Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 03:34:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очакваме нашите съкровища АПРИЛ - МАЙ - ЮНИ 2010 - 5 част "  (Прочетена 134381 пъти)
 
maia_svet
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 275



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: ноември 26, 2009, 11:02:10 »

Ох направо се разтреперих от това което прочетох , не мога да си го обясня и как може да има такива хора ,но и аз съм попадала на такова гадно държане така че освен да съм възмутена друго не мога да кажа.Мисля че не трябва да се оставяме на такива доктори , защо не им напишите имената и да се знаят , така поне може да помогнем на други майки да не попадът на тях , въобще такива доктори не трябва да се щадят , нека да си губят името и клиентите , поне това може да го направим .
И без това ние майките имаме притеснения около бебчето и бременноста и такива нелепи коментари на лекари ни идва в доста в повечко.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #91 -: ноември 26, 2009, 11:08:30 »

Вероника,мила,питам тел защото сме горе-долу заедно-Ти забелязвала ли си коремчето си как застава на една страна?В смисъл бебчето как зстава в ляво или дясно?Аз една сутрин,когато храната ми беше спаднала си личеше чи мъника е в дясно!А и там си му е любимото място!Много рядко го сменя!
А и ви питам всички ви мами!
А случвало ли ви се е да не усещате бебо?
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: ноември 26, 2009, 11:12:16 »

Бебчезабравих да кажа за коремния ехограф и тлъстинките. Наистина по трудно се вижда ако си много дебел ама в Бг слаб -дебел в началото все с вагинален гледат с оправданието,че иначе нямало да видят бебето.
Е как тука от 5 г.с ме гледат само с коремен ехограф и всичко се вижда как във 6г.с ми хванаха пулса на бебчо без проблем - който си разбира от работата не търси кусури в тлъстинки и в техниката  blum
Чесно казано аз смятм че в Бг сме по-добри специалисти от албанците, но опредлено за момента съм мнго доволна  smile
Така че аман от пишман лекари, лекар не се става с диплома само, казва тук един стар кардиолог , който е женен за българка -човека е 80г и още работи, той казва дори и след 10 годи практика пак не си специалист.
Да не говорим че хуманността липсва като цяло.
Спирам по темата...
Искамда кажа, че Не- неса киселини. Имам проблеми със стомаха - нещо съм яла ли незнам, и на разтройство ме бие  blush пих едно нош-па щото за друго не се сещам. Казах на Дими да пише на док ама тойс ега е в държавната болница и чак следобед ще го види. Стискайте ми палци всичко да е наред, че е много гадно с тези спазми, като легна съм по-добре   sad

Руби, не съм забелязвала да ми се измества пъпа или корема. Ами има моменти в които не го усещам, аз не го усещам още чак толкова, по 5-6 ритника, понякга амо по 1 - нормално е за 2-ри триместър, но в 3-ти вече не трявба да има такива случаи
« Последна редакция: ноември 26, 2009, 11:19:18 от Вероника » Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: ноември 26, 2009, 11:55:15 »

flower 84, явно аз съм се объркала относно ехографските разминавания на двете Ви  ...чак пък 2 седмици да се разминава е малко прекалено ми се струва
За вагиналния ехограф аз също подкрепям мнението на Вероника, ама наистина е така и при мен се случи същото за което ви и писах искаха с него да ме гледат че в ранните етапи на бременността не се виждало дрън-дрън...
Още на момента си излезнах и си отидох при сегашният ми лекар който като сложи трансдюсера и веднага видя сакчето
Така че както казва един мой професор по АГ'' всеки може да бръкне и да види бременност въпроса е да се види от рано през коремната стена ..по това съдете колко е добър ехографист"
Първата колежка тази с вагиналния дори ми вика матката е реагирала като за бременност но азю нищо не виждам през корема може би е извън маточна Oh my ... и аз и викам как като е извънматочна матката ще се промени като за нормална бремено то викам се вижда , колко много е задебелена...и тя тогава вика ама вие лекар ли сте и аз викам да с това ли трябваше да почна за да ми дадете верни отговори и предположения...и станах с мъжо и си тръгнах сто пъти съжалих , че отидох при нея, защото уж не ме познава уж има хубав ехограф пък то какво стана..такива безсмислици ми наговори в началото че после явно срам я хвана то дори и логино не е нормално това което наговори дори за не медицинско лице..
Явно още съм много подпалила на въпросната специалистка ам и аз много им се нервя..като не искат да не работят кой ги е карал да станат едни представители и да си вземат торбата с пари и да не се занимават с пациенти ама не е ли така ...после лекарите какви били ..как се държали
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: ноември 26, 2009, 12:03:00 »

Лива, таз пък как може да каже такова нещо  Oh my ...
Да наистина заради ей такива, всички отиват под един знаменател, а има невероятни лекари, специалисти на място  good  sad За извънматочната, наитисна матката си реагриа по един и същ начин под въздействиято на хормоните - това го знам от мойта извънматочна, къде се е захванало, няма значение, тя си се удебелява. ама да ти каже може да да е извънматочно, още веднага след акто не вижда направо е ужасно, дори ид а си помисли, преди да бъде сигурна не бива да шашка пациентите си.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: ноември 26, 2009, 12:08:55 »

да задебелява при извънматочна, но не така равномерно има разлика при това голяма ехографска разлика , но явно тя е спала на товаупражнение въпреки , че се води АГ специалист това са основни неща..
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: ноември 26, 2009, 13:25:39 »

Liva, извинявай ама да те питам ти при коя докторка си ходила и сега при кого ходиш? Аз още не съм ходила да ме гледат точно поради тая причина да не ми кажат някоя глупост, ама другата седмица отивам вече smile Ще вземат да ми кажат "толкова рано нищо не се виждаааа"
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: ноември 26, 2009, 13:46:44 »

сега ходя при Ангелов на Габровски give_rose
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: ноември 26, 2009, 15:19:58 »

Момичета, включвам се да кажа, че колкото и да не искам май ще ми се наложи да напусна темичката  sad На прегледа във вторник не можахме да чуем сърчицето на бебето. От тогава до сега се почнаха едни изследвания, които уж бяха с добри стойности, но преди малко забелязах  леко зацапване и това уби всяка надежда докторката да се е объркала. Толкова ми се искаше да бъда юнска мама, но явно нямаме късмет, щом за втори път ни се налага да преживеем този ужас... cray
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #99 -: ноември 26, 2009, 15:25:42 »

vanessssa,недей да правиш заключения!а си отиди на преглед!Не мисли най-лошото миличка!
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: ноември 26, 2009, 15:26:56 »

хей, защо не посетиш и  друг лекар...не се отчайвай!!! Виж и друго мнение...а това зацапване съм чувала, че го има при много бременни....спокойно..искай и друго мнение!!!!
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #101 -: ноември 26, 2009, 15:29:58 »

Ванеса,аз сега се сетих!Ние отидохме рано в 6 седмица и не чухме сърчице!И ни насрочиха следващо посещение в 9 седмица!Чак тогава го чухме!Спокоино мила!
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: ноември 26, 2009, 15:32:24 »

Да, втората лекарка при която отидох каза, че всичко е наред. Аз не и споменах за съмненията си. Тя не видя ембрион, а само гестационен сак и жълтъчно тяло, което говори за ембрион, но не и за това дали е живо бебето. Много беше смотана докторката. А наче на частно се следя в клиниката на доктор Щерев и мисля, че са специалисти. Дано обаче стане чудо. Когато ми показа снимките на бебето, правени през 3 седмици, нямаше почти никаква разлика. Мъника не е растял  sad
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: ноември 26, 2009, 15:55:41 »

миличка  а някой от двамата лекари потвърди ли ти че няма жив ембрион и че всичко е свършило или никой от тях не е категоричен, измерванията на бебо са субективни затова двама лекари няма да ти кажат едни размери всичко зависи от това къде точно е началната и къде крайната точка...а някой каза ли ти че трябва да почнат да ти следят нивата на ЧХГ-ТО.. heart
мОЛЯ ТЕ НЕ СЕ ОТЧАИВАЙ give_rose give_rose give_rose give_rose heart heart heart
Активен
maia_svet
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 275



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: ноември 26, 2009, 16:42:25 »

vanessssa не си мисли най-лошото отиди и на друг доктор ако се наложи и на още един, за  зацапването има много причини и аз имах на няколко пъти ,но не си мисли лоши работи .
Има различни ехографи и доктори ,пробвайте на няколко места .
Стискам ти палци мила и се надявам всичко да е наред
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines