Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 13:43:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 14 част  (Прочетена 165993 пъти)
 
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #300 -: декември 02, 2009, 10:12:49 »

Да ви кажа, аз не съм много убедена във верността на показанията на дигиталния термометър, чела съм и други такива мнения. Аз си купих такъв за пътуването (да не качвам живачния в самолета). За да съм сигурна, че показва вярно, меря Т и с двата и сравнявам показанията, но дигиталния винаги показва по-ниска Т (дори вече установих закономерността в разликата между градусите на единия и другия). И съм почти сигурна, че живачният е този, който дава верните показания. Удобството на електронния е, че има памет и че мери Т много по-бързо. Но аз лично повече се доверявам на другия термометър
StAsSi, понякога има единични дни, в които БТ рязко се покачва или спада, но ако не е тренд, тогава е съвсем нормално. А и на мен след засечена с тест ову и ниска БТ, следват още 1-2 дни с ниска Т, и след това започва високата. Продължавай да я мериш и наблюдавай клак ще се движи.
Ангелче и Валя, аз имам лист, на който записвам показаният веднага след меренето и така не забравям, а и не ми се налага да помня  good

Внимание - 3 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше. - дано не се повтарям с някого  pardon
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: декември 02, 2009, 10:17:51 »

живачните термометри са официално забранени за ползване и продажба като опасни за здравето
по принцип в упътването на повечето дигитални термометри пише, че е нормално да има разлика с живачните 0.5 градуса. но ако си мерете само с един вид, ще можете да проследите по-правилно нещата
« Последна редакция: декември 02, 2009, 10:20:31 от roumyana » Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: декември 02, 2009, 10:18:58 »

Дано не съм много  Offtopic пробвала съм последователно три мерения на температура с дигиталния, и трите са били едни и същи градуси. Дори и да има разлика от живачния, поне последователното мерене не варира, а е едно и също.  
Но аз също съм чувала, че за предпочитане са живачните
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #303 -: декември 02, 2009, 10:29:12 »

Да, и на мен градусите не ми варират, просто са еднакво по-ниски от живачния всяко мерене. Може и моят да не е хубав. В никакъв случай не претендирам, че съм права, това просто беше моят опит.

Относно мнението на Руми - аз вече не се шашкам. Меренето на БТ по-скоро го правя, защото имам проблемен цикъл и това ми помага да се оприентирам по-добре. В началото бях свръхентусиазирана и постоянно мислех за това. Сега, след отрезвяващ разговор с моята приятелка, гледам по друг начин на нещата  girl_wink
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: декември 02, 2009, 10:40:12 »

Моят е безживачен,аптекарката ми каза че са забранили другите.Дори да показва по-ниски температури дигиталния, нали пак отбелязва спадане и покачване на температурата както другия,само че с различни стойности?Правилно ли съм разбрала?
Проблемът ми не е ,че забравям температурата,а че сънена недовиждам.
Относно спокойствието-след един месец връзка с настоящия ми съпруг(тогава гадже) спряхме да се пазим.Бяхме много щастливи,влюбени и двамата нямахме съмнение че сме намерили подходящата половинка за правене на бебе.Близо половин година си живеехме чудесно,пътувахме и правехме просто "любов" ,без да се пазим.Две години по-късно мисля,че най-малкото което мога да направя е да проверя кога ми е овулацията и да се уверя,че наистина не мога да заабрменея или 2 години просто съм я пропускала и е трябвало само да знам кога е.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: декември 02, 2009, 10:48:29 »

Ангелче разбира се че си права, най-малкото след като има съвременни методи да се установи овулацията, защо да не се възползваме, не казвам това и нямам предвид точно теб, просто ми се струва, че има малко повече истерия относно меренето, отколкото е полезно
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #306 -: декември 02, 2009, 10:57:59 »

Руми, не е истерия, просто всичко е ново и доста странно  tease за нас, и просто се опитваме да разберем дали го правим както трябва. Аз, ако бях с нормален МЦ, не знам дали изобщо бих се хванала с това на толкова ранен етап от бебеправенето, но се налага  pardon Сега обаче, както казах, съм доста по-спокойна и смятам, че ще се радвам и на двата варианта - и да стане и да не стане. Аз обаче съм още нова в това "начинание" и затова съм така позитивна  Girl_hide
Ангелче, точно това имах предвид, след като правилно ти отчита движението на Т, кога спада и кога се покачва е ОК  good Единствено, конкретните градуси ще са по-различни.
Активен
dani_k11
Ентусиаст
**
Публикации: 129



« Отговор #307 -: декември 02, 2009, 11:33:03 »

само се отбивам да кажа здр give_rose и да напомня за мен/въпреки че не съм много активна, ви чета/, и да се отчета - след 3 дни закъснение Лелята дойде/4 месеца беше на 27 дни/ а сега стана на 30, и да питам в този случай сигурно и овуто не съм си изчислила правилно/все още не съм опитала с тестове, но мисля този месец да си взема/, и продължаваме следващия месец с милото /бебеправим от 8 месец/.Извинявам се за дългия пост.
Успех на всички момичета  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: декември 02, 2009, 11:41:39 »

Дани здравей и от мен.Пожелавам ти късмет и успех, може да пробваш с тестове наистина, а щом ти се е изместил цикъла със сигурност и овуто се е изместило.

Момичета и аз съм с дигитален термометър и хубавото му е че помни, че иначе аз сутрин съм неадекватна.
Активен
dani_k11
Ентусиаст
**
Публикации: 129



« Отговор #309 -: декември 02, 2009, 12:39:54 »

благодаря маги give_rose
преди да започнем да бебеправим цикъла ми беше много точен /на 28 дни/, но нещо се случи Февруари като престанахме да се пазим, 2 месеца ми дойде на 31 дни, после 30 и последните 27 и май наи-доброто което мога да направя на първо време е май да си взема тестове /няма да стане само с любов  blum/
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: декември 03, 2009, 08:12:44 »

Ддаааа и аз след вчерашния ми разговор с една позната лекарка имам променено мнение за търсенето на овулацията. бях се нагласила психически да не правя нищо и да се отдам на любов, сето се вика, но тя ми промени мнението и ме накара да се замисля. наистина при положение, че съм на 31г. и че овулацията продължава само няколко часа, просто разумния човек не трябва да остава нещата на случайността, все пак ще бебеправим smile, така че явно и аз трябва да почна да меря температура, пък каквото стане, също така лекарката ме посъветва в никакъв случай да не казвам на мъжа ми че си меря температурата и т.н., защото мъжете се шашкали и т.н., а и е по-добре за тях да си остане правене на любов smile Дано не прозвучи тъп поста ми, но наистина се замислих smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: декември 03, 2009, 08:36:33 »

О Руми, поста ти не е никак тъп.Наистина всички искаме да стане от само себе си чудото, но за да се застраховаме и да не губим време така да се каже можем и да си помогнем Wink Колкото до това с мъжете така е.Като започнах да си правя тестове за Ову, моя го бях стресирала и се стигна до там, че той отказваше да правим секс когато имам Ову.Просто ми заяви нямам желание, аз да не съм машина.Не е прав е, а и май психиката им е по-лабилна в това отношение.Та дори и да мерите температура или да правите тестове просто не им казвайте кога ви е Ову-то.Правете любов Wink защото иначе става като секс по часовник и взаимоотношенията ви могат да пострадат от това.
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: декември 03, 2009, 10:23:00 »

Да, съгласна съм с вас момичета. Моят мъж знае, че си меря Т и си правя тестове, но никога не коментирам с него. Понякога ме пита: Как вървят нещата?  smile , а аз му казвам, че всичко е наред. Имам предвид, че е достатъчно единият член от семейството да ги мисли нещата и да ги следи.  pardon
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #313 -: декември 03, 2009, 10:35:44 »

Да, съгласна съм с вас момичета. Моят мъж знае, че си меря Т и си правя тестове, но никога не коментирам с него. Понякога ме пита: Как вървят нещата?  smile , а аз му казвам, че всичко е наред. Имам предвид, че е достатъчно единият член от семейството да ги мисли нещата и да ги следи.  pardon

И ние сме долу-горе така. Веднъж му казах, че съм в ову, но бяхме толкова уморени, заспивахме прави, и дойде дилемата дали "насила" да се случи. Накрая реших, че искам детето ми да не се получи от едно досадно задължение на двамата си полузаспали родители  blush sarcastic За нас жените е по-естествено да си следим МЦ, да боравим с понятия като ову, фази и т.н. За мъжете това са съвсем непознати територии и тях ги стресират повече и от нас. Това, разбира се, не означава, че мъжете не трябва да са съпричастни! Просто, ако може да се спести малко от стреса на който и да е от партньорите, е добре дошло  smile
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: декември 03, 2009, 11:22:31 »

Като заговорихте за това и аз да споделя моите впечатления. Преди 2,3 седмици беше времето за моята овулация, имаше и други симптоми и си бях купила тестове и една вечер си направих един - явно много точно съм оцелила, понеже видях съвършенно тъмна втора чертичка  Wink Вътрешно страшно се развълнуах, но прецених да не казвам ништо на мъжа ми. Всички предишни дни си правехме любов съвсем спокойно , но тази вечер и следващите няколко дни милото , а и аз изобщо не бяхме на тази вълна и не отбелязахме нито един опит, а след това отново почнахме да си правим нешата съвсем редовно   smile И като преминаха нещата чак тогава му казах, че и този месец сме пропъснали момента и като поразсъждавахме го отдадохме на факта, че нервите, страхът от това какво ще се случи и дали сме готови и всичкото това вълнение ни е изиграло лоша шега. Не знам, но сега реших да съм по - спокойна, понеже с напрежение не става  girl_wink
Успех на всички и няма търпение всички  някой ден да си правим общи разходки с колички  Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines