Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 19, 2024, 06:44:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема на седмицата!!!  (Прочетена 80468 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: януари 20, 2010, 00:28:03 »

Варна днес разбраха какво ни е на нас софиянци  blum След третия път -няма да обръщате внимание.  pleasantry От опит ви го казвам  Wink Тъпото в ситуацията е,че прогнозите за времето не са като едно време-в петък ще вали сняг,ама я вали,я не. Сега ако кажат ще вали-вали,ще е поледица-става поледица и снега пак ги изненадва ... е някой отгоре факс с ден,час,минути ли да им пуска,че да не ги изненадва. Тая година софиянци два пъти ги изненада,първия път-о'к,ама втория- вече прекалиха  diablo Някой просто като трябва да върши работа-го мързи,а като се реди да получава държавни пари -отива дори по-рано- тъжно,но факт  sad
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: януари 20, 2010, 01:14:30 »

Абсолютно съм съгласна, че времето е предсказуемо да не кажа до минутата, в която ще завали. И се знае поне 24 часа преди "събитието".
От там нататък - какво трябва? Трябва добро плануване, добра организация и средства. Хубаво е да се посоли или обезопесачи часове преди снега да започне да вали -  така снега става на киша от трафика и дефакто имаш мокро платно. За съжаление аз докато живеех в БГ не съм го виждала да се случи. Винаги имаше "изненада на времето", липса на гориво, машини и тн.

Като дете си спомням обаче как мъжете от блока почистваха пред блока и пътя до него. По-късно това вече не се случваше за съжаление....Защо...Мисленето се промени май...Почна се - бе комшията като лежи, аз защо да ставам? неговата баба ще падне...

А си трябва "почистване" както на пътищата (от общината), така и пред блоковете и къщите (от хората). Нали "Обединението прави силата"...

По въпросите на Гучи - отворени са всички за мен, без "светлина" по повечето. Мога само да напиша, че България ми даде образование.
Кога и как ще се променят нещата? Не зная. Някак си не си представям завъртането на колелото. За мен сега само се боксува ха насам, ха натам.  nea
« Последна редакция: януари 20, 2010, 01:16:53 от Anichka » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: януари 20, 2010, 09:40:36 »

Като дете си спомням обаче как мъжете от блока почистваха пред блока и пътя до него. По-късно това вече не се случваше за съжаление....Защо...Мисленето се промени май...Почна се - бе комшията като лежи, аз защо да ставам? неговата баба ще падне...

А си трябва "почистване" както на пътищата (от общината), така и пред блоковете и къщите (от хората). Нали "Обединението прави силата"...


Аз лично с това съм съгласна на 100%. Напраави ми впечатление вчера от рубриката "Аз репортерът" на БТВ граждани пращали снимки как не е почистено междублоковото пространство и дават на снимки някакви затрупани коли...
То че общината не си върши работата това е ясно, ама сега някой да дойде да изчисти и пред входа ли? Аз се радвам че поне тези проблеми ги нямаме, вчера всеки излезе да изчисти снега пред гаража си и един от мъжете почисти пред блока  good
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: февруари 02, 2010, 11:18:33 »

И аз имам идея да взема една лопата за сняг и във времето , когато се прибират от работа да излезна да чистя  huhhuh.gif Дано се засрамят , че една жена върши работата на целия блок  nea Само се оплакваме , а сами не вземем да направим нещо. Там където ние паркираме пред блока , общината ли да го почисти ?!
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: февруари 02, 2010, 11:25:47 »

[X] dgudge, познавайки българския манталитет, по-скоро ще ти подсвиркват окуражително  sarcastic
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: февруари 02, 2010, 11:27:11 »

[X] dgudge, познавайки българския манталитет, по-скоро ще ти подсвиркват окуражително  sarcastic
good Точно това щях да напиша и лионелса ме изпревари  good
Какъв срам бе? - срам - изобщо няма да се засрамят, дори някой ще дойде да ти дава акъл но не и да помогне  blum
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: февруари 02, 2010, 11:35:56 »

Малко  Offtopic
Вероника, с теб нещо сме настроени на една вълна. Изпреварваме се една друга с еднакви мисли. funnytooth

Моя приятелка пука гума преди години, отивайки на купон по случай 8-ми март. Студ, сняг, а тя по тънък чорапогащник и поличка. Слиза милата и се опитва да сменя гума. Минава кола с 4-ма мъже вътре. А те вместо да спрат и да помогнат, свалят прозореца и заповат да й пляскат и да викат "Давай како!Давай!" Oh my ...
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #112 -: февруари 02, 2010, 11:37:52 »

Да споделя от личен опит, ако живеете във вход, домоуправителя трябва да направи списък за почистване и всички апартаменти се редуват. Е, все ще има скътавки, но поема следващия номер по ред и така  Wink Подкрепям lionelsa и Вероника, да не забравяме, че живеем в България и чакаме или на готово или някой друг да се "прекара"  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: февруари 02, 2010, 11:47:30 »

Съгласна съм с вас за съжаление.Пример от изминалите дни.Входа ни не е голям, наваля сняг, заледи се всичко.Аз споделих с мъжът ми, че съм щяла да падна на стъпалата сутринта, защото са ледени.Вечерта като се прибирахме той купи морска сол и наръси стъпалата, около тях навсякъде където беше лед.Минаха съседите и особенно очудени ни питаха какво правим.И тогава Мерал им каза, че за 20-30 стотинки спестени не му се рискува аз да се пребия.Съседите гледаха умно умно и отминаха.

Катинка е права домоуправителя прави такива списъци по седмици май бяха не съм сигурна.Лошото е че в нашия вход никой не иска да е домоуправител  pardon а се водят за разбрани направо да ти е весело.
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #114 -: февруари 02, 2010, 12:30:23 »

При нас има домоуправител, на който плащаме вече и някакво минимално възнаграждение от 100 лв., но той никакви мерки не предприема. Имаме едно ново съседско семейство от Велико Търново, мъжът е изчистил прад входа с лопата. Добре, че е той.
Но паркинка е ужасен има места, където дебелината на леда достига 25 см shok Днес сутринта тръгнах с един пакет сол и наръсих тук-там да се оформи пътечко. Утре ще повторя.
Във Варна уж Общината днес ще тръгне на проверки, ама да видим smile
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: февруари 02, 2010, 13:26:44 »

Ние нямаме домоуправител, тук в този неандерталски вход дори за месечната такса се водят битки  nea Добре че сме под наем и дано тази година си купим жилище сред хора  huhhuh.gif
Аз се ядосвам и че във входа ни има магазин и това е и тяхно задължение , само ако се пребия пред магазина ще ги съдя  beating
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: февруари 02, 2010, 14:38:46 »

Ох, тази тема ми е много болна, честно да си кажа. Значи, когато вали, колкото и да се чисти, не може да остане почистено, веднага се натрупва сняг. Особено пък в случаите като последния в София и преди това ситуацията в СИ България.
Не знам дали обърнахте внимание на ситуацията в Германия, на моят съпру брат му живее там и точно това обясняваше, че не е почистено, защото вали и се натрупва пак, но хората не мрънкат и не се оплакват. А почистването пред домовете и офисите си е тяхно задължение и а не си почистят, а ги глобяват - веднага (обясняваше за конкретен пример). Не си почистил, веднага глоба и там непочистилите са изключения, за разлика от тук, където почистилите са изключения.

Ще дам пример с ул. Раковска, там е точно 2-ра градска болница (мисля, че беше тя де, до Френската гимназия), входът й е от към Патриарха, но страничната част, която е откъм Раковска, там тротоарът никой не го чисти, както и пред Френската от към Раковска. Пред повечето магазини пък е почистено пространство от около 50 см., а целият тротоар иначе си е заледен.

На всички ни е ясно, че концесията на общините е за главните пътища, не за малките улички, камо ли пък за предблоковите пространства. Но дори и да чистят там, по договор, бихте ли ми казали как по-точно ще почисти снегоринът от паркиралите по улиците коли???

И от общините имат доста трески за дялане, но при непочистени в цялата страна тротоари...да се мрънка за платната за движение...просто не е нормално. Колко от изпратилите снимки по ТВ всъщност са почистили собствените си входове? Кой трябва да дойде и да почисти собствената ти кола отснега??? Точно този, който ти чисти къщата, т.е. самият ти!!!!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: февруари 02, 2010, 14:57:02 »

Ха това което казва Гостенка е точно така.За моя радост или не аз работих в Пътно управление.Мога да кажа отговорно, че все още се намират хора който да имат желание да се справят със ситуацията при много сняг, но то само с едно голо желание не става.Първа пречка за пътищата(за тях съм компетентна  pardon ) тирове, автобуси и коли с летни гуми, друго пречещо нещо е силен вятър на обветрени места, там колкото и да се чисти след 5 мин е затрупано наново, пример за това е прохода Троян-Кърнаре, той може да се изчисти, но за секунди там вятъра може да се обърне и да затрупа и коли и всичко движещо се там, затова е по-добре да се затвори.Това което Госстенка казва за Германия, същото е и за Англия, чичо ми е там.Никой не роптае, те ценят усилията и труда на хората излезли в снежната виелица и се съобразяват с тях и им помагат, докато тук не е така.Друго което е важно виждаш, че обстановката е усложнена, ми къде тръгваш тогава с колата си?По-добре пропусни едно празнуване, едно пътуване и така.Друго за което не се говори е че фирмите почистващи републиканските пътища не са получавали пари мисля че от половин година, това са милиони левове, хората там съответно не са взимали заплати от мноого време, е с каква настройка да излязат да чистят гориво, сол, луга, дрехи всичко е пари.В един момент хем държавата им дължи пари хем им държи сметка защо не си вършат работата.Айде стига толкова, че по тая тема много мога да пиша.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: февруари 02, 2010, 14:59:25 »

Гостенка,напълно си праава и подкрепям мненето ти.За съжаление ние българите сме много добри в това да мрънкаме и да търсиме все някой друг виновен.
Моят брат е в Канада-място където снега го има дълго и по много-там общината чисти само големите улици,а всеки си чисти пред къщата .
Ние тук в нашия блок сме 12 апартамента,от тях 6 чистят,другите не,но ако ги питаш ще мрънкат и ще си намерят извинение.
В гърба на блока ни пък има няколко магазина в гаражите,които се държат от един собственик.Той пък е върха с неговите изпълнения-чисти улицата като хвърля снега върху почистения от някой друг тротоар.Абе няма угодия за нас и това си е.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: февруари 02, 2010, 16:42:33 »

Абе момичета какво да ви кажа, тук, където съм няма кал по улиците, сняг да, но не и кал, нито киша. Как го правят не знам! Обаче знам, че като се прибрах в България за няколко дена миналата седмица веднага ботушите ми станаха на г–з с извинение и на няколко пъти щях да се пребия заради снега и ледовете по тротоарите. Тук не ми се е налагало да си чистя ботушите с месеци, просто наистина не се налага, а лед по тротоарите няма да видиш. Всичко се пръска всеки ден със сол и пясък.  good
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines