Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 07:23:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Прането и перилните препарати!  (Прочетена 58020 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: април 08, 2010, 11:04:56 »

Не разделям дрехите по цвят. Пера всичко заедно на 30 градуса и на бърза програма за около 30 минути. Не се раздърпват и не се смесват цветовете. Веднъж облечена дреха и веднага отива в пералнята - ежедневните дрехи според мен не са толкова мръсни, че да ползвам друга програма. Сутиените също ги пера с тези дрехи. Нито се раздърпват, нито им падат банелите.

Изпозлвам течен прах за пране и омекотител. Нямам марка, на която държа. Всеки път купувам различна. Имам и препарат за петна, ако се наложи. Ариел го развалиха много откакто се произвежда в Румъния. Ако има кой да ви носи препарати от чужбина, възползвайте се. Нямат нищо общо с доставяните в България, дори и от една и съща марка. И да знаете, старите видове на Ариел са новите Бонукс.

Чершафите и гащите пера на съответната програма на повечко градуси, за да се справя с бактериите  diablo В борбата с тях се стремя да вадя веднага дрехите от пералнята и да я държа с отворена врата. Четох, че трябва веднъж месечно да се пуска само с препарат пералнята да работи, за да се прочиства, но все не се сещам да го направя.

Ако пера лекьосни покривки, кърпи и т.н. имам специлана програма на пералнята за тях. Слагам и Вениш.

Имам и програма за обувки, която ползвам. Лошото е, че не използва перилен препарат, за това ги накисвам първо в такъв и после ги изплаквам само с нея.
mar_my, солите за вана ги купувам точно с тази цел  sarcastic
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: април 08, 2010, 11:19:57 »

Аз пера с течен Первол за цветно и черно. Пера на 40 градуса всичко. Разделям дрехите на бели, цветни и черни. Като цветните ги разделям на светли и тъмни. Ползвам омекотител Ленор- един текъв черен, не знам как се казва. За бялото в момента нямам прах и го пера с такъв за цветно. Но по принцип го пера с Ариел гел, за бяло. Мама ми го купува от някъде, но не знам от къде.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: април 08, 2010, 12:53:27 »

Аз пера с течен Рекс за бяло и за цветно и съм много доволна, а омекотителите ги сменям постоянно, нямам определен любим.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #18 -: ноември 16, 2010, 19:26:22 »

И аз не пера по цветове. Слагам всичко на 40 градуса и досега издънки не е имало. Използвам течен Ехо Савекс с парфюм (лилавият) и съм адски доволна и доста учудена! Страхотен, дълготраен аромат! За мен не може да се сравнява с Ариел дори (колкото и смешно да звучи)  good
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: декември 11, 2010, 20:05:07 »

Незнам дали само аз мисля така , но този вениш според мен не върши никаква работа. Мирише много хубаво и шишенцето ми харесва,но досега нито едно петно не е изчезнало. Аз ли си внушавам или съм права. Слагам го с праха вътре в пералнята. Да не би да се слага по друг начин? Ползва ли го някой?
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: декември 11, 2010, 20:29:45 »

Незнам дали само аз мисля така , но този вениш според мен не върши никаква работа. Мирише много хубаво и шишенцето ми харесва,но досега нито едно петно не е изчезнало. Аз ли си внушавам или съм права. Слагам го с праха вътре в пералнята. Да не би да се слага по друг начин? Ползва ли го някой?

Не си само ти. Аз го използвам по същия начин и не само,че петната не изчезват ами и леко посивялото бяло пране не побелява.  Тва за мен е възможно най- големия боклук.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: декември 11, 2010, 20:57:32 »

Е, значи не съм в грешка - и аз не намирам смисъл в този Вениш?! Досега нито едно петно не ми е излязло с него. Уж действам както казват в рекламата - натърквам петното и добавям в пералнята - резултат никакъв.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: декември 11, 2010, 21:02:29 »

Е значи грешката не е и в мен. Вече дори не го сипвам в пералнята и си ми стои пълно шишето . До скоро не бях пробвала первола за черно пране, но преди седмица си купих и май върши работа. Колкото до праховете ползвам само персил и тайд и мога да кажа,че Тайд са го развалили много.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: декември 12, 2010, 12:04:07 »

Аз пък съм доволна от Вениш. Много малко са петната, с които не се е справил. Обикновено натърквам петното, оставям 15 мин да подейства и после пускам дрехата в пералнята. Обаче не всички петна успява да изпере де, за това съм съгласна.
Активен
lubov4eto
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #24 -: декември 14, 2010, 14:46:22 »

Здравейте , аз пера 60 градуса по принци и сега като си взехме нова пералня направо ми стана лошо с тея 60 градоса. Иначе използвам течен савекс с парфюм , а за петната ги махам с обезмаслител много добре се чистят  yahoo и не остави и следа yahoo . Вениш не съм пробвала но сега с новата пералня ни подариха едно шишенце та ще видим някой ден каква работа върши crazy
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: декември 14, 2010, 15:15:54 »

Аз съм от групата на недоволните от Вениш. Може и да маха някои петна, но като цяло не съм доволна.  NO
Иначе сега сме купили от капсулите на Ариел за цветно пране, но още не сме ги пробвали. Някой ползвал ли ги е да каже впечатления някакви?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: декември 14, 2010, 15:42:39 »

Аз ги имам и не съм доволна.Ползвах ги 4-5 пъти и бях разочарована -дрехите все едно бяха само с вода преплакнати  sad
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: декември 14, 2010, 15:55:09 »

Аз ги имам и не съм доволна.Ползвах ги 4-5 пъти и бях разочарована -дрехите все едно бяха само с вода преплакнати  sad
Еее, знаех си аз, че първо трябва да питам преди да купувам, че и взехме ог голямата кутия, за да е по-изгодно!  pleasantry angry
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: декември 14, 2010, 16:08:39 »

Еее, знаех си аз, че първо трябва да питам преди да купувам, че и взехме ог голямата кутия, за да е по-изгодно!  pleasantry angry

Добре,че влязох тук да прочета,че да не купувам  от тезиз капсули.Аз пера вече 3 години само с течен Персил  за цветно и за бяло пране и съм много доволна.Даже последно ми го донесоха от чужбина,може би от Италия и повярвайте ми поне 2 пъти е по-добър от този на българският пазар.Много съм доволна.
С Вениш съм махала петна само от покривки и съм доволна.
С белият Вениш ми се наложи да изпера една много захабена риза от един работник ,който ми я върна като напусна и май не я беше прал доста време - перфектно се изпра!
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #29 -: декември 14, 2010, 17:00:59 »

За мен Meglio върши прекрасна работа за петна на бели дрехи (на цветно не съм пробвала), за Вениш и аз съм скептична....
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines