Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 01, 2024, 10:24:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 90 дневната диета-препоръки, въпроси,рецепти и подкрепа  (Прочетена 227206 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 22, 2010, 21:09:21 »

Velvet мила вечерта си хапнах парчето черен шоколад.Иначе и двете яденета ми бяха солени.Пицата я направих с готово тесто защото аз не се занимавам да меся.Пицата я направих със следните продукти.Отдолу разтлах тестото като аз го обичам по тънко.Нарязах гъби на филийки,лук на филийки и чушки печени.Намазах тестото с лютеница и отгоре наредих продуктите.Запекох на фурна.Поручи се много вкусно.Другата я направих питка с маслинова паста.Изпекох я и я намазах още топла с маслинова паста.Стана вкусно поне на мен ми хареса а аз съм отявлена месарка.
В белтъчния  ден аз хапвам почти само месо и то пилешко печено.Иначе последно си правих и бъркани яйца с праз.Иначе те смесвам белтъчините.Сиренето го ям самостоятелно и си взимам на Хелиос обезмаслено и обезсолено което на мен ми е любимо.
Относно хапванията аз правя по голяма пауза между храненията.Сутрин в 8 часа пия топла водичка и после хапвам два плода като ям предимно зелени бълки,портокали и банани.Естествено само от един вид.После към 12.30 хапвам основното и в 7.30-20.00 хапвам вечеря.Ако съм много прегладняла  хапвам към 15-16 часа плод.
За гафовете и аз имам ама не е толкова фатално.
Капризче не мисля че е станало нещо фатално със соевия сос.Аз днес съм на плодове и зеленчуци.Ама имам гости и малко по късно хапнах.За гостите готвих а аз хапнах зелена салатка с печена червена чушка.
Кикси яденетата са три основни за деня като между храненията се позволява само плод.Единствено в плодовия ден между различните плодове трябва да има 2 часа.
А за картофената крем супа я правя по следния начин
1 кг картофи
1 зеленчуков бульон
200-300 грама гъби дребнички
лъжица олио или маргарин
шарена сол
Нарязвам картофите на кубчета и заедно с бульона слагам да се сварят.След това в купа вадя сварените картофи прибавям олиото или маргарина и разбивам с миксура на пюре.Добавям постепенно от водата където са вряли картофките до постигане на нужната гъстота.Гъбките ги разрязвам на четвъртинки или ако са по малки целу ги задушавам в тигана.Слагам в картофената супичка.Слагам отгоре копър или магданоз нарязан на ситно.
Кикси ще се постарая ако искате да пускам редовно рецепти.
Рени ти си моята гордост мила.Продължавай.Аз също наближавам водния ден и малко се притуснявам от него.
Иначе за 16 дена аз съм свалила 5 кг.
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 22, 2010, 22:53:41 »

Леко ме озадачи това, което казвате, че в белтъчния ден не трябва да се смесват отделните видове белтъци. Знам, че по принцип смесването им не съответства на принципите на разделното хранене, но в началото като започвах диетата бях питала някъде (вече не помня къде - дали не беше в bg mama или има един специален сайт за диети, където могат да се задават въпроси) и отговорът беше, че могат да се смесват. Освен това като гледам в повечето примерни диети, които са дадени в bg mama за белтъчния ден, се смесват различни видове белтъци и въпреки това момичетата пишат, че има резултат на диетата. Не знам ... да не би пък това да е причината, поради която не мога да се похваля за вече 27 дни диета с особено забележителни резултати  angry
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: февруари 22, 2010, 23:12:32 »

Аз си смесвам белтъците и пак има ефект и малко ми е странно това, че не трябва да се смесват.

Ох, момичета, днешния ден беше доста кошмарен за мен. В края му се появи ужасно главоболие и се надявам утре сутринта след този първи воден ден наистина да има ефект, защото иначе незнам как ще понеса това днешното си "страдание" и да не се чувствам зле.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 22, 2010, 23:13:22 »

Ами да ти кажа аз знам че не трябва да се смесват и аз не ги смесвам.както и във въглехидратния е недопустимо смесването с белтъчини като мляко и яйца.В нета има мн рецепти които противоречат на диетата а пише че са за диетата но аз съм решила да я спазвам точно че да има резултат.Така или иначе се мъча и ограничавам.Даже гледам и варивата да не смесвам като вид.
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 23, 2010, 23:30:49 »

Явно има различни мнения по въпроса  crazy Както и да е, важно е да има резултати  Wink
Иначе на мен утре ми е първият воден ден ... да видим как ще изтърпя, особено след днешния глад по време на плодовия  angry Много се надявам след утре да има вече по - чувствителен ефект от диетата  tease
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 24, 2010, 08:01:06 »

Ами да ти кажа аз знам че не трябва да се смесват и аз не ги смесвам.както и във въглехидратния е недопустимо смесването с белтъчини като мляко и яйца.В нета има мн рецепти които противоречат на диетата а пише че са за диетата но аз съм решила да я спазвам точно че да има резултат.Така или иначе се мъча и ограничавам.Даже гледам и варивата да не смесвам като вид.

Точно така е good

То че има много рецепти в нета - има, но не са съвсем по правилата. А това, че ги смесвате не означава, че няма да има резултати, просто няма да са такива, каквито биха били иначе. А и да не забравяме, че е и до организъм, метаболизъм и т.н.
Аз първия път като я спазвах, бях много стриктна и килограмите така се топяха...Сега карам по-лежерно и свалянето е по-бавно.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 24, 2010, 16:06:42 »

Аз да ви кажа, май не се справям съвсем успешно с диетата. Много съм изнервена и вчера след като ядох картофи и салата за обяд, изядох 1 банан. А то май трябваше да се изчака преди да се ядат плодове. А днес си хапнах салата с чеснова питка и после чдох торта. А май не трябваше да я ям веднага, а след 2ч. Поне до обяд и след 20ч нищо не хапвам, поне това го спазвам. Следвашите 4 дни ще се справя по-добре, тези са ми за загрявка  tease
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 24, 2010, 16:20:42 »

И аз се каня да я почвам диетата, но да видим от кога.  blush
Намислила съм от понеделник да е и се надявам да имам успех, че имам доста килца за сваляне  angry
Сестра ми и майка ми свалиха по 15 кг с тази диета и са доволни. Всъщност май не съм чула някой да не е доволен от нея. Харесва ми това, че се ядат разнообразни храни и най-вече, че има и сладко, защото на мен това си ми е слабост и като знам, че след 4 дена пак ще ям, ще имам стимул да я пазя, надявам се.  pardon
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: февруари 25, 2010, 19:33:06 »

Бобов ден
Топла картофена салата
500 гр картофи нарязани на кубчета
100-200 гр гъбки
2 големи глави лук
1 консерва грах
Лука се нарязва на полумесеци а гъбите на филийки.Задушават се в мазнинка като се подправят с шарена сол.Задушават се до омекване.Картофите се обелват нарязват на кубчета и се сваряват с  1 зеленчуков бульон и вода.Отцеждат се и се смесват с граха от консерва и задушения лук и задушените гъби.По желяние може да се добави и царевица от консерва.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 25, 2010, 19:34:22 »

Белтъчен ден
Бъркани яйца с лук и гъби/омлет
Задушава се една глава лук на полумесеци и гъби на филийки.Като се задушат до омекване се чукват 3-4 яйца и се бърка.Ако не се бърка се получава омлет.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: февруари 25, 2010, 19:49:38 »

Бобов ден
Картофени палачинки
1кг картофи
подправки
Настъргват се картофите на едро ренде .Смесват се с подправките-шарена сол ,чубрица,кимион и вегета.
Всичко се омесва хубаво и се пекът в намаслен тиган като се обръщат от двете страни.Може да се гарнират със задушени зеленчуци.Може да се пече и в тава.Трябва да е тъничко разстлана сместа за да са по хрупкави.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 25, 2010, 19:53:28 »

Въглехидратен ден
Питка със зеленчуци
2 пакета  готово тесто
домати от консерва цели
2-3 печени чушки
малко гъбки
лук нарязан на шайби
тестото се омесва с нарязаните на кубчета чушки гъби и домати/доматите да не са много воднисти/.отгоре се гарнира с лука на шайби и набоцква се с вилица и се пече.Може да се сложат и нарязани на ситно маслинки.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 25, 2010, 19:57:32 »

Питка с праз
1-2 пакета готово тесто
3 стръка праз
1 ч.ч доматено пюре
подправки
Задушава се праза с доматеното пюре до омекване и да поизври водата.Разтила се ред тесто после парзената смес и накрая се покрива с тесто.Надупчва се и после се пече.

Може да се направи и баница с праз с готови или точени кори-зависи кой как обича и може.Аз не съм по месенето.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: февруари 25, 2010, 20:00:58 »

Бисквитени топчета
Сладко-гъсто
1 пакет обикновенни бисквити
1/2 пакетче масло
натрошават се бисквитите.прибавя се маслото и сладкото.Оформят се топчета и се овалват в кокосови стърготини.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 25, 2010, 20:09:43 »

Печени ребра
1 кг свински ребра
Подправки за овкусяване
ребрата се нарязват на парченца и се овалват в подправки-аз ползвам шарена сол.Слагам в плик за печене.Пека до готовност.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines