 3"  (Прочетена 261569 пъти)
 
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: септември 07, 2011, 20:26:12 »

Не знаех,че булката трябва да купува роклята на шаферката  blush .Това нещо като традиция ли е или е просто жест...Защото ми предстои да съм шаферка,та да знам да си искам рокля от булката (сестра ми).Шегувам се biggrin
Активен
valtsvet
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105


♣♣♣♣♣


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: септември 07, 2011, 21:45:04 »

ми според мен не е традиция, аз също бях шаферка, ама булката не ми купи роклята, само имаше претенции какъв да е цветът, като нищо сега мога да и я подаря, защото не харесвам този цвят и няма да я облека повече  pardon но аз измислих един друг малко по оригинален подарък  Girl_hide


* Untitled.jpg (18.78 KB, 237x285 - видяно 5691 пъти.)
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: септември 07, 2011, 22:30:42 »

Здравейте, мили булки! Все още се чудя дали да имам 2 малки шаферки на 5 годинки, или 4 големи дами... И двете имат своите предимства, в това съм сигурна! Но не бихме могли да поемем роклите на големите и малките, и точна заради това трябва да избера. За големите бих се спряла на нещо късо, удобно и секси, за да се чувстват добре "каките". За малките - определено принцеси с много воали и красиви сатенени панделки на кръста. Дилемата е там, че най-добрите ми приятелки вече са омъжени жени, и трябва да поканя добри, но не "най-добрите" приятелки (надявам се да не прозвучи лошо), а пък малките ще са най-щастливите деца на света, ако сбъдна мечтата им! И от тази гледна точка, може би клоня към малките... Бюджета за рокли е максимум 200лв. Дали ще намеря красиви детски шаферски рокли, които да се вмъкнат в бюджета ми? И от къде? Не бих искала да поемам допълнителни ангажименти за шивач. Блягодаря!  give_rose

Трябва да си прецениш наистина ти самата как искаш.  smile И с големи шаферки е хубаво, особено когато всички са с еднакви рокли както е традицията, и с малки. Аз бях с две, едната на 7, другата на 15 години. Малката беше с шаферска рокля и беше много сладурска, защото винаги ходеше неотлъчно до мен, много горда и щастлива, разбира се. Носеше ми шлейфа през цялото време. А като танцувахме пак ме копираше и като си размахвах роклята и тя правеше така, много беше весело, като малка принцеса беше. Относно шаферски рокли, погледни по-нагоре в тази тема, бяха писали момичетата за магазини в София.
Активен
ros4e
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: септември 16, 2011, 11:45:58 »

здравейте smile
нашите шаферски рокли не са решени още, но момичетата ще си ги шият. ще са в един цвят. от определени модели си харесаха тези засега-изчистени и мн симпатични според мен

Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: септември 16, 2011, 14:45:52 »

Момичета,
ето ги и роклите на мойте шаферки.  smile Шихме ги,като всяка една си каза изискванията. Роклите са лилави,съобразено с цвета на сватбата(лилаво и зелено), а зелените цветя съм ги купувала допълнително.
Роклята излезе 60 лв, а плата за всичките е не повече от 10-15лв, ушиха ги за 2 седмици.


Дано помогнат с идея за някоя от вас.
Активен
ros4e
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: септември 16, 2011, 15:36:12 »

браво! страхотни рокли smile и това лилаво е мн красиво. Много добра цена  shok
Активен
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: октомври 02, 2011, 17:20:54 »

Ето че и моята сватба мина!!! Като миг... На моите шаферки аз им ших роклите и купих плата за тях. Съветвам всички бъдещи булки по-отраничко да се захванат със задачката със шаферките, че нервите около техните рокли също не бяха малко, особено когато в последния момент шивачката реши да ходи на море!  angry Иначе резултата беше следния:

http://album.svatbata.bg/podgotovka/bg/photos/243200.html
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #322 -: октомври 12, 2011, 11:22:23 »

роклите са много сладки и практични. браво!
Активен
Medeia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



« Отговор #323 -: ноември 23, 2011, 11:14:11 »

Момичета за първи път попадам в тази тема и имам един въпрос...не можах да прегледам цялата тема за отговор.
Преди няколко дена и аз реших, че ще е хубаво да поканя най-близките ми прятелки за шаферки. Едната от тях обаче се омъжи наскоро и не знам дали е удачно. Какви са традициите попринцип?
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #324 -: ноември 23, 2011, 11:24:15 »

Според мен няма никакъв проблем. Едната от мойте шаферки има две деца, но не съм си и помисляла да не я поканя заради това. Сватбата е твоя и ти решаваш!  smile
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #325 -: ноември 23, 2011, 12:19:13 »

Доколкото знам, шаферките са млади, неомъжени момичета. Аз поканих точно такива мои приятелки, имах и още 2, които обаче са омъжени и не ми хрумна да ги поканя и тях. Не казвам, че това е единственото правилно решение, просто споделям аз как ги виждам нещата smile
Активен
Medeia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



« Отговор #326 -: ноември 23, 2011, 14:26:41 »

Благодаря ви smile И аз мисля да поканя приятелката си въпреки, че е омъжена. Още един въпрос - кой плаща роклите? Попринцип до колкото знам те сами трябва да си ги платят, пък младоженците купуват на малките шаферчета (ако има такива). На мен обаче ми е неудобно да ги карам те да си плащат, но от друга страна не съм сигурна дали ние ще имаме тази възможност. Споделете, моля, как сте постъпили и разрешили тази ситуация.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #327 -: ноември 23, 2011, 15:49:07 »

Аз не знам да има правила - както се разберат булката и шаферките, зависи те колко са на брой, дали булката може финансово да поеме този разход и съответно дали те не могат да си ги осигурят. Може да се разберете и ти да купиш плата, а те да платят за ушиването - варианти всякакви. Моите шаферки използваха рокли, с които бяха шаферствали на друга сватба - за практичен човек като мен това беше идеалното решение biggrin
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: ноември 23, 2011, 20:07:45 »

И аз знам че трябва да са неомъжени,но само съм чувала-щом искаш да е до теб като шаферка не мисля че ще е проблем все пак това е вашия ден
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: ноември 23, 2011, 20:18:05 »

Medeia ,защо да ти е неудобно???Никъде не е казано ( а и да е-голяма работа), че младоженците поемат тоалетите на шаферките. Аз много се учудих като прочетох във форума, че някои булки плащат роклите на шаферките- няма лошо, напротив- има ли са желание и финансова възможност и са го направили...Но в никакъв случай не е задължително, а и съм почти 100% сигурна, че шаферките въобще не очакват ти да им купиш роклите.То по тази логика и кумата трябва да облечеш  blum
Според мен може само да посъветваш твоите шаферки да са в тон с цвета на сватбата. На мен лично не ми допадат шаферки с един и същ модел рокля. По-добре в един цвят, но различни модели  Wink
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines