Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 23:36:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булки от Казанлък - 2 част  (Прочетена 121194 пъти)
 
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: януари 15, 2010, 17:22:31 »

Боби благодаря за пожеланието! Църквите до този момент си остават на същите цени - 150лв.
Лунно момиче градината на Палас наистина изглежда доста добре с тези кръгли маси! Жалко, че ви искат допълнителни парички за тях! Само не разбрах защо ? Иначе за калъфите за столове 2 лв. си е добра цена!!!
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: януари 15, 2010, 17:35:22 »

Anellly, представа си нямам защо изискват да се заплати използването на масите, просто такова условие ми поставиха от "Палас".  pardon
Когато отидем да говорим с тях, ще попитам. Yes
« Последна редакция: януари 15, 2010, 17:47:17 от lunno momiche » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: януари 15, 2010, 17:48:21 »

lunno momiche, ако добре си спомням как изглежда градината, то в нея имаше и зеленина, покрай масите, което сравнително смалява свободното пространство за танци. Това е, което ми хрумва сега за там.
Също така, още един съвет, ако ми позволиш. По възможност идете през седмицата, защото мисля, че управителя го няма уикендите. Ние ходихме един почивен ден точно да пийнем кафенце в градината и искахме каталог/меню или някаква информация за кетъринга им и попаднахме на един ужасно нелюбезен сервитьор, който упорито отказваше съдействие.
После вече в седмицата преди сватбата се видяхме и разбрахме с управителя доста по-добре.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: януари 15, 2010, 17:58:24 »

Много се радвам и съм благодарна за всеки получен съвет!  thank you
И аз така съм замислила пътуването ни до Казанлък - да е уикенд (понеже милото не може мн да отсъства от раб. място), но задължително ще включва поне 1 работен ден, за да можем качествено да си свършим работата.
Bubka, успя да нацелиш едно от основните ми притеснения - големината на градината. Именно затова искам да я видя първо, тъй като трябва да преценя разположението на масите, на ди джей  - дали въобще ще е достатъчно мястото...
Пък, ако не - самият р-т е красив и приятен - поне така изглежда на снимката - аз не съм го посещавала.  pardon
« Последна редакция: януари 15, 2010, 18:06:15 от lunno momiche » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: януари 17, 2010, 12:42:37 »

   Мимичета,
  Искам да ви попитам нещо - когато запазвахте дата за гражданската и църковната церемонии, изискаха ли ви точен час на ритуала? Т.е. - когато отидем да си запазим датата в гражданското и в църквата, веднага ли трябва да конкретизираме и часът?   Yes
« Последна редакция: януари 17, 2010, 12:47:22 от lunno momiche » Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: януари 17, 2010, 14:18:04 »

С тези маси наистина е малко странно  nea може би и те ги наемат от някъде иначе, ако по принцип са си там тези маси е много странно да искат да се заплащат. А колкото до калъфите, по спомени май от агенцията излизаха малко по-скъпо...
Иначе като отидохме в църквата да запазваме дата ни питаха и за час, та просто оставихме час и половина два за фотосесията и малка почивка -кафе и т.н. пък и гостите казаха че се е получило идеално. Време за биричка, някои от тях се прибраха да оставят колите и т.н. Гражданският беше в ресторанта, та гражданското лице ни очакваше там ...Но може би ако правите гражданският преди църковният ще трябва да отпуснете време и за това или ако ходите до обредният дом?! Мисля си че някъде из темите имаше как други булки са разпредели времето от младоженец до ресторант, но не си спомням къде точно беше това...
 
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: януари 17, 2010, 14:44:18 »

   Благодаря ти за информацията, Pavla!  Flower Flower Flower
Значи ще се наложи да си направим график на тържеството от сега, след като така стоят нещата.
Имам идея гражданският ритуал да не се състои в гражданското - да е изнесен, но още се колебая дали да е в р-та или на Тюлбето. Вторият вариянт ми изглежда по-красив и романтичен, но пък ще излезе по-скъпо, а на нас ни се налага да пестим повечко. А и от друга страна, не искам гражданският ритуал да се проведе в р-та. Така че къде ще се проведе изнесеният ритуал, подлежи още на обсъждане, но знам, че със сигурност не ми допада идеята да бъде в гражданското.
« Последна редакция: януари 17, 2010, 14:50:06 от lunno momiche » Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: януари 17, 2010, 15:49:35 »

Хей лунно момиче
Тюлбето звучи добре наистина...но може би ще е по-скъпичко, въпреки че дали ще сглобят шатрата, масата и другите там джижявки за изнесеният ритуал в градината на ресторанта или на друго място  не би трябвало да има голяма разлика...питай агентката, ако имаш такава или тези в гражданското. Или вие ще  ги правите тези неща? От друга страна пък в ресторанта има музика т.е. озвучение и при самото влизане на младоженците ни посрешнаха със сватбеният марш и жената, която ги бракосъчета имаше микрофон т.е. за ритуал на друго място може би ще трябва да помислите и за това?!

Бубка аз съм добре, младоженците също... а вие как сте?!
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: януари 17, 2010, 16:24:01 »

   Pavla, аз много бих искала да осъществя мечтата си за изнесе ритуал на Тюлбето - толкова красиво, романтично и емоционално си го представям, но обмислям как би могло да не излезе скъпо.
Говорих с нашата водеща, ако изберем този вариянт за церемония, за озвучаване ни искат 50 лв. допълнително, което не е малко, но пък без озвучаване, голяма част от ефекта на тази церемония се губи. nea
От друга страна се замислям за арка и маса - мисля си, че арка от балони би излязла доста по-евтино като вариянт, но определено не толкова красиво. Също се замислям и за това, че едва ли ще можем да наемем столове с калъфи за този ритуал, а в самия парк гостите да стоят прави някак не съм убедена, че ще е много удобно - ох, и аз не знам..  SUICIDE  girl_impossible , пък много искам да е там!  cray
Аз си нямам агентка и доста се колебая дали да използвам. Може и да ми се наложи. Много доволна бих била, ако успея да се справя сама!
Ако някой има различни идеи, ще съм много благодарна да ги сподели.  smile
« Последна редакция: януари 17, 2010, 16:44:38 от lunno momiche » Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: януари 17, 2010, 17:04:03 »

Аз си мисля че е напълно осъществимо...честно да ти кажа и на нас ДЖ първоначално ни каза за тези 50 лв, понеже от мястото на ДЖ не се виждала арката, която беше в градината и той нямало как да види какво става там и кога да пуска и намалява музиката, но после си намери приятелче из приятелите ни и си подаваха сигнали за тези неща...Колкото до шатра беше 100лв от агенцията, за масата незнам дали са имали такса, но съм сигурна че може да се измисли нещо...като например да се използва арката на тракийската гробница....то лятото е доста зеленко там, може би малко балони и бяла маса?! Колкото до агенцията на нас Светла ни беше много полезна, защото повечето от нещата ги организирахме дистанционно, а се прибрахме седмица преди сватбата(булката малко по-рано, но пък тя общо взето си почиваше и не се занимаваше с нищо около събитието), та мисълта ми е че така или иначе може би ще трябва да ангажираш някои за украсата на ресторанта, църква, изнесен ритуал и т.н. мисля си че и приятели биха я свършили тази работа, така че може и да нямаш нужда от агентка. но идеята е супер...стискам палци да се осъществи...
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: януари 17, 2010, 17:54:06 »

Лунно момиче идеята с Тюлбето е много гтина. За гостите, че ще са прави изобщо не се притеснявай - те така или иначе стават прави където и да са!
За украсата може и само с украсена маса. Даже мисля , че ще е по-добре, защото няма откъде да влезете. / дано ме разбра какво искам да кажа, че така обяснявам ... /
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: януари 17, 2010, 18:44:53 »

   Благодаря ви за подкрепата, момичета!  give_rose
  Когато дойдем да си запазим ресторанта и църквата в Казанлък, ще направим една хубава разходка на Тюлбето, за да си изберем мястото и да си го представя как точно бих искала да изглежда и след това ще видя какво точно мога да направя, за да реализирам мечтата си.  yahoo
Спрямо украсата, не зная как точно ще се получи за арка или шатра, но мисля масичката, която ще е за въпросния ритуал, да използвам за маса, на която в р-та ще бъде поставена книгата за гости или тортата - така или иначе ще е украсена...  pardon
Ако имате други различни идейки - давайте - аз съм отворена за всякакви мнения и предложения. Wink
  Pavla, искам да те попиатм дали имаш снимка, на която да покажеш шатрата, която са ви направили от агенцията?   Girl_hide
Аз разгледах отново албума на сестричката ти, но там не се вижда добре.
Ето тук има чудесни идеи: http://sheila-bg.com/01_svatbeni_arki.php
Много ми харесва арката от 9-та снимка.  LOVING


* phpThumb_generated_thumbnailjpg1.jpeg (3.04 KB, 120x90 - видяно 2250 пъти.)
« Последна редакция: януари 18, 2010, 05:37:12 от lunno momiche » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: януари 18, 2010, 05:23:18 »

Sunshine И може би търсеният ефект ще е нещо приблизително такова.  heart


* phpThumb_generated_thumbnailjpg.jpeg (3.67 KB, 120x90 - видяно 2272 пъти.)
« Последна редакция: януари 18, 2010, 12:46:00 от lunno momiche » Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: януари 18, 2010, 12:52:17 »

хей lunno momiche ето тук се вижда май малко по добре:


* arka.jpg (50.37 KB, 700x525 - видяно 197 пъти.)
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: януари 18, 2010, 12:54:03 »

ето това е от другата страна


* arkaout.jpg (50.09 KB, 700x525 - видяно 189 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines