Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 15:29:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 153439 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: декември 23, 2009, 23:10:32 »

'Моите' утрешни ястия са:
1.питка
2.баница с тиква
3.баница със зеле
4.сърми и чушки
5.боб
6.ошаф(това не знам как се пише)
7.сос от чесън и орехи
8.плодове
9.ядки,орехи
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: декември 23, 2009, 23:13:49 »

Наде може ли рецептата за баница със зеле.Баба ми едно време правеше и имам много добри спомени че беше вкусотия.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #167 -: декември 23, 2009, 23:21:12 »

Цял ден готвих ,сърми, леща ,картофки с копър направих и тиквеник за утре и баклава.
Последните две ги правя за първи път.Мъжа ми каза ,че не ял тиквеник и само щял да го опита,както го опитваше ,изяде цяло парче и каза ,че  е страхотен.За баклавата ще видим на коледа
парче тиквеник

и баклавата
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #168 -: декември 23, 2009, 23:30:22 »

Ей, баклавата много добре изгледжа. С готови кори или я точи ? Трудно ли се прави ? На мен ми изглежда недостижимо засега... blush
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #169 -: декември 23, 2009, 23:30:40 »

На нашата трапазе  мисля да направя  
1  питка слънце
2 баница
3 пълнени чешки със боб
4 постни зелеви сърми
5 бобени кюфтета
6 яйчена  салата
7 задушени зеленчуци  с  мед
8 пържени картофи  с кисело мляко и подправки
9 десерта ще е тиква с мляко
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: декември 23, 2009, 23:32:22 »

Ей, баклавата много добре изгледжа. С готови кори или я точи ? Трудно ли се прави ? На мен ми изглежда недостижимо засега... blush
в баклавите с готови кори няма нищо трудно пробвай се и ще успееш.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: декември 23, 2009, 23:38:09 »

Наде може ли рецептата за баница със зеле.Баба ми едно време правеше и имам много добри спомени че беше вкусотия.
Ами ние слагаме кисело зеле,задушено/запържено предварително и малко олио и става много вкусно. Точна рецепта не мога да ти дам,понеже мама я прави-тя си меси тестото,аз само ръся отгоре с плънката. Но утре сутрин ще я разпитам ако искаш за точна рецепта-но в общи линии е това-задушаваш зелето и после е същото както при обикновените баници.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: декември 23, 2009, 23:39:26 »

Що се отнася за баклавите, аз правя една с кексова плънка. Винаги става сполучлива но в къщи предпочитат традиционната. Гери, кажи моля те твоята рецепта. Искам да я нарежа на малки ромбчета и да изглежда и на вкус да е  като турските, ама май много искам smile
Аби, това мляко май не е много постно Wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: декември 23, 2009, 23:40:32 »

Ще се радвам да я попиташ за рецептата по точно.Защото се каня да я направя.Вита ли е  или е наложена баницата.какви подправки слагате.Абе всичко ако не те затруднявам.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: декември 23, 2009, 23:46:09 »

Вита с точени домашни кори,рецептата утре ще я пусна  Wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: декември 23, 2009, 23:47:10 »

Що се отнася за баклавите, аз правя една с кексова плънка. Винаги става сполучлива но в къщи предпочитат традиционната. Гери, кажи моля те твоята рецепта. Искам да я нарежа на малки ромбчета и да изглежда и на вкус да е  като турските, ама май много искам smile
Аби, това мляко май не е много постно Wink
Мила моята рецепта не е кой знае какво.Натрошавам орехи и други ядки/бадеми, шамфастък/Смесвам със захар и канела.Намазвам тавата с олио и почвам да редя лист кора плънка кора плънка докато свършят продуктите.След това нарязвам на парчета и пека до покафеняване.Приготвям захарен сироп от вода захар и лимонтозо.Важното е сиропа да е гъст.Проверявам го като капна с лъжицата капката леко трябва да се задържа преди да потъне.Заливам баклавата и оставям поне една нощ да престои.Сиропа е най трудното при нея да го нацелиш и е въпрос на опитване и да не е рядък че тогава става леко кашкава и да е сладък за да не е водниста баклавата.Утре мога да ти дам пропорциите на сиропа че трябва да видя къде го записах.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #176 -: декември 24, 2009, 08:25:39 »

Ей, баклавата много добре изгледжа. С готови кори или я точи ? Трудно ли се прави ? На мен ми изглежда недостижимо засега... blush
Ина,благодаря,баклавата я приготвям за първи път.Корите са готови ,но не са български, а от Македония.Корите са невероятни и тиквеника и баклавата станаха супер.Мога да ти дам рецептата бързо и лесно става.Май хванах цаката на печенето и се получават нещата. 
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: декември 24, 2009, 10:35:03 »

Гери,рецептата е така както ти я казах  tease запържваме половин зелка(кисело зеле) в олио без подправки,ако е безсолно-добавяме малко сол и след това е същото като при обикновенната вита баница. Тестото го правим в машината  blush и точна рецепта за него не мога да ти дам .
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #178 -: декември 24, 2009, 10:46:10 »

Да, Жужи искам рецептата  good

Момичета, кой може много бързо да ми каже как се прави най-обикновен постен боб ??

Всяка година е едно и също-не си давам зор да запомня, а звъня на майка и тя ми казва, ама днекса не мога да се свържа  Плачещо момиче Тоя път обещавам да си го запиша !!!
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #179 -: декември 24, 2009, 11:06:42 »

Ина,

Аз го правя като слагам в боба:

морков - нарязан
няколко скилидки чесън - необелен
суха чушка (ако имам)
малко праз -нарязан
джоджен
сол на вкус
2с.л.олио.

Варя го и това му е. Ти като вземеш домашната рецепта, пусни я тук, моля те, ако ти остане време, за да видя и други варианти.

 give_rose give_rose give_rose
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines