Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 15:19:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булки от Казанлък - 2 част  (Прочетена 120924 пъти)
 
pupipupi
Любопитен
*
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: октомври 26, 2009, 16:08:38 »

Здравейте момичета, мами и всички участници във форума. Аз бих ви препоръчала агенция "Темира" от Стара Загора. Вече ги ангажирахме и за нашата сватба. Много отзивчиви и мили. Могат да ви предложат всичко от украсата на ресторанта до покани, подаръчета и др. подробности. И то на много разумни цени. Мисля че и извън Стара Загора организират. Успех на всички в подготовката
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: октомври 27, 2009, 10:15:00 »

 Welcome на всички,много ме радва раздвижването и ви пожелавам приятна подготовка на най-щастливия  ден  yahoo,не се колебайте да използвате агенция,това,с което вие не успеете да се подготвите,те ще ви помогнат,аз изчаках да видя с какво ще се справя сама,а за останалото разчитах на агентката  Wink
Успех  give_rose
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: октомври 29, 2009, 08:29:46 »

Мили булки от Казанлък, искам да ви попитам каква е причината никоя от вас да не се венчае в храм-паметника Шипка? Тази църква е най-красивата, която съм виждала някога - разположението и е страхотно и ми е странно, понеже не видях някоя да се е възползвала от красотата. Предполагам си има причина и бих искала да знам каква е?
Поздрави на всички казанлъшки булки!  give_rose  kiss
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: октомври 29, 2009, 09:32:54 »

Мили булки от Казанлък, искам да ви попитам каква е причината никоя от вас да не се венчае в храм-паметника Шипка? Тази църква е най-красивата, която съм виждала някога - разположението и е страхотно и ми е странно, понеже не видях някоя да се е възползвала от красотата. Предполагам си има причина и бих искала да знам каква е?
Поздрави на всички казанлъшки булки!  give_rose  kiss


Мила, веднага отговарям, защото аз лично имах огромно желание да се венчаем там. В началото нямаше никакво инфо по въпроса защо не се правят много венчавки там, при положение, че както казваш църквата е много красива. Та моя милост се качи един ден на колата и хайде горе. Всичко ми се изясни много бързо - таксата за венчавка там е 1000лв, като се включат и такса хор и разрешение за фото и видео сумата става 2000лв.
Та, предполагам това обяснява доста добре причината  - това е почти 20 пъти повече отколкото в която и да е църква в града  girl_impossible
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: октомври 29, 2009, 10:45:07 »

         Бубка, бях чувала, че е скъпо, но не бях сигурна. Бях чувала и, че не се правят много венчавки, понеже отдолу, под църквата, е гробница - и явно от суеверие. Също се носеше слух, че не се разрешавало, което автоматично за мене отпадна като вариянт, понеже мился, че във всяка християнска институция би трябвало да е разрешено сключването на църковен брак.
    Слънцето е от Казанлък и още първия път, когато видях тази църква, реших, че някой ден... нашият ден ще е там, но така или иначе ще е в София, ако беше по-евтина църквата, само заради нея, щях да напрая компромис и да направим сватба там, но има и други причини... както и да е.
     Много жалко и тъжно е, че правят бизнес, дори и от вярата и от толкова сакрално събитие - каквото е бракосъчетанието.
    Мерси за информацията - сега, след като имам достоверен източник, знам каква е истинската причина за липсата на много венчавки. Толкова жалко... храм-паметника ще ми остане мечта... много ми харесва, изпитвам особено и величествено чувство всеки път, когато го посетим и винаги ходим да палим свещичка на гроба на жената на иконописеца на църквата, която е погребана на хълмчето - историята и наистина е трогателна...
Бубка, още веднъж ти благодаря за информацията!  give_rose
« Последна редакция: октомври 29, 2009, 11:04:19 от lunno momiche » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: октомври 29, 2009, 11:12:40 »

Наистина е много красиво и величествено там, а е и чудесно за фотосесия. Ние за съжаление не разполагахме с време да отидем поне за снимки там.
Но .... за да не остава съвсем нереализирана мечта, когато питахме за венчавките ни казаха, че кръщенетата са по 500лв, пак е доста, но по-поносимо, така че един ден поне бебчовците можем да кръстим там  Girl_hide
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: октомври 29, 2009, 11:21:59 »

give_rose Супер си, Бубка!  Bravo
Накара ме да се усмихна, тъкмо си бях навъсила нослето, понеже ми стана тъжно, че наистина не се дават с лека ръка 1000 - 2000 лв. за венчавка   (освен, ако нямаш повечко хиляди в излишък, разбира се smile ), колкото и да ти се иска, но пък - живот и здраве - 500 по-лесно се отделят. smile
Но не може да не отбележим,че църквата над Тюлбено, в която сте се венчали, също е много красива. А относно фотосесията - Тюлбето е невероятно красиво място за тази цел - както се и вижда от албума ви. Поздравления за правилния и за добрия вкус, който демонстрира при подготовката на вашия сватбен ден!   Bravo
« Последна редакция: октомври 29, 2009, 11:27:46 от lunno momiche » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: октомври 29, 2009, 11:46:24 »

 Offtopic   
Благодаря много за хубавите думи  give_rose
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: октомври 29, 2009, 12:37:01 »

Аз доколкото знам цената е толкова висока,заради по-високия статут на храм-паметника,затова в църква венчавката е на доста по-ниска цена  girl_wink
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: октомври 29, 2009, 14:09:37 »

Сетих се нещо, което ми е любопитно, и вие може би ще ме информирате за него.
Според закона на Република България, за законен брак се смята гражданския, като ако младоженците имат желание да направят изнесен ритуал, то предварително отиват в гражданското и се подписват. Обаче приятелка от Казанлък скоро беше кума и каза, че нейните кумци не са имали предварително подписване и са се подписали официално и законно, един вид - на знесения ритуал.
На мен ми звучи странно, понеже знам, че в София, ако искаш изнесен ритуал се подписваш предварително, а се оказва, че в Казанлък не е така - а законите трябва да са еднакви за всички градове в България.
Затова бих искала да ви попитам къде е издънката? Може би не съм добре информирана, защото нещо ми е "гнило" в цялата картинка.
« Последна редакция: октомври 29, 2009, 14:11:35 от lunno momiche » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: октомври 29, 2009, 14:16:29 »

Ние също подписахме официално на изнесения ритуал - не сме ходили предварително да подписваме нищо, само подадохме документите и това е  good
Защо в някой градове става, а в други не обаче - за съжаление не мога да отговоря  pardon
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: октомври 29, 2009, 14:21:26 »

 Много странна работа...  crazy
Благодаря отново, Бубка!  Flower Flower Flower
Активен
korra
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #132 -: октомври 29, 2009, 16:05:04 »

bubka много ти благодаря!Знаеш ли, много ми помогна.Послушах съвета ти .Намерих сградата където са сватбенните салони и понеже не разполагах с много време, посетих само този който е на първия етаж
,, Деница".Никога не съм допускала, че някой може да поеме всичките ми главоболия по сватбата.От мене се иска само да избирам и да поръчвам, всико останало е от тяхи нещото което най много ме устрои е това , че мога да имам връзка по скайп с тях в удобно за мене време и няма да се налага да посещавам салона за всяко нещо.Това е супер решение на моя проблем, защото щом има интернет връзка със салона, ще оставя децата сами да си организират нещата дистанционно, аз само ще съм ангажирана с финансовата част.Можеш да си представиш какъв товар падна от плещите ми.Още веднъж , много благодаря за съвета!
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: октомври 29, 2009, 16:07:33 »

 give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose Бубка наистина е супер!!! Много си мила, Бубка!   give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose
Пообразовах се по темата защо някъде трябва да се подписва предварително преди изнесения ритуал - било така, понеже не навсякъде е позволено да се изнася ритуалната книга...  nea
« Последна редакция: октомври 29, 2009, 17:43:45 от lunno momiche » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: октомври 29, 2009, 17:57:25 »

korra, радвам се, че си намерила помощта, от която се нуждаеш. Точно затова са сватбените агенции - да помагат с организацията, особено когато младоженците са на разстояние. Ние също не можехме да идваме до Казанлък всеки уикенд, но редовно говорихме със Светла (от агенция Ралица) по телефона и всичко беше наред.

lunno momiche, така е, не навсякъде се разрешава, при нас реално това го уреди агенцията, ние платихме само таксата в общината, а те уговориха с длъжностното лице кога и къде да дойде  good
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines