Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 19:44:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Булченски рокли - 13 част "  (Прочетена 197625 пъти)
 
Lilium
Ентусиаст
**
Публикации: 83



« Отговор #135 -: февруари 27, 2010, 17:40:42 »

divaorhidea колко лева излиза рокля под наем в Areti, роклите са им великолепни - Честито  smile
Активен
divaorhidea
Любопитен
*
Публикации: 40



« Отговор #136 -: февруари 27, 2010, 22:47:44 »

divaorhidea колко лева излиза рокля под наем в Areti, роклите са им великолепни - Честито  smile
Ами роклите, които пробвах, бяха по 280 евро. Сигурно имаше и по-скъпи.
Цената включва наема на роклята,химическото чистене,, корекциите от шивачката, аксесоарите към нея (було, форкети, може диадема и гривна, ако си харесам) и ще я взема в петък и върна в понеделник. Изключително съм доволна от отношението, ходих сутринта със записан час и обърнаха внимание само на мен, и следобед за капарото, като бях между часовете, но пак бях повече от обгрижена.
Дори на няколко пъти споделих с момичето, че адски много се притеснявам да не стане някой гаф по време на сватбата, но тя ме увери, че проблем няма. А и наистина роклята ми изглеждаше като чисто нова.
За съжаление обаче не открих моят модел в страницата на Деметриос. Роклята е тип тога, като на гръцките богини. girl_wink С презрамки покрай врата и отзад V-образен гръб. Има шлейф, който се пуска за церемониите и после за купона се закопчава. Цветът е между бяло и шампанско. smile
Даже милото ми вика "ти да не вземеш да ревнеш след сватбата за роклята и да искаш да я купуваме". Wink
Лека вечер от мен. smile
Активен
ilianka83
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: февруари 28, 2010, 01:57:12 »

Мили момичета,

днес бях на първата си обиколка за рокли и останах много объркана... Според вас нормално ли е маркови бутици, които предлагат рокли в порядъка на 2-3 х. лв. да считат за уместно да продават на клиентките си роклите, служещи за прбване и то на редовна цена?? Днес една от продавачките в подобен магазин отчаяно се опитваше да ме убеди да си купя роклята, която премерих и която беше с два размера по-голяма от моя, но затова пък я имали налична (с една "незначителната" подробност, а именно, че преди мен са я пробвали неизвестно какъв брой булки)  crazy  да не говорим, че беше с богато украсена скъпа дантела, която просто като си представих как я стесняват ми прилоша. А когато заявих, че предпочитам просто да си поръчам моя номер, ми се намуси, сякаш съм помолила за невероятна услуга и компромис от нейна страна.

Доклкото знам в чужбина така наречените "sample" рокли са само и единствено за пробване, реалните рокли се правят по размери на клиентката. Ако все пак някой поиска да си купи пробвана рокля, то се прави отстъпка в порядъка на 50%.

Другият ми проблем е, че забелязах, че вече капарирани рокли свободно се предлагат на други клиентки за пробване, което за мен е недопустимо. И започнах да си мисля как дори и да си поръчам рокля за мен, от момента в който пристигне, до деня в който отида да си я взема могат да я дават на други клиентки за проба - това наистина ме притеснява!  sad

Кажете, мислите ли, че много издребнявам? Разбирам, че и булчинските ни бутици могат да изпитват финансови затруднения в кризата и е по-евтино да продават директно от роклите служещи за проба, но също така смятам, че трябва да има минимални правила на бизнес етика и култура, която трябва да се спазват..
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: февруари 28, 2010, 02:28:24 »

ilianka83,  goodpost напълно подкрепям мнението ти!  Bravo  give_rose
Активен
Vanche_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: февруари 28, 2010, 03:39:13 »

Ако говорим за рокли с такива цени, не би трябвало да е допустимо. Работя в тази сфера и споделям, че в повечето случаи при ценообразуването на всяка една от роклите в една дизайнерска колекция е предвиден и съответния разход за т. нар. оборотни рокли, които са налични в магазина за да се пробват. В този случай, когато клентка евентуално поръчва рокля, която струва 2-3 хил. лв., реално си плаща и за това конкретната рокля да си е само и единствено нейна собственост.
А когато става въпрос за покупка на такава стойност в условията на финансова криза, дори и вече тя да не е световна, би трябвало да ти направят дори някакъв подарък, било то и символичен, а не да се държат надменно с клиентите.
Има достатъчно магазини за булчински рокли, УСПЕХ на всички в избора!
Активен
Trufel
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 54


Обичам да съм обичана...


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: февруари 28, 2010, 14:19:47 »

Кажете, мислите ли, че много издребнявам? Разбирам, че и булчинските ни бутици могат да изпитват финансови затруднения в кризата и е по-евтино да продават директно от роклите служещи за проба, но също така смятам, че трябва да има минимални правила на бизнес етика и култура, която трябва да се спазват..
Съвсем не издребняваш, аз се възмутих като прочетох наблюденията ти!  Oh my ...
Аз вече си капарирах рокля за далеч по-скромна сума, но ще я ушият по мои размери. А за бутиците, които ти имаш предвид просто би следвало да се подразбира, че ще ти ушият специално за теб и никой няма да я е пробвал! Предположението идва от там, че цената върви с марката и качеството, включително качество на обслужване и съпътстващи услуги. На твое място не бих се доверила на такъв бутик  nea, потърси и други! good
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #141 -: март 01, 2010, 20:53:14 »

Ilianka83 абсолютно си права  Oh my ... не би трябвало да ти продават роклята на тази цена ако вече е пробвана. Моято рокля е Проновиас, но не е купувана в България, тъй като не живея тук, но още когато отидох да пробвам в магазина ми казаха, че трябва да поръчам роклята минимум 7 месеца преди сватбата, тъй като в магазина са само sample dresses. В края на сезона правят разпродажби на тези рокли и са на 40-50% от реалната им цена.
Активен
ilianka83
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: март 01, 2010, 23:19:25 »

Радвам се, че ме подкрепяте  smile

Крайно време е и ние българките да добием повече самочувствие и да станем взискателни клиентки. Щом продавачи или собственици на бутици още не са се научили как трябва да се прави бизнес и какво значи качествено обслужване, то поне ние като клиенти трябва да го изискваме, ако искаме някога навиците и манталитета тук да се променят...

Ядосвам се като си помисля как се спекулира с вълнението и притеснението на булките. Аз самата се замислих за всичко това чак като се прибрах вкъщи и поизтрезнях от вълнението, че през деня от емоции бях  tease

Така, че си позволявам да дам един съвет на тези момичета, на които им предстои тепърва лов за рокли: винаги си поръчвайте роклята нова, макар и да отнеме 2-3 месеца за изработка и доставка а като пристигне си я вземете веднага! Иначе рискувате роклята ви да бъде пробвана, разпъвана и зацапана, и то без да разберете...
Активен
damira
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #143 -: март 02, 2010, 01:55:24 »

Подкрепям те, Илианка, но аз пък съм си доволна от роклята и от цената й. Беше си много чиста и красива. В някои бутици роклите не са в добър вид, но не във всички. Няма да споменавам имена, наши съфорумки са писали по темата за кои става въпрос.Друг проблем е, че например аз никога няма да си купя рокля 7 месеца преди сватбата. Та нали роклята може да бъде от предишната колекция! Пък и кава е гаранцията, че няма да си променя мнението след 7 месеца или недай си Боже да разваля сватбата? Какво ще прави някоя такава като мен, ако държи роклята да е последен модел? Аз тук в България никъде не съм виждала мостри на рокли, докато съм пробвала. Всички си бяха с етикет. даже в някои бутици на "Витошка" дават да се пробва само по 4 рокли, но казваха предварително - пробват се само 4 рокли и си решаваш дали те устройва. Освен това тук цените на марковите рокли са по-ниски от тези в чужбина - поне с едно 20-30%. Питала съм в Гърция и Германия, където имам близки за цени на едни и същи рокли за модели на Деметриос, Cymbeline и Pronovias и разликата в цената си беше значителна. Така, че всеки си решава....Пазар голям, рокли - много.   
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #144 -: март 02, 2010, 12:20:07 »

Такаа, относно някои заблуди за чужбина:

1. Цените на роклите в БГ са по-ниски

Това не е точно така! Цената на една рокля на Проновиас, която пробвах, беше същата, както в БГ, така и в Германия. Също така в Германия всиииички магазини ходят на сватбени изложения (всеки месец има такова в радиус от макс. 100 км от мястото, където живееш). Та същата тази рокля щяха на едно такова изложение в Германия да ми я продадат с 500 лв по-евтино, отколкото цената на роклята в БГ (не говоря за намаление в края на сезона, а за рокля от новата колекция)!

2. Обслужването в БГ по магазините е лошо.
И това не е вярно. За справка - преди няколко дни бях в едни от най-скъпите бутици за рокли в Германия, които продават там всичките тези марки Проновиас, Ели Сааб, .... В първия магазин пробвах сигурно 15 рокли, от които само 5 от тези бяха подобни на това, което исках. Също така като попитах дали имат каталог, най-нагло ме излъгаха, че нямат, а после на излизане ми го показаха  shok
Жената си беше немкиня, обаче толкова лошо обслужванееее.

Втори магазин: половината продавачки туркини. Идва една и аз й обяснявам какво искам. Показвам й една рокля в каталога да ми я донесе!  Тя ми дониса 2 други рокли, едната подобна на тази от каталога, но даже от друга фирма!!!! Пробвам я в една кабина със 7 други жени, половината голи клиентки, ужас!!! Oh my ...
После, показвам й на мойта продавачка друга рокля в каталога. Тя уж отива да търси. Носи 2 рокли, напълно различни от всичко, което й показахме. Така, отивам аз все пак да пробвам. Тя трябва да ми облече роклята. Стоя в пробната по белъо, а тя най-флегматично си говори с колежка на турски, докато аз си треперя там. Oh my ... 
В крайна сметка, обличам роклята, и тя най-доволно казва "Е, това е роклята от каталога". А аз вече побесняла, гледам да не повишавам тон, й отговарям "Не, това не е роклята". Обличам се и взимам да си тръгвам. Тя в този момент се усети и тръгна да търси номерата на роклите от каталога, за да потърси роклите!!!!  shok След дъжд качулка, мисля си аз, и по най-бързия начин си тръгнахме.

Това ми се случи в може би най-големия магазин за булченски рокли в Берлин! Единственото хубаво нещо е, че естествено няма никакво ограничение колко рокли ще пробваш и това в БГ да ти вземат пари си е кощунство и ужасен непрофесионализъм!!!
Но не си мислете, че в БГ всичко е най-лошо и на запад мед и масло и всички са мили професионалисти. Тъжната истина не е такава  sad
Активен
eva_87
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 178



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: март 02, 2010, 13:07:23 »

Моята рокля е точно от тези,които стоят в магазина за пробване.Странно,но не бях се замисляла преди да прочета последните няколко коментара blush.Купих си я от сравнително малък булчински бутик в София,но обслужването беше много добро.Предложиха да ми вземат мерки и и да ми направят роклята до 2-3месеца.Понеже не съм в България този вариант не ме устройваше и ми предложиха да ми стеснят рокрята за проби.Беше ми съвсем малко по-голяма.Явно си има и хора като мен,за които това е по-добрият вариант pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: март 02, 2010, 14:21:51 »

И моята е от наличните в бутика. И въобще, ама въобще нямаше и петънце, нито пък друг признак че е мерена и т.н. Просто има бутици и бутици. Как се пази една рокля, как се съхранява и поддържа е въпрос на реноме. Аз например мерих роклите с една фуста от сатен отдолу, която не беше за обем. Може би целта е да не се бършат много хора в самата рокля. После пък задължително мериш с чехлички на ток, оставени там за целта. А те са си чисти, защото не излизат от бутика.
Така че всичко много зависи. Моята рокля, ако не бях видяла, че я свалиха от закачалката, нямаше да повярвам, че е модел от предната година smile
Активен
divaorhidea
Любопитен
*
Публикации: 40



« Отговор #147 -: март 02, 2010, 16:48:09 »

Момичета,
досега четох в други теми, че има адски недоволни от салон "Арети". Да, не мога да си изкривя душата, че момичетата, които бяха с негативните мнения, не са взимали рокли от там. И все пак леко се притесних...дали не сбърках?
Също така роклята, която харесах и пробвах изглеждаше много добре, но някак не ми се струваше удобно да я оглеждам втренчено за петна и т.н.
Ох, успокойте ме, моля ви. huhhuh.gif
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #148 -: март 02, 2010, 17:04:38 »

Защо не отидеш пак да я пробваш? Или пък при следваща проба просто си я огледай, поразпитай продавачките.
Сега, негативните мнения са много често субективни, т.е. на мен не ми харесва нещо, което на другите пък много им харесва и така. Зависи от човека. Често съм се учудвала на позитивните мнения за някои управители на ресторанти например, които на мен са ми направили мнооого лошо впечатление. Или пък на негативните отзиви от ползвани от мен услуги (не става дума за сватбата вече), които пък на мен много са ми допаднали - така че не се стряскай.
А защо не им предложиш да сключите някакъв договор за роклята? Може пък да се съгласят... *crazy*Не знам дали не издребнявам,...
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #149 -: март 02, 2010, 17:30:30 »

Divaorhidea не се притеснявай, ако имаше нещо по роклята съм убедена, че щеше да го забележиш  good вместо да се притесняваш се концентрирай върху положителните емоции, че си избрала роклята си  Bravo и се радвай на хубавите емоции, които това ти носи. Не се затормозявай наистина, а и както каза tsvetense1 мнения много, важното е ти да си доволна smile
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines