Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 23:24:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 13 част  (Прочетена 162030 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: октомври 21, 2009, 01:10:43 »

Хайде някой да се похвали с  PREGQ pqz и да се обърне малко темата  tease
аз да ви кажа най- голямата глупост която ми казаха днес...

имаме едно приятелско семейство тук като майката на мъжа е акушерка...вчера ни бяха на гости и като ме видяха с тия болко в яйчниците и днес дойдоха с телефоните да звъним на жената да ми каже какво става...сложиха ми три диагнози едната ор която беше че можеби съм настинала...другата че може да е от фолиевата киселина...и последната че може да съм бременна заштото била чувала че в някои случаи бременноста протича с болки в яйчниците...е...дъмнява ме дали на 3-тия ден след евентуалното забременяване ще да ми се появи някакъв такъв признак нокакто и да е...не исках да им кърша хатъра както се казва и звъннахме на акушерката...
като и казах за фолиевата киселина и тя врякна...да съм я спирала...какви били тия лекарства излезнали сега на мода...от това ме боляли яйчниците...едно време не били и чували за такива практики на пиене на фолиева киселина и прочия...като съм искала да забременея да съм пиела 3 месеца противозачатачни и след това веднага съм щяла да забременея...и аз по телефона останах  Oh my ...
аз ако си имам късмеъ и ако ми е писано да имам бебче и без противозачатъчни ще си стане...
така че...100 доктора ,... поне 90 мнения различни...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: октомври 21, 2009, 08:35:45 »

Първо няма смисъл да повишавате тона така!

Второ Лива ти като лице от тази сфера трябва да си по-наясно от всяка едно от нас, че медицината е огромна наука и че има лекари за всяка малка частица от нея.

Трето репродуктивното здраве е нещо много ново в България и за съжаление обикновенните АГ специалисти и лаборатории нито четат нито се образоват и постоянно плюят по Клиниките.

Четвърто за изследване на подвижност, Крюгер и т.н. неща т.е. за направа на спермограма е напълно възможно материала да се извлече в домашни условия като естествено се спазват някой изисквания.

Пето хламидии се изследват само с тестве, микробиология или кръвен.

Шесто спермограма се прави само и единствено в специализирана клиника от андролог или ембриолог, а не от обикновен лаборант.

Лива извинявай аз няма да казвам дали ти си компетентна или не, но ти като медик трябва да знаеш колко обширна е науката и колко лесно можеш да се изгубиш в нея.Не може например един лекар вътрешни болести да се знаимава със счупени кости нали.

Всичко което сме написали двете с Гостенка, защото аз заставам не на 100 а на 1 000 000% зад нея е от ходене по клиники, питане, четене на литература не само в нета.Повярвайте не ми е кеф и никога не съм искала да ги знам тези неща.Но неволята учи и за да се предпазим от не знаещи и не искащи да се учат лекари се налага само да се учим, а и враждуват по между си което вреди на лекувания.

И сега ще ви кажа личен пример.За втората спермограма на мъжът ми която предстой да бъде направена, материала ще бъде извлечен в домашни условия.При първата той отдели много малко еякулат и за да се прецени дали това в действителност е така или не ще се направи втора три месеца след първата, с извлечен материал в домашни условия, за да се провери всичко при него отново.И освен количеството ще се провери pH-то, подвижността, морфологията и всичко нужно от една разширена спермограма.

Аз не нападам никой и не искам да ме нападат, но за последен път ще кажа.Аз съм инженер в моята си област макар че нещата си приличат когато става въпрос за друга подобна област аз никога не говоря на изуст, а сядам да чета.С медицината е още по-сложно.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: октомври 21, 2009, 09:35:40 »

Момичета, моля ви, без грубости и обиди!!! good

Нали темата е, за да си помагаме и да се съветваме, всеки да сподели опита си и така да помогне/окуражи другите!!! good give_rose

Кой колко е компетентен не е важно, важно да се подкрепяме и да ни е хубаво тук!!! heart

Моля, не се отклонявайте от темата, за да не бъде заключена!!! good
Тези, които не спазват правината на форума ще бъдата санкционирани!!!!
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: октомври 21, 2009, 09:43:56 »

Един плах опит да разсея напрежението...
Цитат
Момичета в петък съм на хидротубация - не ме е страх от самата процедура, знам, че след края на процедурата ще имаме отговор на въпроса дали са ми проходими тръбите, и знам, че в повечето случаи има добри последствия от тази процедура, но никъде не видях да пише дали има някакви странични ефекти т.е. недостатъци.

Извинявам се ако в предишните темички се е разисквал този въпрос, уж следя всичко  

Другият ми въпрос е дали се предприема нещо преди тази процедура - на мен ми казаха да изпия един Аулин и 30 мин преди процедурата ще ми направят поносимост към Гентамицин..

Ще съм благодарна ако някоя от момичетата, които са минали през това ме светнат мъничко  

На всички останали момичета, успех !  
Аз през юни правих хидротубация.Половин час преди процедурата ме изпрати да направя СУЕ( не съм сигурна в името на термина), трябваше да хапна и да изпия един аулин.Беше болезнено, защото док каза, че съм имала полипи.Доколкото знам ако са проходими тръбите не е толкова болезнено.Болки имах цяла вечер, но на другия ден си бях кукуряк.
Така, че мила armani_code няма страшно тепърва и раждане ни чака Wink give_rose
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: октомври 21, 2009, 09:45:59 »

Момичета, аз да взема да ви пиша. Имам си закъснение ама още е малко, 1 ден само, но стискайте ми и вие палци. Ние така заспахме снощи с милото и така се събудихме, със стиснати палчета. И той с една такава усмивка, та го сръчках да видим  първо PREGQ и тогава да се радва.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: октомври 21, 2009, 09:57:47 »

 good good имаш силно стиснати палци от мен Вале, и ще чакам да се похвалиш yahoo
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: октомври 21, 2009, 10:01:12 »

Хайде valia_diva , време е за добри новини, стискам палци лелката да те пропусне следващите 9 месеца give_rose
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: октомври 21, 2009, 10:08:57 »

valia_diva  и от мен силно стиснати палци  give_rose

armani_code и на мен ми е правена хидротубация, но при всеки си е индивидуално усещането. Едни казват, че не ги е боляло, др казват, че ги е боляло. Аз съм от 2 вид и на мен лично болката ми продължи 3 дни. Пак казвам, при всеки е различно. Преди самата манипулация ми взеха кръв за изследване (това, за което е споменала valka27 ), в случай че резултатите са добри се предприема Хидротубация. Аз също пих  Аулин....  give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: октомври 21, 2009, 11:10:40 »

Хламидия - тихата епидемия
Chlamydia Trachomatis
Критерии на СЗО за спермален анализ, референтни стойности
Мъжки фактор - спермограма, витамини, съвети
How is chlamydia diagnosed?
вж. Discussion and conclusion

Нали темата е, за да си помагаме и да се съветваме, всеки да сподели опита си и така да помогне/окуражи другите!!! good give_rose
Кой колко е компетентен не е важно, важно да се подкрепяме и да ни е хубаво тук!!! heart

...и съвети се дават при това доста смело от не лекар...'' ЗАТОВА ХОРА ПИТАЙТЕ ЛЕКАРЯТ СИ ХОДЕТЕ И ИСКАЙТЕ ДА ВИ ОБЯСНЯТ Така изказан постата ти излиза , че си говорителка на голям лекарски състав така ли е..Извинявай ако съм нарушила добрия тон но се дразня много когато някой се бърка в работата на дръгите и още повече дава съвети и упреци затова не се стърпях след като прочетох всичко покрай раничките и тн просто не издържах..

Линк към това, което съм казала за раничките, като съм посочила източници.

Каквото и да се прави, най-важното е докторът наистина да знае какво прави, за  да няма после последствия.

....
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: октомври 21, 2009, 11:11:55 »

....

милички, аз днес бях на преглед при мойта си гинеколожка, при която ходя с години и съм много доволна. ...тя каза че в Писанец много претупват работата и не вярва на резултата. Изобщо всички частни клиники- Медикус Алфа, Селена, Писанец,Торакс- гледали само да ти вземат парите. Изпрати ме да си направя тест за хламидии в ВМИ Пловдив само там можело да се вярва на лаборантите, в смисъл само там наистина си вършат работата както трябва...  А като разбра че е изследвана от Даскалова направо нямаше думи повече. Скара ми се че не съм отишла първо при нея, а съм дала сума си излишни пари, но каквото е такова. Каза да пуснем нова спермограма, но задължително във ВМИ
Прегледа ме и каза че според нея нямам хламидии, още повече че ако има хламидии в спермограмата на мъжа ми щяло да има повишен брой левкоцити

Подчертала съм причните, поради които предложих да попитам ембриолог дали това, което твърди тази жена за СГ, за хламидиите и т.н. е резонно.

http://www.antiaging-umg.com/team_bg.html
http://www.aidsbg.info/articleDisplay.aspx?aid=100
http://forum.mamita-bg.com/index.php?topic=980.0;wap2
http://zabremeniavane.start.bg/article.php?aid=14946

Последните 4 линка са относно д-р Даскалова, която е доста известна. Подчертаните съмнения, породени у мен и посочената информация идва да покаже, че видите ли ЧАСТНИТЕ КЛИНИКИ САМО ГЛЕДАТ ДА ТИ ВЗЕМАТ ПАРИТЕ.

Аз посещавам частна клиника, посещавала съм и д-р Даскалова, както и обикновен АГ.

Д-р Даскалова помогна на мен и съпругът ми с информация, кое къде, по какъв начин и защо се прави. Отдели ни повече от час ТОЧНО в МУ в Пловдив. http://meduniversity-plovdiv.bg/index.php?lang_id=1&prm=about&subprm=hstry ВМИ е преименувано на МУ. Не ни взе нито стотинка за това, даже ни даде съветие кое как да ни излезне безплатно, насочи ни къде какви безплатни изследвания правят.

В частната клиника, която сега посещавам, съм си платила само 1 преглед до сега, който е на стойност 30лв. За да съм точна ще кажа, че прегледите са пълни, всичко оглеждат.

При обикновен АГ дадох 20лв., за да ми вземе цито намазка, която ме прати АЗ САМА да занеса в Кандиларов, но задължително с нейния печат на брошурката. А да, самото изследване за цито намазка трябваше да си платя отделно.

Прочетете също какви са последствията за плода при бременност и активна хламидия и ми отговорете на въпроса колко от обикновените АГ-та, като са разбрали, че бебеправите са ви запознали с тези инфекции и последствията от тях при бременните?

Да, като забременее жената може да й го пуснат по ЗК, ама то тогава...след дъжд качулка.

На мен лично изказването на втората лекарка, с която Анита се е консултирала ми звучи като пълно отричане на всичко останало.....

Едва ли момичето иска да попадне в ситуация, в която е насочвано поради лична вражда, защото последствията ще са на нейния гръб.

Маги много точно ви е казала, че АГ-та винаги скачат срещу клиниките.


Аз пък искам да попитам дали същата тази госпожа е отделила от личното си свободно време, за да отиде и да се бори за създаването на Фонд Асистирана репродукция?

Ей така с лека ръка да се твърдят подобни неща, за хламидия, че нямало, защото я прегледала с ехограф.... Oh my ...

Ето затова реагирах. Хламидията преобладаващо протича безсимптонно. В клиниките по стерилитет нима знаят по-малко от тази г-жа? Препоръчва се на място, но при спазване на определение условия и донесена от вкъщи е годна.
....

...извинявам се, но просто стана дългичко....

Валя дива, силно стиснати палци и от мен!!!!
« Последна редакция: октомври 21, 2009, 11:36:19 от gostenka_82 » Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: октомври 21, 2009, 12:10:51 »

gostenka_82 напълно те подкрепям в казаното.......... относно изследванията, за които говориш - на мен никои нищо не ми е казал и не съм си и пускала за Хламидии  shok И направо настръхвам, като знам какви рискове има... Мн си права за часните клиники и ето дори аз, която съм супер доволна от отношението и начина на събеседване в Щерев, пак има пропоски....
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: октомври 21, 2009, 12:28:27 »

Фиамче, на мен в Щерев също не ми предписаха изследвания никакви, освен МБ и цито намазка. Аз засипах докторката с доста изследвания, за които бях чела и я питах, какво ли не, исках да ми се обясни кое какви последствия има, как се тества и т.н.

Тя ми взе проба и ме прати в геника лаб да си я дам за хламидия, уреаплазми и микоплазми (ДНК тест), а самата лекарка го нарече PCR тест. Спрях се на него, заещото тя каза, че чрез него се установява дали има активна инфекция в момента (което бе моята цел).

След време си посетих сегашния доктор и той, като видя какъв тест имам за хламидия, изобщо не ме е карал да пускам кръвен тест (просто за себе си взех решение, че е безмислен, иначе, сама щях да си го пусна).
Сега ще пускам токсоплазмоза и цитомегаловирус (трябва едно др. изследване да си направя, та покрай него и тях, че да ме боцкат само веднъж). Мисля да е в събота, че вчера ми поизточиха малко кръвчица за едни две изследвания...

Общо взето аз за себе си съм решила да не си спестя тези около 100лв. за вирусология, защото, ако не дай си Боже, имам някоя инфекция...

За София съм чела, че е най-добре да се правят вирусологичните в Центъра по заразни и паразитни, но ...не работи в почивните дни....нещо не ми се кръстосва София...ма може и до там да стигна де...

Миличка, ти за кога НЕ чакаше???
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: октомври 21, 2009, 12:31:44 »

Стискам палци на Валя *THUMBS*Дано те пропусне М през следващите поне 9 месеца Girl_hide
Може ли ако позволите да изкажа и скромният си опит за СГ blush
Моят мъж си е правил самоведнъж до сега-преди 3г.
Не е ходил в клиника по стерилитет,понеже според нашия док/оказа се прав/проблемът е в мен и със мъжа ми няма нищо проблемно *THUMBS*Та след 5 дни всякакво въздържание той си 'свърши работата' сутринта в къщи.Отиде то Тина Киркова заедно с док и си даде материала.От събирането,до изследването не е минал повече от час,даже по-малко е било *THUMBS*И аз мислех,че е на-добре да е на място,но според нашия лекар не било проблем да си го занесеш от къщи good
И за да сложа точката мисля,че всеки трябва да слуша лекаря си.Щом си го избрал и му имаш доверие,няма какво повече да говориш.Нали знаете,че на всяка измислена теория има по още поне 100,които да я оборят категорично,но те не се припокриват в едно мнение *THUMBS*Пред години се е смятало едно и всички са го правели така,сега като е напълно обратното се чудим как пък преди по онзи начин също са успявали и гледаме да го оборим напълно girl_impossible
Темата е безкрайно полезна и лично аз не спирам да научавам все нови и нови неща give_rose
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: октомври 21, 2009, 12:45:01 »

хей, милички, извинявам се че след поста ми възникна този спор, не беше това целта ми. Относно хламидидята, мойта лекарка  си ме изпрати на ново изследване-забравих как се казваше метода на изследването,  но казаха че е с 99% точност, в смисъл най-точният метод, след като във ВМИ нямаха реактив да ми вземат изследването, тя ме прати при Рени Андасарова, до Военна болница, която използвала именно този метод. И така след няколко часа ще знам резултата и ще знам какво да правя. Относно спермограмата не мога да дам отношение, защото наистина не знам кой е прав.
Активен
krisipisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97


Любовта ще спаси света,обичайте се!


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: октомври 21, 2009, 14:02:38 »

Момичета, аз да взема да ви пиша. Имам си закъснение ама още е малко, 1 ден само, но стискайте ми и вие палци. Ние така заспахме снощи с милото и така се събудихме, със стиснати палчета. И той с една такава усмивка, та го сръчках да видим  първо PREGQ и тогава да се радва.
[/color]

УСПЕХ ТИ ЖЕЛАЯ!!!Дано да има  PREGQ и да повлечеш цялата група бебеправешти със теб! Разбира се и мен  blum
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines