Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 00:26:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 90 дневната диета-препоръки, въпроси,рецепти и подкрепа  (Прочетена 226796 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: февруари 09, 2010, 20:17:42 »

90-дневната диета на разделно хранене
Основният принцип на диетата е следният: ако сте решили да отслабнете драстично, то в течение на всичките дни е желателно да се храните с варени или задушени продукти като се откажете от хляба напълно и намалите консумацията на плодове. Ако все пак желаете блюдата ви да бъдат по-вкусни и разнообразни, а също така и да консумирате пържена храна, тогава очаквайте да отслабнете доста по-малко.

Технология на успешното отслабване
В течение на 90 дни се повтарят четири различни дни в зависимост от това какви продукти съчетаваме в този ден. Диетата винаги започва с белтъчен ден, последван от бобов ден, след това въглехидратен и плодов. След това дните отново се повтарят. Всеки 29 ден е разтоварващ. В този ден се пие само вода и никакви други течности. В никакъв случай не сменяйте последователността на дните!
Хранете си 3 пъти на ден. Може да се храните и 4 пъти на ден: ако до обяд се почувствате гладни, хапнете между закуската и обяда някакъв плод. Ако работният ден не ви позволява да обядвате на време, хапнете плод или изпийте чаша плодов сок. Плодовите и зеленчуковите сокове, въпреки че са течност, също се смятат за 1 хранене.

Погрижете се за себе си
По време на диетата следете за кръвното си налягане и състава на кръвта. Ако имате сериозни здравословни проблеми, консултирайте се с лекар по повод диетата.
Най-добрата стратегия за отслабване и поддържане на оптимално тегло е понижаването на приема на калории и едновременно с това увеличаване на физическато натоварване. По този начин, важна част от диетата се явява и физическата активност – различна по вид, но задължително редовна.
Продължителен резултат
Ако сте нарушили диетата – няма страшно, продължете си с поредния ден.
Тази диета може да се повтори 90 дни след нейното приключване.

Приготвяне на храната
За приготвянето на храната използвайте качествено растително олио (1 ч.л. за готвене, 1 – за салатата), а също така и различни видове подправки. Ограничете употребата на сол, блюдата солете непосредствено преди консумация.
Диетата включва най-разнообразни зеленчуци, бобови, кореноплодни, зърнени храни. Може да се готвят по най-различни начини, но преди всичко така, както на вас ви харесва. 
В белтъчния ден промеждутъкът между храненията за обяд и вечеря трябва да бъде минимум 4 часа.
Не се хранете след 20ч. Ако обядът ви е бил по-късно и вечер ви се струва, че сте сити, въпреки всичко си пригответе скромна вечеря (половин порция или даже по-малко). През останалите дни промеждутъкът между обяда и вечерята е 3 часа.
През втория (бобов) и третия (въглехидратен) ден  на обяд може да се консумира хляб, желателно пълнозърнест. Съветваме ви да консумирате не повече от 1 филийка.
Във въглехидратния ден – десертът се консумира за вечеря, а една лентичка черен шоколад е задължителна. Желателно е продуктите да са домашно приготвени.  Ако не обичате сладко, хапнете за вечеря част от обяда, но лентичката черен шоколад е задължителна!
В деня, в който консумирате само плодове правете това по-често: промеждутъкът между храненията трябва да бъде минимум 2 часа. В началото на диетата ще хапвате повечко плодове, за да не се чувствате гладни. Но когато свикнете с този режим, апетитът ви ще намалее. Плодовете са задължителни. Изберете си ги по ваш вкус.
Може да включите и сушени плодове. Отделете си 8 сушени плода-това е предостатъчно.
В плодовите дни консумирайте и ядки и семена. Купете си 100 гр. пакетче и го разделете на 4 части. Ядките и семената съдържат мазнини – макар и растителни, но в големи количества не е желателно да се консумират. Солените и печени ядки са недопустими. Ако не обичате ядки ги заменете с плодове – свежи или сушени.

Няма да е зле да прочетете информацията върху опаковаката за състава на продукта. Скритите мазнини, захар, сол и други добавки вредят на здрвето ви, дори и да не спазвате определена диета. Когато пазарите купувайте по-малко.
Напитки
Ежедневно изпивайте миниму 2 л. вода, може и повече. Пийте също така чай и плодово-зеленчукови сокове.Внимание: приема на плодово-зеленчуковите сокове се считат за едно хранене.
Можете да се поглезите и с чашка кафе, но без захар. Употребата на алкохол забавя процеса на отслабване, за това по време на диетата той е забранен.
Запомнете: всеки ден на гладно пийте по 1 чаша минерална вода или просто топло чешмяна вода, в нея може да добавите 1 ч.л. плодов оцет или мед. През деня изпивайте минимум 2 л. вода.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 09, 2010, 20:18:02 »

Цикли на хранене
Изследванията показват, че обменните процеси в организма на човека имат три цикъла.
Първи цикъл – това е периодът на пречистване на организма, който продължава от 4:00ч. до 12:00ч. През това време трябва да се храните възможно най-малко (предимно плодове) и да се пие повече вода, чай или нискокалорични напитки
Вторият цикъл или периодът на хранене, продълава от 12:00ч. до 20:00ч. Именно през този период трябва да се храните. Количеството на храната няма толкова голямо значение (може да ядете толкова, колкото желаете). Важното е да се спазва правилната комбинация на храните и промеждутъкът между храненията.
Третият цикъл е периодът, в който храната се преработва в организма и той продължава от 20:00ч. до 4:00ч. Не приемайте храна след 20ч. вечерта.

Плодове за закуска!!!
По време на всичките 90 дни закуската е еднаква (две ябълки или две круши, може и чаша ягоди). Плодовете може да се съчетават както прецените, но за най-добра обработка и усвояване е желателно да не се смесват. Препоръчва се консумацията на сок от лимон.ДЕН 1-БЕЛТЪЧЕН ДЕН
Кои храни спадат към белтъчини:
МЕСО, РИБА, ЯЙЦА, МЛЯКО И МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ-СИРЕНЕ, КАШКАВАЛ, ИЗВАРА, МЛЯКО, СОЯ И СОЕВИ ПРОДУКТИ
Те могат да се комбинират с всички зеленолистни и безскорбялни зеленчуци като:СПАНАК, РЯПА, ЗЕЛЕ, ДОМАТИ, ЧЕРВЕНО ЦВЕКЛО,КАРФИОЛ, КРАСТАВИЦИ, ЧУШКИ...

ДЕН 2-БОБОВИ ХРАНИ И ВАРИВА:
Кои продукти спадат тук:
ОРИЗ, ЗРЯЛ БОБ, ЗЕЛЕН БОБ, ГРАХ, СОЯ, ЦАРЕВИЦА, ЛЕЩА, КАРТОФИ...

ДЕН 3-ВЪГЛЕХИДРАТЕН
Кои продукти спадат под въглехидратни:
ЗАХАР, ТЕСТЕНИ ИЗДЕЛИЯ И СПАГЕТИ, ПИЦА, СЛАДКИШИ...

Тъй като въглехидратите са най-много виновни за нашите килограми, през този ден е необходимо да се придържаме строго и да избираме правилната въглехидратна комбинация.
В нашата диета спадат следните въглехидрати:
ПИЦА СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ ИЛИ ПЛОДОВЕ(БЕЗ БЕЛТЪЧНИ), СПАГЕТИ С ДОМАТЕН СОС, КЕТЧУП ИЛИ СОС ОТ ГЪБИ. В СОСОВЕТЕ НЕ СЕ СЛАГА МЕСО ИЛИ ДР.БЕЛТЪЧНИ. МОГАТ ДА СЕ КОНСУМИРАТ СЪЩО И ТОРТИ, КАКТО И СОЛЕНИ СЛАДКИШИ ,А СЪЩО ТАКА И СЛАДОЛЕД.

ДЕН 4- ПЛОДОВО- ЗЕЛЕНЧУКОВ ДЕН
В този ден хапвайте само плодове. Съчевайте ги както решите. Включете и малко сушени плодове, семена и ядки. Най-полезни са свежите и небелени плодове. Може да се консумират и плодови пюрета, супи, компоти, печени плодове (може да се добави подсладител). Ако не обичате плодове, тогава може да ги заместите със зеленчуци.

29 ДЕН-ВОДЕН ДЕН
ТОЗИ ДЕН Е СЛЕД ПЛОДОВИЯ ДЕН,ВСЕКИ 29-ТИ ДЕН ОТ НАЧАЛОТО НА ДИЕТАТА.ВСЪЩНОСТ ЩЕ ИМАТЕ 3 ВОДНИ ДНИ ПО ВРЕМЕ НА ЦЯЛАТА ДИЕТА-90 ДНИ.ВОДНИЯТ ДЕН Е НАЙ-ТЕЖЪК, НО НЕГОВИЯ ПОЛОЖИТЕЛЕН ЕФЕКТ ЩЕ ЧУВСТВАТЕ ПОНЕ ДВЕ СЕДМИЦИ.СЛЕД ВОДНИЯ ДЕН МОЖЕ ДА ОТСЛАБНЕТЕ ОТ 1,5 ДО 2 КГ.

ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПРАВИЛА, КОИТО ТРЯБВА ДА СПАЗВАМЕ ПРИ ДИЕТАТА:
1. Стриктно трябва да се спазва последователността на дните-белтъчен ден, ден за варива, въглехидратен ден и плодов ден
2. Преди започването на диетата си измерете кръвното налягане и поне един път месечно го проверявайте
3. Диетата е отлична за хора с високо кръвно налягане,но ако приемате таблетки за високо кръвно, не ги спирайте без съвета на личния лекар
4. За приготвяне на храната използвайте предимно маслиново масло и подправки
5. Спазвайте часовете между храненията.Ако в определено време много огладнеете изяжте един плод или изпийте чаша вода или плодов сок
6. Когато пиете свеж плодов сок, знайте, че той замества едно хранене
7. Абсолютно е забранено пиенето на газирани напитки
8. Кафето и чаят се пият без захар
9. По време на хранене не пийте вода или чай, защото раздразвате храносмилателнате сокове и по този начин пречите на правилното разграждане на храната. Вода или чай пийте половин час след хранене
10. Никога не пийте мляко между храненията, защото се счита за едно самостоятелно хранене.
11. Внимавайте да не употребявате голямо количество сол
12. По време на диетата не забравяйте повече да са движете, защото движението е здраве!
13. Ядките могат да се ядат и в плодовия, и във въглехидратния ден - но сурови!!!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 09, 2010, 20:22:07 »

Здравейте момичета
Аз пазя диетата от 3 дена тоест днес ми е въглехидратния.Утре съм на плодово-зеленчуков.Ще се радвам с другите които са заинтересовани и решат да спазват режима да си помагаме с рецепти и да се подкрепяме.Диетата е доста балансирано но не се подлъгвайте че е много лесна за пазене!!!
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 09, 2010, 21:18:18 »

Аз съм на 90-дневната диета от 25-ти януари. До сега резултата е 7 кг. минус и много енергия за пилеене. Мога да каза, че се чувствам лека, не се изморявам толкова и най-вече самочувствието ми е по-различно когато всеки понеделник погледна кантарчето. Определено има ефект. И се надявам до края от пухкавелка да дсе превърна във фиданка.  tease tease tease
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 09, 2010, 21:26:36 »

Въглехидратен ден
Ето днешната ни вечеря
1/2 пакет макарони/пълнозърнести/
1 кофичка домати на кубчета/купешки/
2-3  печени чушки
1 малко бурканче стерилизирани гъби
1л. олио
1 глава лук

Сварих макароните.Отчедих ги.Задуших една глава лук и гъбките/може и пресни/ нарязани на филийки.Прибавях нарязаните печени чушки и доматите и задуших.Смесих с макароните и сервирах топли.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 09, 2010, 21:32:44 »

Днес сутринта пих чаша топла вода и после изядох един портокал
На обяд хапнах малко сварен кус кус.
Първия ден бях сутринта на банан и топла вода,на печени ребра на обяд със салата и вечерта печени пилешки крила.
Втория ден изкарах сутринта топла вода и портокал,на обяд варени картофи,вечерта ориз с домати.
Третия ден/днес/сутринта пих чаша топла вода и после изядох един портокал
На обяд хапнах малко сварен кус кус.вечерта варени пълнозърнести макарони с сосче от домати гъбки и печени чушки.
Утре ще съм на плодове и зеленчуци-приготвила съм си салата от зеле с моркови сурови моркови портокали и ябълки.
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 09, 2010, 21:57:01 »

Аз се бях запознала доста задълбочено с въпросната диета. Смятах с нея да свалям излишното след обебването. Но така и не се наложи да прибягвам до диети.
Иначе имам познати, които с нея свалиха по 15кг...... И бяха доволни. Хапваха на поразия, доволно като количество и разнообразие.
Подходяща е и за кърмачки също така.

Абе добра била ,казват.
Успех на диетуващите!
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 09, 2010, 22:18:12 »

Гучи много добре си я обяснила диетата. Аз досега не съм пазила диети, нещо не мога. Смятам да я пробвам тази, пък и пускаш рецепти, които иглеждат много вкусни. Само ме притеснява водния ден. Аз съм с много ниско кръвно. sad
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 09, 2010, 22:30:50 »

Ами водния ден може да си слагаш мед във водата и да я затопляш.Не мисля че ще е фатално.Аз също ми е малко шах за този ден.
А за рецептите ще се пробвам да пиша повечко и ще се радвам и на идеи от ваша страна.В нета има доста рецепти но ми прави впечатление че доста от тях има смесване на нещата.

Ето още
Въглехидратен ден
Постни палачинки
1 ½ чаша брашно
½ л. вода
3-4 с.л. олио
1 щипка сол
1 щипка захар
1 щ. сода бикарбонат
Смесваме продуктите и разбиваме до рядко тесто.Изпичаме палачинките в тефлонов тиган и гарнираме със сладко или сладки плодове.

Белтъчен ден
Салата с риба
1 пушена или маринована риба
1 глава лук
1червена чушка
1зелена чушка
1жълта чушка
1ч.ч. маслини
зехтин
ябълков оцет
Всичко се нарязва на лентички и се обърква и овкусява.

Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 09, 2010, 22:38:53 »

И аз съм била на тази диета, но само за месец. Съчетала я бях и със спорт и свалих към 6-7 килограма.
Запалих се от две колежки, които я спазваха напълно и видимо доста отслабнаха. Не е трудна. Особено вкусен е деня с пица и козунак smile.
И е добре водния ден да съвпада с лунната диета smile!
Успех на всички!!!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 09, 2010, 22:40:32 »

Белтъчен ден
Пилешки късчета с праз
500-600 гр пилешко месо-каквото обичате-бяло или от бут
1-2 стръка праз
Пилешкото месо се сварява и се нарязва на парчета.В тиган задушавате праза и когато омекне прибавяте да се запържи леко и пилешкото месо..

Още тук се сещам за Белтъчния ден
пица с кайма
яйчена салата
пиле с тиквички и гъби
пиле с броколи или брюкселско зеле
Печено месо с подправки в плик/става сочно,може да се прави с всякакво месо/
Омлет със зеленчуци
Яйца на очи
Пържени ролца от раци
Риба -печена,с домати
Печено сирене
Топчета от сирене с подправки
Зелена салата с риба тон
Зелена салата със сирена
Зелева салата с добавки



« Последна редакция: февруари 09, 2010, 22:58:18 от gucci » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 09, 2010, 22:45:07 »

Бобов ден
Картофена крем супа
Боб
Боб със зеле
Ориз със зеленчуци
Ориз с гъби
Постен гювеч
Задушен зеленчуков микс
Постен грах
Доматено-картофена крем супа
Варени картофи
Картофена салата
Постен зелен боб
Постни сърми/Пълнени чушки
Тиквички с ориз
Бобена салата
Леща
Пълнени сухи чушки с боб
Картофи на фурна
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #12 -: февруари 09, 2010, 22:51:39 »

Гери,къде мога да прочета повече за тази диета
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 09, 2010, 22:57:00 »

Въглехидратен
Макарони,Спагети ,кус кус-с различни сосове
Шоколад-натурален
Постни сладкиши
Ябълкова баница
Тиквена баница
Празена баница
Сълзици
Тарталети със сладко
Бисквитено руло
Вегетарианска пица
Полента
Макаронена салата с маслиново песто ,домати и краставици
Постни палачинки с пресен лук
Постни мъфини
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 09, 2010, 22:57:46 »

Ами на доста места има.Ако ти трябва нещо конкретно като инфо питай.Може да се спазва и по строго може и по леко.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines