Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:07:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Нашите коремчета и ...след раждането 2"  (Прочетена 74668 пъти)
 
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: ноември 30, 2010, 14:05:11 »

Светле, доколкото аз знам и си спомням, пигментацията е все още на хормонална основа. А хормоните се наместват поне 6 месеца след раждането. Освен ако нещо не преплитам инфо за две различни неща.......

Аз не съм се мазала с нищо нито по време нито след бременността. Гърдите ми се нацепиха два дена след раждането, по корема нямам нито една стрия, но дупето имам малко ,но не съм сигурна дали са от тогава, или от преди и просто по това време им обърнах внимание.
Малко съм облагодетелствана в това отношение аз, имам сравнително мазна, дебела и еластична кожа.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #76 -: декември 01, 2010, 11:25:56 »

Колан носих около месец след раждането, съвсем обикновен, за 11 и нещо лева. При мен коремчето се прибра доста бързо и според гинеколога ми е от кърменето. Като стоя права нe се вижда корем, но като седна се отпуска кожата. За съжаление, не мога да правя упражнения за стягане и да спортувам като цяло, тъй като още имам проблем с таза от раждането. Само плувам, но доста рядко. Към статистиката - имам 1 кг. над моето си тегло преди бременността, но за мен по-важното е, че се чуствам добре  girl_wink
« Последна редакция: декември 01, 2010, 11:31:54 от КатиНка » Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: декември 01, 2010, 13:14:37 »

мамчета, много добре изглеждате.
Кате, а мислила ли си за наместване на таза. в центъра където ходя на йога за бременни предлагат и чакръкчийство именно за наместване след раждането.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #78 -: декември 01, 2010, 14:17:42 »

Какво е чакрькчийство?
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: декември 01, 2010, 14:22:31 »

Чакрите ти оправят, душа. Ама то не е наместване, а отпушване.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: декември 01, 2010, 14:34:34 »

 Offtopic Offtopic Offtopic щом става въпрос за наместване на кокали значи е това чакръкчийство, което намества ръце, крака, гръбнаци и всякакви кости и стави. Научната дисциплина се води физиотерапия, но по принцип си е народно лечителство и като кажеш на лекар, че си ходил на чакръкчия ти се обяснява, че ако веднага не се подложиш на 2 операции, няколко рентгена, скенера и после 2 години медикаментозно лечение - ще умреш от чакръкчията.
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #81 -: декември 01, 2010, 14:36:29 »

Чакръкчии не са ли онези дядовци, които изпукват/наместват стави, кости и подобни.  smile

При мен след раждането се появи някакво "захапване" ниско в кръста, не можех да си стъпвам на единия крак. Посещавах невролог, който според мен си приложи точно това - изпука ми гръбнака няколко дни поред и се освободиха захапаните нерви.

*Писали сме едновременно с pebbles.
« Последна редакция: декември 01, 2010, 14:38:23 от cherry_tea » Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: декември 01, 2010, 14:41:09 »

Наместване след раждане
Чакръкчийство


След раждането тазобедрените кости е добре да се наместят по правилния начин преди процесът по прибирането им да е започнал. Методът представлява съчетание от дълбок меридианен масаж, наместващи техники и притискащо разтриване. В основата на тази терапия стоят грижите за нормализиране на тазобедрените стави и гръбначния стълб.
 
--------------------------------------------------------------------------------
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: декември 01, 2010, 14:53:33 »

Аз немога да сложа снимчица, че моето коремче е като за 4-5 месец, но то с моите 25 кг +. ... NO, а какви стрии лъсват по коремчето и по бедрата...моите са розово лилави на цвят...ще избледнеят ли и какви кремове мога да ползвам...някой може ли да ме посъветва...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #84 -: декември 01, 2010, 15:11:47 »

Чакрите, а?! Много на духовно-енергийно ниво било... Мен ми прозвуча като да има общо с чакрьк, такьв за вьлна и не можах да схвана смисьла, но благодарение на вашите обяснения ми се поясни  give_rose give_rose give_rose

Тенкю ви  good

Тук се предлага подобно наместване, което идва от Южна Америка и се прави с ребозо (шал). Бегло знам, че две жени ти правят нещо като масаж 40 дни след раждането, обвиват те с този шал и май има и едно "Хряс!", а може би не и ти се намества и таз, и всичко, вьзстановява ти се центьра както му се вика... 4 часа продьлжава и било много хубаво и ефикасно.

Смятам да го пробвам. Дано успея да се организирам с кьрменето.

m_eleva19 в кой момент се острии?
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: декември 01, 2010, 16:48:09 »

Чакрите, а?! Много на духовно-енергийно ниво било... Мен ми прозвуча като да има общо с чакрьк,
Ина, аз съм чела статии, че чакрите идват точно от Бг думата чакрък smile
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #86 -: декември 01, 2010, 17:35:29 »

Не се бях сещала за чакръкчия  Girl_sing echy_, кажи ми как се казва този център да проверя. Ходих на ортопед, но ми казаха, че докато кърмя не могат да ми направят рентгенова снимка, съответно и да ми помогнат  sad
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: декември 01, 2010, 19:16:26 »

Ох и там където аз ходех на йога за бременни имаше чакръкчийство (и за чакрите имаше, ама си бяха отделни работи), но.. нещо "специалистите" там ми се видяха малко ала-бала (не малко, ами напълно куку бих казала, ама айде..). Наистина е опасно да се довериш на непрофесионалист, свекърва ми е и физиотерапевт и какви ми ги е разправяла за последствията от пишман-чакръкчиите.. както и за чудесата на наистина добрите, де.. та не знам, ходете само по препоръка на наистина близък.

КатиНка, за снимка докато кърмиш иди в Пирогов. Там имат едно чудо на техниката, дето облъчва съвсеем слабо и те гледат на компютър и е перфектно точно за такива нерви, прищипвания и т.н., защото те карат да се движиш и те разглеждат на рентгена. На мен ми се наложи да отида на 8мия ден, защото нещо ми беше станало на едни мускули между ребрата, ама изкарах акъла на докрторите да не е едно.. една страхотия на белия дроб дето я бях чувала само в "доктор Хаус" . Там са царе. Може и другаде да има такива рентгени, аз не бях ходила от ученическите ми години, та може вече всички да са такива даже, но във всеки случай който ти е отказал помощ да има много здраве, смени си ортопеда  blum

За пигментацията и аз знам че няма смисъл да се бориш с нея изотвън - хормонална е и пак се появява. Моя позната от години води тази неравна битка, убеждава ме колко било ефикасно, ама аз виждам..

На мен ми се появиха стрии на 30-тия ден след раждането и бях в шок - дотогава нямах ни-щич-ко никъде.. леле колко плаках, мъжът ми като се прибра помисли че нещо с бебето е станало. Сега се цвъкам с едно мазило на мустела.. не знам какво да кажа - има ли или няма ефект - повече стрии след онзи ужасен ден нямам, но старите си седят в същия вид. Според 7те години, в които съм учила анатомия, от научна гледна точка, мазането няма ефект върху стриите. Както и върху целулита. Обяснението е дълго и смразяващо убедително. Но аз пръскам пари и се надявам на чудо..
« Последна редакция: декември 01, 2010, 19:24:38 от BASTET » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: декември 01, 2010, 19:25:51 »

Това чакръкчийство , изисква ли да преминеш през обучение, да получиш диплома и след това д а продължиш да се обучаваш, докато практикуваш професията. Тук има т.н. chiropractor . те минават през 4-5 годишно обучение, получават диплома за това и след това всяка година, ако имат желание да с еразвиват минават на допълнително обучение тъй като има различни нива на професионализъм в тяхната сфера. Ползват едно нещо, което изглежда като пистолет, но всъщност като го допрат до определни точки и "стрелят", чувството е ударно. По този начин ти наместват ребра, таз, вратни проблеми. До сега не са ми изпуквали гърба или нещо друго , когато съм имала проблеми. А сега през цялата ми бременност си го посещавам, като усетя някоя болежка. Страшно много ми помогна за врата след един неприятен ски инцидент. Но ако ходите на такава терапия, наистина само по препоръка или сертифициран терапевт, защото има всякакви некадърници.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: декември 02, 2010, 10:56:08 »

Кате, това е линка http://yantra.natalyoga.net/massage.html  . незнам кой го прави и до колко е специалист, но може да звъннеш да поразпиташ.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines